Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 18 Maj 2017 09:25 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Otrzymalem taka odpowiedz z Play. Troche wieloznaczna, choc chyba zaczynaja wymiekac. ;)

Cytuj:
Szanowny Panie,

dziękuję za miłą rozmowę, zgodnie z którą odpowiedzi na Pana zgłoszenie udzielam pisemnie na Play24.

Uprzejmie informuję, że wszelkie zmiany dotyczące roamingu wchodzą w życie po 15 czerwca 2017.

Więcej informacji Klienci uzyskają w najbliższym czasie, a póki co, proszę, by zapoznał się Pan ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w poniższym linku:

http://uke.gov.pl/stanowisko-prezesa-uk ... ingu-21975

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu z Obsługą Klienta za pośrednictwem portalu Play24 (http://www.play.pl) lub *600 z telefonu Play oraz 790 600 600 z telefonu innego operatora.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#162 PostWysłany: 18 Maj 2017 09:43 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@‌zygit‌
Łatwo pisać, że można zmienić operatora, jesli któryś sie wyłamie ze zmowy cenowej.
Ciekawe gdzie byś przeszedł, gdyby Orange tez wszedł w zmowę cenową z reszta?!
Żadna niewidzialna ręka rynku nie wyegzekwuje za Ciebie dobrych i uczciwych warunków. Jedynie działania społeczne (koniecznie zbiorowe) psucie wizerunku na forach społecznościowych, pisanie reklamacji, nękanie poprzez BOK jest w stanie wymusić na usługodawcach uczciwe postępowanie i zgodne z prawem.
W niektorych przypadkach, urzędy stworzone do kontroli, tez nie mają wielkiej woli do egzekwowania należnych praw wobec klientów (w tym przypadku stanowczo sie ustosunkowali).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 18 Maj 2017 12:52 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Proponuję, aby reakcje na nowe warunki pisać w odrębnym temacie
(pomijając spekulacje co do rozumienia matematyki (??))
-
a w niniejszym omawiać ceny itd
chociaż myślę że ostatecznie wyjaśni się to (ceny i ich ocena :) ) po 15 czerwca
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 19 Maj 2017 20:55 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
Robi się ciekawie.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1043541,telefonia-komorkowa-operatorzy-roaming.html

Co najważniejsze, to chyba jednak nie będzie kar za zrywanie umów.


Ostatnio edytowany przez Roku, 25 Maj 2017 00:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 22 Maj 2017 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Play przygotowuje nową ofertę roamingową, która ma się pojawić wkrótce.

Wszystko dla naszych klientów, czyli nowa oferta roamingowa! - zapowiedział Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Nie wiemy czy informacja dotyczy nowej oferty, po negatywnej ocenie Komisji Europejskiej i uwagach UKE oraz UOKiK. Pod pojęciem nowej oferty mogą się ukrywać także dodatkowe pakiety usług. Prezentacja prawdopodobnie nie odbędzie się przed środą, ponieważ na wtorek konferencję zapowiedział T-Mobile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 24 Maj 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Witam.
Roaming w Orange po wczytaniu się w regulaminy już nie wygląda tak dobrze...
przykładowo:
dla firm Orange Biz krajowy - 10 GB netu
a w roamingu juz tylko 3 GB (wg tabelki cennika obowiązującego od 15 czerwca)
podobne dysproporcje dla abonamentów indywidualnych...

uprzedzając atak, i tak jest lepiej niż u pozostałych (przynajmniej na ta chwilę) - zobaczymy jak zareagują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 24 Maj 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Chciałbym mieć takie problemy jak 3GB roamingu miesiecznie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 24 Maj 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ja jak sobie wyliczylem, uwzgledniajac wszelkie limity, pomniejszenia za rabaty i nie wiadomo co, to wychodzi mi minimum 2GB na miesiac gratis. Jak dla mnie to luksus i jakby nie patrzec nie widze, zeby reguly naruszaly rozporzadzenie, ba powiem, ze w jego ramach spokojnie mozna bylo bardziej wyzylowac w zakresie transferu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 24 Maj 2017 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
tarman napisał(a):
Witam.
Roaming w Orange po wczytaniu się w regulaminy już nie wygląda tak dobrze...
przykładowo:
dla firm Orange Biz krajowy - 10 GB netu
a w roamingu juz tylko 3 GB (wg tabelki cennika obowiązującego od 15 czerwca)
podobne dysproporcje dla abonamentów indywidualnych...

uprzedzając atak, i tak jest lepiej niż u pozostałych (przynajmniej na ta chwilę) - zobaczymy jak zareagują...

A czego chciałeś? Ludzie czytajcie prawo unijne a nie jakies pretensje, że mało transferu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:15 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
3GB neta w miesiącu to jest mało? I jeszcze w podróży?
No jak ktoś podróżuje i co odwiedzone miejsce wrzuca zameldowanie się na fejsie to rzeczywiście jest mało. No, ale czy na tym dziś polegają podróże?:)
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
zawsze mozna zrzucac zdjecia i filmy na dysk google lub na swoj NAS.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 24 Maj 2017 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
3 GB to sporo.
Chciałem tylko nakreślić temat, że w reklamach pięknie a rzeczywistość inna....

Tyle w temacie.
Czytać regulamin warto....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 24 Maj 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Nie wierze... Tarman znasz rozporządzenie? Nie ma czegoś takiego jak darmowy internet. Operator wyszedł do Ciebie z ręka a ty narzekasz ? :-D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 25 Maj 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Marco Manno, zawsze znajdzie się taki ..... ktoś jak Ty, kto opacznie zrozumie intencje kogoś innego...
Nie narzekam, 3 GB to naprawdę kupa netu... i dobrze o tym wiesz

Rozporządzenie stanowi o jednym, a pomarańczowy operator na swoją modłę o drugim...
w Swiadomosci ludzi Orange pozostanie tym, który jako jedyny "znosi roaming" ....
wystarczy poczytać portale typu telix.pl czy telepolis.pl.... ludzie pieją z zachwytu jaki to Orange wspaniały...
na tle konkurencji marketingowo rozegrali to naprawdę nieźle !!!
a tak naprawdę dali to co powinni, tylko inni dali ciała...
zresztą chyba w całej UE tylko w PL trzej operatorzy nie zastosowali się do rozporządzenia...
zatem przechodząć do konkluzji -->
1. jesli ktoś jest w Orange i myslał, że pakiet netu w kraju = pakiet netu w UE to warto poczytać regulaminy
2. napisałeś , że jednak tak nie jest --> zostałeś narażony na ataki tych co wiedzą lepiej
3. to Polska właśnie
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 25 Maj 2017 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Rozumiem do czego zmierzasz ale jakby co to nie bije do Ciebie. Ale myśle ze na 2G czasem 3G nie będzie wstanie nawet tego 3GB zużyć przez wakacje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 25 Maj 2017 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
jasne... do tej pory człowiek szukał wifi lub odpalał neta na chwilę żeby coś poszukać lub sprawdzić...
gdyby ktoś rok temu mi powiedział że 2 lub 3 GB netu mam co miesiąc w UE, to brabym w ciemno.
dziś rozmiawiałem z konsultantem dla firm w Orange i był zdziwiony, skąd takie info mam...
czekam jeszcze na odpowiedź z jego strony co oznacza zapis w cenniku:
9. .. Rabaty obniżające kwotę abonamentu obniżają Państwa Limit GB (np. rabat 5 zł z VAT obniży Limit GB o 257 MB).

generalnie abo dla firm oparte są na rabatach ( w stosunku do abo sprzed kilu lat), zatem może się okazać, że kilka rabatów standardowo otrzymanych podczas podpisywania umowu typu rabat 5 PLN za e-fakturę, czy rabat 5 PLN za zgodę marketingową może jeszcze obniżyć pakiet netu w UE)

miejmy nadzieję, że pozostali operatorzy zostaną przymuszeni do zastosowania się do rozporządzenia i będzie normalnie...
czego sobie i wszystkim życzę
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 27 Maj 2017 05:53 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Nie moge docxytac jak to jest w orange na karte. Mam ponad 200 Gb do wykorzystania jeszcze z 6 miesiecya a jak to ma sie w roamingu.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 27 Maj 2017 09:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zapytaj operatora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 27 Maj 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
benybeny napisał(a):
Nie moge docxytac jak to jest w orange na karte. Mam ponad 200 Gb do wykorzystania jeszcze z 6 miesiecya a jak to ma sie w roamingu.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
oferta dotyczy tylko tych co mają abonament. nawet jak w ofercie na kartę wykupujesz np. 30 dni za darmo do wszystkich za 30 zł + do tego dostajesz neta = nie dotyczy to roamingu. pewnie skłoni to część osób do rezygnacji z karty i przejścia na abonament
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 27 Maj 2017 16:00 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
A czy rozporzadzenie unijne mowiace i tych samych warunkach.... rozgranicza. Czy jest to abonament czy karta :). Po mecze temat u operatora.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group