Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2018 15:38 

Przylądek Fiolent (Фиолент) to miejsce, które nowożeńcy upodobali sobie na sesje ślubne. Jest tam wszystko: plaża, skaliste klify, błękitna woda, skały w wodzie oraz monastyr. Mnie się podobało. Troszkę trzeba pospacerować.

Jak dojechać:
1. złap marszrutkę jadącą do pętli "5 kilometr" i jedź nią do końca trasy. Z dworca jest to marszrutka numer 20.
2. na pętli wsiądź w marszrutkę numer 3 i dojedź na ten przystanek: GPS 44.508825 | 33.510039. Przy przystanku jest sklep.
3. idź do monastyru, potem schodkami w dół na plażę, pobaw się na plaży.
4. wróć schodami na górę i kieruj się na zachód przylądka - tam jest bardzo ładnie i to właśnie tam robi się ślubne zdjęcia.
Góra
 PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 09 Maj 2018 18:14 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
No to jeszcze trzeba dodac, ze nie ma zadnych szans wjechac tam przez Ukraine, malo tego mozna dostac kilkuletni zakaz za nielegalne przekroczenie granicy ze strony Rosji!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!


Ostatnio edytowany przez Washington, 09 Maj 2018 18:56, edytowano w sumie 1 raz
Ciach polityka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2018 18:23 

@01ERES, a co się miało ze mną stać? Pojechałem odwiedzić miejsce, o odwiedzeniu którego myślałem od kilku lat. Zawsze coś wypadało - jak nie jakaś dobra wrzutka, to sam się rozmyśliłem i wybrałem inny kierunek. W tym roku postanowiłem już nie tyle spełnić marzenie, co zrealizować cel. Kupiłem bilety, wyrobiłem wizę (we wniosku wizowym napisałem prawdę, gdzie się wybieram - cały proces bez problemu) i pojechałem odwiedzić Pałac Zdrady w Liwadii, Sewastopol, Fiolent (w wątku, o którym właśnie piszemy), Bakczysaraj, Jałtę i Ałupkę. Jeśli pytasz o wrażenia i przemyślenia, to koniecznie muszę tam wrócić, bo miejsce jest tego warte. Krym jest rewelacyjny, ludzie otwarci i przemili, jedzenie w moim guście (choć piwo oceniam jako słabe). Wszystkie stereotypy o piciu wódki pod sklepem upadły pierwszego dnia. Mieszkańcy Krymu bardzo dobrze i spokojnie się sami do siebie odnoszą, przez co pobyt tam i podróż przez Krym pozwala wewnętrznie odpocząć.
Gdybyś potrzebował porad praktycznych przy planowaniu własnego wyjazdu, serdecznie zapraszam do kontaktu. Polecę hostele, pomogę ogarnąć transport.

Co do Twoich uwag o braku możliwości wjazdu ze strony Ukrainy i ewentualnych konsekwencjach, to masz rację. Warto o tym napomknąć w wikipoście, bo być może komuś zrobi to różnicę - ja nie mam możliwości by wikiposty umieszczać.
Góra
 PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Cze 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
@Don_Bartoss czy mógłbyś tutaj (lub w nowym temacie) podzielić się subiektywnymi wrażeniami z tego co widziałeś oraz wrzucić swoją marszrutę z Krymu?

Zbieram sobie informacje z polskiego internetu ale większość (jeśli nie wszystkie) opisanych podróży było przed aneksją i zostało już mało czynnych blogów z relacjami/opisami.
Czytam jeszcze forum Vinskiego ale tam ze względów językowych trudniej mi się czyta.

Orientujesz się może jak wygląda sytuacja z wypożyczeniem samochodu? Na stronach trochę wysokie ceny już (jadę sam) i zastanawiam się czy z ulicy da się to jakoś taniej ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2018 14:11 

@mordek, na ten moment nie jestem w stanie jeszcze napisać relacji, ale w skrócie to byłem w Sewastopolu, Bakczysaraju, Jałcie, Ałupce, Jaskółczym Gnieździe Aj-Pietri i na Przylądku Fiolent. Byłem też w Massandrze (to blisko Jałty) w winnicach. Wszystko mi się podobało, polecam winnice zarówno pod kątem zwiedzania, jak i degustacji.
Aj-Pietri - jak dla mnie to miejsce to przykład one lifetime experience. Można się wybrać, nie żałuję, ale trochę tandetnie na górze i drugi raz nie pojadę.
Sewastopol zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Jałta to wiadomo, informacji w necie jest pełno.

Następnym razem zacznę w Jałcie i dokończę podróż nadmorskim szlakiem.

@mordek, nie wiem z wypożyczeniem auta.
Góra
 PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group