Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2014 14:08 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 1
Bardzo ostrzegam przed kupowaniem czegokolwiek u tego człowieka/wydawnictwa.
Niestety, ciągle znajdują się ludzie, którzy dają się oszukać.
Trzeba nagłaśniać takie sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#22 PostWysłany: 17 Lis 2014 14:16 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
czytał ktoś Bilblie Taniego Latanie tego wydawnictwa ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Lis 2014 14:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Przeczytaj powyzsze opinie i sam sobie odpowiedz czy warto zamawiac "ksiazke" tego autora
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:50 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 2
WYDAWNICTWO GLOBTROTERA – GLOBTROTERZY Z WIKIPEDII
Witam Wszystkich zawiedzionych tym pseudo profesjonalnym wydawnictwem. W tym poście chcę wypowiedzieć się jako podróżniczka - autorka, która przez owe wydawnictwo o mały krok nie została KONKRETNIE OSZUKANA! Długo zbierałam się do napisania tej opinii, bo obiecałam to niejakiemu Panu DD., że nie pozostawię na nich suchej nitki. Przytoczę pokrótce moją historię z ww. wydawnictwem. Mianowicie - pewnego ciepłego popołudnia, wpadłam na pomysł jak wielu podróżników, żeby napisać przewodnik po mieście, w którym miałam okazję mieszkać i każdego dnia zachwycałam się i odkrywałam w nim coś nowego. Zbadałam rynek. zapytałam ludzi, realnie spojrzałam na prosty fakt... - przewodnika po moim ukochanym mieście w języku polskim - nie ma. Polacy przybywający w tamte strony zaczepiali mnie słysząc język polski i pytali - co my tu możemy zobaczyć? Jak dojechać na ładne plaże? A miasto piękne, jednak niedocenione. Zabrałam się za pisanie jednocześnie korespondując z wydawnictwem Globtrotera. Jako pierwsze dało mi odpowiedź, że jest zainteresowane takim tematem, wysłałam kawałek na próbę, a ja naiwnie wierząc w ich szlachetne serca pomagające spełniać marzenia podróżników jeszcze bardziej zapaliłam się do pracy. Bardzo szybko otrzymałam informacje o profilach mojego wynagrodzenia. Wybrałam profil, który oczywiście był dla mnie korzystny, (mianowicie –PROFIL I autor otrzymuje 15% od sprzedanego egzemplarza - wychodzi około 4,50 zł za sztukę lub PROFIL II autor otrzymuje 30% od zysku...?) W ostatecznej umowie, która kazano mi niezwłocznie podpisać i odesłać wpisany był tylko termin wykonania mojej pracy i ....warunki wynagrodzenia - 15% OD ZYSKU! (Mili Państwo, w tym przypadku zysk jest nie do udowodnienia no i % się nieco skurczyły). Umowa zawierała wiele innych nie do końca sprecyzowanych paragrafów i bzdurnych zobowiązań, bardzo niekorzystnych dla autora, (szkoda wymieniać). Sprawdzona przez prawnika okazała się jakimś śmiesznym nierzetelnym zbiorem przepisów zewsząd i znikąd. Po przeanalizowaniu umowy, napisałam z zapytaniem o modyfikację niektórych jej elementów, ponieważ nie mogę się z nimi zgodzić i wstępnie umawialiśmy zupełnie inaczej. Wcześniej będąc w stałej korespondencji z wydawnictwem, wymienialiśmy kilka maili dziennie, nagle… wydawnictwo zaczęło milczeć. Zniechęciłam się i chwilowo porzuciłam pisanie…pojechałam na 7 dniowe tournée, jednak jeszcze kilka razy również innymi drogami próbowałam uzyskać jakąś odpowiedź. Minęło około 2 tygodnie… i otrzymałam maila o treści, że wydawnictwo nie jest zainteresowane wydaniem mojego przewodnika, ponieważ „ponoć milczałam i nie podpisałam umowy, za której sporządzenie wydawnictwo musiało zapłacić prawnikowi”. Powtarzam… w umówię była wpisana tylko data, kiedy przewodnik ma być gotowy. Zasugerowałam jeszcze, że jeśli prawnik pobiera opłatę za kopiuj - wklej, wpisując jedynie datę oddania to polecam zmienić prawnika.
OSTRZEGAM!!
Nie angażować we współpracę z nimi. Żerują na pasjonatach, którzy nie do końca analizują co im tam ktoś wysłał do podpisania. Można wpaść przez nich w niezłe tarapaty.
Dzielcie się moją opinią i nie dajcie się zwieść pozorom. A przewodniki, sami wiece jakie są, dobrze, że moja praca nie została podpięta pod ich etykietkę. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 10 Cze 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja żałuje ze się nie udało. Prawdopodobnie byłby to jeden z nielicznych przewodników tego pseudo-wydawnictwa, napisany przez kogoś kto faktycznie był w opisywanym miejscu :D :D :D :D :D


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 02 Lip 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Zupełnie zapomniałem napisać po skończeniu czytania. Zajęło mi to prawie rok, przy normalnym pochłanianiu przewodników o Malcie w kilka dni. Z ciekawych rzeczy opisanych przez pana DD.moje ulubione to mówiące o tym, że w katedrze w Victorii kopułe zdobią piękne malowidła, tylko, że katedra ta nie ma kopuły, jest malowidło iluzoryczne imitujące kopułe. :) Poza tym w autor potrafi pisać w dwóch różnych miejcach rzeczy, które sobie same zaprzeczają. Chodzi o to czy świątynie na Malcie są najstarszymi na świecie budowlami.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
shamandalie23 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Lut 2016 16:42 

Rejestracja: 22 Lut 2016
Posty: 1
Do Uzbekisttanu i Tadżykistanu też się z Dudkiem nie wybierajcie;);)
Góra
 Profil Relacje PM off
shamandalie23 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:38 

Rejestracja: 05 Kwi 2016
Posty: 2
A gdzie dostałaś ten przewodnik z Lonely Panet? Szukam wszędzie i jest tylko ogólnie po Azji Centralnej


barka napisał(a):
Ten "wydawca" jest już sławny z powodu swojego "profesjonalizmu" długo, polecam rozłożenie na czynniki pierwsze jego przewodnika o Gruzji na portalu kaukaz.pl :)
Co to Kirgistanu to byłam tam w ostatnie wakacje i polecam Lonely Planet, wystarcza w zupełności. Jeśli go nie masz, napisz mi na PW, to Ci wyślę. Oczywiście służę pomocą, bo to świetny i mało turystyczny kraj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Kwi 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
O tym mówiłam, w nim jest rozdział o Kirgistanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2019 18:49 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 1
Są przecież dobre przewodniki wydawnictwa BRADT Kyrgyzstan Kazachstan
Jest dużo więcej niż w LP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group