Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2022 09:39 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6181
HON fly4free
całe I półrocze 2023 (prawie - od 2.01) w cenach 26-27 €/noc
Załącznik:
roemer.png
roemer.png [ 73.58 KiB | Obejrzany 8425 razy ]
rezerwacje zwrotne +2 €
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Sie 2022 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Hmmm... dostałem potwierdzenie na maila, ale nic mi nie ściągnęło z karty - czy to normalne w TUI?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2022 10:31 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 131
niebieski
@Kashpir tłumacząc formularz rezerwacyjny, gdzieś mi wpadło info że ściągną pełną kwotę na miesiąc przed pobytem
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2022 11:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Już na głównej
https://www.fly4free.pl/city-break-w-am ... a-268-pln/
I oczywiście brak "wzmianki" o @pemat


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sie 2022 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2022 11:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
to chyba akurat ok bo deal wrzucił @pemat ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2022 12:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
ja wzmiankę widzę - nie w treści, ale jest w Przydatne informacje (choć nie do końca po polsku ;) )

Załączniki:
roemer.JPG
roemer.JPG [ 62.04 KiB | Obejrzany 8177 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Sie 2022 13:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Tui przysłało potwierdzenie tej rezerwacji (w pełni zwrotnej) po jednym dniu; kasa nie pobrana póki co.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Sty 2023 17:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy ktoś już po noclegu? Bo mi właśnie przysłali info, że wkrótce pobiorą z karty, ale nie 28 euro a 56 :evil:
Z pdf wynika, że 28 euro od osoby - w pierwotnym potwierdzeniu jest określenie Reisepreis, czyli jak rozumiem całość. Nie znalazłem nic, co wskazywałoby, że to cena za osobę.
Edit: w międzyczasie przejrzałem historię i wpadł kiedyś mail Bestaetigung Aenderung, co ja rozumiem jest zmianą rezerwacji, ale w treści nie widzę nic o zmianie ceny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2023 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Kashpir TUI zawsze pokazuje cenę pp.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2023 17:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pierwszy raz rezerwowałem w Tui, to Reisepreis mnie zmyliło, ale chyba nie tylko mnie, bo patrząc na artykuł, to i redaktorów portalu. No nic, lepszej oferty i tak nie znajdę, a teraz będę wiedział na przyszłość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Sty 2023 17:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Może i rzeczywiście pokazuje pp w trakcie bukowania, ale na ostatecznym potwierdzeniu zawsze pokazywał cenę finalną. Gdyby była za jedną osobę to powinno to wyraźnie być napisane. Tu cena jest za pokój według tego co sami wysłali.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 28 Sty 2023 18:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2023 17:57 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6181
HON fly4free
@Kashpir @nick
w pierwszej wersji 28-30 € to była cena gesamt
dopiero po jakimś czasie przysłali "aktualizację" :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2023 18:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@pemat: u mnie też przyszła zmiana, ale cena jest dokładnie taka jak była : tylko rozbita po 1/2 na dwie osoby, ale suma jest nadal równą wyjściowej. Wychodzi 28 euro z hakiem za pokój / noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2023 22:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@marek2011 czyli jednak dobrze myślałem? mam jeszcze chwilę do pobrania płatności, to chyba napiszę jakąś reklamację. Macie z tui.de jakieś doświadczenia korespondencyjne? Po angielsku wystarczy czy lepiej od razu przełożyć na niemiecki z pomocą google translate?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rllDNL uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2023 22:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Można po angielsku raczej bez większego problemu.
Zachowaj to co przesłali i jak pobiorą więcej reklamowałbym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Lut 2023 11:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Moja rezerwacja jest w ogóle jakaś trefna - dzisiaj mail, że nie mogli pobrać z karty (w teorii pobranie ustawione było na 11 II, środki na karcie były) i wysłali rachunek do opłacenia przelewem. Oczywiście na wyższą kwotę. Wysłałem już przelew, będę pisał reklamację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Mar 2023 16:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Good news - uznali reklamację :) W pierwszym podejściu napisali, że cena 28 euro na osobę i wszystko się zgadza. Odpisałem załączając pdf z pierwotnej rezerwacji z ceną 28 euro jako Reisepreis i zapewniając, że w momencie rezerwacji na pewno było 14 euro od osoby i sugestią, że w takim razie 28 euro powinno zostać zwrócone na rachunek, z którego opłaciłem rezerwację. Odpowiedzi nie dostałem (jeszcze?), ale dzisiaj na konto Kantoru Aliora wpłynął przelew od tui w tej właśnie kwocie.
Gdyby ktoś miał podobny problem: lepiej chyba najpierw zapłacić wyższą kwotę, żeby mieć zagwarantowaną rezerwację (na Amsterdam to i tak świetna cena) a potem reklamować. Adres mailowy do reklamacji w przypadku płatności: debitorenbuchhaltung@tui.com

Z info praktycznych po pobycie: dostaliśmy pokój w drugim budynku (naprzeciwko budynku z recepcją hotelu) - nr 55 na ostatnim piętrze. Przy zameldowaniu dopłata za city tax: 7,37 EUR za dwie osoby (dziwnie, bo nieparzysta kwota, ale już nie wnikałem jak to liczą). Pokój wystarczająco przestronny dla dwóch osób. Łazienka z prysznicem. W pokoju ekspres kapsułkowy oraz czajnik. Miła niespodzianka - w pokoju czekał na nas drink voucher dla dwóch osób na piwko/wino lub napoje bezalkoholowe w "barze" przy recepcji. 8-)
Lokalizacja jest w porządku - spokojna uliczka, blisko do tramwajów, do Rijksmuseum można spokojnie na piechotę. Niedaleko są sklepy Spar i Albert Heijn. W Spar najtańsza kawa z automatu, ale jednak odradzam - dużo lepsza, choć droższa była w AH. Nam pogoda zbytnio nie sprzyjała, ale jeśli ktoś miałby ochotę pozwiedzać Amsterdam na rowerze, to 2 minuty od hotelu jest wypożyczalnia A-bike https://goo.gl/maps/YDGghVVZioFVSpye9
Później postaram się wrzucić fotki po pobycie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Mar 2023 18:12 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
No i dobrze, że reklamowałeś. Moja rezerwacja to 86 EUR za trzy noce dla dwóch osób. Czyli 14 EUR za osobo-noc.

Miałem podobny problem z tą rezerwacją, ale z płatnością "Karta kredytowa PKO Mastercard PLATINUM". Karta z wystarczającą ilością środków na koncie, ale płatność nie przeszła, bo bank ją zablokował. Na pierwsze moje zapytanie bank odpowiedział:
Cytuj:
Sprawdziłam, że nieskuteczną próbę pobrania środków z karty kredytowej odnotowaliśmy w dniu 24.02.2023 roku o godz. 20.29 (z TUI).

Na drugie zapytanie, dlaczego nie dostałem o tym powiadomienia odpisali:
Cytuj:
Nie wysyłamy informacji o nieudanym obciążeniu karty w przypadku subskrypcji. Jeśli chciałby być Pan informowany o wybranych zdarzeniach, proponuję aktywację usługi powiadomień. Nie będzie tu jednak powiadomień dotyczących takiej sytuaci.

Jedyne info od tui.com na @ o nieudanej płatności oraz krótkim terminie przelewu na ich konto, żeby rezerwację utrzymać. Na tyle krótkim, że z Polski bym tego nie załatwił. Pomogło szukanie po rodzinie i przelew z niemieckiego konta jednego z jej członków.

W sprawie potwierdzenie przyjścia do nich przelewu pisałem na maila z postu @Kashpir oraz na internet.service@tui.com , na fejsie i na twitterze. Na tych dwóch ostatnich kanałach nie ma sensu kontaktować się w takich sprawach, bo mi odpowiadali, że nie mają dostępu do systemu rezerwacji.

Podsumowując trzeba uważać przy tak odległych płatnościach za rezerwację, żeby kasa była na koncie oraz żeby bank czegoś nie wywinął. Czyli uprzedzić go o takiej płatności.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 14 Mar 2023 18:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Mar 2023 18:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ewentualnie można z wyprzedzeniem się z nimi skontaktować i to opłacić przed terminem - przynajmniej teoretycznie powinno się dać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2023 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 144
niebieski
Jeśli ktoś chce to mam rezerwację do oddania - 29.04-03.05 - wyszło 155 euro - dzisiaj dostałem e-mail od nich, że do jutra do 10 trzeba zrobić wpłatę inaczej rezerwacja odwołana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: NING [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group