Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2024 14:02 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Witam mam piękny termin urlopu - zarezerwowany lot dla 5 osobowej rodziny - z naszego rodzimego LOTu z Warszawy do Dubaju 27.12.2024 do 6.01.2025r.

Czy uważacie, że ten lot, przy aktualnych napięciach wojennych na świecie, jest bezpieczny?
Najbardziej chodzi mi o przelot, jego bezpieczeństwo, przez jakie tereny przelatuje samolot?
Nigdy nie byliśmy w Dubaju, ale wiem oczywiście, że na miejscu będzie zdecydowanie bezpiecznej niż np. w Paryżu.
Wątpliwości mam tylko co do samego przelotu. Jak leci samolot? czy są to bezpieczne rejony?
Dziękuje z góry za odpowiedź, już nie raz uratowaliście mi wakacje DZIĘKI :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2024 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
Co do zasady (ubezpieczam się bo były wyjątki jak Malaysian nad Ukrainą i Ukrainiec po starcie z Teheranu) jak będzie niebezpieczny to zostanie odwołany. Piloci też ludzie i chcą wrócić do swoich rodzin, żadna kasa ani "rozkaz" nie będzie ważniejszy od tego, to nie wojsko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2024 14:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
* nie dotyczy lotów HEAD

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2024 14:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Przy aktualnych wojnach lot w tych datach jest bezpieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Kwi 2024 15:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Mieszkasz w Polsce, gdzie obok toczy się wojna i ruskie rakiety latają na polskie FIR I martwisz się Dubajem na koniec roku?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2024 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Na dzień dzisiejszy lot do Dubaju jest całkowicie bezpieczny.

Co będzie pod koniec roku tego nikt nie wie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2024 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Lotowi już brakuje strąconych samolotów od latania do Dubaju. Musi wypożyczać wszędzie gdzie się da.
https://www.pasazer.com/news/43085/pierwszy,a320,od,avion,express,wykonuje,juz,rejsy,dla,lot,u.html
Całe szczęście, że teraz będą spadać obce nie nasze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Kwi 2024 08:56 

Rejestracja: 16 Kwi 2024
Posty: 0
Witam,
proszę sprawdzić trasę przelotu na stronie https://www.flightradar24.com
Wystarczy wpisać numer lotu i sprawdzić jakimi trasami leciały ostatnie połączenia.
ja np. będę leciał liniami Emirates EK180 i w moim przypadku przelot następuje nad Turcją a następnie nas Iranem wzdłuż lini Zatoki Perskiej.
Czyli pomiędzy Izraelem, a Iranem, które w ostatnich dniach wzajemnie do siebie strzelają lub zamierzają to robić.
Sytuacja zmienia się dynamicznie i na bieżąco trzeba śledzić ten konflikt.
Ja mam do wylotu 6 dni i mam pewne obawy, tym bardziej, że Izrael zapowiada akcję odwetową na Iran za wystrzelenie 300 dronów i rakiet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2024 09:14 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@Krz Sta śródziemnym i Arabia Saudyjska.
Ale 14.04. (niedziela) wg flightradar lot EK180 poleciał inaczej: nad zachodnia Turcja, morzem Sródziemnym i Arabia Saudyjską.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group