Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1901 PostWysłany: 08 Cze 2018 17:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zazwyczaj 60k rocznie

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#1902 PostWysłany: 08 Cze 2018 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Karta zamówiona 05.06 dzisiaj w skrzynce:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1903 PostWysłany: 08 Cze 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
W revolucie nie chcą potwierdzić mojej tożsamości prawem jazdy z zakrytym peselem, adresem i podpisem. Odpisują, że wszystkie dane muszą być czytelne. Pamiętam, że ktoś kiedyś pisał, że ukrywał część danych z dowodu i nie miał problemu z potwierdzeniem. Macie pomysł co zrobić? Kontakt z rzeczywistymi konsultantami jest masakryczny, odpisują po trzech dniach dwoma zdaniami, a racji wstrzemięźliwości wobec udostępniania swoich danych, nie wyobrażam sobie wysyłać je samemu nieokreślonemu rosyjskiemu start-up'owi.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1904 PostWysłany: 08 Cze 2018 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Jakim cudem chcesz otrzymać imienną kartę Visa bez podawania swoich danych? Nawet karty do telefonu ci nie dadzą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1905 PostWysłany: 08 Cze 2018 20:58 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
do wiadomosci - dzis wyplacalem gotowke w sieci euronet w Polsce. chcieli pobrac oplate 13pln. Do tej pory wyplacalem bezprowizyjnie. Wyplacilem bez prowizji w planetcash.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Paź 2019 00:03, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1906 PostWysłany: 08 Cze 2018 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
grens napisał(a):
Jakim cudem chcesz otrzymać imienną kartę Visa bez podawania swoich danych? Nawet karty do telefonu ci nie dadzą

Kartę już otrzymałem, teraz chcę móc z niej w pełni korzystać potwierdzając swoją tożsamość, czyli że dane na karcie zgadzają się z rzeczywistością. A do tego zupełnie niepotrzebne revolutovi są mój pesel, adres, a także wzór podpisu. Imię, nazwisko, data urodzenia, data ważności dokumentu oraz zdjęcia w zupełności wystarczą. Zresztą po odmowie potwierdzenia wyświetlała mi się informacja, że na dokumencie muszą być właśnie te dane i to one są potrzebne do weryfikacji.

Po popołudniowym kontakcie z pomocą wyświetlił mi się trochę inny sposób wysłania zdjęć, może teraz coś pójdzie.
Generalnie polecam udostępniać jak najmniej swoich danych i tylko te, które są niezbędne.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1907 PostWysłany: 09 Cze 2018 18:06 

Rejestracja: 09 Cze 2018
Posty: 0
Cześć,
Mam problem pierwszy raz z Revolutem lub to problem AirBnb z którego nigdy dotychczas nie korzystałem.
Nie przyjmuję płatności i już! Wywala komunikat:
AirBnb:
"Twój bank nie mógł potwierdzić tej karty, więc my nie możemy przetworzyć płatności".
Apka Revulut:
Żądanie autoryzacji od Airbnb – 0USD, to będzie aktywne do xxxx


?

- Wszystkie opcje użycia karty w aplikacji mam włączone (chyba że o czymś nie wiem)
- próbowałem wpisywać kod E14 siedziby Revolut i kraj GB
- próbowałem wpisywać kod pocztowy zameldowania i Polskę
- zmieniałem płatność waluty na GPB, EUR, USD, PLN
- środki mam na karcie, wymieniałem je między sobą

O co chodzi? Pomocy


Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1908 PostWysłany: 09 Cze 2018 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Pabloo napisał(a):
W revolucie nie chcą potwierdzić mojej tożsamości prawem jazdy z zakrytym peselem, adresem i podpisem. Odpisują, że wszystkie dane muszą być czytelne. Pamiętam, że ktoś kiedyś pisał, że ukrywał część danych z dowodu i nie miał problemu z potwierdzeniem. Macie pomysł co zrobić? Kontakt z rzeczywistymi konsultantami jest masakryczny, odpisują po trzech dniach dwoma zdaniami, a racji wstrzemięźliwości wobec udostępniania swoich danych, nie wyobrażam sobie wysyłać je samemu nieokreślonemu rosyjskiemu start-up'owi.


jak jestes wielbicielem teori spiskowych to sobie odpusc zakladanie karty
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1909 PostWysłany: 09 Cze 2018 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Kartę i konto już założyłem. Nie jestem wielbicielem, równie dobrze mógłby to być start-up niemiecki albo korporacja amerykańska, staram się tylko jeśli to możliwe dbać o minimalizowanie zagrożenia związanego ze swoimi danymi. Wydawałoby się, że na forum ludzi w większości obeznanych z najnowszymi sposobami płatności, czy w ogóle z internetem nie będzie to niczym dziwnym.
Polecam zainteresować się choć trochę tematem udostępniania swoich danych osobowych, bo w tym wypadku z reguły im większa wiedza, tym większe bezpieczeństwo. A swoje zdanie i działania opieram na własnej wiedzy i doświadczeniu, ale też temu co opisują i radzą zawodowo się tym zajmujący, autorzy takich portali jak zaufanatrzeciastrona, bezpiecznik, itp. Zresztą na forum i w tym wątku też poruszane były problemy, gdy firma chce więcej danych niż jest jej potrzebne. A revolut sam pisze, że chce tylko: imię, nazwisko i datę ważności dowodu. Niech więc to mu wystarczy.
A tak w ogóle to się zastanawiam jak do tego ma się rozporządzenie u nas znane jako rodo. Przecież revolut jest chyba zarejestrowany w Wielkiej Brytanii.
Załącznik:
01.jpg
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1910 PostWysłany: 10 Cze 2018 00:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
W Polsce prawo jazdy nie jest dowodem tożsamości.
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1911 PostWysłany: 10 Cze 2018 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale dla revoluta jest. A nie chodzi o dokument tożsamości z ustawy prawo bankowe, bo revolut mu nie podlega, tylko o to co sama firma uzna za wystarczające.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1912 PostWysłany: 10 Cze 2018 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Jeżeli zasłonisz jakąś część zdjęcia, to ono nie jest już "czytelne". Adres i tak musisz podać bo gdzieś ci tę kartę muszą wysłać. Ostrożność jest wskazana, ale nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm.
Nawiasem mówiąc z twoim podejściem bardziej bym się obawiał, że będą znali numer twojej karty, nie mówiąc już o tym że wysyłasz pieniądze "jakiemuś startapowi"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1913 PostWysłany: 10 Cze 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale kartę już dawno dostałem pod adres jaki zgłosiłem przy rejestracji, teraz nie potrzebują do niczego adresu zameldowania. Zresztą mnie się głównie o pesel rozchodzi, po co on im.
Jest czytelne, bo da się odczytać wszystkie odsłonięte dane. Byłoby nieczytelne, gdyby było poruszone albo za ciemne i nie dało się z tego powodu przeczytać.
W rywalizacji na ludowe mądrości odpowiem: „strzeżonego Pan Bóg strzeże".

Widać, że jeszcze długa droga przed uświadamianiem ludziom, że i dlaczego warto ograniczać dostęp do swoich danych, a przede wszystkim dokumentów. Że przyjmowane i obowiązujące prawo(np. rodo) to narzędzia mające chronić i pomagać, a nie coś co ma przeszkadzać. Więc po pierwsze edukacja, oby w jak najmniejszym stopniu na błędach.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1914 PostWysłany: 10 Cze 2018 10:59 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 0
W zasadzie zgadzam się z powyższym, ale trzeba też uważać aby nie popaść w jakąś paranoje, bo możemy sporą cześć życia stracić na "zabezpieczaniu się". Od pewnego czasu czasu nawet już nie wchodzę na strony poświęcone bezpieczeństwu w necie...

Aha, witam jestem nowy na forum :)

Moje pytanie brzmi, czy jest możliwa bezpłatna operacja - funty z angielskiego konta > revolut > polski rachunek w GBP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1915 PostWysłany: 10 Cze 2018 11:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@Pabloo
Cytuj:
A nie chodzi o dokument tożsamości z ustawy prawo bankowe, bo revolut mu nie podlega, tylko o to co sama firma uzna za wystarczające.

Chodzi o dokument potwierdzający tożsamość Polaka - a prawo jazdy tym nie jest. I prawo bankowe nie ma z tym nic wspólnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1916 PostWysłany: 10 Cze 2018 11:45 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 0
boots napisał(a):
@Pabloo
Cytuj:
A nie chodzi o dokument tożsamości z ustawy prawo bankowe, bo revolut mu nie podlega, tylko o to co sama firma uzna za wystarczające.

Chodzi o dokument potwierdzający tożsamość Polaka - a prawo jazdy tym nie jest. I prawo bankowe nie ma z tym nic wspólnego.


Z tego co widzę Revolut podlega prawu brytyjskiemu. Tam prawo jazdy jest najpowszechniejszym ID.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1917 PostWysłany: 10 Cze 2018 12:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
I jakie to ma mieć znaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1918 PostWysłany: 10 Cze 2018 13:05 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Zybstar napisał(a):
Moje pytanie brzmi, czy jest możliwa bezpłatna operacja - funty z angielskiego konta > revolut > polski rachunek w GBP?
jest możliwa. Podepnij brytyjska kartę, załaduj Revoluta, prześlij pieniądze na wprowadzone konto bankowe. Przeważnie jest za darmo cały przelew.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1919 PostWysłany: 10 Cze 2018 14:36 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 0
Witajcie,

po przewertowaniu prawie całego wątku o REVOLUT skusiłem się wczoraj i niestety wyszło kilka kwasów, albo pominąłem gdzieś to w tym wątku albo jeszcze nikt się nie spotkał z taką sytuacją:
1/ konto założyłem bardzo sprawnie, max 5 min, paszport, selfie i kod autoryzacyjny nie był potrzebny bo robiłem to na telefonie na którym ma właśnie być REVOLUT
2/ doładowałem niezwłocznie na próbę 50 PLN kartą bankomatową przypisaną do konta MASTER, również mega szybko 20-30 sekund i kasa była na koncie REVOLUT i pierwszy zonk.... REVOLUT pobrał od tej 50 PLN dodatkowe 1 PLN jakieś opłaty, nie wiem za co bo nie było w tytule przelewu. Stąd zaraz wykasowałem dane karty aby nie okazało się że wyczyszczą mi konto. Pisałem oczywiście do obsługi o najpierw standardowo BOT to już ktoś pisał, a dziś odezwał się prawdziwy człowiek, niestety jego pomoc to jakiś bełkot że muszą sprawdzić i trwa to do 7 dni
3/ dla sprawdzenia tych fenomenalnych metod płatności bez prowizji wyrobiłem kartę wirtualną do zakupów w necie bo karta fizyczna obecnie za darmo jest tylko w PREMIUM. Wykupiłem subskrypcję moje ulubionego radia DI.FM gdzie dla polski cena jest 19,90 PLN i tu drugi zonk. Okazuje się że obecnie większość platform handlowych stosuje rejonizację i nie dało się przeprocesować zamówienia wpisując adres PL bo REVOLUT po nr karty jest w UK. Czyli musiałem zmienić na UK i poszło ale niestety płatność w funciakach a dla UK jest to 7 GBP, czyli reasumując zmiast 19.90 zapłaciłem 35 PLN. Również napisałem do obsługi i znów ja pytam o jedno, a w odpowiedzi ogólniki że muszą sprawdzić itd...

Oczywiście poczekam na odpowiedź ale coś mi się zdaje że jak szybko założyłem to i będę najszybszym zamykający konto w REVOLUT. Tutaj widać jak na dłoni że każde inne rozwiązanie było by tańsze, a nawet jak bym zapłacił właśnie polską kartą MASTER, albo zrobiłem coś nie tak bo przyznaje że pierwszy raz korzystam z takiej nowinki :), więc pls o Wasze rekomendacje, co tam przestawić/ustawić itd...

Pozdr,
Wtorek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1920 PostWysłany: 10 Cze 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Nie wiem co tam robiłeś, ale 4) faktycznie support revoluta to jakaś porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wtorek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group