Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#4281 PostWysłany: 08 Lis 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
pawi napisał(a):
Widać, że dawno FTL nie mam


Panie, kiedyś to były czasy, teraz już nie ma czasów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#4282 PostWysłany: 08 Lis 2019 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ale bardzo cieszy fakt, ze do poczekalni biznesowych Lufthansy wejdzieszna FTL lecąc liniami spoza grupy LH. Czyli przykladowo AirChina, ktore ma fajne taryfy z Niemiec. Albo przeloty United/AirCanada do USA przez Zurych/Frankfurt/Kopenhagę. Zdecydowanie Silver daje absurdalnie duzo jak na pierwszy poziom w programie lojalnosciowym w porownaniu do innych linii lotniczych. No i wazny jest minimum dwa lata :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4283 PostWysłany: 08 Lis 2019 10:00 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 4
ncn napisał(a):
@Krissu, ostatnio praktycznie w każdej szalonej środzie masz krajówki za 199, a u norwega za ok. 150zł, taniej nic nie znajdziesz.

gamera napisał(a):
Katowice praktycznie stała cena 200 pln RT. Np na norweskim momondo


Bardzo Wam dziękuję! Wcześniej nie znałem norweskiej strony, wkrótce wypiję wasze zdrowie w Executive Lounge! :D :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4284 PostWysłany: 08 Lis 2019 12:14 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Cześć,

Mam pytanie odnośnie naliczania mil wstecz za wykonane loty. Jakiś miesiąc temu, wykonywałem lot na trasie WWA-ORD i ORD-WWA. Mile nie zostały zarejestrowane. Tradycyjną ścieżką zgłosiłem to na infolinie Miles and More - i po jakimś czasie pojawiły się w aplikacji mobilnej odcinki przelotów (pare razy te same trasy, czyli właśnie WWA-ORD), ale nie z naliczonymi milami, tylko ze statusem 'Niepotwierdzone dane przelotu'. Zgłosiłem to na infolinii, ale ze względu że nie upłynęło 30 dni, które mają na rozpatrzenie zaległych mil, nic nie można zrobić.

Nie obawiam się że mile nie zostaną naliczone, skoro na infolinii zapewniają, że dalej rozpatrują, tylko zastanawia mnie status, który nie brzmi zbyt pozytywnie..

Czy mieliście takie sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4285 PostWysłany: 08 Lis 2019 13:03 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
W 2015 leciałem wraz małżonką MIA-ZRH-MUC-WRO na bilecie LH. Przelot MIA-ZRH wykonywał SWISS, ale na kodzie UA. Po przelocie miałem naliczone mile za całość a małżonka nie. Po reklamacji dodali loty i mile za odcinki ZRH-MUC-WRO a za lot przez Atlantyk nie.
Najpierw napisali "Jednocześnie wyjaśniamy, że w przypadku rejsu UA9809 (MIA-ZRH) weryfikacja na podstawie samego opisu nie jest możliwa, z uwagi na brak dostępu do rozliczeń przelotów i biletów linii partnerskich. Prosimy zatem o przysłanie karty pokładowej oraz kopii biletu z w/w przelotu. Komplet dokumentów zostanie przekazany do rozpatrzenia." Po przesłaniu im dokumentów napisali, że przekazują sprawę do centrali w Niemczech. Po jakimś czasie przyszedł absurdalny mail, że nie są w stanie stwierdzić czy pasażerka odbyła lot !!! I mil nie dopisano.

Mam tu pytanie, czy ktoś popełnił coś takiego:

1. Zbliża się termin przepadnięcia mil.
2. Wystawiamy bilet z datą wylotu dosyć odległą
3. Po jakimś czasie, już po terminie w jakim mile miały wygasnąć, anulujemy bilet za opłatą 50EUR
4. Co dalej się dzieje z milami? Domyślam się, że opłaty zwracają, ale czy takie mile wrócą na konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4286 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Mam pytanie do osób bardziej "oblatanych" :) w temacie: co oznacza ten dopisek "+ LH 4+2"? Myślałem, że dostałem 360 mil i że te 180 to jakaś składowa, a jak policzyłem, to wychodzi, że te 180 mil dostałem ekstra - tylko nie wiem za co :?

Załączniki:
mileLHplus.JPG
mileLHplus.JPG [ 13.64 KiB | Obejrzany 895 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4287 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Kashpir

To promocja dla osób nieposiadających statusu obowiązująca tylko na lotach dugodystansowych. Bez statusu otrzymujesz 4 mile za wydane Euro, w tej promocji dostajesz extra 2 mile (stąd 4 + 2). Innymi słowy to zawsze będzie 50% mil głównych. To promocja bezterminowa, trwa od półtora roku.

Podobna promocja jest za przeloty w Premium Economy tylko, że dostaje się 25% mil więcej i dopisek na wyciągu będzie 4 + 1.

Przykładowo przy przelocie WAW - FRA - JFK - MUC - WAW dodatkowe mile zostaną naliczone za odcinki FRA - JFK - MUC.

W momencie gdy osiągniesz FTL dodatkowe mile przestaną się naliczać, ale wtedy już automatycznie będziesz dostawał 6 mil za wydane Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#4288 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:06 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 4
Swoją drogą to jak nie chce mi się lecieć żeby nabić 2 segmenty, to jak odprawię się i nie polecę, to naliczą mi mile i segmenty ? :D Teoretycznie powinni bo kasa im się zgadza, tylko pasażera mniej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4289 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:08 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Krissu: nie nie naliczą bo nie będzie Cię na liście pasażerów. Trzeba się poświęcić trochę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4290 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:10 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 4
Krissu napisał(a):
Swoją drogą to jak nie chce mi się lecieć żeby nabić 2 segmenty, to jak odprawię się i nie polecę, to naliczą mi mile i segmenty ? :D Teoretycznie powinni bo kasa im się zgadza, tylko pasażera mniej :D


Jednak się nie da tak zrobić, trzeba realnie odbyć podróż żeby mile i segmenty się naliczały. (po długich oczekiwaniach na infolinii w końcu się udało dodzwonić ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4291 PostWysłany: 08 Lis 2019 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Chupacabra napisał(a):
1. Zbliża się termin przepadnięcia mil.
2. Wystawiamy bilet z datą wylotu dosyć odległą
3. Po jakimś czasie, już po terminie w jakim mile miały wygasnąć, anulujemy bilet za opłatą 50EUR
4. Co dalej się dzieje z milami? Domyślam się, że opłaty zwracają, ale czy takie mile wrócą na konto?

Mile wrócą na konto w ciągu paru godzin i nie wygasną do końca kwartału.
Ad 3. Warto zabukować bilet z najkrótszą dozwoloną przesiadką na obleganej trasie, na ktorej często występują zmiany rozkładu. Spora szansa by oszczędzić owe €50.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#4292 PostWysłany: 10 Lis 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 74
Nie moge znalezc odpowiedzi na pytanie regulaminie M&M:

Czy rezerwujac lot LOT/Lufthansa za mile M&M, program zalicza mi segmenty podrozy do frequent flyera za taki "award lot"?

Brakuje mi obecnie 4 segmentow do statusu frequent flyer. bede kupowal bilety na trasie WAW-VAL-VAL-WAW z przesiadkami. Bilety kosztuja 1.2k PLN, wiec pomyslalem sobie ze kupie Lufthanse za mile (20k) + 300zl doplaty podatkow i oplat. Jednoczesnie obawiam sie, ze wybierajac taka opcje nie dostane 4 segmentow podrozy i nie wyrobie do konca roku warunkow do frequent flyer (mam 26/30 wymaganych segmentow) Czy slusznie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4293 PostWysłany: 10 Lis 2019 15:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Chyba nie

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4294 PostWysłany: 10 Lis 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 74
Tzn. bilety zakupione w taryfie za mile lotnicze nie zaliczaja sie do segmentow podrozy M&M?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4295 PostWysłany: 10 Lis 2019 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Niestety nie - to byloby zbyt latwe. To zasada prawdziwa dla wiekszosci programow lotniczych i hotelowych (za wyjatkiem hiltona :))

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Verdi lubi ten post.
Verdi uważa post za pomocny.
 
      
#4296 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Rozmowa z Paybackiem jest jak z botem, cokolwiek nie zapytam o M&M dostaje jedną odpowiedź. Prośba żeby zamienić to ręcznie olana. Gdyby dali znać, że robią taki numer to człowiek by wcześniej zamienił, a tak to zrobili nas niezle w ****.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4297 PostWysłany: 12 Lis 2019 16:39 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 118
Mam dokładnie to samo... każą czekać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4298 PostWysłany: 13 Lis 2019 06:17 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 42
Zmiany od stycznia 2021, punkty zamiast mil, statusy lifetime etc.

https://www.miles-and-more.com/pl/en/pr ... pdate.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4299 PostWysłany: 13 Lis 2019 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
No dobra. Aktualnie mam FTLa do 02.2021 W tym roku nabylem.prawa.do przedłużania FTLa za odcinki to z poczatkiem 2021 zostanie mi on przedłużony po staremu na kolejne 2 lata tj do 2023 czy juz nie i zaczna obowiazywac nowe zasady?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4300 PostWysłany: 13 Lis 2019 07:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Wg starych zasad, czyli do 2023
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group