Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sie 2015 22:10 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Cześć,

będę na Sardynii w Tortoli (okolice Portu Arbatax). Chciałem się dopytać, jak najlepiej dotrzeć na plaże Cala Luna/CalaGoloritze/Cala Mariolu. Widziałem info o kursujących statkach, ale trochę drogo wychodzi. Jak to dokładnie wygląda?

Czy jest możliwość dojścia tam piechotą przez góry. Jeśli tak, to jak?;-)

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 06 Sie 2015 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Jedziesz do Baunei, wjeżdżasz na płaskowyż Golgo, kupujesz bilet za 1 euro, bierzesz mapkę ze stoiska turystycznego, a następnie rozpoczynasz wędrówkę. Bez problemu dojdziesz do Cala Goloritze (polecam). Szlak do Cala Mariolu jest trudniejszy i nieoznaczony. Trzeba przeznaczyć na niego kilka godzin (w dwie strony). Wycieczki kosztują średnio 35-45 euro w sezonie w zależności od trasy, którą wybierzesz. Na moim blogu jest relacja z Sardynii z ubiegłego roku. Znajdziesz tam potrzebne informacje.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2015 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A do Cala Luna można też z Cala Fuili. Tu masz mapkę:
http://www.trekkinginsardegna.it/p_cala ... a_luna.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2015 23:34 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Dzięki za odpowiedzi.

@Garuda88, jak daleka jest trasa z tego miejsca, o którym piszesz do Cara Golortize? Ta trasa jest jakoś oznaczona? Jeśli chodzi o chodzenie w terenie, to umiejętności raczej mocno amatorskie. Czy ciężko dojechać do tego punktu startowego, czy w GPS bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Jak dojedziesz do Baunei to znakami kieruj się na Golgo. To będzie wysoki podjazd. Bez problemu trafisz. Przejście zajmuje 3h w dwie strony. Powrót z plaży jest męczący. Na trasie nie ma znaków, ale nie da rady się zgubić. Osobiście gorzej wspominam trekking z Cala Fuili do Cala Luna. 2h w jedną stronę.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sie 2015 16:42 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
@Garuda88, jeszcze jedno pytanie ;-)

Patrzę na mapie (bo GPS mi nie pokazuje bezpośredniej lokalizacji), z którego miejsca się tutaj startuje w pieszą trasę do Cala Goloritze? Parking pokazuje po prawej już na zielonym terenie, ale płaskowyż Golgo w zupełnie innym miejscu (fotka w zalaczniku)

Załączniki:
2015-08-15 16_41_24-Nowe powiadomienie.png
2015-08-15 16_41_24-Nowe powiadomienie.png [ 40.61 KiB | Obejrzany 9558 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2015 18:17 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Jedź do Su Porteddu ( https://www.google.pl/maps/dir/Baunei,+ ... 1654?hl=pl ). Zostaw samochód na parkingu (opłata). Zajdź (lub nie) do baru. Z parkingu wyjdziesz na właściwy szlak do Cala Goloritze. Uważaj na świnie :mrgreen:

Z Cala Fuili do Cala Luna jest bardzo przyjemnie, choć można się zmęczyć. Do/z Cala Goloritze jednak łatwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2015 20:21 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Dzięki ;-) Tak właśnie czułem, że tamtedy. Trochę mam obawy czy damy rade dojść, tzn. my to my, ale dwie dziewczyny z nami będą ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2015 11:36 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Nie widziałem Was :P ale myślę, że do Cala Goloritze dacie radę, co do Cala Luna - nie wiem. Tylko poświęćcie na to cały dzień. To znaczy nie na dojście/powrót, bo to nie powinno zająć Wam więcej niż 3-3:30 (w dwie strony), ale na sam pobyt na plaży. Nie będziecie chcieli stamtąd wracać.......................................

Generalnie przekrój trasy jest mniej więcej taki: najpierw ok. kilometr w górę (przewyższenie ok. 60-65m), potem ok. 2km w dół do plaży. :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sie 2015 20:39 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Spróbujemy ;-) Dzięki, ważne, że wiem o który parking już chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sie 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Jeżeli chodzi o Cala Luna, wędrówka zajmuje ok 1-1,5h w jedną stronę. My byliśmy w styczniu sami na szlaku ale nie było mowy żeby się zgubić, są na początku znaki a potem wydeptana ścieżka. Swoją drogą niezłego strachu się najedliśmy jak jakiś Sardyńczyk wyskoczył do nas ze strzelbą. Okazało się że odstraszał zwierzynę i pilnował porządku w tej okolicy. nigdzie ani jednej żywej duszy o tej porze roku :)

Samochód parkowaliśmy tutaj: 40.256943, 9.625550
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2015 18:00 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 26
Pojechaliśmy, doszliśmy i wróciliśmy ;-) Świetna przygoda, choć wracając pod górę były momenty mocno kryzysowe. Dzięki za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Paź 2019 20:01 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Czy wejście na plażę Goloritze jest płatne przez cały rok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sty 2020 23:27 

Podbijam temat ,jak się dostać z Baunei do Su Portedu albo generalnie do Altopiano del Golgo bez auta, są tam jakieś taxi czy inny transport ? jak tam działa autostop ?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group