Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 5779 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 289  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3501 PostWysłany: 22 Sty 2019 09:46 

ile kosztuje przelew walutowy pomiędzy revolutem, a mbankiem realizowany na konkretne konto walutowe (usd/gpb/eur) i w drugą stronę tzn ile kosztuje wysłanie waluty z mbanku do revoluta?

widziałem odpowiedzi dotyczące innych banków, ale proszę o odpowiedź kogoś kto realizował takie przelewy w praktyce.
 Relacje PM off  

#3502 PostWysłany: 22 Sty 2019 09:59 

Posiadam konto PayPal gdzie raz w miesiącu przychodzą środki w USD, potem wypłacam je na polskie konto bankowe ( po przewalutowaniu PP zabiera około 10gr za każdego dolara).
Czy jest możliwość tak ustawić żeby USD z PP przelać na niedawno założoną kartę Revolut bez przewalutowania - a potem jak zajdzie potrzeba wypłacić na polskie konto bankowe PKO?
Czy w Revolut muszę ustawić subkonto USD do przyjmowania $ z PP?
 Relacje PM off  

#3503 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:17 
Awatar użytkownika

niebieski
PP pobiera zbyt dużą prowizję i nie daje możliwości przelania środków z tego konta w walucie innej niż Twoja, tzn. PLN.
Czyli przy dowolnym przelewie gdziekolwiek PayPal i tak przewalutuje te środki na PLN po swoim złodziejskim kursie.
Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie przyjmowanie tych wpłat bezpośrednio na Revolut lub skorzystanie z innego serwisu, np. Transferwise.
 Relacje PM off  

#3504 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:18 

niebieski
Też szukałem takiej informacji. Podobno jest możliwość wypłaty na kartę z PP ale tylko dla obywateli USA.
 Relacje PM off  

#3505 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeśli masz konto w banku w US możesz spróbować, ale od razu mówię, że łatwo nie będzie ;) Najprostsza metoda to jednak przyjęcie przelewu na Revolut bezpośrednio.
 Relacje PM off  

#3506 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:38 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 102 494
niebieski
Lolo081 napisał(a):
ile kosztuje przelew walutowy pomiędzy revolutem, a mbankiem realizowany na konkretne konto walutowe (usd/gpb/eur) i w drugą stronę tzn ile kosztuje wysłanie waluty z mbanku do revoluta?

widziałem odpowiedzi dotyczące innych banków, ale proszę o odpowiedź kogoś kto realizował takie przelewy w praktyce.

W praktyce realizowałem w jedną stronę, wypłaty walut na mBank z revolut nic nie kosztują, w drugą stronę obowiązuje taryfa opłat i prowizji dla przelewu swift z mBanku, revolut nic Ci dodatkowo nie pobierze.
 Relacje PM off
Lolo081 uważa post za pomocny.

#3507 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:55 

Revolut w Chinach i Wietnamie.

Wietnam: wypłata z bankomatów - wszystko git, bez prowizji. Sprawdzane tylko i wyłącznie na HSBC(100 tys dongów minimal, nie wiem jak max bo nie potrzebowałem).
Chiny: wypłata z bankomatów Bank of China bezproblemowa, bezprowizyjna (min 100 yuanów), gorzej z płatnością kartą. Raz w sklepie złapało w Yuanach, raz w knajpie ściągnęło w GBP i przewalutowanie (domyślam się, że to wina krzaczków na terminalu i pomocny kasjer kliknął rozliczenie w walucie karty).
 Relacje PM off  

#3508 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:23 

a czy może ktoś dokonywał 'doładowania' revoluta kartą walutową wydaną do konta walutowego w mbanku? jak wyglądają opłaty?
 Relacje PM off  

#3509 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:24 
Awatar użytkownika

niebieski
@Lolo081 nie ma takiej możliwości, kartą możesz doładować tylko domyślną walutą (PLN)
 Relacje PM off

#3510 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:43 

niebieski
-- 22 Sty 2019 15:41 --

@vistacash
nie pisz głupot !

-- 22 Sty 2019 15:43 --

Lolo081 napisał(a):
a czy może ktoś dokonywał 'doładowania' revoluta kartą walutową wydaną do konta walutowego w mbanku? jak wyglądają opłaty?

doładowywałem kartą $ alior kantoru
zwykła płatność bezgotówkowa

doładowanie rób w walucie karty i później ewentualnie w revolucie wymień na pln
 Relacje PM off

#3511 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:47 
Awatar użytkownika

niebieski
@kruczi jak dodajesz kartę to pokazuje przy niej Twoją domyślną walutę PLN, innymi słowy nie da się dodać karty w innej walucie
 Relacje PM off

#3512 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:59 

niebieski
Wczoraj podpiąłem kartę w USD (kantor Alior- moja) do Revoluta (brata). Kartę rozpoznaje jako PLN, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by doładować USD bez przeliczenia.
Po prostu zaznaczasz doładowanie w USD, w systemie wyskakuje komunikat: "Aby uniknąć opłat bankowych, doładuj w walucie karty. Karta wydaje się być w PLN. Czy nadal chcesz doładować konto USD?
Dwie opcje:
- Tak, kontynuuj
- Nie, doładuj w PLN"
Zaznaczyłem kontynuuj, doładowało konto zadeklarowaną kwotą (minimum 10) USD, z karty USD Kantoru Alior Bank została pobrana zadeklarowana kwota.

Odpowiedź brzmi, tak, można doładowywać konto Revolut innymi walutami. Trzeba tylko zaznaczyć przy doładowaniu w jakiej walucie jest karta doładowująca.
Dodam, choć to szczegół, że nie było na Revolucie subkonta w USD.

Pozdrawiam,
Dusza

Ostatnio edytowany przez dusza86, 22 Sty 2019 15:27, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Lolo081 lubi ten post.

#3513 PostWysłany: 22 Sty 2019 15:10 
Awatar użytkownika

niebieski
dzięki, mea culpa, rzeczywiście poszukałem i piszą nawet na oficjalnym forum revoluta o tym jako bug-feature, wcześniej spodziewałbym się jako próby doładowania np. USD podwójnego przewalutowania USD->PLN->USD jako że kartę pokazuje w PLN
 Relacje PM off

#3514 PostWysłany: 22 Sty 2019 18:27 

Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego kartą Revolut nie mogłam płacić za pomocą czytnika paskowego ?
Nie chciało mi zrealizować transakcji, rzecz się działa w Izraelu.
 Relacje PM off  

#3515 PostWysłany: 22 Sty 2019 18:30 
Awatar użytkownika

złoty
Masz w aplikacji odblokowane '' Platnosci za pomoca paska magnetycznego'' ?

#3516 PostWysłany: 23 Sty 2019 02:36 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
srebrny
@Monika77 Mnie tak samo przed trzema tygodniami, też w Izraelu. Karta drugiej osoby działała bez problemu. Myślę, że to jakieś uszkodzenie, ale skoro ktoś inny miał podobny problem to już nie wiem.

#3517 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:58 

Szukając informacje na temat połączenia Paypal + revolut znalazłem taką stronę
https://finhack.pl/revolut/
( na dole artykułu " Płatności w Internecie – idealne połączenie Paypal + Revolut.")

Jeszcze w centrum pomocy Paypala taka informacja:
Czy jest możliwe obciążanie mojej karty w innej walucie niż PLN? (karta walutowa)

Tak.

Domyślną walutą rozliczeniową każdej dodawanej do konta PayPal karty jest waluta lokalna wystawcy karty (PLN w przypadku Polski), gdyż wystawca karty nie przesyła do nas informacji o walucie, w jakiej karta jest rozliczana. Twoja karta może być obciążana w innej walucie, jednakże ta sama karta może być ustawiona w naszym systemie tylko w jednej walucie.

Jeśli chcesz, żeby Twoja karta obciążana była w innej walucie:

Dodaj ją do konta PayPal.
Zadzwoń do nas lub prześlij nam wiadomość e-mail podając następujące informacje:

Dwie ostatnie cyfry numeru karty.
Walutę, którą chcesz stosować dla swojej karty.
Nazwę banku, który wydał kartę.
 Relacje PM off  

#3518 PostWysłany: 24 Sty 2019 11:19 

Witam.
Po jakim czasie przy aktywnym korzystaniu z Revoluta (płatności kartą, wpłaty, wypłaty) powinien się zwiększyć limit wpłat z karty 1250zł?
 Relacje PM off  

#3519 PostWysłany: 24 Sty 2019 11:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Tego nikt nie wie, czasem jest to parę dni, czasem 2 tyg. Limit 1250 też nie jest u wszystkich identyczny.
 Relacje PM off  

#3520 PostWysłany: 24 Sty 2019 11:24 

A tak średnio po kilku miesiącach na jaki limit można liczyć? 10tyś zł jest osiągalne?
 Relacje PM off  

[ 5779 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 289  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], metia oraz 11 gości