Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#6881 PostWysłany: 18 Cze 2022 19:20 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
kittycate napisał(a):
marrak napisał(a):
ale kurs przeliczają jako 1€ = 4zł.

W takim razie poproszę kilkadziesiąt tysięcy Euro po kursie 4 zł, chciałbym kupić. Gdy próbuję je kupić w apce Revoluta wyskakuje mi kurs 4,67 :roll:


Tak nie możesz do tego podchodzić, moim zdaniem to jest opłata w kwocie referencyjnej, gdybyś wypłacał w DE w EURO to zapewne nie było by to 800zł tylko właśnie 200€ a w US 200USD.
W PL zrobili z tego 800zł mogli zrobić 900 albo 1000zł, ale to bank o tym decyduje.

Nie chcę ich bronić bo może powinno to dokładnie w tym wycinku regulaminu opisać, np. tak jak w opłatach za operacje giełdowe:
https://www.revolut.com/pl-PL/help/weal ... my-trading
Tam jest jasno 1€ = 4PLN i stąd wyłącznie moje przypuszczenia dlaczego jest 200€ = 800PLN ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Revolut
#6882 PostWysłany: 18 Cze 2022 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
marrak napisał(a):
kittycate napisał(a):
marrak napisał(a):
ale kurs przeliczają jako 1€ = 4zł.

W takim razie poproszę kilkadziesiąt tysięcy Euro po kursie 4 zł, chciałbym kupić. Gdy próbuję je kupić w apce Revoluta wyskakuje mi kurs 4,67 :roll:


Tak nie możesz do tego podchodzić, moim zdaniem to jest opłata w kwocie referencyjnej, gdybyś wypłacał w DE w EURO to zapewne nie było by to 800zł tylko właśnie 200€ a w US 200USD.

W takim razie powinni wyrazić tę wartość w T&C w PLN, zgoda? Zwłaszcza że w tym samym dokumencie poniżej inne wartości wyrażają w PLN.

https://assets.revolut.com/terms_and_conditions/pdf/payments_uab_Personal_Fees_(Standard)_2.0.7_1647270527_pl.pdf

Jest tam wpisane jak byk 200 EUR, a usprawiedliwianie ich że "może mieli na myśli Euro po kursie 4,00 może po 8,00 a może po 25" to nie mój problem, nie ja pisałem ten regulamin. Regulamin T&C tak samo jak OWU w ubezpieczeniach mają pierwszeństwo przed wszystkim innym co gdzieś jest napisane w aplikacji.
Dobre praktyki biznesowe by zobowiązywały do zwrócenia opłaty, nie tylko ze względu na oczywisty błąd z ich strony w regulaminie, ale też w ramach dobrych relacji.
Ale w Revolucie jak grochem o ścianę ;)

EOT: Szkoda mi na to więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6883 PostWysłany: 18 Cze 2022 21:14 

Rejestracja: 21 Mar 2022
Posty: 7
Raczej nie polecam ubezpieczenia z Revoluta, za dużo zachodu.
Użytkownik metal od prawie początków Revoluta, pierwszy raz 3 miesiące temu chciałem skorzystać z ubezpieczenia Revolut, które obsługuje obecnie Allianz. Anulowany lot, skrócenie podróży, nieprzewidziane wydatki.
Na początku wysłane dokumenty w chwilę po zdarzeniu, odpowiedzi dostawałem w ciągu kilku godzin z prośbami o dosłanie dokumentów, gdy wszystko było dosłane, czas oczekiwania na finalnego maila około miesiąc w którym znalazło się wyłączenie mojego przypadku z ochrony ubezpieczeniowej z powodu braku informacji o przyczynie anulowania(lot musiał być anulowany z przyczyn losowych lub z powodu złej pogody, wysłałem zgłoszenie jeszcze nie wiedząc jaki był dokładnie powód anulowania, linia lotnicza wysyłała powód około dwa miesiące później) Po otrzymaniu tego maila od Allianz, dosłałem kilka dni później maila z pismem od linii lotniczej o powodzie anulowania. Od tego czasu 2 miesiące bez odpowiedzi, portal gdzie można się zalogować swoim numerem sprawy nie działa-biała strona, testowane na kilku urządzeniach, w źródle strony zupełne nic. Sprawa obsługiwana przez holenderski oddział Allianz.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6884 PostWysłany: 18 Cze 2022 22:55 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Czy używane przez Was karty debetowe do zasileń Revoluta widnieją w aplikacji Revolut jako kredytowe? U mnie tak właśnie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6885 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6886 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A ja się zdziwiłem, bo jak kliknąłem w szczegóły kart (liitera "i" w kółku), to zarówno karta debetowa Aliora i Pocztowego mają rodzaj "Credit" :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6887 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
U mnie wszystko się zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6888 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:44 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Kashpir napisał(a):
A ja się zdziwiłem, bo jak kliknąłem w szczegóły kart (liitera "i" w kółku), to zarówno karta debetowa Aliora i Pocztowego mają rodzaj "Credit" :?

U mnie Santander pl i Curve występują jako Credit, karta Kantoru Aliora jako debit. Od 8 lipca br Revolut ma nie akceptować do zasileń kart kredytowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6889 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Fadel napisał(a):
Czy używane przez Was karty debetowe do zasileń Revoluta widnieją w aplikacji Revolut jako kredytowe? U mnie tak właśnie jest.

Tak :shock:
Visa debetowa mBanku widnieje jako "Credit"

Nie zdziwię się jeśli niedługo zablokują konto ze względu na złamanie regulaminu i doładowywanie salda "kartami kredytowymi".
Support odpisze "Your account has been suspended. Thank you for understanding."
parabank


Ostatnio edytowany przez kittycate 18 Cze 2022 23:56, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6890 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@Fadel
Cytuj:
Od 8 lipca br Revolut ma nie akceptować do zasileń kart kredytowych.

Skąd ta informacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6891 PostWysłany: 19 Cze 2022 00:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Fadel napisał(a):
Kashpir napisał(a):
A ja się zdziwiłem, bo jak kliknąłem w szczegóły kart (liitera "i" w kółku), to zarówno karta debetowa Aliora i Pocztowego mają rodzaj "Credit" :?

U mnie Santander pl i Curve występują jako Credit, karta Kantoru Aliora jako debit. Od 8 lipca br Revolut ma nie akceptować do zasileń kart kredytowych.

no no bogato, zwykle debetowki wydane to kont osobistych alliora, pko bp i ing widnieja jako karty kredytowe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6892 PostWysłany: 19 Cze 2022 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
kittycate napisał(a):
Ale po co mam szukać bankomatów g*wnianych sieci? :)
Chcę się tylko upewnić że bankomaty głównych sieci w Polsce jak Euronet, mBank, Millennium, ING, Santander, PKOBP wypłacają bez prowizji.

Od siebie dodam że testowałem Planet Cash i Pekao i było bezprowizyjnie. A reszta z w/w ?
Nie rozumiem dlaczego tak piszesz o polskich bankach? W czym molochy są lepsze? Tym bardziej, że już inni napisali, że te mają duże zalety odnośnie kwot wyplat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6893 PostWysłany: 19 Cze 2022 04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Darek M. zapytałem czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce Revolutem są bezpłatne.

Nie piszę źle o polskich bankach tylko o małych sieciach bankomatów, których najczęściej nie ma w galeriach handlowych. A w mieście 100tyś. są 1-2 sztuki.
W dużych miastach jechać kilka(naście) kilometrów żeby na taki trafić też niespecjalnie mi się widzi. Dlatego skupiłem się na "molochach".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6894 PostWysłany: 19 Cze 2022 05:50 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
boots napisał(a):
@Fadel
Cytuj:
Od 8 lipca br Revolut ma nie akceptować do zasileń kart kredytowych.

Skąd ta informacja?



Z treści otrzymanego maila:

Cytuj:

Cześć, .........!

Od 8 lipca nie będzie można zasilać konta przy użyciu karty kredytowej.

Karty debetowe oraz wszelkie pozostałe metody, z których możesz korzystać już dziś, pozostaną akceptowane bez zmian.

Co należy zrobić?
Jako że korzystasz do zasileń ze swojej karty kredytowej, pamiętaj, aby przed 8 lipca zmienić kartę powiązaną z kontem Revolut, ustawić zastępczą kartę w usłudze Apple lub Google Pay albo skorzystać z innych dostępnych metod zasilania konta, takich jak szybkie przelewy bankowe Faster Payments.

Skąd ta zmiana?
Bezpieczeństwo klientów stanowi dla nas najwyższy priorytet. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian, które pomogą zapobiec nadużyciom kart kredytowych lub wykorzystywaniu ich w sposób niezgodny z zaleceniami wystawcy karty.

Dziękujemy
Zespół Revolut

Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6895 PostWysłany: 19 Cze 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10963
HON fly4free
Pozostanie zasilenie przez GPay :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6896 PostWysłany: 19 Cze 2022 11:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@Fadel
Informacja ta nie dotyczy użytkowników w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6897 PostWysłany: 19 Cze 2022 12:19 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
skrzat napisał(a):
Pozostanie zasilenie przez GPay :)

Jeszcze jest Zen, Di Pocket, Aion. Na spokojnie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6898 PostWysłany: 19 Cze 2022 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
To prawda że przy wielokrotnych wpłatach "kartami kredytowymi" Revolut blokuje konta?
Przez GPay zwykła debetówka widoczna jako "kredytowa" będzie widoczna jako debetowa?

https://subiektywnieofinansach.pl/revolut-blokuje-konta-klientom-strzela-na-oslep/

Rozumiem że ten Bartek z artykułu doładowywał Revoluta kartami kredytowymi Miles&More mBanku.
Ale teraz skoro zwykłe debetówki Revolut widzi jako kredytowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6899 PostWysłany: 19 Cze 2022 14:23 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
W tym artykule nie ma żadnego potwierdzenia że konto zostało zablokowane za płatność kartą kredytową, ba są domysły i tylko domysły o wykorzystywanie karty do nabijania punktów lojalnościowych.

Już pierwsza część jest mocno podejrzana - jakieś problemy z potwierdzeniem źródła dochodów. Raczej wszystkim tego szczegółowo nie weryfikują (poza zwykłym oświadczeniem jak w każdym banku). Kto z Was musiał przesyłać jakieś oświadczenia o dochodzie? U mnie w rodzinie nikt na 4 kontach.

Problemem jest kiepski support ale na boga nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma. Jak też zasilam kartą debetową z Nest Bank i jest jako "credit". Przelewam tak co miesiąc ok 5k zł i nie miałem żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6900 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:03 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Ja też robię podobnie i do tej pory nie było problemów. Ale co będzie po 8 lipca? Dlaczego moja debetowa karta do zasileń widnieje w Revolut jako kredytowa? Nie mam żadnej karty kredytowej więc dlaczego otrzymałem maila że używam do zasileń karty kredytowej? Coś tu jest nie tak i prawdopodobnie będę musiał udowadniać Revolutowi że nie jestem wielbłądem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group