Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 17 Mar 2020 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
K4rtm4n napisał(a):
Na infolini Qatar'a można zmienić termin lotu (zostaniesz obciążony wtedy kosztami taryfy+różnice cen za bilet w innym terminie+różnica kursu.) Nie ma tragedii.. Natomiast jeśli chcesz zamienić na voucher, to płacisz 30 Euro od biletu i wsio :) Voucher zrealizować możesz tylko poprzez infolinie.

LOL, to czemu na stronie piszą, że https://www.qatarairways.com/en/travel- ... dence.html >.>
Cytuj:
Change Fees – will be waived if reservations are changed at least 3 days before departure. Fare difference may apply.
Travel Voucher – Reissue unutilized value for a voucher “To be used for future travel”. This voucher will be valid for one year from its issuance date. Refund penalty shall be waived if cancellations are done at least 3 days before departure.


Mam nadzieję, że dam radę bez jakiś dodatkowych kosztów :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#902 PostWysłany: 17 Mar 2020 14:57 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Dzisiaj mi sie udało! Ogarnąć wszystko bezpłatnie,
zmienili dzis politykę, bez problemu zmienisz termin bez opłat dodatkowych. Dzwoń !!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Mar 2020 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
#903 PostWysłany: 17 Mar 2020 19:11 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Byłoby super! Najbardziej odpowiadałby mi voucher do wykorzystania w późniejszym terminie. Proszę jeszcze o informacje na którą infolinię dzwonicie. Mam kilka numerów w różnych krajach i na żaden nie mogę się dodzwonić. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 17 Mar 2020 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Ja na razie napisałam o zwrot przez ich stronę - zobaczymy czy się odezwą jutro albo coś.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
 
      
#905 PostWysłany: 17 Mar 2020 19:23 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Do qataru bezpośrednio dzwoń, załatwisz wszystko:
71 7564055
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
Joozek25 uważa post za pomocny.
 
      
#906 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:22 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
Cześć, miałem lecieć w kwietniu do Wietnamu na pokładzie Qatar Airways z WAW. Jest to już na 99% niemożliwe, bo Wietnam zamknął się na podróżujących z Schengen, a odwołanie lotów międzynarodowych z Polski pewnie będzie przedłużone.

Pytanie brzmi: czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy za bilety lotnicze, a jeśli tak, to jak najlepiej do tego podejść. Mam bilety w najniższej klasie rezerwacyjnej, czyli normalnie nonrefundable. Próbowałem się dodzwonić, ale nikt nie odbiera.
W tej chwili Qatar oferuje Travel Voucher. Ale nie podoba mi się ta opcja, ponieważ a) rzadko mogę się gdzieś wybrać a on ma ograniczoną ważność, b) nie wiadomo kiedy sytuacja na świecie się ustabilizuje, c) pewnie wszystkie loty będą po prostu drogie w miesiącach po epidemii.

Jak najlepiej podejść do tematu? Czy lepiej poczekać, aż lot zostanie odwołany (co stanie się prawdopodobnie, ale nie na pewno)? Czy są jakieś inne drogi kontaktu niż infolinia, gdzie można porozmawiać?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2020 01:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#907 PostWysłany: 19 Mar 2020 00:57 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Ile jest ważny? Rok ?
Jeśli sytuacja się aż do ponad roku nie ustabilizuje to sądzę, że będzie przedłużany....
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 19 Mar 2020 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Ten voucher jest ważny rok w rozumieniu zapłacenia nim w ciągu roku od wystawienia
czy podróż musi się odbyć w ciągu roku od wystawienia vouchera?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#909 PostWysłany: 19 Mar 2020 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
@grondo
Wg. oficjalnej strony Qatar - ważny rok od daty wystawienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 19 Mar 2020 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
@Turtelik
Może na przykładzie, bo dalej nie mam odpowiedzi, a różnie można interpretować 'rok ważności'
A. Voucher wystawiony 19.03.2020 -> Należy lecieć do 18/19.03.2021
B. Voucher wystawiony 19.03.2020 -> Należy nim zapłacić do 18/19.03.2021 a lecieć można pod koniec 2021 czy w 2022
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#911 PostWysłany: 19 Mar 2020 08:15 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Masz rok na wykorzystanie vouchera tj. Decydując się dzis na voucher, ostatnim dniem kiedy mozesz zadzwonić na infolinie i go wykorzystać będzie 19 marca 2021.
Qatar w kalendarzu ma loty na rok do przodu, zatem mozesz zarezerwować lot maksymalnie na 19 marca 2022. Potwierdzone info.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#912 PostWysłany: 19 Mar 2020 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
a Voucher jest na sumę? czy na trasę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 19 Mar 2020 11:00 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
No właśnie? I rozumiem, że jeżeli się sytuacja się nie poprawi będzie przedłużany?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 19 Mar 2020 11:29 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Na to nie potrafie odpowiedzieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 19 Mar 2020 11:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@przemolec: czekałbym na rozwój sytuacji, refund w razie odwołania lotu zawsze jest lepszy od zabawy w vouchery. Do kwietnia masz jeszcze czas na decyzję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:11 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
marek2011 napisał(a):
@przemolec: czekałbym na rozwój sytuacji, refund w razie odwołania lotu zawsze jest lepszy od zabawy w vouchery. Do kwietnia masz jeszcze czas na decyzję.


a tak dla pewności - czy w przypadku odgórnego odwołania lotów, wynikającego z zarządzenia Rządu PL - Qatar jest zobowiązany oddać mi pieniądze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:33 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Voucher jest na sumę. Każda osoba z rezerwacji dostaje imienny, osobny voucher. Można go wykorzystać na dowolnej trasie Qatar w ciągu roku od wystawienia vouchera. Siatka Qatara jest ustalana z wyprzedzeniem rocznym, więc najpóźniejsza możliwa podróż może odbyć się niemal za 2 lata od wystawienia vouchara. Voucher powinien przyjść mailem w ciągu tygodnia. Ja na wrocławskiej infolinii Qatara czekałem 45 minut po czym całą sprawę załatwiłem w 4 minuty. Nie pytali czy loty kupowałem przez pośrednika czy nie. Wszystko bardzo gładko. Teraz czekam na vouchery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 19 Mar 2020 13:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@przemolec: jeśli linia sama odwoła lot (nawet jeden z kilku objętych rezerwacją), wszystko jedno z jakiej przyczyny - musi zaoferować także full refund obok ewentualnego przebukowania / przeniesienia rezerwacji na inny termin itp.
jeśli linia nie odwołuje lotu (albo jeszcze tego nie zrobiła), a pasażer nie chce / nie może lecieć (np. ze względu na restrykcje) - wtedy prawo tylko do tego, co w takiej sytuacji oferuje dana linia, czyli może być np. tylko zmiana rezerwacji , voucher itp.

Warto czekać, jeśli jest duże prawdopodobieństwo anulowania danego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:28 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 86
Czy ktoś miał w ostatnich dniach zwrot za bilety za odwołany lot QR z powodu np zamknięcia granic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 19 Mar 2020 16:00 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
marek2011 napisał(a):
@przemolec: jeśli linia sama odwoła lot (nawet jeden z kilku objętych rezerwacją), wszystko jedno z jakiej przyczyny - musi zaoferować także full refund obok ewentualnego przebukowania / przeniesienia rezerwacji na inny termin itp.
jeśli linia nie odwołuje lotu (albo jeszcze tego nie zrobiła), a pasażer nie chce / nie może lecieć (np. ze względu na restrykcje) - wtedy prawo tylko do tego, co w takiej sytuacji oferuje dana linia, czyli może być np. tylko zmiana rezerwacji , voucher itp.

Warto czekać, jeśli jest duże prawdopodobieństwo anulowania danego lotu.

dzięki wielkie za info
Joozek25 napisał(a):
Voucher jest na sumę. Każda osoba z rezerwacji dostaje imienny, osobny voucher. Można go wykorzystać na dowolnej trasie Qatar w ciągu roku od wystawienia vouchera. Siatka Qatara jest ustalana z wyprzedzeniem rocznym, więc najpóźniejsza możliwa podróż może odbyć się niemal za 2 lata od wystawienia vouchara. Voucher powinien przyjść mailem w ciągu tygodnia. Ja na wrocławskiej infolinii Qatara czekałem 45 minut po czym całą sprawę załatwiłem w 4 minuty. Nie pytali czy loty kupowałem przez pośrednika czy nie. Wszystko bardzo gładko. Teraz czekam na vouchery.

nie wiem jak udaje się Wam dodzwonić... ja za każdym razem dostaje "abonent czasowo niedostepny", nie łączy w ogóle, albo jest sygnał wołania i nic się nie dzieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group