Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#261 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zacznij od prania brudniejszego :mrgreen:

Forclaz 40 air, ponieważ starego Forclaza 40 w Decathlonie nie kupisz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#262 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:32 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Stary Forclaz 40 (nie air) ma wygodniejszy dostęp do rzeczy poprzez suwak z przodu, poza tym wydaje się że ten stary system wentylacji jest lżejszy i przez to plecak poręczniejszy.
Ja wolę stary model, nowy nie dostępny, ale zawsze można kupić używany a następnie wyprać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#263 PostWysłany: 15 Wrz 2016 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
haxzje napisał(a):
który model wyprać: forclaz 40 czy też forclaz40 air?

Ociec prać? Prać! :lol:. A poważniej: Forclaz 40 można jeszcze gdzieniegdzie dorwać (jakieś resztki magazynowe, bądź NOS - New Old Stock). Ja jednak namawiałbym Ciebie do zainwestowania w wersję Air: wygodny, lekki, pakowny. Dobry plecak. Bądź wersję Air+ ... ale tam już jest inna cena.

Sam od kilku lat próbuję „zamęczyć” wersję 37 Ultralight...a ta się nie daje i wciąż dzielnie służy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#264 PostWysłany: 15 Wrz 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
ja natomiast polecam stary, szaro-zielony forclaz 40, w przeciwienstwie do @OradeaOrbea ktora, jak sadze po nicku, jest kobieta i woli cos lzejszego czyli 37air :D plecak solidny i latwo go zapakowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#265 PostWysłany: 16 Wrz 2016 08:43 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Pawel_T napisał(a):
ja natomiast polecam stary, szaro-zielony forclaz 40.

Grafitowy z dodatkiem pomarańczowego tez jest genialny. Wygrywa w przedbiegach z tym z aktualnej kolekcji. Ta faldowana guma na plecach która ma ten dostepny teraz tylko przeszkadza. Edit: widzę ze zielono szary i grafitowo pomarańczowy to ten sam model. Chyba najlepszy decatlonowy zakup ever.


Ostatnio edytowany przez Marysiek, 16 Wrz 2016 10:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#266 PostWysłany: 16 Wrz 2016 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Pawel_T napisał(a):
ja natomiast polecam stary, szaro-zielony forclaz 40, w przeciwienstwie do @OradeaOrbea ktora, jak sadze po nicku, jest kobieta i woli cos lzejszego czyli 37air :D plecak solidny i latwo go zapakowac.

przypomina mi się od razu "....a może Skłodowska Curie też była kobietą...." :lol:

Paweł przeczytaj jeszcze raz post @OradeaOrbea ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#267 PostWysłany: 16 Wrz 2016 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@Andi no nie badz taki powazny, @OradeaOrbea od razu skumal o co chodzilo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#268 PostWysłany: 21 Lis 2016 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Czy stary forclaz 40 (czarno-czerwony) oprócz dostępu z przodu różni się czymś jeszcze?

Ta nowa wersja pasuje jako mały podręczny Wizz?
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32415.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#269 PostWysłany: 23 Lis 2016 22:34 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Pytanie czy porównujesz stary Forclaz z nowym Forclazem czy stary Forclaz z Arpenazem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#270 PostWysłany: 24 Lis 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
A przepraszam, z arpenazem bo forclaz nie ma 40 tylko 30 i 50l.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#271 PostWysłany: 24 Lis 2016 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
obat89 napisał(a):
Ta nowa wersja pasuje jako mały podręczny Wizz?
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32415.html


To zwyczajny worek z szelkami, nie ma sztywnych plecow wiec nawet mozesz zwinac w rulon
od tego jak bardzo go wypchasz zalezy czy sie zmiesci jako maly podreczny wizz.

Mankamenty: bardzo łatwo przemaka cala zawartosc nawet podczas lekkiego deszczu, zdecydowanie za malo kieszeni dostepnych z zewnatrz
Czy kupilbym go ponownie w jakies promocji? Tak - na tydzien Japonii dał rade, nic sie nie potargalo, urwało etc
Szelki sa troche za sztywne i twarde po pierwszym dniu czulem uwieranie po kilku juz sie przyzywczailem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#272 PostWysłany: 24 Lis 2016 12:11 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Jest Forclaz 40, nawet nie jeden:

wersja air http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32426.html
wersja air+ http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 00764.html

i jeszcze trzeci juniorski:
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 30978.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#273 PostWysłany: 28 Lis 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Jeśli to komuś pomoże, to ostatnio walczyłem z decyzją jaki plecak wybrać. Kupiłem forclaz 40 air+ (399 zł). Bardzo wygodny, fajnie rozwiązane wszystkie kieszenie i solidny. Jedyny minus to, że w głównej komorze wydaje się być mniej miejsca przez stelaż (nie da się rozepchać we wszystkie strony), ale tego się nie przeskoczy chyba. Tak czy siak, bardzo polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#274 PostWysłany: 18 Gru 2016 17:22 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 43
Hej,
czytałem ten temat, ale widzę że niezłe zamieszanie jest z tymi plecakami... Wysyłam list do Gwiazdora, myślę o tych dwóch plecakach:

Forclaz 40 air
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32426.html

Forclaz 50
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 00838.html

Potrzeby:
- musi wejść jako bagaż podręczny w Ryan i WizzAir (z tego co czytałem nie będzie z tym problemu w obu przypadkach)
- w styczniu 8 dni na Lanzarote, myślę że w oba spokojnie się zapakuje
- w maju 4-5 dni Maroko i podejście na Toubkal

Oczywiście plecak ma starczyć na dużo więcej niż te dwa wypady, ale tylko to narazie jest w planach ;) Któryś z nich bardziej polecicie? Patrząc po wymiarach to 50 wydaje się bardziej kompatybilna z bagażem podręcznym...

Pozdrawiam,
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#275 PostWysłany: 08 Mar 2017 16:17 

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 54
Trochę odświeżając temat..

Jak wyżej OradeaOrbea napisał, nie do zdarcia wersję 37 Ultralight, mam i ja - dodam od siebie, że już raczej jest nie do zdobycia (i żałuję, że dwóch tych kilka lat temu nie kupiłem). Po tych kilku latach użytkowania zniszczyła się kieszonka na pasie biodrowym, bo taki słaby materiał siateczkowy jest i suwak główny zaczyna już szwankować przy pełnym obładowaniu.

W każdym razie dlaczego o tym piszę, teraz musiałem kupić drugiej połówce plecak i wybór padł na forclaz 30air+ women, dlaczego..
najbliżej mu do 37 Ultralight, lecz obawiam się, że zmiany poszły w gorsze i tu wypunktuje minusy.
-kieszenie na pasie biodrowym,i co ważne boczne kieszenie są z tego samego materiału co szybko zniszczona kieszonka w ultr.37(jak wyżej napisałem)
-stelaż jest z siateczkowym materiałem.. podobno słabo wentyluje, zajmuje miejsce i obawiam się trwałości.
-z przodu "podpaska" kieszonka, oczywiście też z niszczącego się łatwo materiału i jest nie zamykana na suwak.

Plusów pisać nie będę bo ma sporo, nic lepszego dla nas w rozsądnej cenie nie znalazłem.
Może ktoś go używa i napisze czy jako duży podręczny do wizz wchodzi bez problemu, i czy po dłuższym użytkowaniu wymienione moje minusy rzeczywiście są trafne.

mowa o tym plecaku:
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 33031.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#276 PostWysłany: 16 Mar 2017 10:17 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
boogeyman napisał(a):
Hej,
czytałem ten temat, ale widzę że niezłe zamieszanie jest z tymi plecakami... Wysyłam list do Gwiazdora, myślę o tych dwóch plecakach:

Forclaz 40 air
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32426.html

Forclaz 50
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 00838.html

przepraszam że z takim opóźnieniem, posiadaliśmy obydwa plecaki,
Forclaz 50 polecam, rewelacyjne sprawdza się rozpinanie jak torba podróżna, więc polecam go jeśli podróżujesz w dwójkę jako plecak do przenoszenia ubrań, ponieważ masz do nich łatwy dostęp.
Wadą jest to że wzbudza zainteresowanie obsługi Wizzair i często trzeba go wkładać do kosza jeśli chcesz go przewieźć jako mały podręczny.

Forclaz 40 air - osobiście odradzam - trudny dostęp do do środka, w dodatku puszczają w nim szwy. W ciągu roku dwa razy go wymienialiśmy(nie jest to problemem gdy mamy w pobliżu decathlon), w końcu wymieniliśmy go na Forclaz 50 za 109zł (-20zł za PayPala) i chyba już z nami zostanie.

We dwójkę mamy starego Forclaza 40 i obecnego Forclaza 50. Cały czas jest w promocji więc chyba lepiej się pośpieszyć bo mogą go wycofać.


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Lis 2018 14:05, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#277 PostWysłany: 17 Mar 2017 13:08 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 43
Zdecydowałem się na Forclaza 50, bardzo dobry wybór i na Lanzarote spokojnie dał radę. Zero problemów z Ryanem :)
Mam jednak pytanko co do stelażu. Na Kanarach był zbędny, ale w góry jednak by się przydał. Pare razy spotkałem się z opinią że ludzie wyjmuja stelaż na lotnisku i nie ma problemu ze zamieszczeniem się w limicie? Serio? Nie widzę jakoś tego, no chyba że to jest ostatni raz kiedy ma się ten stelaż i zostaje on skonfiskowany przez celników.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#278 PostWysłany: 17 Mar 2017 13:25 

Wyciągają po kontroli bezpieczeństwa, która to - swoją drogą - nie jest wykonywana przez celników.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#279 PostWysłany: 17 Mar 2017 13:28 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
ja do małego podręcznego w wizz nie brałem stelaża. Jeśli idę w góry to przeważnie zostawiam większość rzeczy i plecak jest wtedy lekki i nie stanowi to problemów.
Jeśli lecę z namiotem to zamiast stelaża plecakowego wkładam tam składany stelaż od namiotu.

W Ryanair nie przejmowałbym się tym stelażem, możesz też zmierzyć jaki on ma rozmiar i ewentualnie go trochę skrócić.

Jeśli stelaż nie jest ostry to nie ma powodu żeby Ci go zabrali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#280 PostWysłany: 26 Mar 2017 12:12 

Rejestracja: 27 Sie 2016
Posty: 22
boogeyman napisał(a):
Zdecydowałem się na Forclaza 50, bardzo dobry wybór i na Lanzarote spokojnie dał radę. Zero problemów z Ryanem :)
Mam jednak pytanko co do stelażu. Na Kanarach był zbędny, ale w góry jednak by się przydał. Pare razy spotkałem się z opinią że ludzie wyjmuja stelaż na lotnisku i nie ma problemu ze zamieszczeniem się w limicie? Serio? Nie widzę jakoś tego, no chyba że to jest ostatni raz kiedy ma się ten stelaż i zostaje on skonfiskowany przez celników.

Latam z Forclazem 50 w Ryanairze i stelaż nie stanowi problemu. Jest na styk jeśli chodzi o dozwolony wymiar ale jeśli rozsądnie zapakujesz plecak i umiejętnie ściśniesz to będzie OK.

Miałem podobne obawy jak Ty więc podczas pierwszej podróży przymierzałem plecak do Ryanairowych koszy. Na wszystkich trzech lotniskach zmieścił się na długość bez wciskania na siłę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group