Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#4335 PostWysłany: 06 Gru 2019 12:18 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Taka sytuacja wczoraj lot CDG - MUC

Na kartach pokładowych grupy do wchodzenia, pod bilet mam podpiętego FTL-a, mam grupę 3. Ale wchodzę z Priority, gdyż mam Golda. Ale na skanerze wyświetla się, że odprawa dla tej grupy jeszcze nie otwarta.
Pokazuję ludkowi z obsługi złotą kartę, a ten mnie się pyta, czy chcę ją podpiąć pod bilet. Ja na to, że nie chcę. A on, że w takim razie nie jestem Goldem, bo Lufa zmieniła zasady.
Mam nadzieję, że to dziwactwo i nadgorliwość pracowników lotniska (np. kobitka nie pozwoliła wejść na początku parze z małym dzieckiem) - mam wrażenie, że byli zafiksowani na te grupy z kart pokładowych. Gorzej, jeśli to zapowiedź kolejnych niekorzystnych zmian w programie.
Bo jeżeli się okaże, że aby skorzystać z przywilejów trzeba będzie mieć podpiętą złotą kartę, wówczas utrzymywanie FTL-a będzie jeszcze bardziej utrudnione, bo albo latamy na srebrnej i nie mamy z tego tytułu niemal nic albo latamy na złotej, ale nie zdobywamy odcinków/mil na odnowienie statusu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#4336 PostWysłany: 06 Gru 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Sudoku Kilkakrotnie z United, a także z EVA miałam sytuacjię typu "brak możliwości korzystania z przywilejów statusu niepołączonego z biletem" ŁĄCZNIE z nadaniem raz dodatkowego bagażu w Azji (gold podpięty do rezerwacji), następnie zmianie FFP w rezerwacji podczas pobytu w saloniku, do bycia wywołaną przy bramce do uiszczenia opłaty za dodatkowy bagaż - EVA, 10 miesięcy temu - ostatecznie w tym wypadku gold wrócił do rezerwacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4337 PostWysłany: 07 Gru 2019 10:01 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Podczas odprawy w LO na lot krajowy nie podałem numeru M&M mogę to jeszcze jakoś zmienić czy po wykonanym locie wystarczy że zgłoszę nie naliczenie mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4338 PostWysłany: 07 Gru 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Domyślam się, że robiłeś odprawę on line? Jeśli jesteś jeszcze przed lotem, to możesz podejść do stanowiska odprawy bagażowej (zwłaszcza jeśli nadajesz bagaż :) ) i tam wstukają kartę do systemu. Po locie możesz również poprosić o wsteczne naliczenie mil. Na stronie jest specjalny formularz do tego celu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4339 PostWysłany: 07 Gru 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Dobrą metodą na szybkie otrzymanie mil jest wpisanie swoich lotów na stronie m&m w moich rezerwacjach, po locie masz 6 miesięcy na wsteczne naliczenie mil przez formularz kontaktowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4340 PostWysłany: 07 Gru 2019 10:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@Sudoku: jeśli leciałeś na taryfie niedającej mil w danym FFP , w którym masz *G, to spokojnie możesz dodać tę kartę do rezerwacji, a w M&M wstecznie naliczyć potem mile / segmenty - nie stoi to na przeszkodzie, testowałem wiele razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4341 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Potwierdzam, robię tak zawsze od ładnych kilku lat - odcinki które nie dają mil w innym programie wrzucam wstecznie do M&M. Czasem kontrolnie wrzucam też te które były zaliczone, ale tutaj zgodnie z regułami jest odmownie.

Natomiast kwestię odbicia się od bramki gdy do biletu nie jest przypisana karta z odpowiednim statusem spotkałem już nie raz, i nie tylko w LH. Na pewno w US, ale kojarzy mi się Bruksela (chyba) i brak możliwości korzystania z Fast tracka - wejście elektroniczne, nawet nie ma komu pokazać karty ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4342 PostWysłany: 08 Gru 2019 00:01 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
@Sudoku Nowe zasady odnośnie boardingu obowiązują od 07.11 i może dodatkowo też na te kwestie mają zwracać uwagę.
https://travel-dealz.de/news/lufthansa- ... -boarding/
A tu po polsku: https://punkt.media/pl/aktualnosci/gosp ... -boardingu
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#4343 PostWysłany: 08 Gru 2019 13:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No to mnie uspokoiłeś @Tulio.

A swoją drogą to, co działo się na lotnisku w Paryżu wprowadziło chyba jeszcze większy chaos, więc raczej nie wyszło im to uporządkowanie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4344 PostWysłany: 08 Gru 2019 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
nie do końca wiem, czy pytam w dobrym miejscu, bo zagadnienie pasuje do różnych wątków, ale mam nadzieję, że właśnie tu znajdę "obcykanych" w tej materii :)

Czy w przypadku lotu w F LH na trasie np. PL-FRA-MUC-USA będzie szansa na skorzystanie z saloniku F zarówno we FRA, jak i w MUC, czy tylko w MUC? Podejrzewam, że raczej ta druga opcja, ale może ktoś z Was odbywał podobną podróż i było miłe zaskoczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4345 PostWysłany: 08 Gru 2019 14:54 

Rejestracja: 28 Kwi 2018
Posty: 1
Zadałem ostatnio analogiczne pytanie Lufthansie i dostałem taką oto odpowiedź:

Thank you for your email regarding Lounge in Frankfurt. Yes, If your ticket is FRA-MUC-ORD in first class than you are entitled to enter first class Lounge in FRA as long as your entire journey is on one ticket.

All information can be found on our webpages:
https://www.lufthansa.com/cz/en/lounge-types-and-access


Detail in web page:
'With your First Class boarding pass for a flight operated by Lufthansa or SWISS on the same day, you have access to the First Class facilities (First Class Terminal and First Class Lounges). Passengers who, in addition to their First Class flight, are taking a connecting or feeder flight, have access to the First Class facilities, as long as the entire First Class journey is a through booking.'
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4346 PostWysłany: 08 Gru 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to świetnie :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4347 PostWysłany: 08 Gru 2019 15:40 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Dawniej do wejścia do FCT wystarczył bilet z lotem w F liniami z kartelu LH z tego samego dnia. Pomimo oficjalnych zasad nie musiał on być na jednym bilecie.
Około rok temu LH usztywniła się w tym względzie i do FCT można wejść tylko , jeśli lot w F jest na jednym bilecie. Ale do first class lounge powinni wpuścić na starych zasadach - czyli nawet jeśli lot do PL jest na oddzielnym bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4348 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:47 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Znajomemu brakuje kilkudziesięciu mil do zakupu biletu (wiem, że za kilka EUR mogę mu "przetransferować" minimum 500) czy jest sposób na zdobycie (86 mu brak) tych mil na szybko?
Jeśli nie da się inaczej - to w jakim czasie dotrą do niego takie mile transferowane?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4349 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Albo z payback, albo recenzja na Holidaycheck. de,
A tak dodatkowo to dzisiaj wpadły mile za listopad, niech znajomy sprawdzi swoje konto


Ostatnio edytowany przez kostek966 09 Gru 2019 16:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#4350 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:58 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@lluukk sprawdź temat appki VERIMI, opisywanej tutaj na forum. 2 x 250 mil wpada błyskawicznie
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#4351 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Dobra - dzięki - przekazałem, niech działa a jak nie da rady to przetransferujemy (nie ma dramatu).
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4352 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:06 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Payback -> MMs znow dziala! Do dziela! :mrgreen:
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#4353 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
LLAP napisał(a):
Payback -> MMs znow dziala! Do dziela! :mrgreen:
Dotarły wreszcie te z zeszłego tygodnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4354 PostWysłany: 11 Gru 2019 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Ach to ten OT jeszcze trzeba wyjaśnić:

Zdarzeniem ubezpieczeniowym w przypadku
ubezpieczenia kosztów z tytułu spóźnienia na odjazd
środka transportu
jest:
1) opóźnienie innego kursującego według rozkładu
środka transportu publicznego
lub [...]

samolot oczywiście należy do środka transportu publicznego.
Czyli: lecisz z Warszawy do Madrytu publicznym środkiem transportu zwanym: samolot. Jest opóźnienie względem rozkładu. W Madrycie lądujesz za późno, aby zdążyć na samolot na Teneryfę. Samolot na Teneryfę odleciał bez Ciebie. Przysługuje Ci wówczas zwrot kosztów nowego biletu na Teneryfę ("przejazd Ubezpieczonego do miejsca docelowego Podróży"), z uwagi na to ze było opóźnienie innego kursującego według rozkładu środka transportu publicznego (czyt. samolotu z Warszawy do Madrytu).

Uff, mam nadzieję że koniec OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dmn9r oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group