Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
pisownia - Puerto Princesa
(nie Puerta Princessa:)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2015 13:27 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Czesc
Konkretne pytania, może ktoś podpowie. Sprawa dość pilna bo w poniedziałek mamy być na miejscu:)

Przylatuję o 13:15 do PPS i chcę się dostać do El Nido. Co radzicie? - brać busika prosto z lotniska?
- dotarłbym wtedy do El Nido dość późno pewnie, a muszę ogarnąć nocleg. Dodam że jedziemy z małym dzieckiem więc trochę niepokoję się że dotrzemy o 10 w nocy i co dalej.

Powrót kilka dni później mamy z PPS o 15:10. Czy da radę wyjechać z El Nido z samego rana i dotrzemy na czas na lotnisko?(widziałem że pierwszy transport wyrusza o 5 rano).
Czy może wyjechać dzień wcześniej na wieczór dotrzeć do PPS i tam nocować?
A może są jakieś nocne busiki z El Nido?

Dzięki
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lis 2015 14:07 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Jeżeli nie będziecie b. zmęczeni podróżą to brać busik z lotniska i od razu do El Nido. Przejazd trwał ok. 6 godzi (2 lata temu) i robili tam drogę, w związku z tym aktualnie może być krótszy. Co do powrotu to spokojnie zdążysz jeśli wyjedziesz o 5.00 rano. Nocleg wieczorem też można znaleźć, choć moim zdaniem z dzieckiem to jednak lepiej sobie coś zarezerwować przed przyjazdem, bo nie będziesz wtedy zdany na przypadkowe miejsce, które nie będzie spełniać oczekiwań, a wieczorem i z dzieckiem to nie nasz dobrej pozycji negocjacyjnej. Ja nocowałam w tanim hotelu blisko dworca, coś ok. 20$ za 2-os. pokój, nie musiałam brać taksówki. Warunki raczej traperskie i trzeba się wspinać po schodach, ale piękny widok. Mogę polecić El Nido View Deck Cottage, ale jeśki dziecko jest b. małe i macie dużo bagaży to trzeba szukać czegoś lepszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
Śpij w PP. samoloty do PP często się spózniają. My dwa tygodnie temu wylądowaliśmy w PP z 3 godzinnym opóznieniem, mieliśmy zarezerwowany hotelik w PP, ominęło nas tylko wieczorne oglądanie świetlików.
Busiki jadą 5 - 5.5 godziny nie licząc zbieranie pasażerów pod hotelami. Cena 500 PESo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2015 14:40 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 19
ja bym jechała od razu do PP..i tak masz dzień stracony przez podróż samolotem:) przejazd to max 5 h.. ale jeśli samolot będzie miał opóźnienie musisz liczyć się z tym,że jak zajedziesz będzie już ciemno (ściemnia się ok 19). Nie dasz rady zarezerwować czegoś przez net? chociaż na jedną noc żebyś nie musiał szukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2015 15:26 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Dzięki za pomoc.
Przemyślałem sprawę i jednak będziemy bardzo zmęczeni po przylocie do PPS. (nocny lot z Singapuru z 2 przesiadkami).
Więc po przylocie odpoczniemy w PPS, jakies zakupy, itd, do El Nido ruszymy z rana następnego dnia.
W El Nido na spokojnie poszukamy jakiejś kwatery.

Co do powrotu - rzeczywiście pojedziemy z rana żeby nie tracić czasu, jest nawet jakiś bus o 4 rano więc może tym co by sie nie stresować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2015 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Hej,

Skąd masz info o busie o 4 rano ;) ?
Przyda mi się bo mój lot z PP jest o 12:00 ;)

Tnx !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lis 2015 22:15 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
kb_poland napisał(a):
Hej,
Skąd masz info o busie o 4 rano ;) ?
Przyda mi się bo mój lot z PP jest o 12:00 ;)
Tnx !


W sieci znalazłem że pierwszy Roro bus jest o 4:00, ale może to nieaktualne info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2015 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jechałem 2 tygodnie temu o 9 rano cherry busem. Autobus komfortowy z klimatyzacją, sporo miejsca na nogi, czysto. Jedzie 6 godzin więc za dnia dojedziesz do El Nido i możesz sobie znaleźć domek. Wszyscy odradzają jazdę prywatnymi vanami. Cherry bus z klimą kosztuje 380 php. Biket kupisz przed odjazdem u konduktora. Busy odjeżdżają z terminalu autobusowego, który jest oddalony od centrum kilka kilometrów, San Jose bus terminal. Można się tam dostać minicabem, który odjeżdża z przystanku niedaleko mc donalda. Cena przejazdu 13 php albo tricyklem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
O patrz, nas skasowali 450 php w przeciwna stronę, roro bez klimy miał kosztować 380, i do tej kwoty mozna bylo stargowac vana, w cherry bus chyba jeden z lepszych wifi na Filipinach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2015 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Te ceny są dziwne, bo powrotny bus o 11 kosztował 450 php a na stronie internetowej autobusy kosztują 480 php.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2015 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Roro Bus bez klimy kosztuje 380 PHP, nie wiem ile z klimą. Cherry Bus jest chyba tylko z klimą (i Internetem na pokładzie!) i ma dwie ceny: regularną 450 PHP i zniżkową 360 PHP. Ja dwukrotnie jechałem na znizkowej i wtedy na bilecie jest wbite "Student". Oczywiście nie była to cena, którą mi zaproponowano od razu, ale ponieważ chciałem od początku jechać Roro Busem, bo był tańszy, to Ci z Cherry mnie namówili zniżką. Tak dowiedziałem się o jej istnieniu.

Vany można śmiało stargować do poziomu 400 PHP. Mi proponowali nawet 300 PHP gdy wracałem z El Nido, bo mieli mało chętnych.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Gru 2015 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
korpus napisał(a):
Cherry Bus jest chyba tylko z klimą (i Internetem na pokładzie!)

Są cherrybusy bez klimy, nazywają się ordinary, nie mają okien.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Takich nie widziałem. Może jeżdżą w ciągu dnia? Bo ja jeździłem tylko nocą...
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Gru 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
To, że nie widziałeś nie znaczy, że nie ma. Tak samo jak to, że są tylko bilety po 450 i 360 PHP, otóż ja płaciłem 380 PHP i co teraz ?
Są cherry busy bez klimy. Widziałem na własne oczy, nawet miałem jechać, ale żona odmówiła współpracy bez klimy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Gru 2015 13:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ja korzystałam z Cherry ordinary bez klimy, ze słabym netem. Ruszał ok. 9-10 rano z El Nido do PPS - ale pewnie jest ich więcej w ciągu dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Gru 2015 04:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
korpus napisał(a):
Roro Bus bez klimy kosztuje 380 PHP, nie wiem ile z klimą. Cherry Bus jest chyba tylko z klimą (i Internetem na pokładzie!) i ma dwie ceny: regularną 450 PHP i zniżkową 360 PHP. Ja dwukrotnie jechałem na znizkowej i wtedy na bilecie jest wbite "Student". Oczywiście nie była to cena, którą mi zaproponowano od razu, ale ponieważ chciałem od początku jechać Roro Busem, bo był tańszy, to Ci z Cherry mnie namówili zniżką. Tak dowiedziałem się o jej istnieniu.

Vany można śmiało stargować do poziomu 400 PHP. Mi proponowali nawet 300 PHP gdy wracałem z El Nido, bo mieli mało chętnych.



To lekko z Ciebie zdarli :P
Roro bus bez klimy jest za 250 peso/osoba, jedzie 6-7 h. Z klimą jest za 350 peso/osoba. Pierwszy o 5 rano z El Nido do PP (nie pamiętam jak w odwrotną stronę).

Busiki są za 500 peso (bez targowania). Z El Nido do Puerto Princesa jeżdżą co godzinę od 3 w nocy... Czas przejazdu to 5 h. Najlepiej pochodzić po agencjach turystycznych w El Nido i się popytać.

Cena za trajkę z centrum PP do terminalu San Jose: 100 peso/dwie osoby. Pewnie można stargować. :)

Ceny aktualne na połowę listopada 2015.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Gru 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
dc_adventures napisał(a):
Cena za trajkę z centrum PP do terminalu San Jose: 100 peso/dwie osoby. Pewnie można stargować. :)

Ceny aktualne na połowę listopada 2015.

Z San Jose terminal na lotnisko, więc dalej niż do centrum płaciłem 80 PHP po targowaniu, ale zdarzali się artyści, którzy krzyczeli i po 150 albo 200 PHP

Hint dla chcących wydostać się z lotniska
Po wyjściu z baraku zwanego terminalem nie brać od razu tricykla. Ignorować naganiaczy, wyjść poza teren lotniska i tam łapać tricykla za dużo mniejsze pieniądze.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Z tymi cenami biletów na autobusy to jest chyba tak, że za każdym razem/pytaniem jest inna cena. My płaciliśmy za Roro Bus z klimatyzacja z El Nido do Puerto Princessa po 380php za osobę i to bez targowania i jeszcze żeby było ciekawiej to kupowaliśmy bilety z dwudniowym wyprzedzeniem.

Jechaliśmy ostatnim kursem o 22:00 aby wyrobić się na 7 rano na samolot. Trochę się baliśmy, że się spóźnimy ale gnał jak szalony i byliśmy w PP lekko po 3:00 (czyli niewiele ponad 5 godzin jazdy z przystankiem na jedzenie i toaletę w Roxas). Wyszło szybciej, taniej i dużo wygodniej niż busem. Do tego tricykl na lotnisko 100php za trzy osoby choć o tej porze trochę zajęło dojście do tej ceny.

Za Cherry proponowano nam 350php ale tylko jak przyjdziemy w dniu odjazdu bo w przedsprzedaży chcieli 450php.

Porównując przejazd busem w tamtą stronę (w dzień) i powrót autobusem (w nocy) to zdecydowanie lepiej i wygodniej wypadł autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sie 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy da się zrobić w jeden dzień trasę Puerto Princesa -Sabang(podziemna rzeka)- El Nido?
Na dniach będę kupował dolot z Manili na Palawan i zastanawiam się o której godzinie lecieć - czy jak wyląduje na Palawanie około godz.10 to uda mi się na wieczór dostać do El Nido i po drodze zahaczyć o podziemną rzekę?
Jak wtedy wygląda taka trasa - z Puerta Princesa jedzie się na podziemną rzekę i stamtąd bezpośrednio do El Nido czy z S. trzeba się cofnąć do Puerta Princesani dopiero stamtąd do El Nido?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Łukasz
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sie 2016 00:09 

Licz się z tym, że samolot na Palawan odleci spóźniony/ albo wcale. Podziemnej rzeki nie zobaczysz bez przepustki. Opcje masz dwie. Pierwsza to agencja turystyczna (np. w Puerto Princesa), druga to wycieczka na własną rękę. Przepustki wydaje ta organizacja: http://undergroundRiver.puertoprincesa.ph/?q=contact Oczywiście wydawane są one za opłatą (kilkaset peso). Licz się z tym, że mając przepustkę, będziesz stał w kolejce. Możliwe, że nawet kilka godzin.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group