Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 11 Lut 2020 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
-- 10 Lut 2020 18:44 --

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg2

-- 11 Lut 2020 23:36 --

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-z- ... 897a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar
Wycieczka do Seulu za 3568 PLN. Loty Turkish Airlines z bagażem z Krakowa + 8 nocy w hotelu Wycieczka do Seulu za 3568 PLN. Loty Turkish Airlines z bagażem z Krakowa + 8 nocy w hotelu
#322 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
-- 15 Lut 2020 17:51 --

W ramach uzupełnienia dot. rejsowej sytuacji w Azji, zapadły kolejne decyzje dot. wycofania statków z tego rejonu związane z epidemią koronowirusa.

Norwegian, o którym pisałem wcześniej w miejsce całego skasowanego sezonu w Azji zwiększył oferowanie na wschodniej części Morza Śródziemnego (będzie za to odpowiedzialny statek, który miał pływać do grudnia w Azji). Celebrity skasowało również cały swój program na Azję. Jeden ze statków wróci do USA, drugi zaś zamiast z Singapuru będzie pływał z Dubaju. Pewnie wkrótce pojawią się nowe trasy i rozpocznie sprzedaż. Princess Cruises anulowało praktycznie z 48-godzinnym wyprzedzeniem kolejny rejs z Singapuru (duża cześć pasażerów była już na miejscu - to kolejny problem dla operatora) i skierowało swój statek Sapphire Princess do Anchorage na Alasce (jest już w trasie) co praktycznie oznacza skasowanie reszty sezonu. W to, że objęty kwarantanną w Japonii Diamond Princess wróci szybko do normalnych rejsów raczej nikt nie wierzy. To samo dotyczy statku Westerdam linii Holland America, który zacumował w Kambodży. Co prawda jego kolejne rejsy nie są anulowane ale to raczej taktyczna zagrywka - pewnie wolą, żeby sami pasażerowie anulowali rejsy niż miałby to robić operator. Będzie taniej. O kontynuacji rejsów na planowanej pierwotnie trasie z Yokohamy nie ma mowy ze względu na zamknięcie dla wycieczkowców zaplanowanych na trasie portów w Japonii, Tajwanie oraz Korei Południowej. Poza tym nie wiadomo, czy w związku z wykrytym dzisiaj przypadkiem zarażonej wirusem osoby z tego statku, również Westerdam nie zostanie objęty kwarantanną. Zamknięcie portów azjatyckich w praktyce oznacza również, że raczej na pewno w trasy nie wyruszą też statki Costy ani Royal Caribbean. Znając życie tylko kwestią czasu jest decyzja o ich przesunięciu na inne akweny.

Ci którzy planują rejsy powinni śledzić informacje od operatorów oraz krajów, w których się one rozpoczynają. Przykładowo w przypadku rejsów rozpoczynających się w Australii oraz Nowej Zelandii (trwa tam szczyt sezonu rejsowego) już wprowadzono pewne ograniczenia w podróży, których spełnienie jest wymagane aby być wpuszczonym do tych krajów lub/i na statek. Obecnie nie można tam podróżować przez Chiny i Hongkong, coraz częściej się pisze, że kolejnym "zakazanym" miejscem przesiadek będzie Singapur - aczkolwiek żadnych decyzji w tym temacie jeszcze nie ma.

-- 17 Lut 2020 20:01 --

Mały update: dzisiaj wszystkie rejsy w Azji anulowała AIDA. Jeden z ich statków na razie pozostanie w Dubaju, drugi w tym tygodniu wysadzi pasażerów obecnego rejsu w Tajlandii - kolejne rejsy zostały anulowane. Podobnej decyzji należy się spodziewać od drugiej niemieckojęzycznej linii - TUI Cruises, która ma podać szczegóły w ciągu bieżącego tygodnia.

Podano również, że na sezon wakacyjny operatorzy zarezerwowali w ostatnich dniach dużo większą liczbę slotów w portach Australii oraz Nowej Zelandii. W związku z tym w najbliższym czasie należy się spodziewać, że prawdopodobnie tam zostanie przerzucona przynajmniej jakaś część niepływających obecnie wycieczkowców.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Ciekawe jak odbije się to na cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:23 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
Australia, NZ czy Oceania rzadko kiedy jest tania. W tym roku pojawiło się tam kilka lastminutów w szokujących jak na tamtejsze standardy cenach (np. Norwegian 14 nocy za niecałe 700 USD - w tym rejonie to niezła gratka). Obstawiam też, że te statki, które operatorzy przerzucą do Dubaju mogą zostać wykorzystane w innym rejonie, który zresztą zaczyna się odradzać jeśli chodzi o rejsy. Mam na myśli południową Afrykę a przy okazji Madagaskar/Reunion/Mauritius/Malediwy, gdzie aktualnie mało kto pływa (szczególnie w Afryce; w pozostałych wymienionych miejscach pojawia się trochę statków). Przed Ebolą wzdłuż wybrzeży Afryki było sporo rejsów i wygląda na to, że rejon ten powoli zaczyna się odradzać. Zapewne w ciągu kilku tygodni sytuacja się wyklaruje. Trudno w każdym razie sobie mi wyobrazić, że operatorzy wrzucą kolejnych 10 statków na Morze Śródziemne, które i bez tego jest zapchane. Nie ma tu zresztą infrastruktury w portach dla takiej ilości wycieczkowców - musiałyby chyba w części portów korzystać z tenderów bo portowe nabrzeża nie są z gumy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Rozwiń temat RPA.


Ostatnio edytowany przez brzemia, 17 Lut 2020 23:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 17 Lut 2020 22:47 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
Miałem na myśli rejsy z Durbanu/Kapsztadu. W tej chwili w miarę regularnie pływa tam chyba tylko AIDA i MSC - pozostałe rejsy to repozycje lub segmenty rejsów dookoła świata.
W tamtym rejonie dawniej (tzn. przed epidemią Eboli) było sporo rejsów, które na trasie oprócz RPA miały m.in. Mozambik, Namibię, Madagaskar, Senegal, czasem zapuszczały się do Cape Verde. Teraz jest tego garstka, ale powoli zaczyna się w ogóle coś pojawiać.

Tutaj można zobaczyć przykładową trasę, którą mam na myśli: https://www.kreuzfahrtberater.de/kreuzf ... a-kapstadt

Kiedyś z tego rejonu wycieczkowce wygoniła jedna zaraza. Niewykluczone, że obecny wirus sprawi, że zaczną tutaj wracać.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 18 Lut 2020 20:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Przed chwilą w pewnej telewizji podali, ze w związku z koronawirusem w USA sa 90% przeceny na rejsy. Czy ktos moze podać mi linka? Chętnie zakupię taki rejs, i piszę to całkiem serio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 18 Lut 2020 20:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
@brzemia - pytanie od czego jest liczone te 90%...
Jeśli od pierwotnych cen katalogowych to możliwe, że jest nawet 95% :-) Procentami łatwo szafować, pierwszy (i bardzo popularny) serwis z brzegu co prawda 90% nie obiecuje ale 82% jest już na stronie startowej:

Załącznik:
procenty.jpg
procenty.jpg [ 114.57 KiB | Obejrzany 757 razy ]


Media te procenty podchwycą, poleją jakimś smacznym sosem i w sam raz news na czerwony pasek:-)

A tak na poważnie to z tego co widzę, ceny na Karaibach w last minutach są niewiele niższe niż zwykle - ok. 120-150 USD/4 noce/os + opłaty portowe.

Najniższe ceny, które wydaje mi się, że faktycznie mogą mocno odbiegać od średniej znalazłem z Dubaju - tygodniowy rejs na statku RCCL za 154 USD+opłaty/os. lub niektóre rejsy MSC:

Załącznik:
cr.jpg
cr.jpg [ 258.13 KiB | Obejrzany 757 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 18 Lut 2020 21:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Czyli standardowo telewizja manipuluje faktami :)

Nie ukrywam jednak ze pod wpływem "flashsale" kupilem rejs 7 dniowy w kwietniu za 299€ za osobę z oplatami portowy i napiwkami w cenie.

Przy dzieciach gratis i bonusie od posrednika wychodzi 137€ za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 18 Lut 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 213
Kilometry: 394 267
niebieski
@brzemia pochwal się ?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Costa Pacifica kółeczko na Morzu Śródziemnym. Po kilku latach wracam na Costa, mam nadzieję iż moje wspomnienia wyśmienitego jedzenia będą dalej aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 01 Mar 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Jestem teraz na msc grandiosa. Z dzieckiem. Gdyby ktoś miał pytania, postaram się pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 01 Mar 2020 13:08 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
Informacja od znajomych, którzy dzisiaj rozpoczynają rejs w Nowej Zelandii: na pokład nie zostały wpuszczone osoby, które w ostatnim okresie czasu były we Włoszech. Z kolei ci, którzy byli w Singapurze (lub lecieli z przesiadką w SIN) zaliczyli obowiązkowe spotkanie z lekarzem. Operator statku to Holland America.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 01 Mar 2020 23:26 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1747
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Dostajecie od MSC jakieś wiadomości jako członkowie klubu? Ostatnio się zapisałam i nawet maila z potwierdzeniem nie dostałam :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 02 Mar 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Raz dostałem informację że zmieniają nazwę poziomów z diamond na black. Czy jakoś tak. I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 02 Mar 2020 19:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
W ramach ciekawostek: poniżej wykaz nowych 12-u statków, które wejdą w floty MSC w najbliższych latach:

Załącznik:
msc_orderbook.jpg
msc_orderbook.jpg [ 83.35 KiB | Obejrzany 386 razy ]


Capacity to liczba pasażerów.

Źródło: https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... eries.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 02 Mar 2020 19:27 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
brzemia napisał(a):
Przed chwilą w pewnej telewizji podali, ze w związku z koronawirusem w USA sa 90% przeceny na rejsy. Czy ktos moze podać mi linka? Chętnie zakupię taki rejs, i piszę to całkiem serio.

Podpinam się :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 02 Mar 2020 19:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3378
złoty
Ciekawe te statki na 1000 pasażerów, chyba szykują się ma wypuszczenie usługi premium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1773
srebrny
-- 02 Mar 2020 18:03 --

Dokładnie taki mają plan - kiedyś o tym czytałem.
Czy im się to uda to inna sprawa.
Próbowała tego m.in. Costa z małymi statkami z "neo" w nazwie, bardzo fajny produkt był - ale raczej nie wypalił.

Z drugiej strony przy tej ilości nowych statków (na dodatek tej wielkości) muszą poszukać klientów w innych segmentach niż dotychczas oraz uruchomić rejsy w nowych regionach. Teoretycznie można dokładać kolejne statki na Karaibach albo na Morzu Śródziemnym - ale chyba nie o to chodzi :-)

-- 02 Mar 2020 18:09 --

Na mniejszych statkach MSC dla pasażerów będą dostępne wyłącznie apartamenty oparte na obecnej usłudze "Yacht Club", która stanowi niewielką część wszystkich kabin na dotychczasowych wycieczkowcach.

Można o tym przeczytać np. tutaj: https://www.seatrade-cruise.com/news-he ... ement-team
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#340 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:54 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 412
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Jakie ubezpieczenia wybieracie na rejsy? Chodzi mi przede wszystkim o ubezpieczenie zdrowotne. Przeglądam oferty i chyba zdecyduje się na AXA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 89  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group