Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3081 PostWysłany: 16 Lis 2018 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Korea Południowa bez wzgledu na kwote podejmowana z bankomatu informacja o pobieranej oplacie 3600 KRW
posiadam mastercarda wydanego na poczatku roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: revolut
#3082 PostWysłany: 16 Lis 2018 15:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 47
To ile ty kasy trzymasz na revolut? Ja tylko tyle ile trzeba w danej chwili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3083 PostWysłany: 16 Lis 2018 15:53 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
To wracaj do Holendrów i nie zawracaj tyłka. Chyba nikt Cię nie zmusił do zainstalowania tej "żydowskiej" aplikacji?
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3084 PostWysłany: 16 Lis 2018 16:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jeden chce wypłatę na revo, drugi parę tysięcy euro na koncie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3085 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:14 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
monroe napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Jedyne ą jakie mam, to to, że w wersji 5.23.1 aplikacji nie wyświetlają mi się wykresy kursów walut:-\ Ale jakoś mogę z tym żyć:-)


Mnie też nie wyświetlają się od dawna wykresy i akurat mnie to wkurza. Co ciekawe na iOS wykresy działają, na innym telefonie z Androidem u kumpla również, ta sama najnowsza wersja aplikacji.

Wykasowałem i zainstalowałem aplikację na nowo ale bez skutku :(

U mnie na iOS były MYR i zniknęły i niestety już sie nie pojawiły:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3086 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:11 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
parasite napisał(a):
To wracaj do Holendrów i nie zawracaj tyłka. Chyba nikt Cię nie zmusił do zainstalowania tej "żydowskiej" aplikacji?
a jak więcej poczyta wiki to może się dowiedzieć, że jego bank posiadają też Żydzi tylko starzy i amerykańscy
sorry ale nie mogłem się powstrzymać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3087 PostWysłany: 17 Lis 2018 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy używaliście/czy warto używać revoluta w Tajlandii?

Specyfiką tego kraju jest powszechna prowizja od każdej wypłaty z bankomatu, zapewne od transakcji a nie uzależniona od kwoty wypłaty, sięgająca podobno kilkudziesięciu złotych i dotyczy chyba całego kraju.
W revolucie można przynajmniej mieć walutę THB czyli uniknąć podwójnego przewalutowania ze złodziejskimi spreadami banków.
Niestety revolut dolicza prowizję od przewalutowania i jeszcze w razie przewalutowania weekendowego ma gorsze kursy.

Czyli jedyne co się opłaca, to wypłacać jednorazowo większe sumy (prowizja za każdą wypłatę), a przed wyjazdem kupić sobie THB przeksięgowane z innej waluty - inaczej kurs może być gorszy.

Ewentualnie na typowy 2-3 tygodniowy wyjazd mogę sobie wziąć trochę Euro/dolarów (no właśnie, co lepsze?) w gotówce na pierwsze ileś dni pobytu (mniej prowizji od wypłat, ale kasa na parę dni więc w razie kradzieży nie stracimy wszystkiego).

Jest jakiś lepszy scenariusz, od tego co napisałem, o którym nie wiem? Darujmy sobie poradę zakładania konta w tajskim banku, bo wiem że i tak niektórzy robią, ale to chyba nie zabawa dla podróżników na kilka tygodni.

A może jakiś inny zamiennik revoluta (słyszałem o monese, curve?) ma to samo co revolut tylko w darmowej wersji bez jakichś limitów wypłat itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3088 PostWysłany: 17 Lis 2018 09:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
W Bangkoku w 2016 były 4 bankomaty HSBC które nie pobierają opłaty za wypłatę gotówki (niezależnie od kwoty).
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3089 PostWysłany: 17 Lis 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
rdw napisał(a):
Ewentualnie na typowy 2-3 tygodniowy wyjazd mogę sobie wziąć trochę Euro/dolarów (no właśnie, co lepsze?) w gotówce na pierwsze ileś dni pobytu (mniej prowizji od wypłat, ale kasa na parę dni więc w razie kradzieży nie stracimy wszystkiego).


Nowe dolary w banknotach 50 lub 100.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3090 PostWysłany: 17 Lis 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
pewnie już było - ale nie mogę znaleźć na 155 stronach :)
Kumpel chciał doładować kartą z 3d security - przyszedł mu sms żeby wpisał kod. Nie przekierowało do żadnej strony - nie wiemy gdzie wpisać ten kod, żeby doładowanie przeszło.
pozdrawiam i z góry dzięki za "instruktaż"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3091 PostWysłany: 17 Lis 2018 12:33 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Post #968
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3092 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Myślę, że nie o to chodzi. Przy doładowaniu kartą z 3-D security powinno otworzyc nowe"podokienko/podstronę" do wpisania kodu. Tak samo jak przy potwierdzaniu kazdej innej płatności 3-D secure przy zakupie przez www. Jak odczytasz kod z sms-a wpisujesz w okienko i klikasz Akceptuj. O ile oczywiście karta jest prawidlowo dodana wcześniej.
Jak nie to post powyższy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3093 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Karta wydaję się dobrze dodana
tak samo mam u siebie i działa - tylko ja nie mam 3D
nie otwiera się żadne nowe okienko
jak rozwinę top up mam miejsce: wpisz wiadomość tekstową
tam wpisano przysłany sms kod - bo gdzie indzie się nie dało - i płatność jest cały czas - od rana - w statusie "przetwarzana"

może faktycznie trzeba jeszcze jakoś autoryzować kartę - tylko też nie wiem jak - wyczytałem:
"Autoryzacja karty:
Na wyciągu karty którą doladowywałeś revoluta obciążenie jest opisane jako revolut *xxxx*. Cyfry pomiędzy * należy wprowadzić we właściwościach tej karty w aplikacji revoluta"
tylko na wyciągu tej transakcji nie mam *xxxx* cyfr a innych wyciągów nie widzę
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3094 PostWysłany: 17 Lis 2018 15:59 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Powinno być np coś takiego:

REVOLUT*1241* /REVOLUT.CO DATA TRANSAKCJI: 2018-01-18
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3095 PostWysłany: 17 Lis 2018 16:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Moze zamiast tego kodu za powinien być wpisany kod z wyciągu.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3096 PostWysłany: 17 Lis 2018 16:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Czy za nocleg z bookingu w dziwnej walucie - np. tajskie Bahty THB, który wyświetla się jako PLN na stronie bookingu lepiej płacić Revolutem (bo pobiorą w Bahtach z karty) czy polska kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3097 PostWysłany: 17 Lis 2018 17:43 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Booking podaje orientacyjną cenę w PLN, przeliczoną z waluty w Twoim przypadku THB. Dalej w rezerwacji jest to opisane, także moim zdaniem lepiej płacić Revolutem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3098 PostWysłany: 17 Lis 2018 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Pytanie dla testujących czy opłaca zainwestować w kartę wirtualną z połączeniem z nowymi kontami booking do programu „zaproś znajomego”?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3099 PostWysłany: 18 Lis 2018 13:20 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Wiem, że ta informacja przewijała się w tym temacie, ale nie mogę teraz jej odnaleźć. W jakich godzinach polskiego czasu revolut nie pobiera prowizji weekendowej? Potrzebuję kupić większą ilość GBP i nie wiem od której jutro rano mogę to zrobić.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3100 PostWysłany: 18 Lis 2018 15:26 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 9
Czy w Tajlandii, Kambodży sprawdza się karta Revolut? Jak szybko pieniądze przelane z konta w mbanku docierają do karty? Czy po zmianie karty sim na lokalną wszystko będzie działało? Wiem, że te pytania mogły już gdzieś paść ale przekopanie się przez tyle stron jest prawie niemożliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group