Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lis 2018 23:57 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Jechałem pociągiem Tbilisi-Baku tydzien temu. Bilet kupilem jakies 3h przed odjazdem bez problemu (trzeba mieć paszport). W przedziale czteroosobowym było nas tylko 2. Byly też dostepne bilety w 1 i 3 klasie. Do granicy, a właściwie ostatniej stacji przed granicą, dojezdza sie po ok godzinie jazdy. Ponad godzine a moze i dłuzej trwało przejście granicy gruzińskiej mimo, że nie było jakiejś wielkiej kontroli (tylko zabranie paszportów). Granica azerska poszła szybciej chociaz tam napierw zabrali paszporty, pozniej sprawdzali bagaże, nastepnie przechodzł gość z kamerą na kiju i sprawdzał "górę przedziału" a na koncu kazdy szedl do przedziału gdzie był fotografowany i zadawano (lub nie) kilka pytań, np. czy byłeś w Armenii (byłem kilka lat temu 1 dzień w Erywaniu, tak powiedziałem i nie było problemów, nie można mieć ze sobą przedmiotów z Armenii). Warto obudzic sie o swicie i popatrzec przez okno żeby zobaczyć troche azerskiej prowincji. Szczegolnie jesli tak jak ja wiekszosc czasu na miejscu spedza sie w Baku. Kontrast miedzy stolica a widokiem z pociagu jest bardzo duzy. Bilet na powrot kupowalem w Baku ok poludnia w dzien wyjazdu. Byly dostepne tylko bilety w 2 i 3 klasie. tym razem w przedziale bylo nas 3 ale jeden wysiadl jeszcze w Azerbejdzanie. Przejscie granicy odbylo sie podobnie jak poprzednio. Azerowie sprawdzaja paszport i wize i bagaż, nastepnie kazdy idzie do przedzialu, jest mu robione zdjecie i na tym koniec. Gruzini chodza po pociagu, zadaja pytania ale bardziej w postaci pogawedki niz kontroli. Nie sprawdzali bagazu, spytali tylko czy jest cos do zadeklarowania. Nie pamietam dokladnie cen ale wydaje mi sie, ze bilet do Baku kosztowal ok 50-52gel, powrotny podobnie. W pociagu jest dostepna kawa i herbata (nie wiem czy sa platne, zostalem zaproszony na kawe przez mojego sasiada i on za 2 kawy polozyl na stoliku 2 manaty). Ciekawostka, że na dworcu w Baku jest punkt wymiany walut ale euro wymieniają od godziny 10. Nie widziałem czy jest tam bankomat ale niedaleko dworca jest centrum handlowe i tam bankomaty na pewno sa w duzej ilosci. Co ciekawe przy wejsciu do tego centrum handlowego trzeba przejsc przez bramke jak na lotnisku i pokazac zawartosc plecaka. Manaty, które zostaną nam z Azerbejdżanu można bez problemu wymienić w Tbilisi, ja dostalem wiecej niz wynikalo mi z kursu znalezionego w internecie.
Sprawdzalem tez w internecie opcje autobusowa i wychodziło mi że autobus z Baku do Tbilisi kosztuje 12 manatów ale nie jestem w stanie potwierdzić tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 22 Lip 2019 20:43 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 2
W drugiej połowie sierpnia czeka mnie podróż pociągiem relacji Tbilisi - Baku. Pytanie do podróżnych, którzy już jechali tą linią. Czy jest szansa dostania biletu tego samego dnia? Do Tbilisi przyjedziemy rano i w najlepszej opcji chcielibyśmy tego samego dnia jechać pociągiem do Baku. Ciekawi mnie typowe obłożenie miejsc. Ktoś może podzielić się wiedzą na ten temat :-) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lip 2019 21:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
W sierpniu jest wakacyjne a nie typowe obłożenie miejsc ;) Bilet np, z Batumi do Tbilisi trzeba kupować z wyprzedzeniem, więc może być ciężko do Baku kupić w dzień wyjazdu .Trzeba mieć w razie czego plan B :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Lip 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Samolot z Tibilisi do Baku w sierpniu od 29 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Lip 2019 09:13 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź. Miałem okazję jechać z Erywania do Batumi i pociąg był niemal pusty, lecz był to wrzesień. Planem "B" jest poczekanie aż bilety się pojawią lub wyjazd z dworca Ortachala.
Z informacji, które znalazłem w internecie wynika, że bilet na pociąg Tbilisi - Baku można też dostać w Kutaisi, a będę tam kilka dni wcześniej niż planowany wyjazd do Baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lip 2019 09:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
icelandico napisał(a):
bilet na pociąg Tbilisi - Baku można też dostać w Kutaisi, a będę tam kilka dni wcześniej niż planowany wyjazd do Baku.

Skorzystaj z tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2019 01:40 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
No racja, trzeba skorzystać, dzięki za podpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2019 15:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
yaacek napisał(a):
Samolot z Tibilisi do Baku w sierpniu od 29 euro.


A gdzie taką cenę widziałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
U Buty po tyle jest, ale mają mało łaskawą politykę bagażową
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 25 Lip 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Sudoku napisał(a):
yaacek napisał(a):
Samolot z Tibilisi do Baku w sierpniu od 29 euro.


A gdzie taką cenę widziałeś?


butaairways.az
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Lis 2019 09:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy można jakoś kupić bilet kolejowy z Tbilisi do Baku przez internet? Na stronie gruzińskich kolei nie ma tej relacji https://tickets.railway.ge/Home/Index
Bilet powrotny z Baku do Tbilisli można kupić na stronie Azerskich kolei https://ticket.ady.az/en, ale w wybranie odwrotnej relacji jest niemożliwe w systemie.
Czy nie będzie problemu z zakupem na dworcu w Tbilisi w dniu wyjazdu (chodzi o dostępność miejsc)? Podróż w grudniu.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:13 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 48
Loty: 114
Kilometry: 235 566
Z Tbilisi do Baku nie kupisz biletu na pociąg online. Robiłem tą trasę w czerwcu i nie było problemów z zakupem biletów w dniu odjazdu. Zakładam że w grudniu nie powinno być z tym problemu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lis 2019 16:27 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Potwierdzam. W ciągłej sprzedaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wiem, że nie nie jest to żadne dobre źródło rzetelnych informacji, ale w filmiku youtubera "Bald&Bankrupt" pojawia się informacja od prowodniczki pociągu relacji Baku-Tbilisi, że nie nie wpuszczą nas do Gruzji, jeśli byliśmy w Iranie. Czy można spokojnie przyjąć, że to dotyczy tylko jakichś tymczasowych ograniczeń jakie obowiązywały na początku pandemii?

Źródło:

minuta 1:12
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Rok temu byłem w Gruzji z wizą Irańską i nie było zadnego problemu. Prawdopodobnie będzie mieć to wspólnego z pandemią
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Cze 2022 07:12 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Cześć :)

Jechał ktoś ostatnio pociągiem z Baku do Tibilisi lub w drugą stronę?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Cze 2022 12:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Raczej nie jechał, bo pociąg zawieszono z powodu Covid i potem (chyba) do dnia dzisiejszego nadal nie przywrócono.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 29 Cze 2022 13:50 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Dzięki
Pogrzebałem trochę w Internecie i natrafiłem na informację, że lądowe granice Azerbejdżanu są zamknięte od marca 2020 i co najmniej do września to nie ulegnie zmianie. Szkoda, bo chciałem zrobić drogą lądową Azerbejdżan&Gruzję&Armenię.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Cze 2022 14:21 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
W sobotę w Baku spotkałem kogoś (Finowie) kto planował w niedzielę jechać do Szeki, a dalej w poniedziałek do Tbilisi. Może więc jednak nie jest zamknięta albo przynajmniej da się wyjechać z Azerbejdżanu, a nie wjechać. A może nie udało im się pojechać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Cze 2022 14:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Media donoszą że granice lądowe zamkniete conajmniej do września.

https://jam-news.net/azerbaijan-extends ... ptember-1/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group