Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 11 Gru 2014 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Przyszedl mail z opoznieniem ale jednak ze skasowano rezerwacje bo nie dostali kasy i spokojnie zrobilem druga raz przelew i jest ok. dziekuje wam za zainteresowanie i wasze sugestie. beda pomocne na przyszlosc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#382 PostWysłany: 12 Mar 2015 09:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A ja mam taki problem. Pierwszy raz kupowałem bilety Ryanair nie z Polski tylko Berlina. Kwota, która się wyświetlała tuż przed autoryzacją widniała w euro i na tym mi zależało. Potem dostałem info, że pobrali w zł, po oczywiście bardzo niekorzystnym dla mnie kursie. Chciałem płacić kredytówką WIZZ, która jest rozliczana po korzystnym kursie Mastercard a nie przeliczniku Ryanaira. Czy mogę to jakoś reklamować? Jeśli tak dajcie namiary na jakiś tani telefon do biura obsługi albo email. Sam szukam i niewiele mogę znaleźć. Jak na przyszłość nie popełnić tego samego błędu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 12 Mar 2015 10:01 

dyzio1 napisał(a):
A ja mam taki problem. Pierwszy raz kupowałem bilety Ryanair nie z Polski tylko Berlina. Kwota, która się wyświetlała tuż przed autoryzacją widniała w euro i na tym mi zależało. Potem dostałem info, że pobrali w zł, po oczywiście bardzo niekorzystnym dla mnie kursie. Chciałem płacić kredytówką WIZZ, która jest rozliczana po korzystnym kursie Mastercard a nie przeliczniku Ryanaira. Czy mogę to jakoś reklamować? Jeśli tak dajcie namiary na jakiś tani telefon do biura obsługi albo email. Sam szukam i niewiele mogę znaleźć. Jak na przyszłość nie popełnić tego samego błędu?


Tu masz dane na właściwy temat:
ryanair-przewalutowanie-podwojna-platnosc,181,38325

na końcu transakcji po wpisaniu nr karty wyskakuje podświetlone słowo, na które trzeba kliknąć i "odfajkować ptaszka przy automatycznym przeliczeniu", wtedy pobrało by w euro z przelicznikiem mastercard bo tak jak ja płaciłeś KK Raiffeisen Wizzair.

Co najważniejsze, do 24 godzin od rezerwacji po kontakcie z czatem lub inflinia powinni za darmo anulować rezerwację, bo reklamować w banku za bardzo nie masz czego

Załączniki:
Ryanair.PNG
Ryanair.PNG [ 9.7 KiB | Obejrzany 6563 razy ]
Ryanair 1.PNG
Ryanair 1.PNG [ 11.84 KiB | Obejrzany 6563 razy ]
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#384 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:25 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 134
Witam, robiłem dwie osobne rezerwacje na ten sam lot. Pierwsza przeszła bez problemu, natomiast przy drugiej był komunikat, że system wykrył podwójną rezerwację i żeby użyć innej metody płatności lub spróbować za 24 godz. Użyłem drugiej karty (maestro) z tym że z rozwijanej listy zaznaczyłem że to mastercard bo maestro nie było. Efekt był taki, że wyskoczył komunikat płatność w toku i w "moich rezerwacjach" ta rezerwacja jest ale nie mam maila potwierdzającego i kasa na koncie nie została zablokowana.
Pytanie do bardziej ogarniętych co z tym zrobić? Czy próbować zrobić trzecią rezerwację czy cierpliwie czekać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:49 

Ze względu na brak blokady na karcie jestem sceptyczny.
Zacznij od sprawdzenia: Moje rezerwacje klikając na daną rezerwację z prawej strony w "zarządzaj rezerwacją" i spróbuj ponownie wysłać na swój wskazany adres e-mail potwierdzenie rezerwacji
Zobacz w planie podróży status rezerwacji
Góra
 PM off  
      
#386 PostWysłany: 23 Mar 2017 20:01 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 134
No właśnie gdyby była blokada to bym się nie przejmował :). Potwierdzenie rezerwacji udało się przesłać, "Status lotu: Potwierdzono", blokady na koncie dalej brak.
Edit:
Jestem właśnie po rozmowie na czacie z Ryanair i stwierdzili, że jest wszystko w porządku, a takie opóźnienia w bankach się zdarzają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:11 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 14
Witam, mam mały problem mi się wydaje, w sobotę wieczorem kupowałem bilety dla siebie. Dla 1 osoby w dwie strony za 507 z groszami i dostałem maila
Cytuj:
Potwierdzenie rezerwacji: Dziękujemy za dokonanie rezerwacji biletów w liniach lotniczych Ryanair.
To nie jest Twoja karta pokładowa. To jest potwierdzenie Twojej rezerwacji i rachunek. Aby uzyskać kartę pokładową musisz dokonać odprawy.

niby wszystko ok ale sprawdzam na koncie a tam : Blokady -507,96 PLN czyli tyle ile bilety, kwota nie widnieje jakby mi ściągnęło z konta. Płatność z banku ipko , karta VISA.
Nie dostałem maila że jest jakiś problem, karta nie ma dziennego limitu ustawionego powinienem móc płacić ile mi sie podoba. Czy te pieniądze są jakoś ściągane przez ryanair czy mam problem? Na stronie ryanaira mój lot widnieje na 6 czerwiec. numer rezerwacji widnieje na stronie. Czy może te pieniądze po prostu będą ściągnięte po odprawie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zazwyczaj wszystkie transakcje, niezależnie czy na stronie Ryanair, czy zakupy w Biedronce bądź na Aliexpress, tak samo są zakładane - najpierw blokada na karcie, a ze 3-5 dni roboczych później księgowanie i zejście kasy z konta. Nie ma się czym przejmować
Góra
 Profil Relacje PM off
kelso123 lubi ten post.
kelso123 uważa post za pomocny.
 
      
#389 PostWysłany: 06 Lut 2019 14:25 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Nie znalazłem tej informacji nigdzie wcześniej, a tu od tego roku (o ile nie wcześniej) Ryan pobiera opłaty za płatności wszystkimi kartami. Odpowiedź z czatu:

Ryanair zaczyna pobierać płatności do 1.2% kosztu całkowitego rezerwacji za poszczególne typy kart płatniczych – jest to zależne od formy płatności oraz tego, gdzie dany dostawca usługi transakcyjnej się znajduje.
Wiele innych linii lotniczych również wprowadziło taką opłatę – o wiele wyższa niż Ryanair. I to jest od każdej karty Panie Marcinie.

W styczniu dwukrotnie już zapłaciłem za płatność :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 06 Lut 2019 14:45 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wczoraj płaciłam za bilety dla 3 osób. Ani złotówki nie było za płatność. Karta MC. I do tej pory nie miałam żadnej opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 06 Lut 2019 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Pobiera 1.2% za karty wydane poza Europą, za te europejskie im chyba nie wolno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 06 Lut 2019 21:38 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Hmmm, no to ciekawa sytuacja. Ja płacę Mastercard wydaną na firmę przez ING bank śląski. Dotychczas nic nie płaciłem za płatność kartą, teraz za każdym razem nalicza mi jakiś procent. Do tego to potwierdzenie z czatu....musi być kłamliwe skoro Wam nie pobrało opłaty. Niemniej jednak co jest na rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 06 Lut 2019 21:46 

Zapewne mylicie sprawy i nie wiecie o problemie w Ryanair starym jak ta firma
ryanair-platnosc-bez-przewalutowania,181,65713&start=160&hilit=Przewalutowanie

Ostatnio kupowałem loty z Włoch, oczywiście jak zwykle po wprowadzeniu nr karty w euro Alior Kantoru system płatności zmienił walutę na zł po złodziejskim kursie
Mamy coś takiego jak płatnośc PayPal
Góra
 PM off  
      
#394 PostWysłany: 06 Lut 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Nie wiem, czy to do mnie było o zmyleniu, w każdym razie wczoraj dokupowałem miejsca do rezerwacji na loty z Polski i zauważyłem zapisek o możliwości doliczenia 1.2%, pełne info poniżej:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... y-flights#!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 06 Lut 2019 22:26 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Joozek25 napisał(a):
Hmmm, no to ciekawa sytuacja. Ja płacę Mastercard wydaną na firmę przez ING bank śląski. Dotychczas nic nie płaciłem za płatność kartą, teraz za każdym razem nalicza mi jakiś procent. Do tego to potwierdzenie z czatu....musi być kłamliwe skoro Wam nie pobrało opłaty. Niemniej jednak co jest na rzeczy.


To pewnie dlatego, że karta firmowa.
"This fee is to cover costs we incur to process payment by certain forms of payment, such as corporate cards and non-EU issued cards."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group