Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Moim rodzice mieli przylecieć do mnie w przyszły wtorek, ale dziadek wylądował w szpitalu z bardzo poważnym schorzeniem i nie ma mowy o ruszaniu się od niego... Bilety były kupowane na Ryanair, płatność kartą kredytową, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Zapewne nie ma żadnej możliwości odzyskania pieniędzy, a jak wygląda kwestia przebookowania biletów, czy da się w przypadku losowym na bardziej korzystnych warunkach, to znaczy nie dopłacając aż tyle, ile trzeba jeśli się z innych powodów przenosi lot na później?

Bardzo proszę o porady w tym temacie, nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji... :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:27 

http://www.ryanair.com/pl/pytania/smier ... -pasazera/

http://frd.ie/help/
lub
Ja proponuję kontakt z ryanair, najszybciej chyba faxem, koniecznie dołącz wydruk z rezerwacji oraz dokumentację z nagłego spowodowanego nagłą chorobą leczenia szpitalnego :
Ryanair Customer Standards
Corporate Head Office
Dublin Airport
Co Dublin
Ireland
Fax +353 1 8121213
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Dzięki, tylko czy Irlandczykom coś da karta ze szpitala z przyjęciem w trybie nagłym? Chodzi mi o to, czy nie będzie tak, że zażądają tłumaczenia przysięgłego?


Ostatnio edytowany przez Mikelek, 27 Wrz 2014 22:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:41 

Samą treść pisma i opisu choroby będącej powodem hospitalizacji napisz w języku angielskim skanując lub wysyłając faxem uzyskaną dokumentację szpitalną, zapewne wystarczy (nie odprawiaj osób z rezerwacji ryanair)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Mam nadzieję, że w poniedziałek uda się dostać pismo ze szpitala, wtedy zrobię tak, jak napisałeś.
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Dostałem odpowiedź od Ryanair, po przesłaniu pisma i potwierdzenia przyjęcia do szpitala zdecydowali zwrócić mi pełną kwotę za bilety. Jestem w szoku, złego słowa więcej o nich nie powiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2014 13:09 

Jak dla mnie nic specjalnego nie zrobili, każda z linii lotniczych tak sie zachowa o ile zachorowanie jest nagłe połączone z leczeniem szpitalnym wraz z zabiegiem lub operacją
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jak dla mnie nic specjalnego nie zrobili, każda z linii lotniczych tak sie zachowa o ile zachorowanie jest nagłe połączone z leczeniem szpitalnym wraz z zabiegiem lub operacją


Być może, ale ja się nastawiałem na to, że co najwyżej zgodzą się na przebookowanie lotów, a wtedy byłby problem, bo na zimę zamykają połączenia, więc sprawili mi bardzo pozytywną niespodziankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2015 01:21 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Trochę to dziwny temat, ale postanowiłem opisać tę historię aby zrobić popularnemu Ryanairowi dobrą reklamę za dobry uczynek. Wraz z dziewczyną mieliśmy kupione bilety na trasie Gdańsk-Modlin-Bruksela-Paphos-Ateny-Bergamo-Modlin. Niestety, dzień przed wylotem otrzymaliśmy telefon z informacją o bardzo złym stanie zdrowia ojca mojej dziewczyny, więc zrezygnowaliśmy z wakacji. Parę dni później naszła mnie refleksja i zadzwoniłem na polską infolinię Ryanaira z pytaniem czy można coś w sytuacji takich niewykorzystanych biletów zrobić. Pan zaproponował mi, żebym napisał do Ryanair poprzez opcję "complain" na ich stronie. Opisałem więc historię po angielsku i dołączyłem wypis ze szpitala w języku polskim. Dzień później (!) otrzymałem telefon z irlandzkiej infolinii przewoźnika z informacją, że mogą zamienić nam niewykorzystane loty na vouchery o wartości tych lotów. Powiem szczerze, Ryanair jest ostatnią firmą, po której spodziewałbym się takiej reakcji. Jako, że taka wiedza może przydać się komuś w przyszłości postanowiłem opisać tu tę historię. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2015 01:33 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 63
Koleżanka miała niedawno lot Porto-Bergamo-Krakow. W zwiazku ze strajkiem odwolali OPO-BGY. W efekcie musiala kombinowac, jak sie dostac jak najblizej Polski. Niepotrzebnie. Przy przebukowaniu OPO BGY przebukowali katkze BGY KRK...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lut 2015 01:37 

Rejestracja: 04 Wrz 2012
Posty: 69
Loty: 146
Kilometry: 291 727
Mnie też Ryanair ostatnio mocno pozytywnie zaskoczył. Odwołali mój lot z Paryża do Lizbony i tak się złożyło że miałem wcześniejszy lot Wizzairem do Paryża, którego zmienić nie mogłem, a kolejny lot Ryanair miał dopiero rano (i niestety nie do Lizbony, a Porto). Zaproponowali że opłacą koszty noclegu oraz transportu z Porto do Lizbony.

Wszystko zwrócili mi na konto bez żadnych wielkich pism. Wystarczyła jedna wiadomość :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Lut 2015 09:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
I to się nazywa budowanie marki. :D Fajnie czasem przeczytać post z pochwałą dla taniej linii lotniczej, niż ciągle czytać o kłopotach i problemach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lut 2015 10:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@vincenz akurat w przypadku LCC jak Wizzair, EasyJet i Ryanair przesiadki masz na własne ryzyko, nie jest tak jak w przypadku normalnych linii, że muszą przebukować na kolejny lot, jest to tylko i wyłącznie ich dobra wola (oba bilety są kupowane oddzielnie, nie na jednej rezerwacji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lut 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
robilem rezerwacje dla znajomego
8 x modlin-barcelona-modlin Ryan
kazda odrebnie z przyczyn zupelnie nie zwiazanych z tematem forum

otrzymalem liste imion i nazwisk
minelo wiele tygodni i okazalo sie, ze imiona ktorymi posluguja sie ludzie
nie sa zgodne z imionami z dokumentow

Jan okazal sie Januszem
Elzbieta okazala sie Alicja
nie wiem skad ta moda na zwracanie sie innym imieniem niz tym z dokumentow

infolinia Ryana wszystko zmienione bezkosztowo mega pozytywne zaskoczenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Zawsze wierzyłem że ta firma zmieni się na lepsze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2015 13:12 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Rzeczywiście ostatnio prowadzą przyjazną politykę wobec klienta - zmiana uciętego imienia tydzień po rezerwacji bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2015 13:16 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Miałem podobną sytuację z Qatar Airways. Bilety kupione, 4 dni do wylotu - i trach - nagle problem zdrowotny, przy którym lekarze stanowczo odradzili podróż samolotem i pobyt w krajach o nieznanych osiągnięciach medycyny. Po konsultacji z infolinią okazało się, że mimo iż bilety nierefundowalne, bez możliwości zmian itp, istnieje pewna szansa na odzyskanie pieniędzy w postaci vouchera. Należało w tym celu - potwierdzić do 24h przed wylotem rezygnację z lotu, i przesłać dokumentacje medyczną po angielsku, poświadczoną notarialnie (o niemożliwości odbycia lotu, szpital, itp). I czekać na rozpatrzenie... Udało się wystawili vouchery.
Tak, że nie poddawajcie się mimo, iż czasem sytuacja nie wygląda kolorowo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:35 

correos napisał(a):
robilem rezerwacje dla znajomego
8 x modlin-barcelona-modlin Ryan
kazda odrebnie z przyczyn zupelnie nie zwiazanych z tematem forum

otrzymalem liste imion i nazwisk
minelo wiele tygodni i okazalo sie, ze imiona ktorymi posluguja sie ludzie
nie sa zgodne z imionami z dokumentow

Jan okazal sie Januszem
Elzbieta okazala sie Alicja
nie wiem skad ta moda na zwracanie sie innym imieniem niz tym z dokumentow

infolinia Ryana wszystko zmienione bezkosztowo mega pozytywne zaskoczenie


Nie uważam z własnego doświadczenia, że każdy konsultant Ryanair odtąd będzie za darmo bez naliczania 110 euro zmieniał po upłynięciu 24 godzin od rezerwacji dane np. Alicja Nowak na Elżbieta Nowak itp. bo cudów nie ma, w innym wypadku ze strony Ryanair znikła by tabelka z opłatami (jak dla mnie trafiłeś na kompetentnego konsultanta, do tego zapewne przekonały go twoje argumenty)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
stad ostatnie zdanie :)

zmienione bezkosztowo mega pozytywne zaskoczenie
bo nomen omen blad w imieniu Jan
oraz rezerwacja na Janku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lut 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
śledź napisał(a):
Trochę to dziwny temat, ale postanowiłem opisać tę historię aby zrobić popularnemu Ryanairowi dobrą reklamę za dobry uczynek. Wraz z dziewczyną mieliśmy kupione bilety na trasie Gdańsk-Modlin-Bruksela-Paphos-Ateny-Bergamo-Modlin. Niestety, dzień przed wylotem otrzymaliśmy telefon z informacją o bardzo złym stanie zdrowia ojca mojej dziewczyny, więc zrezygnowaliśmy z wakacji. Parę dni później naszła mnie refleksja i zadzwoniłem na polską infolinię Ryanaira z pytaniem czy można coś w sytuacji takich niewykorzystanych biletów zrobić. Pan zaproponował mi, żebym napisał do Ryanair poprzez opcję "complain" na ich stronie. Opisałem więc historię po angielsku i dołączyłem wypis ze szpitala w języku polskim. Dzień później (!) otrzymałem telefon z irlandzkiej infolinii przewoźnika z informacją, że mogą zamienić nam niewykorzystane loty na vouchery o wartości tych lotów. Powiem szczerze, Ryanair jest ostatnią firmą, po której spodziewałbym się takiej reakcji. Jako, że taka wiedza może przydać się komuś w przyszłości postanowiłem opisać tu tę historię. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Witam,

Pamietasz może na jaki adres email wysłałeś "complain"? Mam podobną sytuację z teściem który jest w szpitalu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: czlapka oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group