Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#781 PostWysłany: 08 Sty 2018 08:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
EUR przelewane było pomiędzy kontami na Revolut, a tam każdy przelew niezależnie jaka waluta pomiędzy użytkownikami jest darmowy (a przelewałem i USD, HKD, PLN i EUR), bo to nie wychodzi nijak na rzeczywiste konta bankowe, tylko jedynie wewnątrz aplikacji. Przelew R -> konto bankowe było realizowane w ramach PLN :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: revolut
#782 PostWysłany: 09 Sty 2018 18:01 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Na Revolut zdecydowanie nie można polegać, i nie wyobrażam sobie korzystania z ich karty jako jedynej. Mój przypadek: w ciągu ostatniego miesiąca mój tata, mam i ja założyliśmy sobie konta revolut, wszystkie 3 zweryfikowane zdjęciem dowodu. Żeby mama mogła aktywować i zacząć korzystać z karty przelaliśmy jej (poprzez aplikację) ja 800 zł, tata 500 zł. W dniu wczorajszym mamie nie udało się ani wypłacić gotówki z bankomatu ani zapłacić kartą. Wszystkie transakcje zostały odrzucone. Oczywiście wiem, że do aktywacji karty konieczne jest wykonanie pierwszej transakcji z wykorzystaniem chipa i kodu pin, ale w żaden sposób się to nie udało. Wieczorem okazało się, że konto mamy jest zablokowane i jedyną możliwością jest kontakt z revolut za pomocą chatu. W tym momencie na zablokowanym koncie znajdowało się ponad 1300 zł, do których w żaden sposób nie było dostępu. Po napisaniu wiadomości i kilkunastu godzinach oczekiwania (mimo, że automat odpisał, że odpowiedzi należy spodziewać się w ciągu godziny) odezwała się Pani prosząc o wyjaśnienie dwóch transferów, które wpłynęły na mamy konto. Po napisaniu, że był to najprostszy sposób przelania pieniędzy, aby mama mogla zacząć korzystać z karty Pani zażądała aby mama poprosiła mnie i tatę o kontakt z revolut(!!!) a konta w dalszym ciągu nie odblokowała. Po napisaniu im, że ta sytuacja jest śmieszna i prosząc o powód zablokowania własnych pieniędzy oraz wyjaśnienie czy przelewanie pieniędzy przez funkcję dostępną w ich aplikacji jest zabronione, na czacie zapanowała cisza. W tym samym czasie kiedy u mamy przestano odpisywać, od tej samej pani ja otrzymałem wiadomość, że ze względu bezpieczeństwa moje konto zostało zablokowane. Oczywiście mimo, że na wiadomości odpisywałem w ciągu 1-2 minut od ich otrzymania, na odpowiedz z revolut trzeba czekać od kilkudziesięciu minut do 2 godzin. Efekt jest taki, że na chwilę obecną oba konta z łączną kwotą ponad 2000 zł są zablokowane. Żeby było śmieszniej, nazwiska wszystkich 3 osób, oraz adresy zamieszkania do których revolut ma dostęp są identyczne. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#783 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Właśnie to może być jeden z powodów zablokowania konta. Te same adresy.

Jednak abstrahując:

Ja mam kilka podstawowych pytań, chcę w końcu naprawdę się w tym dobrze "połapać":

1. Czy jeżeli wpłacam PLN na konto revolut to jeżeli potem chcę wypłacić EUR/USD/GBP lub inną walutę lub zapłacić kartą obcą walutą to A) najlepiej jest przewalutować pieniądze w aplikacji czy B) pozostawić PLN i w momencie wypłacania pieniędzy/płacenia kartą revolut sam przewalutuje pieniądze?

Wiem, że to podstawa, ale to wiele by mi rozjaśniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#784 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:02 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
W dni robocze B, zaś jak wiesz, że będziesz korzystał w weekend to w piątek zrób A.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#785 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czy wtedy nie zrobi podwójnego przewalutowania, jak wybierzesz opcję B?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#786 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
@michzak z mojego doświadczenia - nie
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#787 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A to mnie zaskoczyliście :D ściąga wtedy po kursie Revoluta?
To po co są te subkonta poza sytuacjami weekendowymi w takim razie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#788 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:02 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@michzak - do otrzymywania i wysyłania przelewów, zarówno tych zwykłych, jak i między użytkownikami w aplikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#789 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
jak płaciłem w Polsce na stacji a zapomniałem wymienić funty wiec ściągnęło mi funciaki, z ciekawości wszedłem na wymień i podałem ta sama kwotę i okazało sie ze jest prawie identyczna - identyczna bo kurs cały czas jest ruchomy i różnica była chyba 8gr na całej kwocie
potem jeszcze kilka razy to robiłem i zawsze podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#790 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:27 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
makdeb napisał(a):

1. Czy jeżeli wpłacam PLN na konto revolut to jeżeli potem chcę wypłacić EUR/USD/GBP lub inną walutę lub zapłacić kartą obcą walutą to A) najlepiej jest przewalutować pieniądze w aplikacji czy B) pozostawić PLN i w momencie wypłacania pieniędzy/płacenia kartą revolut sam przewalutuje pieniądze?

Wiem, że to podstawa, ale to wiele by mi rozjaśniło.


michzak napisał(a):
To po co są te subkonta poza sytuacjami weekendowymi w takim razie? :P


Haha! To pytanie tak stare jak o wyższość Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ;) Obie opcje są jednakowo dobre.

Jeśli jesteście całkowicie przesiąknięci duchem F4F, to fakt- zwłaszcza dla walut "niegłównych" warto kupować na zapas przed weekendem. Kilka uwag praktycznych do rozważenia:

1. Warto pamiętać, że narzut nakładany jest o 23:59 czasu UK w piątek (tak samo zdejmowany w niedzielę).
W dodatku przy wymianie z PLN zdecydowanie najlepsze kursy- to ułamki procentów i kilkanaście pipsów najwyżej, ale jednak- zaobserwować można około południa czasu polskiego. Pod wieczór już bywa leciutko gorzej. Także jeśli decydujemy się kupować walutę na inne rachunki, to warto robić to najkorzystniej jak tylko się da.

2. Rynki walutowe widziały już przeróżne rzeczy w weekendy i może się zdarzyć tak, że jakaś mniej popularna waluta "otworzy się" w poniedziałek po znacznie gorszym lub znacznie lepszym kursie niż ten z piątku. Co wtedy z nadmiarem waluty? Warto wydać czy trzymać? ;)

3. A propos powyższego: możecie zdezaktywować konta walutowe (Polacy nie mogą dezaktywować jedynie konta w PLN) nawet jeśli macie tam środki. Taki rachunek nie będzie uwzględniany przy płaceniu kartą. Nie ma więc potrzeby wymiany zwrotnej- w odniesieniu do pkt2 różnie bywa, ale zasadniczo wymiana zwrotna nie jest korzystna, chociaż jak to w Revolut, różnice kursowe są minimalne. :P

3. Niestety wielu potencjalnie ciekawych rachunków walutowych po prostu brak i i tak nie mamy wyjścia tylko trzeba korzystać z PLN.

4. Na walutach "głównych" tzn. tych wymienionych w terms & conditions (to nie tylko USD/EUR/GBP/PLN!) narzut weekendowy jest stosunkowo niewielki (w założeniu 0,5%) i moim skromnym zdaniem nie warto się męczyć z wymianą "na weekend". Równie dobrze nakupicie za dużo a PLN się umocni i jak wtedy żyć?
Dla innych walut (narzut ok 1%) pewnie już warto.

Problemy pierwszego świata... Ech, sprytnie ktoś tę usługę obmyślił. A żeby tak jeszcze w Polsce pojawio się Monzo, N26 lub innego tego typu twory...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#791 PostWysłany: 10 Sty 2018 15:30 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 31
Loty: 144
Kilometry: 305 062
Hej wszystkim,

chciałam tylko złożyć krótką relację z używania revoluta w Chinach i Australii.
W Australii nigdy żadnych problemów. Kursy tak korzystne, że byłam w szoku - często rozliczało mnie minimalnie taniej niż kursy międzybankowe.

W Chinach niestety już nie jest tak kolorowo :D Tylko jeden bankomat zdecydował sie wypłacić mi z karty gotówkę. Ani razu nie mogłam zapłacić nią w terminalu - podejrzewam że wynika to z faktu, że ichnie terminale nie są podłączone do internetu i nie są w stanie sprawdzić salda? Bo kredytówki zarówno mastercard jak i visa przechodziły bez problemu.

Także ogólnie jestem z karty bardzo zadowolona, ale na pewno nie można jej potraktować jako jedyne źródło gotówki na wyjeździe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#792 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Działa wam opcja dodania karty wirtualnej? Mi od rana wyskakują błędy cały czas.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#793 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
przed chwila dodawalem zwykla debetowke, przeszlo dopiero za 3. razem

E: doladowania z credit tez nie lykal, przeszla za ktoryms razem z blednym opisem no fee. Na wyciagu widze ze fee doliczyli. Cos grzebia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#794 PostWysłany: 11 Sty 2018 21:47 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ktoś tu już chyba o tym pisał - Revolut oszukuje na kursach bardziej egzotycznych walut.

Płaciłem dzisiaj w COP o 14:30. Według zakładki z kursami o 14:00 1zł = 827 COP, o 15:00 1zł = 828 COP. Moja transakcja została rozliczona po 1 zł = 818 COP, czyli jakieś 1% drożej od kursu z aplikacji. Według wykresu kurs nie spadł dzisiaj poniżej 824, więc lecą sobie w kulki. Obsługa na reklamację odpisała, że kursy mogą się zmieniać i rozliczyli dobrze. Ciekawe w takim razie co aplikacja wyświetla na wykresie kursu, skoro ma się to nijak do kursów faktycznie użytych do rozliczenia transakcji.

To wszystko było zbyt piękne, zaczyna się oszukiwanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#795 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:33 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No i niestety konsultant ma rację- nie chcę tutaj "bronić" Revoluta, ale nie jest to żadne oszustwo.

Wykresy- nawet te jednodniowe- są niestety orientacyjne.
Kurs międzybankowy kupna niestety lubi takie skoki w dół w okresie mniej płynnym (14:30 w/g jakiego czasu?) i/lub dla ultra mało płynnych walut. Niestety i faktycznie- używając Revoluta w bardziej "egzotycznych" miejscach, mamy duże szanse na właśnie takie transakcje. Nie zawsze. Czasem nigdy. Ale zdarzyć się może.
Przypatrzyłem się dziś też kursowi PLN/COP w sekcji z kursami (nie w konwerterze) i faktycznie zdarzają się krótkie piki w dół o kilka COP.

Poza tym- jeśli spojrzysz na wykres średniego kursu na xe.com to już tak różowo nie wygląda i przez pół dnia wczoraj wynosił 824. A tutaj korzystamy z kursu międzybankowego i w dodatku kursu kupna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#796 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Poradzicie mi do kogo uderzać z taką sprawą: chciałem wypłacić kasę w Eilacie z bankomatu przy placówce banku Hapoalim, ale bankomat nie wydał pieniędzy. Pomiędlił coś, dał wydruk z potwierdzeniem wypłaty, ale pieniędzy już nie. Z Revoluta pieniądze zeszły. Jest piątek, bank jest zamknięty, jutro rano wracam do Polski. Maciej jakiś pomysł,co z tym zrobić? Zgłaszać gdzieś tutaj czy pisać do nich z Polski?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#797 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:31 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
@smatekk

Zrób to samo, co zrobiłbyś w przypadku karty z typowego banku.

Trzeba napisać do Revoluta na czasie (zacząć od "live agent") i opisać rzeczowo sytuację. To jest typowy, standardowy problem, z którym- wg relacji z community- radzą sobie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#798 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:37 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@john_doe - 14:30 CET. Według xe.com kurs był wtedy 829, a przez cały dzień nie spadł poniżej 824.
Tutaj wczorajszy wykres kursu z Revoluta
Załącznik:
Screenshot_2018-01-11-15-32-05-1335191513.jpg

Nie przeczę, że skoki kursu są, ale w takim razie dlaczego prawdziwe minimalne i maksymalne wartości nie są wyświetlane w zakładce z kursami? Po co mi taki wykres, skoro informacje nie mają żadnej wartości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#799 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:46 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Z dyskusji na community na podobne tematy + z innych wypowiedzi supportu, które wklejano, wynikało, że wykresy prezentują kurs średni, a transakcje kartowe idą po kursie bid / ask a niska płynność może czasem wygenerować tego typu problem. Stąd różnica.

W odniesieniu do Twojej sytuacji- ech, czas, żeby Monzo / N26 albo ktoś wszedł do Polski z darmowym Mastercardem rozliczanym po kursie organizacji + limitem darmowych wypłat z bankomatów na poziomie Revoluta.

Co nie zmienia faktu, że dla walut "płynnych", Revolut chyba oferuje zazwyczaj lepsze kursy niż MC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#800 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:44 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Jak długo po założeniu karty będę miał limit dziennego zasilenia 500 pln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group