Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 6 dni autem plan
#1 PostWysłany: 02 Lut 2018 12:30 

Rejestracja: 11 Maj 2015
Posty: 10
Witam.
Pierwszy raz wybywam na Islandie i to zimą. Wynająłem już auto VW Caddy.
Poniżej przdstawiam plan wraz z atrakcjami jakie chce zobaczyć. Jeśli ktoś ma jakieś cenne rady i jakies ciekawe opcje / biura godne polecenia do planu to prosze o podanie .

dzień 1 ) 22luty (czwartek) przylot do KEV o 16:50
-wieczór i nocleg w reykjaviku
dzień 2) 23 luty piątek
- wypłyniecie na wieloryby ( z kim???) i kolejny nocleg w Reykjaviku
dzień 3) 24luty sobota
- Tunel śnieżny w lodowcu Langjokull. wyjazd w kierunku Golden circle. Nocleg ???
Dzień 4) 25 luty niedziela
- zwiedzanie Golden Circle wyjazd w na połódnie wkierunku VIK i tam nocleg
Dzień 5) 26 luty poniedziałek
- zwiedzanie Vatnajökull i ICE CAVE - JAKIES PORADY KTÓRĄ I Z KIM????i wyjazd w kierunku keflaviku, po drodze gdzieś nocleg.
Dzień 6) 27 lutywtorek
-przyjazd na lotnisko i wylot o 17.30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: 6 dni autem plan
#2 PostWysłany: 03 Lut 2018 06:26 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wiesz...
zwykle dużo piszę, więc wymowne będzie, gdy odezwę się tylko...: słów mi jakby brak
No bo i po co forum, skoro ludzie go najwyraźniej nie czytają, tylko traktują jak ogólnodostępną, ale spersonalizowaną - "infolinię"

Pytania niby proste, ale pisać ciężko, bo ręce ... trochę wiszą - opadły...
- z kim na wieloryby w lutym ? Z wiatrem i mrozem
- nocleg ze znakami zapytania (???) - oj tam, oj tam, znam takich co w ogóle nie śpią, bo ciemność to raj dla wyobraźni, a ze rano długo ciemno zas wieczorem szybko zmrok to... ... hmmm... Ale wiesz ile trwa tam dzień? i od czego zależy jakie "wyjścia"/"wycieczki" się odbywają? (podpowiem - nie od Twojego planu...). Wiesz też w jakim tempie pokonuje się 60 km drogi pokrytej lodem? Lodu może nie być... A może być... i to i lód, i śnieg, i nawałnica, i wiatr blisko 100 km/h jak mam teraz za oknem lub ponad 200 jak dwa dni temu...
- "imponujący" rozstrzał przejazdu od Langjokula do Vatnajokula - masz jakieś chody w wojsku, żeby załatwili pogodę ? ;)
- oglądaj teraz mapę drogową na road.is PRZEZ KOLEJNE 48 h, aktualizując ją co 2 h. Baw się dobrze
- a najlepiej baw się w Caddy gdy zacznie padać lutowy śnieg, objechałem prężnie Caddy Islandię dookoła w zimie; mimo, że to była jakaś 20a wyprawa tam to nie mam ochoty na powtórkę akurat tej gonitwy :)

Poczytaj jeszcze, tyle tu na forum informacji, a napisałeś tak jakbyś miał nas wszystkich "gdzieś"...
Nie wiadomo jak Ci się adekwatnie odwdzięczyć ;) Staram się trzymać język na wodzy ;)
Pomyśl, nie marnuj swojego zdrowia i naszego czasu, bo dużo na forum o zimowej Islandii, zarówno to tym co się może udać i jakie są ryzyka. Przecież nie będę tego tu przeklejał. Koledzy po to piszą godzinami, żeby oddać realia jak tu teraz jest (tak, jestem tu teraz) , żeby wyjaśniać ewentualne rozsądne wątpliwości, a nie podziwiać strzały na wiwat z serii "kocham ryzyko, nie kocham czytać - raz dwa pomóc mi tu, trutut tu tu tuuuu!". Poczytaj, proszę...
A jak, będziesz miał konkretne i realistyczne pytania - wtedy wal śmiało; sporo czasu jeszcze do koncowki lutego, możesz przygotować/opracować (wraz z alternatywami pod katem pogody) całkiem udany wyjazd [celowo nie użyłem słowa "zaplanować"]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group