Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przewóz roweru samolotem (///mod: aktualne na dzień 27.01 wikipost by @superfemka dzieki!)

Coraz więcej nas chce latać z rowerami. Wiemy z doświadczenia jak mozolne i czasochłonne jest poszukiwanie informacji na ten temat. Tym bardziej że czasem na stronie jedno a w praktyce drugie. Jako kobiety podróżujące z rowerami, często musimy upewniać się jaki przewoźnik, na jakich warunkach i w jakiej cenie przewiezie nasz ukochany rower i czy bardzo uszczupli to naszą kieszeń. Poniżej ściągawka dla Was, wybranych linii lotniczych zawierającą zasady przewozu rowerów samolotem oraz ceny.

Dla nas zawsze najważniejsze, aby móc rower zabrać w cenie bagażu rejestrowanego. Wtedy pakujemy się tylko w podręczny a reszta gratów ląduje w pudle razem z rowerem. Niewiele linii pozwala na takie manewry ale warto wiedzieć że jest możliwe

Ryanair

Rower kupujemy oddzielnie jako bagaż sportowy za dodatkową opłatą.
Maksymalna waga do 30 kg.
Brak informacji odnośnie sposobu przewozu roweru. Najlepiej jednak wsadzić sprzęt do pudła, odkręcić pedały i spuścić powietrze z kół.
Opłaty : 285 zł zakup przez stronę internetową , 332 zł – na lotnisku.
Podana cena obowiązuje za lot w jedną stronę! Linie podwyższyły ceny przewozu roweru jakiś czas temu i obowiązujące obecnie stawki są bardzo wysokie.

Easyjet

Rower kupujemy oddzielnie jako bagaż sportowy za dodatkową opłatą.
Maksymalna waga sprzętu do 32 kg.
Opłaty : 200zł kupując przez stronę internetową, na lotnisku 250 zł.
Pakowanie roweru : przewoźnik zaleca pudło lub torbę. Ponadto kierownica musi być wyrównana do ramy, pedały zdjęte. Nie można przewozić innych dodatkowych rzeczy w pudle/torbie z rowerem (np. ubrań).

Lufthansa

U tego przewoźnika sytuacja jest trochę skomplikowana.
W zależności od wybranej taryfy, rower zabierzemy w ramach bagażu rejestrowanego lub będziemy musieli zakupić go extra.
Lufthansa ma on bowiem 3 rodzaje taryf.
Ekonomiczna LIGHT – zwykle są to europejskie trasy, cena biletu nie zawiera bagażu, trzeba go osobno dokupić za 65 zł, jednak nie można go wymienić na sprzęt sportowy w tej taryfie, trzeba wykupić dodatkowo bagaż na sprzęt sportowy który kosztuje 50 euro w jedną stronę. Waga roweru nie więcej niż 23 kg. Nie obowiązują inne limity.

Ekonomiczna Classic, Flex, – wybierając te taryfy, które zawierają w cenie biletu bagaż, mamy możliowość zamiany walizki na sprzęt sportowy – np. na rower. Waga rowerowu nie może przekraczać 23kg. Nie obowiązują inne limity.

Emirates

Te linie dają dość duży zapas wagowy i dopuszczają przewóz roweru zamiast przysłowiowej walizki.
Tak więc podróżując Emirates, zabierzemy rower jako bagaż rejestrowy.
Dopuszczalna waga od 20-50 kg w zależności od taryfy, zwykle kuopujemy Saver lub Flex gdzie dostajemy 30 kg. Limit wwymiarów 300 cm suma trzech boków pudła. To standardowe pudło rowerowe.

British Airways

Możemy zabrać ze sobą rower bezpłatnie pod warunkiem że jest ona spakowany w torbę rowerową.
Proponujemy zapakować w pudło i następnie w rowerową torbę firmy ZATOR lub ruską torbę w kratę którą można kupić na allegro. Pudło kartonowe daje gwarancję że nic się z rowerem nie wydarzy, Dobrze je chroni. oczywiście można zakupić twardą, sztywną i drogą profesjonalna torbę na rower ale co potem z nią zrobić?
Maksymalna waga : do 23kg.
Wymiary do 190cm suma boków, należy zdjąć pedały, ustawić kierownicę bokiem oraz spuścić powietrze z opon. Musi być zapakowany, tak aby było wiadomo, że jest to rower – należy nalepić kartę w języku angielskim na pudło albo w inny jednoznaczny sposób zaznaczyć zawartość.

Air France

Rower musimy dokupić jako osobny bagaż.
Maksymalna waga : do 23 kg wliczając opakowanie.
Opłaty : 55€ (loty wewnątrz Europy – głównie Europa centralna i północna; między Europą, a Izraelem; między Europą, a Północną Afryką – Algeria, Maroko, Tunezja)
lub 55 USD przy lotach odlatujących z kraju poza Europą.
Przygotowanie roweru : usunąć pedały, usunąć przednie koło i przymocować je do ramy, przestawić kierownicę równolegle z ramą, umieścić rower w ochronnym pojemniku.
W większości punktów odpraw Air France można zakupić ochronny pojemnik o wymiarach 175 x 21,5 x 86cm.

Turkish Airlines

Kupujemy rower jako odzielny bagaż.
Opłaty : Na trasie Europa – Turcja (Ercan) – 30 euro w jedną stronę.

KLM

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Kiedyś była promocja w KLM, zabierali wszystkie rowery gratis, warto zapisać się do newslettera.
Można zabrać ze sobą rower odpowiednim opakowaniu lub pudle rowerowym.
Opłaty : W celu sprawdzenia jaka kwota zostanie pobrana za przewóz roweru, należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora na stronie przewoźnika.
Pakowanie roweru : Kierownica powinna być ustawiona wzdłuż ramy, pedały i inne wystające elementy muszą zostać zdemontowane, a ciśnienie w oponach zmniejszone.
Specjalne pudła rowerowe KLM dostępne są na lotnisku Amsterdam Schiphol w cenie 20 EUR za sztukę (176,5×23,0x101,5 cm). Pudło rowerowe KLM waży 4,5 kg.

Wizzair

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Pakowanie roweru : w pokrowiec podróżny (koła i pedały muszą być zdjęte, a kierownica ustawiona równolegle do ramy bądź opakowana w karton; z opon musi być spuszczone powietrze.
Opłaty : 130 zł przez www, cena w jedną stronę.
Waga do 32 kg.

Qatar Airways

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Qatar Airways akceptuje sprzęt sportowy jako bagaż nadany wliczający się w bezpłatny limit bagażowy.

Klasa ekonomiczna Do 30kg
Klasa biznes Do 40kg
Klasa pierwsza Do 50kg

Pakowanie roweru : odpowiednio i solidnie zapakowany w specjalne kartonowe opakowanie. Powietrze powinno zostać spuszczone z opon, pedały odkręcone tak samo jak kierownica oraz przymocowane do reszty roweru, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Wymiary całkowite 3 boków 300cm!

Norwegian

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Waga maksymalna : do 25kg
Opłaty :
Wszystkie loty (z wyjątkiem długodystansowych) : 42 – 48 EUR (online) lub 54 – 66 EUR (na lotnisku)
Międzynarodowe loty na długich dystansach : 60 EUR (online) lub 66 EUR (na lotnisku)
Ceny obowiązują za 1 sztukę bagażu, w jedną stronę.
Maksymalna waga : do 32 kg.
Maksymalne wymiary sprzętu wynoszą 250 x 79 x 112 cm (dł. x wys. x szer.). Suma 3 boków nie może przekraczać 300 cm.
Pakowanie roweru : Przewoźnik zaleca korzystanie ze sztywnych kufrów przeznaczonych specjalnie do transportowania rowerów. Jeśli rower będzie niespakowany w sztywny kufer należy obrócić kierownicę wzdłuż ramy, zdemontować pedały, spuścić powietrze z kół oraz zdemontować lub zakryć inne dodatkowe elementy. W przypadku wylotów z lotniska Los Angeles (LAX) i z Bangkoku (BKK) wprowadzono obowiązek pakowania rowerów wyłącznie w sztywne kufry lub skrzynie.

SAS

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
SAS LightGo Nie można zabrać bagażu rejestowego.
SAS GO 1X23kg
SAS Plus 2x23kg
SAS Business do/z US/Azja 2x32kg

Pakowanie roweru : Ustawić kierownicę równolegle z ramą, usunąć pedały oraz zredukować ciśnienie w oponach, lub całkowicie je spuść. Zaleca się zakrycie łańcucha.

LOT

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy, pod warunkiem że nie waży więcej niż 23 kg i złożysz go do rozmiaru 158 cm co jest możliwe tylko przy składaku.
W innym przypadku musisz wykupić dodatkowo sprzęt sportowy.

Rejsy krajowe(PLN/EUR/USD/CAD)
50/12/15/15
Rejsy międzynarodowe (PLN/EUR/USD/CAD)
200/50/60/60
Rejsy międzykontynentalne (PLN/EUR/USD/CAD)
400/100/140/140

Singapore Airlines

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy

Economy Class Do 30kg
Premium Econmy Class Do 35kg
Business Class Do 40kg
Suites and First Class Do 50kg

Aeroflot

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy. Spakuj rower do rozmiarów max 250 cm. Do pudła można wsadzić inne rzeczy.

Business Class 2×32 kg
Comfort Class 2×23 kg
Economy Class – Premium 2×23 kg
Economy Class 1×23 kg

Air Baltic

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Maksymalna waga : do 20kg. Jeśli waży więcej, pasażer musi dopłacić 50 EUR. Dodatkowa opłata ze względu na zbyt ciężki bagaż jest obowiązująca dla każdego cięższego bagażu – nie przelicza się go na kilogramy.
Opłaty :
dla posiadaczy biletów Basic i Premium wynosi w jedną stronę :
34.99 EUR jeśli lot był zarezerwowany przez stronę airbaltic.com;
40 EUR jeśli przez inne strony.
39.99 EUR dokupowane online.
60 EUR na lotnisku.

Pakowanie roweru : Należy usunąć pedały, obrócić kierownicę oraz spuścić powietrze z opon.

United Airlines

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
United Economy Do 23kg
United Business® United First® United PolarisSM first class United Polaris business class Do 32kg

Pakowanie roweru : Kierownica złożona, pedały usunięte lub zabezpieczone pianką lub innym podobnym materiałem. Rower powinien być transportowany w szczelnym pudle.

Pamiętajcie o jednym, jeśli loty sa łączone z innymi liniami, to warto dowiedzieć się o zasady w nich panujące. Zwykle bezpieczną opcją jest rozpoczynające się loty przez przewoźnika który wam pasuje, zasady kolejnego zwykle wtedy nie jest brane pod uwagę. Wtedy obowiązują zasady linii które zaczynają podróż.

My dla pewności staramy się wybierać przewoźnika który realizuje całą podróż w 100% i taką opcję Wam polecamy. Powodzenia!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Sie 2016 16:14 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Witam,

czy próbował ktoś przetransportować Ryanairem dwa rowery w jednym kartonie (nadać jako jeden)?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 20 Paź 2016 01:28 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
sylwia_pl napisał(a):
Ja powiem jedną rzecz.
Pamiętajcie, że linie lotnicze i lotnisko to dwie osobne firmy :)

Ja przewoziłam już samolotem parę dziwnych rzeczy i powiem tak:
Wizz, czy FR nie zaglądają do środka kartonu/paczki, oni tylko ważą, oklejają i wysyłają, żeby bagaż nadać jako nadwymiarowy. Ostatnio przewoziłam torbę, której jeden wymiar był 84cm i nie przyjęli mi go na taśmę tylko po zważeniu też wysłali na bagaż nadwymiarowy do nadania w osobnym miejscu, dokładnie tak jak z rowerem.
Na prześwietleniu Pan z obsługi lotniska każe wyjąć/pokazać wszystkie rzeczy, które wyglądają według niego na podejrzane i tyle.


Chcę przewieźć rower składany, u-locka, pompkę do roweru, klucze, stelaż i szpilki od namiotu, menażkę i parę innych gratów turystycznych w bagażu rejestrowalnym.

Wszystko ładnie wchodzi do duzej ruskiej torby bazarowej.

Chcę całość ofoliować streczem - i teraz jak to z tym wyjmowaniem rzeczy na prześwietleniu?

Mogę najpierw dac torbę do prześwietlenia i w razie czego wyjąć i pokazać co trzeba przy kontroli - bo w innym przypadku jaki sens foliować bagaż, który za minutę będzie rozbebeszony?

Jak to wygląda w praktyce? nigdy nie nadawałem zafoliowanego rejestrowalnego, a chce teraz tak zrobić z uwagi niepewny suwak w torbie i dość ciężki bagaż (rower)

Mam na myśli lotniska Modlin i Stansted
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Paź 2016 01:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
robertcb napisał(a):
Mogę najpierw dac torbę do prześwietlenia i w razie czego wyjąć i pokazać co trzeba przy kontroli jeśli będzie trzeba i dopiero potem zafoliowac torbę?

- bo w innym przypadku jaki sens foliować bagaż, który za minutę będzie rozbebeszony?


A jaki byłby sens prześwietlania bagażu, jeśli mieliby Ci go oddać i mógłbyś wówczas cokolwiek dołożyć? ;)

Otwieranie bagażu rejestrowanego nie jest typową praktyką - jeśli na prześwietleniu nic szczególnie ich nie zainteresuje, to nie będą go otwierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Paź 2016 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
Jeśli nadajesz to jako bagaż rejestrowany, to nie interesuje Cię sprawa kontroli. To o czym wspominasz ma miejsce, ale przy bagażu podręcznym. W przypadku rejestrowanego oddajesz bagaż przy stanowisku odprawy, a dalej jedzie on taśmą do sortowni, tam jest prześwietlany i wędruje do samolotu. I jeśli nic nie wzbudzi podejrzeń (a raczej nie powinno), to nikt nie będzie rozcinał folii i wyciągał poszczególnych rzeczy ze środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Paź 2016 12:57 

Rejestracja: 02 Maj 2015
Posty: 2
Mam pytanie - czy nie ma problemu z przewozem roweru składanego jako bagaż rejestrowany (nie jako sprzęt sportowy)? Oczywiście waga i wymiary będą zgodne z regulaminem linii.

Jakie macie doświadczenia z przewozem rowerów składanych?

Z góry dziękuję !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Lis 2016 09:40 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Czy ktoś przerabiał przewóz rowerów jako bagaż rejestrowany a nie sprzęt sportowy?
Różnica jest znaczna:
- bagaż rejestrowany 2 szt. do 23 kg (do jednego kartonu idzie rower, do drugiej torby pozostałe rzeczy) kosztuje na interesującej mnie trasie 158 zł
- sprzęt sportowy (rower) - 133 zł + bagaż rejestrowany do 23 kg za 89 zł razem daje 222 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Sty 2017 01:17 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
Mam podobne pytanie do powyższych - o nadanie roweru jako bagaż rejestrowany. Lecę Vuelingiem, który to ma w taryfie dodatkową opłatę za rower jako" special luggage". Pytanie na ile to obligatoryjne i czy mogą odmówić odprawienia takiego bagażu jako rejestrowany, gdzie rower byłby częściowo złożony i zapakowany w karton wraz z innymi rzeczami w środku. Ich warunki przewozu nie precyzują maksymalnych wymiarów bagażu rejestrowanego oraz nie wspominają o ograniczeniach co do zawartości takiego bagażu oprócz oczywistych niebezpiecznych materiałów etc. Może ktoś ma doświadczenie akurat z tym przewoźnikiem? Mam już rejestrowany i choćby z tego powodu płacenie dodatkowych 45 euro za "special luggage" mi się nie uśmiecha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Sty 2017 16:43 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 1
Mam pytanie do ludzi którzy podróżowali z rowerem liniami Wizzair. Początkowo chciałem wykupić bagaż 20kg (lub większy), zapakować rower rozmontowany w specjalną torbę rowerową i dorzucić jeszcze trochę cichów do tej całej torby. Podczas robienia rezerwacji zauważyłem, że jest dodatkowa opcja "sprzęt sportowy"- w tym rower) i jest ona tańsza niż bagaż. I teraz pojawia się pytanie czy należy zakupić bagaż + dopłacić za to że ten bagaż będzie rowerem, czy sam rower jest już bagażem. Jeżeli opcja druga to co z limitem wagowym? Mogę do torby w której będzie rower upchać śpiwór i namiot + ciuchy? Teoretycznie dałoby się tak zakombinować i sakwy wsadzić w ramę, bluzami owinąć wszystko co się da, że nie zajmowałaby torba rowerowa więcej miejsca niż powinna a w środku dodatkowo byłyby ubrania na tydzień lub dwa :) Robiłem już tak podróżując z Warszawy do Wilna, Rygi i Tallina Lux Expressem, ale wiadomo, że do samolotu większe rygory mają i przepisy. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny za odpowiedz. Ps. Chce polecieć do Lisbony i wzdłuż wybrzeża, przez Algavre pojechać na Gibraltar, a wrócić jeszcze nie wiem jak, może pociągiem z Malagii/Sewilli do Madrytu? Poza tym mój rower jest już stary i planuje zakup nowego więc może spróbuje go sprzedać na miejscu za jakieś 100 euro i wrócić już z samymi bagażami bez roweru ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 31 Sty 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
wątek znalazłeś ale nie przeczytałeś: viewtopic.php?p=238877#p238877
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Lut 2017 20:26 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 1
Cześć,

przewoził ktoś rower z Pegasus Airlines?

Dostałem od nich info że "Your bicycle must be packaged as three separate parts for it to be accepted on a flight." a po konsultacji na infolinii koleś powiedział że wystarczy tylko zdemontować przednie koło i całość do kartonu.

Czy ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia?

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Lut 2017 20:30 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wiekszosc linii to spuszczone powietrze i skrecona kierownica i zabezpieczona by zajmowal jak najmniej miejsca. Karton ok ale wystraczy duzo strecha
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 14 Lut 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Zdarzyło się komuś przewozić Wizzem rower z bagażu rejestrowanym i przeszło? Miałem spakowany do torby spełniającej wymogi wszystkich wymiarów, wykupiony bagaż 32 kg i na lotnisku zmuszono mnie, że muszę wykupić jednak sprzęt sportowy. Szukałem w regulaminie przewozu bagażu i nie znalazłem nic na temat, że nie wolno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Lut 2017 13:20 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 1
Przewóz roweru samolotem (///mod: aktualne na dzień 27.01)

Coraz więcej nas chce latać z rowerami. Wiemy z doświadczenia jak mozolne i czasochłonne jest poszukiwanie informacji na ten temat. Tym bardziej że czasem na stronie jedno a w praktyce drugie. Jako kobiety podróżujące z rowerami, często musimy upewniać się jaki przewoźnik, na jakich warunkach i w jakiej cenie przewiezie nasz ukochany rower i czy bardzo uszczupli to naszą kieszeń. Poniżej ściągawka dla Was, wybranych linii lotniczych zawierającą zasady przewozu rowerów samolotem oraz ceny.

Dla nas zawsze najważniejsze, aby móc rower zabrać w cenie bagażu rejestrowanego. Wtedy pakujemy się tylko w podręczny a reszta gratów ląduje w pudle razem z rowerem. Niewiele linii pozwala na takie manewry ale warto wiedzieć że jest możliwe ?

Ryanair

Rower kupujemy oddzielnie jako bagaż sportowy za dodatkową opłatą.
Maksymalna waga do 30 kg.
Brak informacji odnośnie sposobu przewozu roweru. Najlepiej jednak wsadzić sprzęt do pudła, odkręcić pedały i spuścić powietrze z kół.
Opłaty : 285 zł zakup przez stronę internetową , 332 zł – na lotnisku.
Podana cena obowiązuje za lot w jedną stronę! Linie podwyższyły ceny przewozu roweru jakiś czas temu i obowiązujące obecnie stawki są bardzo wysokie.

Easyjet

Rower kupujemy oddzielnie jako bagaż sportowy za dodatkową opłatą.
Maksymalna waga sprzętu do 32 kg.
Opłaty : 200zł kupując przez stronę internetową, na lotnisku 250 zł.
Pakowanie roweru : przewoźnik zaleca pudło lub torbę. Ponadto kierownica musi być wyrównana do ramy, pedały zdjęte. Nie można przewozić innych dodatkowych rzeczy w pudle/torbie z rowerem (np. ubrań).

Lufthansa

U tego przewoźnika sytuacja jest trochę skomplikowana.
W zależności od wybranej taryfy, rower zabierzemy w ramach bagażu rejestrowanego lub będziemy musieli zakupić go extra.
Lufthansa ma on bowiem 3 rodzaje taryf.
Ekonomiczna LIGHT – zwykle są to europejskie trasy, cena biletu nie zawiera bagażu, trzeba go osobno dokupić za 65 zł, jednak nie można go wymienić na sprzęt sportowy w tej taryfie, trzeba wykupić dodatkowo bagaż na sprzęt sportowy który kosztuje 50 euro w jedną stronę. Waga roweru nie więcej niż 23 kg. Nie obowiązują inne limity.

Ekonomiczna Classic, Flex, – wybierając te taryfy, które zawierają w cenie biletu bagaż, mamy możliowość zamiany walizki na sprzęt sportowy – np. na rower. Waga rowerowu nie może przekraczać 23kg. Nie obowiązują inne limity.

Emirates

Te linie dają dość duży zapas wagowy i dopuszczają przewóz roweru zamiast przysłowiowej walizki.
Tak więc podróżując Emirates, zabierzemy rower jako bagaż rejestrowy.
Dopuszczalna waga od 20-50 kg w zależności od taryfy, zwykle kuopujemy Saver lub Flex gdzie dostajemy 30 kg. Limit wwymiarów 300 cm suma trzech boków pudła. To standardowe pudło rowerowe.

British Airways

Możemy zabrać ze sobą rower bezpłatnie pod warunkiem że jest ona spakowany w torbę rowerową.
Proponujemy zapakować w pudło i następnie w rowerową torbę firmy ZATOR lub ruską torbę w kratę którą można kupić na allegro. Pudło kartonowe daje gwarancję że nic się z rowerem nie wydarzy, Dobrze je chroni. oczywiście można zakupić twardą, sztywną i drogą profesjonalna torbę na rower ale co potem z nią zrobić?
Maksymalna waga : do 23kg.
Wymiary do 190cm suma boków, należy zdjąć pedały, ustawić kierownicę bokiem oraz spuścić powietrze z opon. Musi być zapakowany, tak aby było wiadomo, że jest to rower – należy nalepić kartę w języku angielskim na pudło albo w inny jednoznaczny sposób zaznaczyć zawartość.

Air France

Rower musimy dokupić jako osobny bagaż.
Maksymalna waga : do 23 kg wliczając opakowanie.
Opłaty : 55€ (loty wewnątrz Europy – głównie Europa centralna i północna; między Europą, a Izraelem; między Europą, a Północną Afryką – Algeria, Maroko, Tunezja)
lub 55 USD przy lotach odlatujących z kraju poza Europą.
Przygotowanie roweru : usunąć pedały, usunąć przednie koło i przymocować je do ramy, przestawić kierownicę równolegle z ramą, umieścić rower w ochronnym pojemniku.
W większości punktów odpraw Air France można zakupić ochronny pojemnik o wymiarach 175 x 21,5 x 86cm.

Turkish Airlines

Kupujemy rower jako odzielny bagaż.
Opłaty : Na trasie Europa – Turcja (Ercan) – 30 euro w jedną stronę.

KLM

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Kiedyś była promocja w KLM, zabierali wszystkie rowery gratis, warto zapisać się do newslettera.
Można zabrać ze sobą rower odpowiednim opakowaniu lub pudle rowerowym.
Opłaty : W celu sprawdzenia jaka kwota zostanie pobrana za przewóz roweru, należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora na stronie przewoźnika.
Pakowanie roweru : Kierownica powinna być ustawiona wzdłuż ramy, pedały i inne wystające elementy muszą zostać zdemontowane, a ciśnienie w oponach zmniejszone.
Specjalne pudła rowerowe KLM dostępne są na lotnisku Amsterdam Schiphol w cenie 20 EUR za sztukę (176,5×23,0x101,5 cm). Pudło rowerowe KLM waży 4,5 kg.

Wizzair

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Pakowanie roweru : w pokrowiec podróżny (koła i pedały muszą być zdjęte, a kierownica ustawiona równolegle do ramy bądź opakowana w karton; z opon musi być spuszczone powietrze.
Opłaty : 130 zł przez www, cena w jedną stronę.
Waga do 32 kg.

Qatar Airways

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Qatar Airways akceptuje sprzęt sportowy jako bagaż nadany wliczający się w bezpłatny limit bagażowy.

Klasa ekonomiczna Do 30kg
Klasa biznes Do 40kg
Klasa pierwsza Do 50kg

Pakowanie roweru : odpowiednio i solidnie zapakowany w specjalne kartonowe opakowanie. Powietrze powinno zostać spuszczone z opon, pedały odkręcone tak samo jak kierownica oraz przymocowane do reszty roweru, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Wymiary całkowite 3 boków 300cm!

Norwegian

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Waga maksymalna : do 25kg
Opłaty :
Wszystkie loty (z wyjątkiem długodystansowych) : 42 – 48 EUR (online) lub 54 – 66 EUR (na lotnisku)
Międzynarodowe loty na długich dystansach : 60 EUR (online) lub 66 EUR (na lotnisku)
Ceny obowiązują za 1 sztukę bagażu, w jedną stronę.
Maksymalna waga : do 32 kg.
Maksymalne wymiary sprzętu wynoszą 250 x 79 x 112 cm (dł. x wys. x szer.). Suma 3 boków nie może przekraczać 300 cm.
Pakowanie roweru : Przewoźnik zaleca korzystanie ze sztywnych kufrów przeznaczonych specjalnie do transportowania rowerów. Jeśli rower będzie niespakowany w sztywny kufer należy obrócić kierownicę wzdłuż ramy, zdemontować pedały, spuścić powietrze z kół oraz zdemontować lub zakryć inne dodatkowe elementy. W przypadku wylotów z lotniska Los Angeles (LAX) i z Bangkoku (BKK) wprowadzono obowiązek pakowania rowerów wyłącznie w sztywne kufry lub skrzynie.

SAS

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
SAS LightGo Nie można zabrać bagażu rejestowego.
SAS GO 1X23kg
SAS Plus 2x23kg
SAS Business do/z US/Azja 2x32kg

Pakowanie roweru : Ustawić kierownicę równolegle z ramą, usunąć pedały oraz zredukować ciśnienie w oponach, lub całkowicie je spuść. Zaleca się zakrycie łańcucha.

LOT

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy, pod warunkiem że nie waży więcej niż 23 kg i złożysz go do rozmiaru 158 cm co jest możliwe tylko przy składaku.
W innym przypadku musisz wykupić dodatkowo sprzęt sportowy.

Rejsy krajowe(PLN/EUR/USD/CAD)
50/12/15/15
Rejsy międzynarodowe (PLN/EUR/USD/CAD)
200/50/60/60
Rejsy międzykontynentalne (PLN/EUR/USD/CAD)
400/100/140/140

Singapore Airlines

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy

Economy Class Do 30kg
Premium Econmy Class Do 35kg
Business Class Do 40kg
Suites and First Class Do 50kg

Aeroflot

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy. Spakuj rower do rozmiarów max 250 cm. Do pudła można wsadzić inne rzeczy.

Business Class 2×32 kg
Comfort Class 2×23 kg
Economy Class – Premium 2×23 kg
Economy Class 1×23 kg

Air Baltic

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Maksymalna waga : do 20kg. Jeśli waży więcej, pasażer musi dopłacić 50 EUR. Dodatkowa opłata ze względu na zbyt ciężki bagaż jest obowiązująca dla każdego cięższego bagażu – nie przelicza się go na kilogramy.
Opłaty :
dla posiadaczy biletów Basic i Premium wynosi w jedną stronę :
34.99 EUR jeśli lot był zarezerwowany przez stronę airbaltic.com;
40 EUR jeśli przez inne strony.
39.99 EUR dokupowane online.
60 EUR na lotnisku.

Pakowanie roweru : Należy usunąć pedały, obrócić kierownicę oraz spuścić powietrze z opon.

United Airlines

Rower może być nadany jako bagaż rejestrowy.
United Economy Do 23kg
United Business® United First® United PolarisSM first class United Polaris business class Do 32kg

Pakowanie roweru : Kierownica złożona, pedały usunięte lub zabezpieczone pianką lub innym podobnym materiałem. Rower powinien być transportowany w szczelnym pudle.

Pamiętajcie o jednym, jeśli loty sa łączone z innymi liniami, to warto dowiedzieć się o zasady w nich panujące. Zwykle bezpieczną opcją jest rozpoczynające się loty przez przewoźnika który wam pasuje, zasady kolejnego zwykle wtedy nie jest brane pod uwagę. Wtedy obowiązują zasady linii które zaczynają podróż.

My dla pewności staramy się wybierać przewoźnika który realizuje całą podróż w 100% i taką opcję Wam polecamy. Powodzenia!


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Lut 2017 13:26, edytowano w sumie 1 raz
Poprawa tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 23 Lut 2017 13:27 

superfemka napisał(a):
Przewóz roweru samolotem

Wizzair

Rower nie może być nadany jako bagaż rejestrowy.
Pakowanie roweru : w pokrowiec podróżny (koła i pedały muszą być zdjęte, a kierownica ustawiona równolegle do ramy bądź opakowana w karton; z opon musi być spuszczone powietrze.
Opłaty : 130 zł przez www, cena w jedną stronę.
Waga do 32 kg.



Obligatoryjnie przewóz jest możliwy po wykupieniu Bagażu - sprzęt sportowy

Post koleżanki proponuję jako Wiki

Załączniki:
wizz rower.PNG
wizz rower.PNG [ 32.16 KiB | Obejrzany 10793 razy ]
Góra
 PM off  
      
#75 PostWysłany: 23 Lut 2017 14:36 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
kefirm napisał(a):
Zdarzyło się komuś przewozić Wizzem rower z bagażu rejestrowanym i przeszło? Miałem spakowany do torby spełniającej wymogi wszystkich wymiarów, wykupiony bagaż 32 kg i na lotnisku zmuszono mnie, że muszę wykupić jednak sprzęt sportowy. Szukałem w regulaminie przewozu bagażu i nie znalazłem nic na temat, że nie wolno.


Ja przewoziłem kilkukrotnie (składaka, bardzo mocno rozmontowanego, w kartonie o kształcie sześcianu). Raz na stanowisku nadawania bagażu pytali się co jest w środku, to powiedziałem, że wózek.

EDIT:
1) Wstawiłem całe cytowanie.
2) Moim zdaniem to zależy, czy obsługa rozpozna w pakunku rower. Jak nie rozpozna, to przejdzie.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje


Ostatnio edytowany przez Gleba3, 23 Lut 2017 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Lut 2017 14:51 

lepiej zacytować całość postu, bo na tym przykładzie wychodzi, że różnie bywa "raz TAK, raz NIE", a i wychodzi, iż u kolegi miała rację skoro w sportowym specjalnie wyróżniono ROWER
Góra
 PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Mar 2017 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Dzięki za odpowiedzi.
Do powyższej listu można dopisać Thai. W ramach bagażu rejestrowanego można przewozić spakowany rower.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Mar 2017 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Jeśli ktoś ma cenny rower lub taki którego nie chce ryzykować aby przewozić w kartonach, warto wypożyczyć torbę do tego przeznaczoną. Zakup to owszem spory wydatek, ale wypożyczenie choć tanie nie jest to jednak stanowi alternatywę w obie strony, no i łatwiej się wtedy przemieszczać ze sprzętem.
http://365sportu.pl/pl/c/Walizka-rowero ... zalnia/133
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 08 Lip 2017 14:16 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 17
Witam, będę przewozić rower jako bagaż sportowy w linii Wizzair. Zastanawiam się czy oprócz ograniczeń wagowych (do 32 kg) jest jakieś ograniczenie co do wymiarów kartonu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przewóz roweru
#80 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:30 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Hej,
Kupilem sobie na majorce rower aby na wakacjach przez 2 tygodnie pojezdzic i go zostawic ale juz drugiego dnia mialem wypadek wiec mam prawie nowy rower, który szkoda zostawic. Przechodzac do meritum to moge wziac enterairem 3 bagaze rejestrowane z czego wykorzystam tylko 2 czy na lotnisku bedzie problem jak bede chcial przewiezc ten rower jako ten 3 bagaz rejestrowany, czy kaza mi cos doplacic

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group