Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
@d-t-x, lepsza pizza niż w Poznaniu jest w Neapolu, jakbyś jechał dam Ci namiar na knajpkę na ichniej Nowocmentarnej,
dkładnie Nuova Poggioreale w okolicach autostrady przechodzącej nad ulicą, patrząc z centrum, po lewej stronie, jeśli jeszcze istnieje, byłem tam kilka lat temu


Ostatnio edytowany przez kostek966, 04 Mar 2019 18:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#22 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:44 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Spoko, chętnie. Jedynie sycylijska rianata zapadła mi w pamięć. Reszta naprawdę ustępowała jakością i smakiem najlepszym, poznańskim pizzeriom, choć kosztowały 2x tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@dtx Nigdy nie byłem w Poznaniu, ale jeśli macie równie dobre owoce morza co pizze, wieszacie pranie w poprzek ulicy, jeździcie na skuterach jak szaleni, wino jest tanie a za espresso nie chcecie więcej niż 1 euro, to może się kiedyś wybiorę. A wracając do tematu: podczas pewnie ponad 20 wypadów do Włoch, nigdy nie zapłaciłem za pizze 10 euro

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:52 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@kostek966 to i ja poproszę namiar, bo dotychczasowe moje pizze w Neapolu nieco mnie zawiodły :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:57 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@igore: rozmawiamy tu o cenach. Ja również kocham Włochy i ten ich folklor. Mają najpiękniejszy kraj w Europie.
Wino jest tanie - kilka świetnych winiarni oferuje butelki w granicach 35 - 50 zł - to taniej niż 15€, częsta cena we włoskich knajpach.
Czy Włosi robią tatara tak dobrze, jak my? Bez sensu jest to porównanie. Porównujemy pizzę, która jest dostępna i tam, i tu.
P.S. Pokażę Ci, gdzie wypijesz świetne espresso tuż przy Rynku (ale w bocznej, cichej uliczce) za 5 zł - może być?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ponieważ to luźne gatki, to pozwolę sobie przypomnieć że mieliśmy tutaj na forum delikwenta który dał radę za 100PLN ogarnąć kilka dni w Norwegii. Jako w zasadzie mieszkaniec tejże chciałem więc stanowczo zaprostestować przed umieszczeniem tego bardzo przyjaznego backpakersom kraju!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Załącznik:
20190119_151252.jpg
20190119_151252.jpg [ 152.5 KiB | Obejrzany 1910 razy ]
namiar na knajpkę w Neapolu wrzuciłem do posta wyżej,
@igore, w połowie stycznia byłem w Modenie i jadłem pizzę za ponad 16€


Ostatnio edytowany przez kostek966, 04 Mar 2019 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
d-t-x napisał(a):
A lepszej pizzy niż w Poznaniu nie jadłem w żadnym, włoskim mieście.
Grzeszysz ;)
Ja nigdzie na świecie nie jadłam smaczniejszej pomidorówki niż ta, którą robi moja mama. I do tego jest free. A nawet w pakiecie mam nocleg za free, jak zechcę.
I dlatego na egzotyczne wakacje jeżdżę raptem 10 km od mojego domu.

To są rzeczy zupełnie nieporównywalne. :shock: Lokalne jedzenie wykonane z lokalnych produktów, przygotowane przez lokalnych kucharzy zawsze będzie lepsze. Tylko obcokrajowcom może mniej smakować, ponieważ mają inne przyzwyczajenia kulinarne.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 04 Mar 2019 19:50 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Pizza z frytkami (ostatni hit włoskich pizzerii na północy) też? Już nie gloryfikujmy aż tak bardzo tych Włochów. Oni też zauważyli, że można lepiej zarobić mniej się przykładając, turysta i tak będzie zachwycony, bo we Włoszech smakuje wszystko. I będziemy się zachwycać nawet bezsmakową i tłustą jak czort mortadelą, której u nas nie wzięlibyśmy do ust.
W Polsce mamy wysyp porządnych pizzerii, przygotowujących pizze tylko z włoskich składników wysokiej jakości. Myślisz, że jakiś Luigi, którego mamusia wreszcie wyrzuciła z domu i w akcie desperacji najął się jako wyrabiacz ciasta w pizzerii, z definicji robi to lepiej, bo jest Włochem? To tak nie działa.
A najlepsza i najtańsza kawa jest w Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Mar 2019 20:12 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
No nie mogę :o Że tania to zgoda i jest więcej w filiżance. Ale najlepsza? Nie o tym dyskusja, ale musiałam.
Włoskie espresso -zapach wychodzacy na ulice, moc...WSZĘDZIE. W najmniejszych dziurach. A byłam w Italii przez 20 lat sporo razy; od gór po samą podeszwę.
w Portugalii owszem, chętnie piję, ale sie nie umywa :) do włoskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Bo w co drugiej knajpie stoją stare "Gaggie" z lat 60-tych odkupione od makaroniarzy za grosze, we Włoszech przerzucili sie na nowsze 8-)
Ale co prawda to prawda, Portugalczycy posiedli tajemną wiedzę idealnego parzenia cremy i cenią ją sobie bardzo nisko.
d-t-x napisał(a):
A najlepsza i najtańsza kawa jest w Portugalii.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Mar 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Brazylia - strzelę żę index backpackersa wynosi myślę ok 80 - 90? na podstawie mojej wizyty z 2015r.
W Rio, Fortalezie czy okolicach (ja byłem tydzień w Cumbuco), na plażach (włączając w to te z folderów turystycznych) raczej na pewno niższe niż na Helu w 2018
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Mar 2019 20:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
w kwestii kawy rowniez glosuje na Lizbone, moze dostaja najlepszy sort z Brazylii ;-)

z kolei Wlochy maja wieksza roznorodnosc, wiekszy rynek, wiecej palarni kawy itd, stad 2 kawiarnie obok siebie i 2 calkowicie inne espresso
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Chupacabra napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
130% Włochy - jeśli Hiszpania to 125%, to Włochy to na pewno nie 130% :) według mnie kraj sporo droższy dla turysty, bliżej mu do Francji niż Hiszpanii. Daję 150%


Jednak we Włoszech jest zasadnicza różnica czy się jest na północy kraju, czy na południu. I dla północy, typu Wenecja, dałbym 150%, dla Rzymu już około 130% a dla takiego Neapolu mogę nawet zejść do 100%.


Sporo krajów ma taką specyfikę - im bardziej na prowincję i dalej od atrakcji tym ceny niższe. A nawet duże miasta między sobą.
Kijów/Lwów, Warszawa/Łódź itp.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
w Brazylii byłem w zeszłym tygodniu, co prawda przejazdem i tylko dzień, ale po drogim Chile wydawało mi się, że jestem w raju, piwo w knajpce 3 razy tańsze, jedzenie też, nawet uber dużo tańszy,
ale wiele zależy od kursu walut, w Brazylii byłem 3 raz, za drugim trafiłem na wysoki kurs reala i ceny wydawały się wyższe niż teraz, podobnie z Czechami, pamiętam koronę za 11 gr i tanie restauracje, dziś przy kursie 17 gr tylko piwo ma dobrą cenę, Szwajcaria za 2-2,5 zł za franka też nie była aż tak strasznie droga,
co do jedzenia to zawsze staram się szukać dobrych i tanich restauracji na uboczu, gdzie nie zaglądają turyści, jedzenie jest zdecydowanie lepsze i ta atmosfera, a wzrok ludzi bezcenny jak w niektórych miejscach pierwszy raz widzą turystę, jak choćby we wspomnianej Brazylii, gdzie nawet kierowca ubera był zdziwiony w miejscu gdzie wysiadaliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Mar 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Fiji, Vanuatu, Solomon Islands... i tu wspomniane sa tylko te najwazniejsze:
https://www.worlddata.info/average-income.php
Bo jezeli w danym kraju srednie zarobki wynosza 1/3 tego co w Polsce to i zycie musi byc tansze.


Mowimy tu - backpacker ktory unika bycia bankomatem z Europy,
niektore rzeczy owszem wymagaja sprowadzenia, ale jak ktos zamiast schabowego w Oceanii zadowoli sie lokalna ryba z warzywami to jest o wiele taniej.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Mar 2019 14:08, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Mar 2019 11:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
na takich malych wyspach, zycie moze byc tansze dla lokalnych mieszkancow, ale niekoniecznie dla turystow, ktorzy musza kupic nocleg, transport, isc do restauracji, niska konkurencja to wysokie ceny
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 05 Mar 2019 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
tak, ale tu jest ranking backpackera a nie ranking turysty,
wg mnie roznica miedzy nimi jest taka ze ten pierwszy jedzie na 6 miesiecy do X i podrózuje dookola z ograniczonym budżetem (z racji czego czesto korzysta z tanszych opcji i blizej mu do lokalnej osoby)
a ten drugi - turysta - jedzie gdzies na tydzien, dwa tygodnie i chce odpoczac - czyli je codziennie w restauracji, nocleg w ladnym hotelu - i tutaj koszt rosnie ogromnie

Zresztą uczepiliscie sie tej Oceanii do której dostanie sie dla backpackera jest szczególnie nieoplacalne 8-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Mar 2019 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Oceania - Oceanii itp, zwróć uwagę z łaski swojej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Mar 2019 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@LonDynia

Czasami obie opcje można połączyć ;) można wyruszyć jako backpackers na 2 tygodnie, co 3 lub 4 dni zjeść porządny obiad na mieście, a w pozostałe dni kupować jedzenie w najtańszych marketach. Lub zwiedzać duże miasta jak turysta, ale próbować noclegów na dziko lub na gospodarza jako backpackers.

Jak ktoś leci np na Teneryfę to co większość osób sobie pomyśli? Pewnie, że "kurde, ma kasę to go stać". Tymczasem wystarczy trafić na promocyjne loty i z namiotem (w dodatku legalnie) spać na dziko na Teneryfie, bo w Hiszpanii jest to możliwe, poza pojedynczymi regionami. Kiedyś złapałem się za głowę, kiedy zobaczyłem średnie wydatki turysty w Hiszpanii. Ta średnia wynosiła... 900 Euro! Ja na loty na Teneryfę gdzieś zabuliłem w dwie strony jakoś 400 zł, a moje wydatki na miejscu w 6 dni to 130 Euro (i to wszystkie wydatki, transport publiczny, jedzenie, pamiątki). Noclegi były za free, bo w namiocie ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 05 Mar 2019 21:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja pod namiotem spał nie będę i mogę nawet wydać to 900€, bo wolę wydać je tam, niż nad polskim morzem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: QbaqBA oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group