Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#701 PostWysłany: 23 Gru 2017 16:36 

juha napisał(a):
Mam kartę od kilku dni, zrobiłem już nią zakupy w Internecie w $, wszystko odbyło się bez problemów. Dziś poszedłem pierwszy raz z nią do fizycznego sklepu. W Tesco zrobiłem zakupy za 6,99 zł i zapłaciłem kartą i .... obciążyło mi konto na 7,56 zł. Jako walutę rozliczeniową na wydruku z terminala mam GBP a nie zł. Wie ktoś dlaczego tak się stało?


Z ciekawości PO CO???? chyba, że dla doświadczenia, wtedy po twoim wpisie przy tej kwocie WARTO było
Góra
 PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#702 PostWysłany: 23 Gru 2017 16:38 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
juha napisał(a):
Mam kartę od kilku dni, zrobiłem już nią zakupy w Internecie w $, wszystko odbyło się bez problemów. Dziś poszedłem pierwszy raz z nią do fizycznego sklepu. W Tesco zrobiłem zakupy za 6,99 zł i zapłaciłem kartą i .... obciążyło mi konto na 7,56 zł. Jako walutę rozliczeniową na wydruku z terminala mam GBP a nie zł. Wie ktoś dlaczego tak się stało?

Prawdopodobnie zadziałało DCC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#703 PostWysłany: 23 Gru 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Płacąc zbliżeniowo,wystarczy poczekać,aż na wyświetlaczu pojawi się kwota,a pojawi się zawsze w walucie krajowej.Jeżeli zbliżymy kartę przed pojawieniem kwoty transakcji,zawsze obciąży nam revoluta w jego domyślnej walucie,czyli GBP.Tak samo będzie w przypadku,gdy włożymy kartę do terminala,zawsze pokaże się kwota transakcji w GBP.W takim przypadku możemy sami zmienić walutę czerwonym przyciskiem,który znajduje się w lewym dolnym rogu terminala,lub poprosić kasjera o zmianę waluty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#704 PostWysłany: 23 Gru 2017 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Mówimy u o przypadkach, kiedy oferta zmiany waluty nie miała miejsca. Poza tym sposób zmiany waluty zależy od terminalu - czasem jest to żółty przycisk, niekiedy przycisk F1 pod napisem "NO".
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#705 PostWysłany: 23 Gru 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Prawdopodobnie kolega,który opisuje problem przyłożył kartę za szybko do terminala.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#706 PostWysłany: 23 Gru 2017 18:52 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
I tak na przyszłość - nie płacić żadnymi kartami walutowymi w Polsce. Nie ma sensu zwiększać ryzyka przepłacenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#707 PostWysłany: 23 Gru 2017 19:01 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 2
kaviorwiki napisał(a):
Prawdopodobnie kolega,który opisuje problem przyłożył kartę za szybko do terminala.
To była pierwsza transakcja więc nie mogła być zbliżeniowa, sprzedawczyni umieściła kartę w terminalu.
Spróbuję następnym razem któregoś dnia i zobaczymy jak wyjdzie.
Dzięki

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#708 PostWysłany: 23 Gru 2017 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
uzyj lepiej tradycyjnej karty, szkoda piniendzy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#709 PostWysłany: 23 Gru 2017 19:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Ja dziś chciałem się zarejestrować, ale na telefonie i iPadzie wyświetla się komunikat, że wystąpił nieoczekiwany problem.
Czy może, to być spowodowane dziwnym IP?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#710 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:39 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
juha napisał(a):
@sqbaluki kartą fizycznie płaciłem pierwszy raz. dlatego musiałem to zrobić za pomocą czytnika, który miała kasjerka, wzięła kartę, włożyła do czytnika i tyle. U mnie na pinpadzie pojawiła się wyłacznie informacja aby wprowadzić pin i nic więcej nie mogłem zrobić.


Płacąc kartą z czytnikiem to zawsze wyświetla się kwota i pod tym informacja wprowadź pin. Nigdy nie zdarzyło mi się inaczej. Wprowadzając pin potwierdzasz kwotę i walutę, jaki coś się nie zgadza to nie wpisujesz pinu.

Z płatnościami zbliżeniowymi podobnie, zawsze czekam aż wyświetli się kwota i jeśli się wszystko zgadza to wtedy dopiero przykładam kartą.

Nigdy nie należy się spieszyć, raz udało mi się w ten sposób zauważyć zbyt duża kwotę wprowadzoną przez sprzedawcę. No i teraz z revolut em weryfikuje walutę w której place.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: revolut
#711 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ponieważ mnie wywołano to odpowiem. W PL w terminalu Zawsze mam kwotę w PLN. Zazwyczaj jest pytanie (przed podaniem PINu) o wybór waluty. Ale czasem nie ma. Widzę kwotę w PL, mam obciążenie w PL tylko potem w walucie widzę ze poszło po chorym przeliczniku. Przykładanie do terminala za szybko nic tutaj nie zmienia. Mam wrażenie ze mówimy i innych kartach. Ja mówię o karcie w walucie przypiętej do zagranicznego konta.

I z jednej strony - tak - lepiej płacić „ lokalną” kartą. Z drugiej - czasem chce konkretny zakup pokrywać z konkretnego konta wiec używam konkretnej karty, nawet jeśli ostatecznie czasem niekorzystnie przeliczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#712 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@sqbaluki ale też innym, ktorzy nigdy nie mieli problemów z dcc ( szczególnie płacąc magnesem bez pinu) polecam z zapoznać się:
https://www.flyertalk.com/forum/credit- ... dcc-3.html

Szczególnie "jak wyłączyc DCC w Hong Kongu i Makao" :D. Przerabiałem to ponad miesiąc temu. Na duty free nie ma mowy o płatności bez dcc. W takich przypadkach gdzieś koło podpisu robimy dopisek :
"LOCAL OPTION NOT OFFERED" i fota do revoluta.

I jeszcze jeden smaczek:
https://www.flyertalk.com/forum/travelb ... llars.html
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#713 PostWysłany: 27 Gru 2017 23:11 

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 4
Do jakiego czasu można i w jaki sposób złożyć reklamację chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#714 PostWysłany: 01 Sty 2018 19:32 

Mamy nowy rok, nowy miesiąć a ja widzę nadal brak limitu na wypłaty z bankomatów (wykorzystałem cały limit w grudniu) oraz widzę stary limit roczny, czy ktoś ma podobnie?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#715 PostWysłany: 01 Sty 2018 20:51 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Spróbuj się przelogować.
Mi czasem pomagało na podobne problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#716 PostWysłany: 01 Sty 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Bo nie wszyscy mają miesiąc kalendarzowy.

Uaktywnij sobie Premium, to się wyzeruje i będzie w w/w cyklu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#717 PostWysłany: 02 Sty 2018 19:13 

@manyaky "przydatna" odpowiedź!Support:
Cytuj:
If you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month. If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month. In your case it is a calendar month. This does not apply to a free withdrawal limit though. ATM withdrawals are free up to L200/ €200/ Fr200/ 800zl (or currency equivalent) per month. A 2% fee applies thereafter. Regarding annual top-up limit - it has reset for you on 12nd of December 2017 as you have activated your account on 12nd of December 2016.
Wyzerował mi limit roczny dopiero po eskalacji jakiś manager bo support ma podejście - póki niepobrało niesłusznie prowizji, mimo iż aplikacja pokazuje błedne dane to problem nie zaistniał.

Chociaż nadal mam problem z limitem wypłat z bankomatu.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#718 PostWysłany: 02 Sty 2018 19:24 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Co do limitów rocznych / miesięcznych (o dziwo, niestety, obowiązuje to nawet dla limitu wypłat z bankomatów)- niestety reset następuje- dla nowszych kont- w dniu miesiąca, w którym otworzyliśmy / aktywowaliśmy rachunek. W dodatku apka nie pokazuje tej daty, więc póki co można ją stwierdzić jedynie organoleptycznie, logując się codziennie i obserwując limit.

To teraz ja, doktor wszech-nauk Revoluta, spytam praktycznie i prosto: płacił ktoś na Ukrainie [i porównywał kursy realnych transakcji]?

Sprawdzam to co jakiś czas przez "konwerter" i niestety jak na revolutowe standardy to kurs wypada kiepskawo.
Programowo o około 2% gorzej niż średni, chociaż teoretycznie ma być około 1% gorzej. Może przy płaceniu kartą jest nieco lepiej?

Kurs konwertera lub kurs płatności kartą zwykle są bardzo podobne, ale nie są to te same kursy. O ile dla najbardziej płynnych par kurs płatności kartą może być odrobinkę, ciut ciut, gorszy niż w konwerterze, to może kurs dla tych niepłynnych bywa lepszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#719 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:34 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 1
Witajcie. Zakładał ktoś ostatnio konto revolut? Jak wygląda obecnie sytuacja z opłatą na karty? Darmowe, 9zł czy 25zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#720 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:42 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Było z kilkanaście razy - jeśli usuniesz kartę wirtualną to możesz zamówić fizyczną za 9 zł, a jeśli zostawisz wirtualną to 25 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Japończyk, mr.irkolo oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group