Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 09 Lis 2017 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
W sprawie brakujących qmiles mam jeszcze pytanie, czy nie ma tu kogoś, kto ma niepotrzebne 1000 qmiles, które mógłby mi przetransferować (usługa w pełni legalna, ogólnodostępna i jawna na stronie PC) w ramach forumowych stosunków "dobrosąsiedzkich"? Nie wiem, czy wyrobię się ze wspomnianymi przez @hubson ankietami e-rewards tak, by we właściwym czasie uzbierać na 2000 punktów Le Club i potem jeszcze je zamienić na 1000 qmiles. Oczywiście pokryłbym koszt transferu, czyli 15 USD. Zawsze wyszłoby ciut taniej, niż kupowanie tych 1000 qmiles za 35 USD :)
Gdyby taki filantrop się tu znalazł, a niekoniecznie chciał się ujawniać, poproszę o PW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#82 PostWysłany: 10 Lis 2017 01:42 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Nie ma problemu. Odezwij się to machnę transfer.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 10 Lis 2017 06:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Serdeczne dzięki :)
Mam już zatem dwóch chętnych dobroczyńców, więc sprawa zamknięta. Odezwę się wkrótce, gdy nadejdzie właściwy czas.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 28 Lis 2017 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Małe ostrzeżenie - gdyby ktoś liczył na szybkie uzupełnienie konta poprzez zamianę punktów Starwood na qmiles, niech porzuci nadzieję. Dziś wpłynęły qmiles za punkty SPG wymienione 4 tygodnie temu. Dla porównania, po zamianie citimiles, konto Privilege Club powiększyło się następnego dnia!

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:26 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
Dopiero odkrywam uroki Qatar Privilege Club i mam takie pytanie - jeżeli kupiłem już bilety i dopiero później zarejestrowałem się do QPC to czy mile zostaną mi naliczone? Wszedłem w zakładkę offers i widzę, że jestem podpięty do kilku promocji związanych z moim lotem. Mile naliczane są dopiero po odbyciu lotu czy powinny pojawić się od razu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:33 

Po locie.
Góra
 PM off
Kamil Niewiadomski uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 06 Sty 2018 16:08 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 19
Jeżeli kupiłem dwa bilety, to mile są przypisywane do mojego konta x2? Czy jeżeli druga osoba przypnie sobie rezerwacje na swoim profilu to dostanie swoją część mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 06 Sty 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Mile naliczy każdy użytkownik na swoje nazwisko.
Jeśli chcesz łączyć punkty - skredytuj loty do Britisha - BAEC i stworz konto rodzinne, ale najpierw sprawdź czy Ci się to oplaci: www.wheretocredit.com
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Niewiadomski uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
jako, że przymierzam się do pierwszej wymiany qmiles na bilet-nagrodę, zadzwoniłem wczoraj na infolinię z kilkoma pytaniami i wrzucam tu pewne informacje, które - jak mi się zdaje - mogą być pomocne i dla innych.
Trafiłem na dobrze zorientowanego pracownika (polska infolinia, choć wyczuwałem drobny akcent wschodni, co nie wpływa oczywiście na pozytywną ocenę merytorycznego przygotowania pracownika) i po pogawędce z nim mam takie oto wnioski:

1) znalezienie lotów QR z odległych miejsc do Europy jest bardzo trudne, o ile w ogóle wykonalne (przynajmniej w tych datach, które obserwuję). Co ciekawe, jeśli w wyszukiwarce nagród szukamy lotu w obie strony z początkiem i końcem podróży np. w Polsce, loty znajdziemy raczej bezproblemowo (sprawdzałem np. WAW-DOH-HND-DOH-WAW, albo WAW-DOH-AKL-DOH-WAW), ale jeśli w oparciu o te same daty szukamy tylko lotu OW powrotnego, kalendarz jest kompletnie pusty. Pracownik na infolinii wyjaśnił mi to w ten sposób, że lot RT z Polski jest w zupełnie innym koszyku, niż lot OW do Europy z Japonii, czy NZ. Z takich, czy innych powodów ten pierwszy koszyk jest wypełniony dostępnymi miejscami dość solidnie, a ten drugi wręcz przeciwnie. Nawet zatem, jeśli będąc Polakiem rezerwuję z Polski bilet-nagrodę OW do Polski np. z Japonii, system szuka takiego biletu w tym drugim, pustym koszyku. Wniosek z tego taki, że lepiej skupić się na lotach z PL (lub innych krajów europejskich, jeśli komuś tak pasuje),

2) szukanie lotów QR do/z Am. Płd. (GRU, EZE) nie ma raczej sensu, gdyż popyt na kupowane bilety jest na tyle duży, że bilety-nagrody niemal się tam nie zdarzają. Tytułem przykładu podał sytuację kolegi z pracy, który poleciał do GRU na bilecie firmowym, a potem musiał czekać niemal 2 tygodnie na powrót, bo nie było wolnego miejsca, w które mogliby go wcisnąć,

3) w zakresie biletów-nagród w liniach partnerskich jest dość ciekawe to, że z uwagi na tabelę opartą na odległościach, bardzo często może być tak, że bilet OW będzie wymagał takiej samej ilości qmiles, co RT. Przykładem może być trasa SIN-KUL, która w C kosztuje 25000 qmiles, niezależnie od tego, czy lecimy w jedną, czy w dwie strony. Inna sprawa, że na tak krótkiej trasie C się oczywiście nie opłaca, tym bardziej, że są tam masakryczne dopłaty, zwłaszcza przy wylocie z KUL. Warto jednak o tym pamiętać, bo w przypadku innych par miast sytuacja z dopłatami może być zupełnie inna i wtedy może to być fajne rozwiązanie. Tu propozycja - warto może zgłaszać na forum takie trasy QR, gdzie RT jest w cenie milowej takiej samej, jak OW, a dopłaty są niskie.

No to na razie tyle :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 12 Sty 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Orientujecie się czy jak mam powrót w AY z KIX - HEL + HEL - TLL i TLL - WAW realizowany Nordicą to wpadną za to TP do QR, tak jak za poprzednie odcinki ? Jak nie to mam zonka i zabraknie mi jednego TP do statusu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Sty 2018 16:35 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Kamil Niewiadomski napisał(a):
Dopiero odkrywam uroki Qatar Privilege Club i mam takie pytanie - jeżeli kupiłem już bilety i dopiero później zarejestrowałem się do QPC to czy mile zostaną mi naliczone? Wszedłem w zakładkę offers i widzę, że jestem podpięty do kilku promocji związanych z moim lotem. Mile naliczane są dopiero po odbyciu lotu czy powinny pojawić się od razu?


Co prawda po locie, ale ile naliczy trudno powiedzieć. Ja kupowałem podczas travel festiwal, gdzie qmiles miały być chyba razy 5. QPC już miałem, ale przed zakupem nie wklikałem się w register w danej promocji (bo nawet nie wiedziałem, że jest). Zrobiłem to dopiero zaraz po zakupie. Dostałem tylko za zakup przez internet i normalnie 1x za lot. Odesłali mnie do reklamacji, gdzie dwukrotnie otrzymałem jedynie odpowiedź, że nie zarejestrowali mojego zgłoszenia do promocji, więc nieważne, że wtedy kupiłem, bo bez tego i tak nic extra nie dostanę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 12 Sty 2018 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Ha ! Widzisz. Mi na infolinii powiedziano, że mam mile x4, a potem, że x2 i to że konsultant powiedział x4 nie ma dla nich znaczenia - pomimo, że zarzekał się, że rozmowa jest dowodem i musi być tak jak mówi. Odpowiedzieli, że konsultant się pomylił i trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Sty 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
hubson napisał(a):
Orientujecie się czy jak mam powrót w AY z KIX - HEL + HEL - TLL i TLL - WAW realizowany Nordicą to wpadną za to TP do QR, tak jak za poprzednie odcinki ? Jak nie to mam zonka i zabraknie mi jednego TP do statusu...
Jeśli faktycznie zabraknie Ci 1 qpointa, to spróbuj uderzyć do nich z prośbą o podwyższenie statusu do gold mimo niepełnej liczby qpoints. Czytałem, że uwzględniają prośby w takich wypadkach, a czasem nawet robią to bez proszenia. Choć oczywiście gwarancji na to nie daję ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 05 Lut 2018 14:08 --

do skasowanie

-- 05 Lut 2018 15:19 --

gdzie jest link do przelewania punktow miedzy znajomymi? wspominal o tym tropikey
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ani w aplikacji, ani na stronie mobilnej tego chyba nie ma. Na stronie normalnej, po zalogowaniu i wejściu na Twój "dashboard" zobaczysz "Quick links", a tam m.in. link o nazwie "Buy, gift and transfer".

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
Kian uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 25 Lut 2018 19:03 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
juz sie ucieszylem ze zgarne 15k mil za lot ze znajomymi a tu niespodzianka.....za przelew mil miedzy kontami sa oplaty....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Mar 2018 10:34 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
mam ok 18k qmiles z czego 12k ma przepasc za 3 miesiace
poszukuje pomyslu jak moge je rozsadnie spozytkowac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
coś cicho na temat dewaluacji w QR. Czyżbym tylko ja tutaj czuł się wy...ny?
Może jakieś pomysły, co począć z uzbieranymi qmiles? Z tego co czytam tu i ówdzie, główne propozycje to transfer do Accora, albo rezerwacja biletu nagrody u partnera (co ponoć wychodzi teraz taniej, niż w samym QR). Mi bardziej pasuje ten drugi wariant, ale - o ile dobrze kojarzę - robi się to teraz w karkołomny sposób, czyli wypełnia formularz ze wskazaniem partnerskiego lotu, na który chcielibyśmy się załapać, wysyła się ten "wniosek" i czeka na odpowiedź. Już sobie wyobrażam, jakie to wygodne rozwiązanie, gdy planuje się jakąś podróż łączoną :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Dewaluacja spora, zwłaszcza dla kabin premium plus opłata za wystawienie biletu milowego 25-75$ / szt.
Niestety z milami jest tak, że zbyt długo nie warto ich trzymać, a ogłaszanie zmiany "od dziś" jest kompletnie niepoważne ze strony QR.
Miałem przez jakiś czas ochotę przenieść się do programu QR z BA, teraz się ciesze, że tego nie zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Przyznaję, chomikowałem te mile za długo. Miałem je wydać na lot oneway do AKL lub ewentualnie do HND pod koniec sierpnia b.r. (jakiś czas temu była spora dostępność z WAW) ale losy się pokomplikowały i musiałem to odłożyć na 2019 r.
W październiku mam jeszcze jeden lot, po którym (oby się nie zwinęli do tego czasu!) na koncie będzie coś ok. 140.000 qmiles, więc akurat na lot oneway z Europy do Japonii JAL'em, albo z Japonii do Australii tą samą linią (w C). Pytanie tylko, czy za kilka miesięcy, gdy będę już szukał biletu na 2. połowę 2019 nie okaże się, że będą kolejne niekorzystne zmiany? No nic, czas pokaże...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group