Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
W sumie można by nowy temat założyć bo chodzi o przesiadkę ale zostawiam decyzję moderacji.

W poniedziałek ląduję FR planowo o 16.30 spoza Schengen a o 17.25 mam Lot do Warszawy.

Czy na lotnisku jest tranzyt czy muszę przejść powtórne security?
Czasu nie za dużo więc będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Nigdy nie byłem na tym lotnisku. W FR mam miejsce przy przednim wyjściu ale czy z FR wożą do terminala autobusem? Chodzi oczywiście tu o nie tracenie czasu na kolejkę do kontroli paszportowej.



Nie mam też pewności czy będę miał kartę pokładową bo Lot ostatnio robił problemy w wydrukiem online i załadowaniem mobilnej, ale chyba już nie robi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:37 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
W Poznaniu nie ma tranzytu, trzeba przejść ponownie security.
Wszyscy pasażerowie jadą autobusem do kontroli paszportowo/covidowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 17
Loty: 15
Kilometry: 12 593
Bardzo mało czasu wg mnie. Po przylocie jedziesz autobusem do kontroli paszportowej, później musisz znowu się ustawić w kolejce do Security, nie idzie dużo odlotów o tej godzinie , ale kontrola bezpieczeństwa nie szła nigdy sprawnie na tym lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
A czy jest fast track? Mam kartę Diners Club.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Jest fast track. Ale nie wiem czy dziala na Dinersa. @Bajerglowa94 moze cos wie w tym temacie.
Security idzie dlugo jak jest kilka lotow wakacyjnych i "nieogarnieci" wczasowicze. Na fast tracku ustawiaja od razu na początek tek samej koleiki.
W autobusie dobrze jest stanac przy srodkowych prawych drzwiach nahblizej wtedy do drzwi i Strazy Granicznej. Ogolnie ryzykowne. Ale jesli przylot bedzie o czasie to wykonalne jak najbardziej. Wyjscie z sanolotu 5min, przejazd 5min, SG max 5min, dalej BP i security max 5-10min.Do przejscia 200-300m. W 15-30min powinno sie udac. To nie jesy duze lotnisko. W tym wypadku wielkosc lotniska regionalnego jest plusem ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:14 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
W teorii jest fast track dla Dinersa, w praktyce jest zastawiony banerem lub bez obsługi wiec czekanie aż ktoś przyjdzie trwa dłużej niż przejście standardowym trybem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Nie trzeba czekac. Idziesz do normalnej bramki. Osobie z obslugi pokazujesz karte uprawniajaca do fasta tracka D, PP, itd...i puszcza Cie przez tasmy na poczatek kolejki.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:22 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Dzięki za wywołanie @jaco027
Fast Track jest, ale niestety aktualnie tj w covidzie jest nieczynny. Jak podejdziesz do głównej bramki i pokażesz jakąś kartę to powinni Cię puścić, ale teraz raczej nie ma kolejek na sec, bardziej obawiałbym się paszportów na przylocie. Jak siedzisz z przodu to dobrze, stan blisko drzwi z prawej strony autobusu, przygotuj test/szczepienie i powinno pójść sprawnie. Po wyjściu z paszportów podejście do cki na Waw zajmie Ci minutę i dalej 20 sekund na security. Nie mam przy sobie rozkładu lotów więc nie powiem jakie będą kolejki, ale ogólnie jest to do zrobienia. @onufry_z zgadajmy się na priv, może coś jeszcze wymyślę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 31 Sie 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
W całym tym przejściu kluczowe jest miejsce w busie, musisz stanąć twarzą do kierowcy i przy prawych drzwiach, tak jak już było pisane, możesz wsiąść nawet ostatni ale do pierwszego busa i pierwszy wysiąść, wtedy kontrolę przejdziesz szybko i dalej to już prosta sprawa, sprawdzone w tym sezonie wielokrotnie i działa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 31 Sie 2021 15:39 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
@Bajerglowa94 Fast Track w POZ zawsze jest nieczynny, nie tylko w dobie covidowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Sie 2021 15:51 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
@potylika ale aż tak mojego lotniska mi proszę nie oczerniać! :P W '19 zatrudnili nawet dodatkowe dziewczyny które stały tylko na FT i wpuszczały ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Wlasnie. POZ jest średnim portem regionalnym, co ma przeważnie minusy opisywane w innym watku. Ale jesli chodzi o przesiadke to ma duży plus. Max 30min na wszystko. A w porywach moze i 10min (non Schengen) pomimo autobusu.
A poza tym nie warto teoretyzowac z praktykami tego lotniska ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
jaco027 napisał(a):
To nie jesy duze lotnisko. W tym wypadku wielkosc lotniska regionalnego jest plusem ;-)
Z tego założenia wychodziłem jak planowałem i kupowałem bilety.

Jednak wylot LO do WAW jest 17:30 więc mam dużo więcej czasu(bo całe 5 minut) niż myślałem. Jak FR nie będzie miał osbsuwy to powinno być OK.

Dzięki wszystkim.( ;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Swoją drogą to rozumiem, że wiele osób się w POZ nie przesiada, ale ten brak przejścia to też głupota. Mimo, że technicznie zdaje się, ze są tam drzwi, więc kwestia dobrej woli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Sie 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Dlatego sie nie przesiada, bo ma mala siatke polaczen. Ew. pozostaje WAW. Jak siatka zaczela sie rozbudowywać, to przyszedł covid i d.... teraz na sezon zimowy maja byc fajne kierunki, ale czy to wypali...zobaczymy...
A propos transferow to w covidtime nawet w KRK i WRO byly ograniczenia. Niestety w POZ nigdy ich nie bylo. Przynajmniej za moich czasów.
Ps. Na STN, czyli 100x wiekszym lotnisku tez nie ma transferu.... ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 31 Sie 2021 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Ja się ostatnio przesiadałem i mając bagaż nadany na całą trasę okazało się, że "niedasię" go przerzucić z samolotu do samolotu tylko trzeba po pierwszym rejsie normalnie go odebrać tylko po to żeby pójść z nim na check-in i wrzucić na taśmę (bez żadnego drukowania nowej przywieszki i oklejania go, wystarczyło to co już miał przywieszone w porcie wylotowym). Takie to lotnisko przesiadkowe z tego POZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Sie 2021 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Bo POZ, to nie WRO, KRK, GDN...niestety...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Sie 2021 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Czyli nie jest prywatny, i pewnie nie zostanie, bo nie będzie chętnych na płacenie okolicznym mieszkańcom, stąd też się biorą podstawowe problemy lotniska, trzeba by najpierw zmienić lokalizację, potem właściciela i by było tak jak w innych miastach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group