Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jak zapłacisz za bagaż rejestrowany to nie widzę problemów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1042 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:14 

Rejestracja: 21 Lut 2014
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 6 058
Chodzi mi żeby nie płacić.. czy jest jakiś problem z tym żeby bagaż podręczny trafił do luku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, nie jest to możliwe. Przez jakiś czas Ryanair robił akcję, że chętni mogli oddać swój podręczny do luku za darmo, ale okazało się, że ludzie oddawali swój podręczny, po czym szli na parking i wyjmowali drugi podręczny, przez co mieli darmowy "rejestrowany". I przez te wałki Ryanair wycofał się z tej akcji natychmiastowo i teraz żadna linia nie oferuję takiej usługi (kończyłoby się tak samo)
Góra
 Profil Relacje PM off
dzinka uważa post za pomocny.
 
      
#1044 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:20 

Rejestracja: 21 Lut 2014
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 6 058
@michzak dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 08 Cze 2016 21:06 

Rejestracja: 08 Cze 2016
Posty: 1
Witam, w sierpniu będę po raz pierwszy lecieć samolotem, :shock: konkretnie z Bergen z Norwegii do Balic do Krakowa, jestem tym wszystkim troche przerażona, bo będę lecieć sama. Nurtuje mnie jedno, na stronie Norvegiana przeczytałam, że oprócz typowego bezpłatnego bagażu podręcznego, można również zabrać mniejszy bagaż typu laptop itp. Moje pytanie: czy aparat typu lustrzanka będzie wliczał się w ten mniejszy bagaż podręczny? Nie przekroczy on wymiarów lub czegoś w tym stylu? Ktoś coś wie? Proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 08 Cze 2016 21:10 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Pewnie nie przekroczy. Jednak aby mieć pewność musisz podac wymiary tego aparatu w torbie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 09 Cze 2016 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@Martyna Bednarczyk
Norwegian jest akurat bardzo liberalny jeżeli chodzi o wymiary bagażu, więc możesz być spokojna i cieszyć się Twoim pierwszym razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 10 Cze 2016 13:29 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 1
Witam, to jak w końcu jest z WizzAir i dodatkowym przedmiotem osobistym? Ktoś wie na 100% i przetestował to?
chodzi o nieścisłość na ich stronie https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage :
Cytuj:
Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład mogą wnieść 1 dodatkowy przedmiot osobisty oprócz małego lub dużego bagażu podręcznego. Dodatkowym przedmiotem osobistym może być torebka, torba z laptopem lub aparatem, których wymiary nie przekraczają 40 x 30 x 18 cm.

czyli niby OPRÓCZ dużego podręcznego mogę mieć 1 dodatkowy przedmiot osobisty.
ALE zaraz po tym czytamy że:
Cytuj:
Jeśli pasażer z pierwszeństwem wejścia na pokład wnosi 2 sztuki bagażu podręcznego, z których każda ma wymiary większe niż maksymalne wymiary dodatkowego przedmiotu osobistego, jedną torbę należy nadać jako bagaż rejestrowany za odpowiednią opłatą.

to w końcu można mieć duży podręczny + osobisty (czyli 56x45x25 + 40x30x18), czy jednak oba muszą być w max wymiarach osobistego (40 x 30 x 18) ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1049 PostWysłany: 10 Cze 2016 13:46 

Osoba, która wykupi pierwszeństwo wejścia na pokład ma prawo do 2 MAŁYCH bagaży podręcznych tj. o max. wymiarach 42x32x25 cm (u mnie każdy z rodziny podróżuje z walizką wittchen i torbą lub plecakiem z materiału)
Sam obecnie tak latam tj. nie wykupuję bagażu rejestrowanego-nadawanego bo 2 bagaże j/w to już sporo bagażu, nie mają wzorników na ten dodatkowy bagaż, dlatego nie spotkałem się by ktoś z Wizzair kwestionował bagaż o wymiarach jak wyżej

Są pewne obostrzenia tj. fakt, że jeden z bagaży trafia pod siedzenie
Góra
 PM off  
      
#1050 PostWysłany: 10 Cze 2016 19:00 

Rejestracja: 25 Maj 2015
Posty: 1
Hej :) Lecę jutro z rana z GDN do Bergen. Mam mały bagaż podręczny i jako taki występuje u mnie sztywna torba na kółkach z IKEA (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... a4434f.jpg). Torba jest fajna, niestety szerokość to 33,5cm w stosunku do 32cm Wizzair. Wczoraj byłam na lotnisku i sprawdzałam, na ukos włożona torba spokojnie wchodzi, pani przy odprawie bagaży rejestrowanych też mi powiedziała, że na luzie, ale ja jakoś świruję ;) Mam też miękki plecak, który wszedł by do kosza dużo swobodniej ale z kolei mierzony jest jeszcze większy. Jak sądzicie? Spotkał się ktoś z mierzeniem centymetrem? Czy prób kosza jest ostatecznym kryterium?


Ostatnio edytowany przez natansalda 10 Cze 2016 19:44, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 10 Cze 2016 19:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Próba kosza to ostatni krok przed brama samolotu ;) jak ja przejdziesz - droga otwarta ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 10 Cze 2016 20:37 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 20
Nigdy się nie spotkałam jeszcze z próbą kosza na lotnisku. Ludzie wchodzili na pokłada z najróżniejszymi walizkami, które na pierwszy rzut oka były niewymiarowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 10 Cze 2016 21:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
To malo latasz low costami ;)
Jezeli to byl wizz moglas poprosic wczoraj o naklejke maly bagaz i nikt by sie nie czepial wiećej ;p
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1054 PostWysłany: 10 Cze 2016 22:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja spotkałem się 4 razy, a dużo nim jakoś strasznie nie latam, w tym jedna mocno restrykcyjna, jak kółka wystawaly to nie było zmiłuj

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1055 PostWysłany: 11 Cze 2016 12:49 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
nie wiem czy też macie takie doświadczenia, ale wg mnie w Niemczech praktycznie nie sprawdzają rozmiar podręcznego
Góra
 Profil Relacje PM off
donaron lubi ten post.
donaron uważa post za pomocny.
 
      
#1056 PostWysłany: 21 Cze 2016 10:59 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 2
Dzień dobry,
w przyszłym tygodniu lecę Wizzairem z wartościowym sprzętem. Chcę go mieć przy sobie podczas całej podróży.
Walizka ma 24,5 cm głębokości. Niestety cztery zapięcia sprawiają, że w skrajnych miejscach ten wymiar wynosi około 25,5 - 26 cm.
Czy w praktyce będzie to problem? Czy ramki na lotnisku mają niewielki margines i upchnę walizkę? Walizka jest sztywna więc raczej nie da się jej docisnąć...

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 21 Cze 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
1. Sprawa jest prosta - oficjalnie bagaż podręczny ma mieć max wymiar 42x32x25 cm
2. "Próbnik" jest stalowy więc nie jest z gumy.
3. Jak obsługa WIZZ każe ci sprawdzić walizkę to walizka nie wejdzie do "próbnika" i wtedy dopłacisz.
4. Pewnie nikt nikt nie zwróci uwagi ale .... ryzyko bierzesz na klatę.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 28 Cze 2016 20:41 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 8
Nie mogę doszukać się tej informacji więc zapytam forum:
Jaki jest limit wagowy jeśli chodzi o duży bagaż podręczny w Wizzairze?
_________________
http://PanKreatyw.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:00 

Jest, na karcie pokładowej pisze, że max. 10 kg
Góra
 PM off  
      
#1060 PostWysłany: 29 Cze 2016 20:46 

Rejestracja: 29 Cze 2016
Posty: 2
Witam, lecę wizzairem, prócz zwykłego bagażu mam wykupione pierwszeństwo wejścia na pokład i w związku z tym mam pytanie:
1. Czy tym dodatkowym przedmiotem może być również plecak, który mieści się w wymiarach 40×30×18? Czy tylko torebka itd.
2. Czy mogę mieć w nim kosmetyczkę czy musi być ona w walizce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group