Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:17 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Opcja z autobusem i metrem wydaje się dobra. Jedziemy w cztery osoby i zastanawiam się czy nie lepiej wziąć taksówkę. Bardzo oszukują turystów? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Czytałem, że lepiej brać taxi z odlotów niż z przylotów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 27 Sty 2015 20:28 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
Witam

Jaka jest rozsądna cena przejazdu z Lotniska GIG na plaże Cocacabane (24km wg googlemaps) ? gościu z wynajmu pokoju oferuje nas zabrac za 130r$ (4os)

Dlatego mam prośbe dla osob będących juz w Rio ,jakie są ceny taksówek ? czy te 130r$ to nie za duza kwota?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na moje oko 2x za duża w porównaniu do taxi. Oczywiście kwestia jaka to pora dnia, bo jak trafisz na taką ze taxi postoi 1h w korku to pewnie pod stówkę podejdzie, ale normalna cena to w granicach 50r$ z GIG do centrum (dokładnie tyle płaciłem z wliczoną już opłatą za bagaże), a na Cope masz trochę dalej więc około 60-65r$ powinno wyjść max.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:31 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
dziekuje za informacje;)

po co przepłacać;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 112
Niebieski autobus przed terminale :) Klasyk wręcz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Przy 4 osobach nawet autobus moze byc mniej oplacalny albo w podobnej cenie, a mimo wszystko taxa jest szybsza i nie robi 10 przystankow po drodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 5
Polecam brać niebieski autobus 2018 spod lotniska jedzie przez m.in. przez Centro, Flamengo, Botafogo, Copa i Ipanemę. Koszt 13,5 RB, płaci się u kierowcy. Do Copacabany zależnie od pory dnia może dojechać w niecałą godzinę albo półtorej.
Tak samo można na lotnisko wrócić. Przystanki dobrze oznakowane, wszystko łatwe i przyjemnie. Jest to autobus wożący głównie turystów więc bezpieczny. Cena rozsądna. Minusem jest klimatyzacja rozkręcona na opór, więc polecam bluzę mieć w zanadrzu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lut 2015 20:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
JIK napisał(a):
lawrence z arabii napisał(a):
Jakby kogoś interesowało bardzo tanie połączenie to z lotniska można pojechać używając autobusu BRT Transcarioca do przystanku metra Vicente de Carvalho, a dalej metrem gdzie się chce. Łączny koszt to 3+3,5=6,5 BRL.
Nie pamiętam już dokładnie, ale dojazd na Copacabanę zajął nam chyba około półtorej godziny.

Bilet można kupić u kierowcy czy kupuje się w automacie?


Ceny biletów na BRT to koszt 3.4 BRL. Ogólnie wszystkie busy w RIO kosztują 3.4 BRL
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lut 2015 21:05 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Sa tez takie "lepsze" ,cena jest wtedy podana na drzwiach,jakies 3,50 do 5 Reali.Jechalem takim luksusem z copy do Niteroi .Polecam,ciekawa wycieczka,jedzie sie przez ten dlugi most.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:45 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Byłem w Rio w listopadzie i cena za standardowy autobus miejski to 3,5 BRL.. Ten lotniskowy 2018 to 13,5 BRL. Bilet na autobus miejski kupujesz u "kasjera" w autobusie. Lotniskowy bilet sprzedaje kierowca. Pragnę tylko podkreślić, iż autobusy mają swoje indywidualne trasy. Tzn. jadąc w jedną stronę nie zawsze wrócisz tym samym nr autobusu jakim jechałeś do. Rozwijając w Polsce najczęsniej po drugiej stronie ulicy masz przystanek powrotny z autobusem o numerze identycznym jaki użyłeś do dojechania w jakieś miejsce. W Rio najczęsniej tak nie jest. Może to mieć duże znaczenie jak wracasz na lotnisko i chcesz jechać z przystanku po drugiej stronie ulicy a autobus moze tam poprostu nie jeździć. Warto pytać wcześniej nawet na ulicy jakim autobusem dojadę... brazylijczycy są bardzo pomocni i uczynni nawet jeśli nie znaja angielskiego...
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 05 Lut 2015 23:08 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Taksówka z Botafago do GIG - 58 reali, wg taksometru. Autobus 2018 super - 13.5 reala, jedzie przez centrum, Botafago, Copę, Ipanemę i dalej na południe wzdłuż morza. Kierowca mówi, gdzie wysiąść, jeśli nie znasz miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 09 Lut 2015 13:05 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
z taksówkarzami da się po angielsku dogadać? bo portugalskiego ni w ząb! a może wystarczy pokazać adres "no i to fsysko i do gabloty"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:45 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Byłam w październiku w Rio i na ulotce informacyjnej na temat komunikacji miejskiej było napisane że 2 miejskie autobusy dojeżdzają na lotnisko. Spędziliśmy jakieś 1,5h najpierw szukając odpowiedniego przystanku na av. Rio Branco, potem czekając na jeden z nich, a gdy przyjechał kierowca twierdził że ta linia nie jedzie na lotnisko, więc skończyło się że jechaliśmy 2018.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Kwi 2015 00:23 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 274
niebieski
Potwierdzam.

Jeździ 2018 za około 15 reali OW do większości lokalizacji (Botafago, Copa, Ipanema etc.) Wystarczy pokazać adres kierowcy, wysadzi Was najbliżej jak to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
error000 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 03 Maj 2015 22:32 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Kombinacja autobusu BRT i metra, pomimo, że nie najkrótsza (jadąc autobusem w zasadzie oddalamy się od centrum, a nie zbliżamy), to przynajmniej gwarantuje stały czas przejazdu. Autobus BRT Transcarioca relacji Galeao - Alvorada (semidireto) do stacji metra Vicente de Carvalho jedzie ok. 35 min. bez żadnych przystanków pośrednich. Ma oddzielny buspass. Tyle, że tutaj jest naprawdę oddzielony od reszty ruchu. Samochód osobowy nie ma szans na niego wjechać. Buspass oddzielny jest krawężnikami, nawet takimi metrowymi betonowymi zaporami z siatką. BRT ma nawet własne estakady. W zasadzie zatrzymuje się tylko na światłach. W hali przylotów Terminalu 1 BRT ma swoje stanowisko. Tu można nabyć RioCard (1 BRL) z zakodowanym jednym przejazdem (3,4 BRL). Lepiej zakodować więcej, bo automaty na peronach BRT na Galeao i na Vicente de Carvalho nie działają. Kasa na Vicente de Carvalho działa, ale pani za czarną szybą jest niewidoczna, więc dogadać się na migi nie można. Minęła chwila zanim zrozumiałem, że nie doładuje mi RioCard, tylko muszę kupić nową RioCard z zakodowanym biletem. W weekendy i święta metro funkcjonuje niestandardowo. Jadąc z północy linia 2 nie jedzie do Botafogo, tylko kończy swój bieg na Estacio, gdzie możemy się przesiąść na linię 1 do General Osorio. Z Vicente de Carvalho do Estacio metro jedzie ok. 25 min. Przedpłacona karta Metro Rio (prepago) puszczała mnie tylko przez kołowrotek, który miał taki czarny, gumowy czytnik.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 15 Cze 2015 05:44 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Dzieki za wiadomosci, za dwa tygodnie wybieram sie do Rio i zastanawialam sie
nad transportem , skorzystam z taksowki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Cze 2015 21:25 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Jak się dogadujesz z taksówkarzem to zawsze drożej policzy z lotniska na miasto niż odwrotnie, bo jadąc na lotnisko ma pewne że niebawem złapie kurs. Taksówki szybko schodzą z pod GIG. Mnie skasował 80 Reali z GIG na Copacabane i 65 z Copacabany na GIG a to dane z przełomu maja i czerwca tego roku. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
Mickie lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 13 Gru 2015 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
2018 jest spoko, zwlaszca ze przejezdza przez wszystkie sensowne dzielnice
ma tylko jeden minus, w dni robocze jest strasznie powolny, ja w pon ok 10 ruszylem z lotniska i dotarcie na koniec Ipanemy zajelo mi ok 2.5 godziny

powrot - z Copacabany na lotnisko, z tym ze w sobote - ok 45 minut
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Gru 2015 20:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Moja rada. Lapcie taxi na odlotach, a nie przylotach. Nie czekalismy minuty. Nie radze zadawac pytnia ile kosztuje, bo wtedy mowi kwote i nie wlacza taksometru, chociaz po postach mozna sie zorientowac jaka cena jest w porzadku. Oni maja tez jakas dziwna karteczke. Wychodzi 15 wyciaga kartke i mowi 16,25 do dzisiaj nie wiem o co chodzilo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Gru 2015 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie wiem o jaka kartke chodzi, ale moze to po prostu doplata za bagaz? Z tego co pamietam okolo 1reala za sztuke.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group