Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Telavi
#1 PostWysłany: 10 Paź 2017 22:56 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Wiem, że z Tbilisi do Telavi kursuje sporo marszrutek ale mam kilka pytań.

1. O ktorej godzinie mniej wiecej startuja pierwsze marszrutki do Telavi?

2. O ktorej mniej wiecej jada ostatnie marszrutki do Tbilisi z Telavi?

3. Czy da sie dojechac do Alaverdi marszrutka z Telavi?

4. Czy da sie na spokojnie bez biegania pojechac rano do Telavi z Tbilisi, polazic po miescie, pojechac do Alaverdi (najchetniej marszrutka) i wrocic wieczorem do Tbilisi?

4. Ile mniej wiecej kosztuje taksowka do Alawerdi z Telavi?

5. Czy przy okazji wynajecia fury z kierowca warto podjechac jeszcze gdzies w okolicy zeby maksymalnie wykorzystać wydane pieniadze? (w Signaghi czy Bodbe już bylem wiec chodzi mi o jakies inne miejsca)

6. Przewodnik Bezdrozy pisze, ze do Telavi jedzie sie z Samgori, internet zazwyczaj mowi o Ortaczala. Wiec jak to w koncu jest?

7. Podobno sa dwie trasy dojazdu i jedna z nich jest ciekawsza. Prosilbym o informacje ktora trasa jest ta ciekawsza, jak odroznic ta ''lepsza'' marszrutke od ''gorszej''? Czy czas przejazdu jest podobny?

8. Na mapie widać tory kolejowe do Telavi. Nigdy nie slyszalem o pociagu do Telavi ale moze cos mi umknelo i ktos ma inne informacje?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Telavi
#2 PostWysłany: 11 Paź 2017 20:54 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Według Lonely Planet:
1. 8am (jedzie 1h45min)
2. 6pm
3. tak (jedzie 40min co około 15-20min, 8.45am-5.15pm)
6. Ortachala
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego lubi ten post.
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Telavi
#3 PostWysłany: 11 Paź 2017 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
5. Np do winnicy Tsinandali. Poza degustacją zwiedza się ładny pałac Aleksandra Chavchavadze, warto. I można kupić wino.
6. Jechałem w sierpniu.Marszrutka startuje z Ortachala, potem zatrzymuje się przy stacji metra- nie pamiętam, czy to była stacja Isani czy Samgori, raczej Isani. Można wsiadać przy metrze, ale nasz pojazd był pełny a pod metrem stała spora grupa ludzi, nikogo nie zabraliśmy. Lepiej startować z Ortachala bo to przystanek początkowy.
7. Są rzeczywiście 2 trasy:
- starsza, prowadząca przez więcej wsi i miasteczek, zdecydowanie wolniejsza ale częściej wybierana przez kierowców, bo po drodze wsiada i wysiada więcej pasażerów;
- nowa- niedawno, kilka lat temu poprowadzoną częściowo drogą przez górzysty i słabo zaludniony teren- trasa jest szybsza ale z uwagi na małe zaludnienie wybierana rzadziej przez kierowców. Nie znam dokładnego przebiegu tych dróg, trzeba popatrzeć na mapę. Wolniejsza trasa przebiega w odległości zaledwie 16 km od Signagi.
Co do ich atrakcyjności - to nie wiem. Ja bym preferował trasę szybszą, ona wydaje się też bardziej malownicza, przez dziksze tereny, jechałem nią parę lat temu. A ostatnio w sierpniu jechałem tą wolniejszą drogą- zabrało to ok. 2 godzin.
8. Pociągu nie ma.
Zwróć uwagę, że możesz wsiąść na Ortachala w marszrutkę do Alvani i wysiąść od razu w Alaverdi (kilka km przed Alvani). Z Alaverdi łatwo dostaniesz się do Telavi, skąd łatwo znajdziesz potem transport do TBS a unikniesz jednej przesiadki. Zapewne szukając marszrutki do Alvani będą myśleć, że wybierasz się do Tuszetii- musisz zaznaczyć, że chcesz wysiąść w Alaverdi. Ja tak jechałem w tym roku, bezpośrednio z TBS, bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego lubi ten post.
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Telavi
#4 PostWysłany: 15 Paź 2017 01:19 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzieki za pomoc. O takie odpowiedzi mi chodzilo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Telavi
#5 PostWysłany: 12 Cze 2022 06:39 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 34
Pierwszy bus do Telawi z dworca Ortachala o 8.20. Koszt 12 lari. Gruzin o którego nocowałem w Tbilisi zdziwił się, że nie jade z Samgori. Także stamtąd też pewnie jeżdżą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martyś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Telavi
#6 PostWysłany: 10 Lip 2022 11:44 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Jadę właśnie do Telawi z Ortachala - bus miał ruszyć o 13.20 ale zapelnil się o 13 i ruszyliśmy. Koszt 15 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group