Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 4843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 243  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3601 PostWysłany: 02 Lut 2019 11:32 

niebieski
Moje doświadczenia z Revolutem z Brazylii (mam VISA) - w sklepach działa bardzo chimerycznie, co więcej, w tym samym sklepie potrafi raz działać, a raz być odrzucany. Ponad połowa moich zakupów kończyła się koniecznością sięgnięcia po zwykłą kartę kredytową. Z bankomatów - większość chce skosić prowizję (od 24 do 39 BRL), ale znalazłem bank, w którym elegancko wypłaty były bez prowizji: Banco Itaú (mają takie pomarańczowe logo). Niestety, po pewnym czasie też się okazało, że bank w ogóle nie chce więcej obsługiwać karty (nie wiem, czy awaria, czy tak jak "w sklepach"). Zatem, byłoby pięknie, ale wyszło tak sobie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3602 PostWysłany: 02 Lut 2019 13:10 

złoty
U mnie i mojej dziewczyny wszystkie transakcje w Brazylii (w sumie ok 30) przeszły , z tym że mamy MC. W wielu miejscach kluczowe było zaznaczenie rachunku debit na terminalu. Co do bankomatów, niestety nie obyło się bez prowizji.

#3603 PostWysłany: 02 Lut 2019 15:15 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
Revolut oferuje wejścia do saloników lotniskowych. Pierwsze wejście jest za darmo, czy ktoś już skorzystał? Czy po miesiącu można zrezygnować?

#3604 PostWysłany: 02 Lut 2019 15:30 

Z tego co się orientuję "umowa" jest na 12 miesięcy
 Relacje PM off  

#3605 PostWysłany: 02 Lut 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 247 952
niebieski
Tak, umowa jest na 12 miesięcy. Przy płatnościach miesięcznych możesz zrezygnować, ale płacisz wtedy coś w rodzaju kary - dwukrotność abonamentu miesięcznego.

Info gdzieś z połowy zeszłego roku, później nie sprawdzałem, czy coś się nie zmieniło.
 Relacje PM off  

#3606 PostWysłany: 05 Lut 2019 10:07 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Przy okazji wykonywania przelewu z Revoluta zauważyłem dziś, że z listy kontaktów można odczytać, kto ma jaki rodzaj konta u nich. U większości osób z listy literka R jest niebieska (konto standard), ale u niektórych grafitowa (metal). Koloru odpowiadającego wersji premium u nikogo z listy nie widzę.
Tak się zastanawiam, czy to w ogóle prawidłowe rozwiązanie? Revolut ujawnia w ten sposób pewne informacje o swoich klientach, których Ci może wcale sobie nie życzą przekazywać innym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#3607 PostWysłany: 05 Lut 2019 10:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@tropikey od zawsze tak było, Czarna literka R nie musi oznaczać konta metal, ponieważ ja i kilka osób w moich kontaktach mamy konta premium i też mamy czarne R.
Lista ta, to kontakty z twojego telefonu, więc nie jest to ujawnianie żadnych poufnych informacji. Podobnie jest z komunikatorami, np. na liście kontaktów masz zaznaczone, kto używa whatsapa, a kto nie. Poza tym zakładając konto akceptujesz regulamin, który na pewno pozwala udostępniać informację o posiadanym koncie osobom, które mają cię w kontaktach telefonu.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#3608 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:50 

niebieski
Czyli przy metalu jeden salonik w roku za free a reszta po 25 funtów?

#3609 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Loty: 300
Kilometry: 446 165
złoty
Tak

#3610 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 45 226
srebrny
To może ja napisze o pewnym problemie który był tu już poruszany a mam go już kolejny raz.
w styczniu wysyłałem 100 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku na konto USD , pieniądze nie doszły ale po 5 dniach zostały zwrócone na konto Revolut. Sprawę zbagatelizowałem. 30 Stycznia ponownie wysłałem 50 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku.
no i do dzisaj sie nie doczekałem ani zwrotu ani wpływu na konto w Raiffieisen.
Z racji że pracuje w banku poprosiłem znajomych w płatnościach zagranicznych o co kaman z moja transakcja i tak
1/ W dniu 31.01.2019 Revolut wysłał komunikat MT103 w którym definiuje sie min informacje o kwocie przelewu , bankach pośredniczących i banku odbiorcy.
Jako bank pośredniczący wystąpił BARCGB22XXXX jako bank odbiorcy RCBWPLPW (czyli Raiffeisen)
2/ Komunikat ten MT103 doszedł do RCBWPLPW ale kolejnym krokiem aby zaksięgować kasę na docelowym koncie jest otrzymanie komunikatu MT202 , który z grubsza mówi o tym ze kasa fizycznie jest na koncie nostro banku odbiorcy. Ten komunikat MT202 nigdy nie doszedł do RCBWPLPW w zamian za to bank pośrednika czyli BARCGB22XXXX przysłał komunikat MT192 do RCBWPLPW o skasowaniu transakcji czyli informacji że kasy nie wyśle.
Dzisiaj rozmawiałem na chat Revoluta tłumaczyłem i pytałem sie kiedy kasa wróci. Kazali czekać do jutra.
Ponadto w płatnościach zagranicznych w moim banku powiedziano mi że BARCGB22XXXX czyli BARCLAYS BANK notorycznie nie przysyła potwierdzenia wysłąnia kasy czyli komunikatu SWIFT MT202. I tu rodzi się pytanie czy jest to jakiś problem z tym bankiem (któy akurat jest pośrednikiem Revoluta) Czy z samym Revolutem.
Dlatego też zalecam ostrożność z lokowaniem grubszej kasy w Revolucie i przelewaniem grubszej kasy przynajmniej w USD.
Robiłem przelewy w CHF , PLN i bez problemu przychodziły ale lepiej dmuchać na zimne
asnahtful lubi ten post.

#3611 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:15 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@lendziro: robiłem przelewy w USD (największy 200USD, inne po 50-60USD) z Revoluta do Aliora na kantor czy na t-mobile usługi bankowe - 100% skuteczności, szybki czas przelewu.
 Relacje PM off  

#3612 PostWysłany: 07 Lut 2019 14:05 
Awatar użytkownika

srebrny
Do Aliora i ja robiłem i zawsze było ok. W tym przypadku może być inny bank pośredniczący (nie zawsze jest ten sam) wynika to z umów międzybankowych kto z kim koresponduje. Zwracam uwagę na bank pośredniczący BARCGB22XXXX który w tym przypadku brał udział w transakcji.

ps .We wtorek jest spotkanie organizowane przez Revoluta w Warszawie na które otrzymałem zaproszenie. Postaram sie dowiedzieć czy znają problem i jaka jest jego przyczyna

#3613 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 95 449
niebieski
lendziro napisał(a):
To może ja napisze o pewnym problemie który był tu już poruszany a mam go już kolejny raz.
w styczniu wysyłałem 100 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku na konto USD , pieniądze nie doszły ale po 5 dniach zostały zwrócone na konto Revolut. Sprawę zbagatelizowałem. 30 Stycznia ponownie wysłałem 50 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku.
Z racji że pracuje w banku poprosiłem znajomych w płatnościach zagranicznych o co kaman z moja transakcja i tak
1/ W dniu 31.01.2019 Revolut wysłał komunikat MT103 w którym definiuje sie min informacje o kwocie przelewu , bankach pośredniczących i banku odbiorcy.
Jako bank pośredniczący wystąpił BARCGB22XXXX jako bank odbiorcy RCBWPLPW (czyli Raiffeisen)
2/ Komunikat ten MT103 doszedł do RCBWPLPW ale kolejnym krokiem aby zaksięgować kasę na docelowym koncie jest otrzymanie komunikatu MT202 , który z grubsza mówi o tym ze kasa fizycznie jest na koncie nostro banku odbiorcy. Ten komunikat MT202 nigdy nie doszedł do RCBWPLPW w zamian za to bank pośrednika czyli BARCGB22XXXX przysłał komunikat MT192 do RCBWPLPW o skasowaniu transakcji czyli informacji że kasy nie wyśle.
Dzisiaj rozmawiałem na chat Revoluta tłumaczyłem i pytałem sie kiedy kasa wróci. Kazali czekać do jutra.
Ponadto w płatnościach zagranicznych w moim banku powiedziano mi że BARCGB22XXXX czyli BARCLAYS BANK notorycznie nie przysyła potwierdzenia wysłąnia kasy czyli komunikatu SWIFT MT202. I tu rodzi się pytanie czy jest to jakiś problem z tym bankiem (któy akurat jest pośrednikiem Revoluta) Czy z samym Revolutem.
Dlatego też zalecam ostrożność z lokowaniem grubszej kasy w Revolucie i przelewaniem grubszej kasy przynajmniej w USD.
Robiłem przelewy w CHF , PLN i bez problemu przychodziły ale lepiej dmuchać na zimne

Na krótko przed Twoim wpisem wysłałem właśnie USD z Revo na konto w Raiffeisen. Na szczęście 2$ na próbę, żeby sprawdzić czy wszystko gra. I czekam już 3. dzień i kasy nie ma. Dam znać za kilka dni czy doszło, ale możliwe że faktycznie coś jest na rzeczy.
Potwierdzam też, że do Aliora przychodziło szybko i bezproblemowo.
 Relacje PM off  

#3614 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:12 

Loty: 43
Kilometry: 81 252
michcioj napisał(a):
Straciłem kartę revoluta. Czy wiecie ile kosztuje duplikat i jak długo się na niego czeka ?

podbijam bo mam podobny problem :) tzn nie wiem gdzie ja podziałem po ostatniej podróży w czechach a fajnie by było płacić w sklepach :) bo sie szykuje wypad do Włoch i Hiszpanii
 Relacje PM off  

#3615 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:14 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@radziu89: usuń ją z revoluta i zamów nową opłata będzie 10zł.
 Relacje PM off  

#3616 PostWysłany: 11 Lut 2019 16:23 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wielowalutowe konto bankowe, które jednocześnie nim nie jest. Legalność Revolut wywołuje wątpliwości
https://bezprawnik.pl/legalnosc-revolut/
 Relacje PM off  

#3617 PostWysłany: 11 Lut 2019 16:56 

niebieski
Bez sensu ten artykuł z linka powyżej. Nie klikać, bo szkoda czasu. Każdy z nas używający Revoluta napisałby coś sensowniejszego.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3618 PostWysłany: 11 Lut 2019 17:05 
Awatar użytkownika

srebrny
lendziro napisał(a):

W nawiązaniu do opisywanego problemu dalej nic nie wiadomo .. Revolut upiera się że kasę wysłali , kasy nie ma ani na koncie docelowym ani brak zwrotu.. Zero konkretów same gdybanie typu. "jeśli bank pośrednika skasował przelew to zwróci środki" Jak pytam kiedy brak odpowiedzi , Jak podaje nr transakcji aby sprawdzili i konkretnie napisali czy w tym przypadku została wykonana anulacjia zero konkretów. Jak zapytałem o potwierdzenie przekazania pieniędzy czyli o potwierdzenie komunikaty MT202 powiedziano ze poproszono o jego dostarczenie. Jak zapytałem kiedy to otrzymałem taką odpowiedz. Wiem że nie powierzę im nic powyżej 300 pln jednorazowo na koncie.. . Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle otrzymam kase...

Temat postu: revolut
#3619 PostWysłany: 11 Lut 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 137 893
złoty
radziu89 napisał(a):
michcioj napisał(a):
Straciłem kartę revoluta. Czy wiecie ile kosztuje duplikat i jak długo się na niego czeka ?

podbijam bo mam podobny problem :) tzn nie wiem gdzie ja podziałem po ostatniej podróży w czechach a fajnie by było płacić w sklepach :) bo sie szykuje wypad do Włoch i Hiszpanii

Ja zastrzegłem i zamówiłem nową za 3 złote.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowany przez Marco Manno, 11 Lut 2019 23:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.

#3620 PostWysłany: 11 Lut 2019 18:55 

platynowy
@Marco Manno
Cytuj:
Ja zastrzeżylem

Co zrobiłeś??? :lol:
5 ludzi lubi ten post.

[ 4843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 243  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 26 gości