Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:21 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 15
Dzień Dobry wszystkim. Mam pytanie jak w tytule tematu. Chodzi mi o informację, którą podają wszystkie przewodniki oraz osoby, które odwiedziły ten kraj dotyczącą wymogu posiadania biletu powrotnego podczas wjazdu do tego kraju (w moim przypadku z Panamy - podróż autobusem). Jeśli sukcesywnie kupuję bilety podróżując po kraju, to jak mogę posiadać już bilet powrotny przy wjeździe? Chyba, że chodzi o bilet lotniczy. Czy może ktoś wyjaśnić mi tę kwestię. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale czego nie rozumiesz ? co znaczy bilet powrotny?
bilet powrotny to bilet na wyjazd z danego kraju
i oni taki wymagają na granicy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:38 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
Takie jest prawo, jednak na 99,99% przekraczając granicę lądową nikt nie będzie Cię pytał o bilet. Co roku tysiące podróżników tak właśnie podróżuje po Am Cen. Jednak warto wiedzieć, że coś takiego obowiązuje i być ewentualnie przygotowanym na przeczekanie na kolejną zmianę celników lub kupno przez internet biletu lotniczego zwrotnego (np. przez znajomego w PL).
Mnie się udało nawet wlecieć do Kostaryki z US bez dalszego biletu, chociaż to dłuższa historia. ;) Generalnie to Am Cen, easy, relax and enjoy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
moim zdaniem to te 0,01% nie będzie o to pytane :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:48 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
mówisz z właśnego doświadczenia?
Ile razy byłeś w Kostaryce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tak, dwa razy
jak się czyta zagraniczne internety to ludzie tez o tym piszą, pisali by gdyby 0,01 % przez to przechodził?
na naszym forum w relacjach tez o tym piszą...ale może sie nie znaja?

jak chcesz komuś pomoc to nie pisz mu -olej sprawę nikt o to nie pyta bo go wrzucisz na minę :!:

wymagają i trzeba mieć, jak się nie chce zmieniać planów na granicy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:23 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 15
Do "becek": daruj sobie tę ironię i złośliwości na inne fora. I przede wszystkim czytaj ze zrozumieniem. Widzę, że faktycznie lepiej zapytać na forach zagranicznych, może tam będzie ktoś bardziej życzliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
@becek
dwa razy w Kostaryce to nie jest powalająca ilość, aby mieć pewność że zostanie poproszony o bilet wyjazdowy. Za każdym razem przekraczałeś granicę lądową, posiadałeś bilet na dalszą podróż i zostałeś poproszony o okazanie? Jeżeli tak, to faktycznie musisz mieć pecha albo wyglądasz jak nikaraguański bandyta, lepiej z Tobą w taką podróż się nie wybierać.

Jak pisałem, prawo jest takie, że trzeba mieć i trzeba mieć taką świadomość, jednak najczęściej biali turyści przejeżdzają bez problemu. Szczególnie jeżeli nie rzucasz się niepotrzebnie w oczy i nie robisz na granicy głupich rzeczy. Jeżeli trafi się na zły dzień celnika to oczywiście będzie miał pełne prawo, aby wyegzekwować ten wymóg - podałem możliwe rozwiązania tej sytuacji. To jest AmCen, tam dużą rolę gra również wymuszanie łapówek, szczególnie na granicy, nie namawiam do płacenia ale warto wiedzieć jak funkcjonuje tamten świat. Nikt nie napisze, że na 100% nie zostanie poproszony o okazanie biletu, jednak rozwiązań z sytuacji jest kilka, niekoniecznie trzeba od razu utrudniać sobie życie.

Opisałem jedną ze swoch podróży do Kostaryki, wleciałem z całą rodziną do San Jose bez biletu powrotnego, gdzie linia lotnicza przed wpuszczeniem na pokład odpowiada za obowiązek sprawdzenia i posiadania biletu powrotnego, myślisz że gdyby ten przepis był tak rygorystycznie egzekwowany to udałoby mi się to? Spróbuj wlecieć na teren US bez wizy, AmCen to inny świat.
Góra
 Profil Relacje PM off
gregorio lubi ten post.
gregorio uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2018 22:55 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
Na granicy lądowej sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Gru 2018 11:53 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
na lotnisku w SJO też pytali - do Europy wracałam z Panamy, pokazałam bilet i bez problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2022 05:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Po raz kolejny na granicy lądowej pytali o bilet dalej i pani kazała go nawet pokazac. Pytała też o hotel, w którym planuje się zatrzymać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2023 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Przed chwilą przekraczałem drogą lądową przejście w Peña Blanca i trafiliśmy na urzędasa który wymagał biletu wyjazdowego z Kostaryki . Pokazałem mu że mam bilet z Panamy do Cartageny w Kolumbii to kazał mi pokazać dowód opuszczenia Kostaryki czyli np bilet autobusowy międzynarodowy , którego oczywiście nie mieliśmy. Finalnie szybki zakup na Expedi biletu z San Jose do Bogoty i po sprawie. Co ważne po opuszczeniu granicy od razu anulacja i kasa momentalnie wróciła na kartę co do grosza . Wniosek , bilet wylotowy z Panamy nie rozwiązuje sprawy mimo że okres wizowy 90 dni był zachowany.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group