Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2019 20:05 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Cześć
szukam jakiegoś planu podróży po Ukrainie, widział ktoś może takowy?
może to być jakaś relacja, blog, vlog, cokolwiek ale żeby była ujęta duża część tego kraju, z transportem kolejowym. Jakby ktoś coś takiego widział to proszę o linka.

PS. podróż odbędzie się w drugiej połowie marca, jeśli jest ktoś chętny na długi trip to zapraszam do wspólnego planowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 30 Sty 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Nie wiem czy trafiłeś, bo nazwa nie wskazuje jednoznacznie na Ukrainę, ale na stronie "Stacja Bałkany" jest bardzo dużo fajnych informacji o podróżowaniu pociągami. Również po Ukrainie. Są opisane rodzaje pociągów i jak kupić na nie bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2019 12:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@ar2ditu Już tu gdzieś komuś polecałam,ale i tobie może się przyda https://ukrainamarcina.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:45 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
-- 30 Sty 2019 16:12 --

Dziękuje, z pewnością się przyda, postaram się wrzucić już gotowy plan bo myslę, że podobnych podróżników jest więcej. A powiedzcie mi które rejony obecnie omijać bo w róznego rodzaju relacjach były informacje jeszcze sprzed sytuacji która ma miejsce

-- 30 Sty 2019 16:45 --

Cicha_Woda napisał(a):
Nie wiem czy trafiłeś, bo nazwa nie wskazuje jednoznacznie na Ukrainę, ale na stronie "Stacja Bałkany" jest bardzo dużo fajnych informacji o podróżowaniu pociągami. Również po Ukrainie. Są opisane rodzaje pociągów i jak kupić na nie bilety.


Masz może konkretnego linka do podróży pociągami po Ukrainie bo niestety nie widzę, znalazłem jedynie przewodnik ogólny po pociągach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
To właśnie miałam na myśli: http://www.stacjabalkany.pl/kolej-na-ukrainie/ oraz jeszcze o linii wąskotorowej na Zakarpaciu: http://www.stacjabalkany.pl/kolej-wasko ... inogradow/. W pierwszym artykule są też różne odnośniki, więc może coś jeszcze znajdziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2019 15:34 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Wstępny szkic się już tworzy, jesli ktoś mógłby pomóc cennymi wskazówkami to zapraszam.

Zwiedzanie Ukrainy zaczynamy od Lwowa gdzie spędzimy kilka dni.

Następnie podróż ma się odbywać pociągami. Ze Lwowa chcemy dostać się do Samboru lub Sianek aby stamtąd udać się w malowniczą wycieczkę koleją zakarpacką opisywaną na zalinkowanym przez koleżankę blogu czyli Sianki - Wołosanka, okazuje się niestety że wszystkie blogi mocno się zdeaktualizowały i informacje tam podawane nie mają już odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Z tego co widzę, jest pociąg ze Lwowa przez Sambor, Stary Sambor, Sianki, Wołosankę do Użhorodu ale jedzie w nocy co odpada bo nic nie będzie widać. Pociąg ma numer 601 Л jakby kogoś interesowało. I nie mogę nic znaleźć w dzień.

Mam jednak coś w dzień
http://poezdato.net/raspisanie-elektric ... vo/637283/

Znalazłem jeszcze połączenie
Sambir – Turka – Syanky – Scherbyn – Perechyn – Uzhhorod 4:02 – 7:55
jednak bez stacji Volosyanka więc będzie to chyba inna trasa, zresztą nawet godziny średnio pasują bo ledwo będzie świt.

Można też wybrać inną trasę, wg róznych opinii równie malowniczą
Lviv – Stry – Slavske – Skotarske – Volovets – Svalyava – Mukacheve – Uzhhorod 6:06 – 11:06
Lviv – j.w. – Karpaty – Mukacheve – Batovo – Uzhhorod 8:31 – 14:23
Lviv – j.w. – Chop – Uzhhorod 10:11 – 16:31

Chcemy też przejechać się wąskotorówką na trasie Winogradów – Chmielnik – Irszawa, o ile będzie jeszcze działać w marcu. Aby z tej atrakcji skorzystać trzeba chyba z Uzhorod dojechać do Winogradowa, nigdzie nie ma konkretnych informacji.

Następnym punktem będzie Kolej Doliny Cisy czyli relacja Kołomyja – Rachów bądź odwrotnie a później do Czerniowca.

Jeżeli komuś te nazwy coś mówią i przebył podobną podróż proszę aby napisal jak to scalić w jedną kilkuprzystankową podróż i ile przeznaczyć czasu, mogą być noclegi na trasie, finalnie chcemy znaleźć się w Odessie.


Ostatnio edytowany przez ar2ditu, 01 Lut 2019 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:01 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Mamy narazie 3 chętne osoby ale szczerze mówiąc to dość słabo już działa forum F4F, kiedyś to było mnóstwo ludzi stąd a teraz nikogo, nawet nikt się nie udziela właściwie, dziwne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2019 11:24 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Wąskotorówka w Winohradowie chwilowo nie działa w ogóle, bo im się lokomotywa (jedyna) zepsuła. Być może się naprawi, a być może nie.

Pociąg o 4.02 z Sambora jak najbardziej jeździ przez Wołosiankę, tylko się w niej nie zatrzymuje, bo jest pociągiem dalekobieżnym.

Pociągi osobowe przez Sianki jeżdżą następująco:

Lwów 7.15 - Sambor 9.42 - Sianki 12.04
Lwów 9.25 - Sambor 11.20 - Sianki 13.50
Lwów 12.38 - Sambor 14.34 - Sianki 17.10
Lwów 17.40 - Sambor 20.15 - Sianki 22.47
Lwów 20.47 - Sambor 23.02 - Sianki 1.28

Odjazdy z Sianek w kierunku Użhorodu: 4.21, 14.05, 16.40
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group