Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kart PP z polskich banków nie można mieć w wersji elektronicznej

Pytania dotyczące Saloników znajdziecie tu:
Saloniki (lotniskowe) - wątek zbiorczy

Aktualna sytuacja salonikowa (otwarty/zamknięty) w trakcie Covid-19
The Global Travel Recovery map


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 24 Lut 2020 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Czyli wejśćie po 13 USD. Gdzie tu deal?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1262 PostWysłany: 26 Lut 2020 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Do PP dodano saloniki w St. Louis STL: https://www.prioritypass.com/en/lounges ... e-st-louis
oraz restaurację w Buenos Aires EZE: https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 4d-outback
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#1263 PostWysłany: 11 Mar 2020 13:30 

Rejestracja: 11 Mar 2020
Posty: 1
Cześć,

Pierwszy raz lecę, mam kartę plastikową Priority Pass z banku i chce się przygotować.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak formalnie wygląda wejście do saloniku priority pass? Czy muszę pokazać dokument tożsamości, czy musze pokazać bilet lotniczy? Czy coś podpisuję, akceptuję, zatwierdzam? Czy za coś płacę, a potem bank mi zwraca? Czy mogę w saloniku korzystać ze wszystkiego co jest tam dostępne za free? Czy rzeczy płatne są oznaczone i płacę za nie na miejscu, przy wyjściu? Może są różne zasady w zależności od saloniku?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1264 PostWysłany: 11 Mar 2020 13:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
2020 rok. I trzeba poradnik zrobić jak wchodzić do salonu mając kartę Priority Pass

Wchodzisz
Mówisz Dzień dobry/Dobry wieczór (kultura)\
Podajesz kartę PP i kartę pokładową
Odpowiadasz na pytania
Podpisujesz kwitek/monitor
Dziękujesz za współpracę
Wchodzisz do salonu
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#1265 PostWysłany: 11 Mar 2020 13:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Pokazujesz kartę PP i boarding pass. Podsuwają do podpisania terminal czy jak to się nazywa, w każdym razie nic nie płacisz, nic nie pobierają. To co jest darmowe używasz, jak za coś trzeba zapłacić to na miejscu skasują. Zasady mogą się różnić, ale pułapek zastawionych na użytkowników nie stwierdziłem :D . Generalnie zdecydowana większość saloników jest lekko (lub mocno ;) ) rozczarowująca, ot, coś przekąsisz, napijesz się i posiedzisz trochę wygodniej niż na terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 11 Mar 2020 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
@Latam_tam poradnik który @Zeus tu ładnie na szybko przygotował da Ci odpowiedź na podstawowe pytania , dodatkowo możesz ściągnąć sobie apkę PP i tam już możesz sprawdzić konkretny salonik który cię interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1267 PostWysłany: 11 Mar 2020 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Żeby było jasne - za wejście bank pobiera opłatę zgodnie z TOiP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1268 PostWysłany: 11 Mar 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Przede wszystkim ściągasz na telefon apkę Priority Pass i się w niej logujesz.
Znajdujesz w aplikacji, czy na danym lotnisku jest salonik z wejściem na Priority Pass - może być sytuacja, że mimo kilku saloników żaden nie ma wejścia na Priority Pass.
Ważne - to nie są saloniki Priority Pass, tylko je obsługujące. W Warszawie z 4 saloników tylko 2 pozwalają na wejście na kartę PP - Preludium (w strefie Schengen) i Bolero (non Schengen)
W apce masz opisane, w którym miejscu lotniska się znajduje (czasami może się okazać, że jest w innym terminalu, do którego nie wejdzie ze swoją kartą pokładową)

Wchodzisz i pokazujesz w apce swoją kartę (kod QR lub karta w wallet).
Czasami (w około połowie przypadków) możesz być poproszony o pokazanie karty pokładowej.
Dostajesz terminal i podpisujesz się na nim rysikiem.
Nigdy nikt nie prosi o żaden dokument tożsamości.

W salonikach najczęściej wszystko co jest dostępne jest w ramach wejścia.
Czasami - ale dość rzadko - płatne mogą być najlepsze alkohole - zawsze jest o tym informacja.
Czasami (najczęściej w krajach islamskich) może w ogóle nie być alkoholu.

Czasami dodatkowo płatne są usługi typu prysznic, masaż, spa itp.
Ale zazwyczaj prysznic jest w cenie (czasami dostajesz pakiet kąpielowy: ręcznik, kapcie, kosmetyki).
Generalnie bez wykorzystania dodatkowych usług nic nie płacisz.
Jeżeli skorzystasz z czegoś płatnego dostaniesz do podpisania rachunek i obciążona zostanie karta, którą masz podłączoną do karty Priority Pass.

Chyba prościej się nie da.

EDIT: słuszna uwaga do tego co napisał @boots
Ww. uwagi dotyczą karty Priority Pass z opłaconymi wejściami (kilkoma lub bez ograniczeń).
Są też karty nieopłacone - gdzie masz tylko samą możliwość wejścia i zagwarantowaną jakąś cenę za wejście.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 11 Mar 2020 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1269 PostWysłany: 11 Mar 2020 14:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
I pamietaj sprawdzic na tym terminalu ile jest wpisanych osób. Potrafia oszukiwać i piszą ci gościa, za ktorego po miesiącu przyjdzie ci zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1270 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:15 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Cytuj:
...
Czasami (w około połowie przypadków) możesz być poproszony o pokazanie karty pokładowej.
...

Zawsze proszą o boarding pass, nigdy nie zdarzyło mi się wejść bez karty.

Nie straszcie, nic nie dopisują, warto poczytać jaką ma się kartę i co można, nie będzie niespodzianek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Używanie kwantyfikatorów zawsze czy nigdy jest bardzo ryzykowne, bo wystarczy podanie jednego wyjątku, aby obalić daną tezę.

A na tym forum znajdziesz co najmniej kilka przypadków, gdy naliczono wejście 2 osób zamiast jednej.

W wielu salonikach też nikt nie sprawdza BP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1272 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@j_a
poczytaj
https://www.fly4free.pl/forum/nieuczciwe-praktyki-salonikow,18,148735&hilit=nieuczciwe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
 
      
#1273 PostWysłany: 11 Mar 2020 21:31 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
SPLDER napisał(a):
Używanie kwantyfikatorów zawsze czy nigdy jest bardzo ryzykowne, bo wystarczy podanie jednego wyjątku, aby obalić daną tezę.
...

Ale kontekst jest, że mnie i zawsze proszono o bp (tak wyraźnie napisałem). Zdanie będzie nieprawdziwe, kiedy mnie nie poproszą o boarding pass ;) A i tak odniosłem się do twierdzenia "Czasami (w około połowie przypadków) możesz być poproszony o pokazanie karty pokładowej.". Trochę wejść do saloników już mam, żeby oprzeć swoje twierdzenie na dostatecznej ilości przypadków i stwierdzić, że jest aktualnie nieprawdziwe. I nie podniecam się tymi salonikami, czasem wolę zapłacić za lepszą kawę niż iść na darmową lurę z automatu.

Jak słusznie zauważyliście takich przykładów naliczenia dodatkowej osoby jest kilka, warto by je też dodatkowo zweryfikować. Natomiast mając nielimitowanie wejścia generalnie mało mnie to interesuje :D Uważam dalej, że niepotrzebnie straszycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1274 PostWysłany: 11 Mar 2020 22:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Niestety potwierdzam to co napisała @elwirka. Niestety w Amsterdamie Pani na mój PP wpisała gościa (moją żonę), która posłużyła się kartą Diners Club Vintage. Trzeba patrzeć na to co podpisujemy - czy wprowadzamy gościa, czy nie. Niestety Bank nie uwzględnił mojej reklamacji i musiałem zapłacić za gościa.
Także doszedł nowy obowiązek sprawdzenie, czy nie dopisano nam gościa na potwierdzeniu (terminalu).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1275 PostWysłany: 11 Mar 2020 22:11 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@j_a - to nie do końca jest tak, że przy nielimitowanych wejściach to nie ma znaczenia. W przypadku większości kart PP no-limit, nielimitowane wejścia dotyczą tylko posiadacza karty ale już nie gościa. W związku z tym, jeśli salonik skasuje 2 osoby to za jedną zostanie pobrana opłata jak za gościa. Są wyjątki, kiedy bank daje kartę umożliwiającą wprowadzenie gościa za darmo - ale są coraz rzadsze o ile nie zamieniły się już w Yeti.
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
 
      
#1276 PostWysłany: 12 Mar 2020 00:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Chyba taką mam, bo najczęściej podróżuję z żoną i ona swojej karty nie wyciąga, wchodzimy na jedną. Nigdy nam niczego nie naliczono. Aha, trzeba zawsze pokazać dwa boardingi. ;) Szczerze powiem, że gdyby karta sprawiała mi jakieś problemy, pojawiały się dopłaty, itd. po prostu bym ją olał, bo dla mnie jakość i oferta zdecydowanej większości saloników nie jest warta więcej niż kilka (no, powiedzmy 10) euro za wejście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 13 Mar 2020 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Do PP dołączył salonik Premium VIP Lounge w Barcelonie BCN (T1): https://www.prioritypass.com/en/lounges ... vip-lounge
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1278 PostWysłany: 18 Mar 2020 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Kupilem ostatnio nielimitowany wstep PP
Przeglądałem oferty i koszt to £339
Pomyślałem OK ale może jakiś kod promocyjny lub Groupon?
Na grupon znalazłem za £305
Ale pomyślałem a quidco lub Top Cashback?
Top Cashback 15% więc lepsza oferta niż grupon.

Wchodzę przez TCB w ich aplikacji a tam cena £305 (zapewne ciasteczka) mimo wszystko postanowiłem zaryzykować i kupiłem. Zapłaciłem £305. Dzis po 20 dniach w TCB status confirmed na £46.51.

Czyli calkowity koszt to £258.49


A i przez 20 dni odwiedziłem już 21 razy salonik ?♥️

Moze ktoś rozważa zakup i ta informacja mu się przyda
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#1279 PostWysłany: 27 Mar 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Salonik Air Canada Maple Leaf Lounge w Paryżu CDG nie jest już dostępny dla posiadaczy PP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1280 PostWysłany: 28 Mar 2020 16:10 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jestem zdziwiony ze jeszcze nikt nie wnioskował o wydłużenie PP w związku z korona ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 110  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group