Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2013 10:40 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
W lutym rekordowo doświadczyłem 22 czy 23 stopni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Andaluzja
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2013 11:02 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
codriver napisał(a):
W lutym rekordowo doświadczyłem 22 czy 23 stopni :)



W Andaluzji czy na Kanarach? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2013 15:01 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
W Andaluzji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2013 01:56 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
codriver napisał(a):
W lutym rekordowo doświadczyłem 22 czy 23 stopni :)


W styczniu w Maladze zlapalem jeen dzien z + 22 :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2013 11:11 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
sawiet napisał(a):
codriver napisał(a):
W lutym rekordowo doświadczyłem 22 czy 23 stopni :)


W styczniu w Maladze zlapalem jeen dzien z + 22 :D


na przełomie kwietnia i maja ("długi weekend") max. 15 stopni i deszcz :/ -> chyba też rekord :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2013 11:34 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
kaasia napisał(a):
sawiet napisał(a):
codriver napisał(a):
W lutym rekordowo doświadczyłem 22 czy 23 stopni :)


W styczniu w Maladze zlapalem jeen dzien z + 22 :D


na przełomie kwietnia i maja ("długi weekend") max. 15 stopni i deszcz :/ -> chyba też rekord :/




Założe się, że mówisz o majówce 2012? :D Wiem, bo sam wtedy też byłem na Iberyjskim [choć nie w Andaluzji] :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2013 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Różnie z tą pogodą bywa. Ja miałam we wrześniu w Sewilli tylko 20 stopni i przelotne opady.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2013 12:01 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
Han Solo napisał(a):
kaasia napisał(a):
na przełomie kwietnia i maja ("długi weekend") max. 15 stopni i deszcz :/ -> chyba też rekord :/

Założe się, że mówisz o majówce 2012? :D Wiem, bo sam wtedy też byłem na Iberyjskim [choć nie w Andaluzji] :(


zgadza się...
nie ma to jak zaplanować sobie 100% ciepłą majówkę (no bo kto by się zastanawiał nad tym czy na południu Hiszpanii będzie w maju ciepło...), a potem odebrać smsa od kolegi, który praży w upale się nad Wisłą, a samej być we wszystkich wziętych ze sobą ciuchach jednocześnie, na dodatek przemoczonych... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2013 12:06 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
kaasia napisał(a):
Han Solo napisał(a):
kaasia napisał(a):
na przełomie kwietnia i maja ("długi weekend") max. 15 stopni i deszcz :/ -> chyba też rekord :/

Założe się, że mówisz o majówce 2012? :D Wiem, bo sam wtedy też byłem na Iberyjskim [choć nie w Andaluzji] :(


zgadza się...
nie ma to jak zaplanować sobie 100% ciepłą majówkę (no bo kto by się zastanawiał nad tym czy na południu Hiszpanii będzie w maju ciepło...), a potem odebrać smsa od kolegi, który praży w upale się nad Wisłą, a samej być we wszystkich wziętych ze sobą ciuchach jednocześnie, na dodatek przemoczonych... :(


Ja byłem Barcelona-Madryt-Lizbona i w miarę się dało przeżyć, szczególnie Barca trzymała przyzwoitą pogodę [na 5 dni 1 dzień padało]. Najlepiej było na Capo da Roca. Chcieliśmy zachód słońca o 20.30 zobaczyć, a od 18.00 leje. trudno, jedziemy.... I co? No i akurat jak dojechaliśmy to nad oceanem otworzyło się ładne, niebieskoróżowe niebo :D

Ale temperatury nie dało się oszukać - max 20'C, a w PL 30 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2013 12:31 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Bo majówki to nie jest najlepszy okres na wizytę w południowych krajach.
Najlepszy stosunek temperatura_w_PL - temperatura_w_PT_ES_GR_CY itp. występuje pomiędzy styczniem i marcem i następnie październikiem i grudniem. No i oczywiście w lecie, jeśli ktoś lubi upały ponad 35°C (choć i w PL takie się niekiedy zdarzają)
Kwiecień-maj to są często bardzo podobne temperatury na południu Europy do tych notowanych w Polsce.

Sam jeśli tylko mam okazję, lubię na południe Europy wyskoczyć na przełomie lutego-marca bądź w październiku. Wtedy u nas z reguły albo jeszcze trzyma zima, albo jesienią temperatura spada już poniżej 10°, a tam można liczyć na przyzwoite 20°C w cieniu i od razu akumulatory się podładowują ;)
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2013 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
flus napisał(a):
...
Kwiecień-maj to są często bardzo podobne temperatury na południu Europy do tych notowanych w Polsce.
...

+ czerwiec.
temperatury to powiedzmy ze bywają podobne ale na pewno częściej pada niż nam sie wydaje :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2013 13:54 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Jeszcze dodam jedną rzecz, z której może nie wszyscy zdają sobie sprawę: od końca marca do połowy września dzień na południu Europy jest krótszy niż w Polsce, natomiast sytuacja zmienia się w miesiącach jesienno-zimowych, więc jadąc na południe poza sezonem, oprócz sporej różnicy temperatury także i w tym aspekcie odczuwa się pozytywną zmianę. ;)
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2013 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
flus napisał(a):
Jeszcze dodam jedną rzecz, z której może nie wszyscy zdają sobie sprawę: od końca marca do połowy września dzień na południu Europy jest krótszy niż w Polsce, natomiast sytuacja zmienia się w miesiącach jesienno-zimowych, więc jadąc na południe poza sezonem, oprócz sporej różnicy temperatury także i w tym aspekcie odczuwa się pozytywną zmianę. ;)

kurcze, rzeczywiście tak jest!
no ale spójrzmy z innej strony: nie ważna długość a jakość! im bardziej na południe tym słonce gwałtowniej sie podnosi rano i wieczorem szybciej opada(to tez jak ktoś wybiera sie do maroka niech ma to na uwadze bo czasem sie można znaleźć w środku nieturystycznej dzielnicy już po zmroku), wiec wydaje mi się, że średnia wysokość słońca nad horyzontem będzie wyższa na południu niż na północy.
tak czy siak: niebo na południu nie jest tak błękitne jak na północy... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2013 14:09 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
flus napisał(a):
Bo majówki to nie jest najlepszy okres na wizytę w południowych krajach.
...
Kwiecień-maj to są często bardzo podobne temperatury na południu Europy do tych notowanych w Polsce.



Jeśli wierzyć statystykom z weatheronline.com to:

Statystyczne Warunki Pogodowe na okres 1 do 22 maja.

Przeciętne warunki pogodowe w: Port lotniczy Poznań-Ławica
Średnia maksymalna dobowa temperatura wynosiła od 15°C do 23°C. Nocą spadki temperatury osiągały wartości od 5°C od 11°C.
Przeciętnie wystapiło 9 dni z opadem. Dobowe usłonecznienie wynosiło około 8 godz. Przeciętnie wiatr był łagodny, o sile 3 Bft (skala Beauforta). Analiza oparta na danych z ostatnich 16 lat.


Przeciętne warunki pogodowe w: Malaga
Średnia maksymalna dobowa temperatura wynosiła od 22°C do 26°C. Nocą spadki temperatury osiągały wartości od 12°C od 16°C.
Przeciętnie wystapiło 4 dni z opadem. Dobowe usłonecznienie wynosiło około 9 godz. Przeciętnie wiatr był łagodny, o sile 3 Bft (skala Beauforta). Analiza oparta na danych z ostatnich 16 lat.


Ponad 2 razy więcej dni z deszczem w Polsce, temperatura też znacznie niższa. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wyniki w Andaluzji w maju są podobne jak u nas na przełomie lipca i sierpnia.
Obstawiałbym więc, że zeszłoroczne lekkie majowe załamanie pogody na południu (ja doświadczyłem w Toskanii) to raczej przypadek niż realne zagrożenie. I obym się nie mylił, bo za równy miesiąc ruszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2013 14:32 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
@k_k_s
Weź pod uwagę, że chodzi o przeciętne temperatury i te rzeczywiście są wyższe na południu Europy, nikt tego nie kwestionuje. Poza tym podajesz jako przykład Malagę, która jest jednym z najcieplejszych miejsc Europy kontynentalnej.
Również zgoda co do opadów, maj-czerwiec-lipiec, to najbardziej deszczowe miesiące w Polsce, gdy na południu robi się już wtedy sucho.

Polskie statystyki uwzględniają np. okres 'zimnych ogrodników', gdzie przez kilka majowych dni corocznie jest wyraźnie chłodniej. Ale też często regułą w Polsce jest też to, że na przełomie kwietnia i maja temperatury sięgają 25°C i więcej, a na szeroko rozumianym południu Europy wtedy bywa podobnie z temperaturami.

Poza tym mi bardziej chodziło o zwrócenie uwagi, że subiektywna różnica temperatur pomiędzy Polską i południem Europy jest w okresie kwiecień-maj stosunkowo niewielka na korzyść południa Europy, bo i w Polsce już w tym okresie zdarzają się gorące dni, a na południu bywają też dni chłodniejsze.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2013 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
k_k_s napisał(a):

Jeśli wierzyć statystykom z weatheronline.com to:
Statystyczne Warunki Pogodowe na okres 1 do 22 maja.
Przeciętne warunki pogodowe w: Port lotniczy Poznań-Ławica...
Przeciętnie wystapiło 9 dni z opadem. ...

Przeciętne warunki pogodowe w: Malaga...
Przeciętnie wystapiło 4 dni z opadem. ..

..

a jeśli wierzyć temu co na własne oczy można zobaczyć to nie każdy opad jest taki sam...
pokaz lepiej ile tego spadło bo z tego co tu widać to niczego nie można wywnioskować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2013 15:14 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Nie poszukuję takich informacji, jak masz ochotę to znajdź i zaprezentuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: rozmowy o pogodzie
#18 PostWysłany: 29 Kwi 2013 16:59 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Rozmawialiśmy parę stron temu o pogodzie w Hiszpani w majówkę 2012. Dziś w Madrycie 10 stopni i pada śnieg :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#19 PostWysłany: 29 Kwi 2013 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w BCN teraz 16 [odczuwalna 12], lało prawie cały dzień i to tak zdrowo, nie wiem jak teraz

w weekend ma być 23-24 i słońce
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#20 PostWysłany: 29 Kwi 2013 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
...
w weekend ma być 23-24 i słońce

gdzie taką prognozę znajdę? ja widzę ok 17, oczywiście pomijając fakt, że prognozę na więcej niż 3 dni to ja sobie z fusów zrobię...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group