Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 17 Mar 2020 19:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ambasada RP w Chile / Embajada de Polonia en Chile napisał(a):
Jutrzejsze loty Iberii z Santiago do Madrytu i do Barcelony zostały potwierdzone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#122 PostWysłany: 17 Mar 2020 23:41 

Dziele się z Wami informacjami być może pomocnymi dla kogoś
Jak już wcześniej pisałam walczyłyśmy z siostra o jej powrót z RPA do Warszawy. Afryka zamyka się za dzień dwa wiec jedyna opcja to jak najszybsza ucieczka do domu. Wielkie dzięki za wszystkie rady tu na forum były mega pomocne. Finalnie podróż miała następujące odcinki. Polecam jakby jeszcze ktoś miał podobny przypadek:
Johanesburg - Amsterdam / tam przebudowanie kolejnego lotu przez KLM na Amsterdam - Londyn z racji skasowania lotu z Amsterdamu do Warszawy / a z Londynu kolejnego dnia czyli jutro udało się załapać na ten rządowy lot PLL LOT do Warszawy
Pomimo ze te bilety do zdzierstwo i rozbój w biały dzień (chwaląc się jeszcze ze są za nie dopłaty, patologia) to polecam nie poddawać się i cały czas odświeżać ich stronę powrotydodomu. Co chwila wpadają nowe połączenia, dodawane są nowe godziny do już aktualnych tras wiec jest nadzieja nie poddawajcie się. Ja tym sposobem upolowałam ostatni brakujący bilet na trasie i siostra wraca jutro do domu po 3 dniach podróży. Nie poddawajcie się ! Powodzenia wszystkim
Góra
 PM off  
      
#123 PostWysłany: 18 Mar 2020 02:35 

Rejestracja: 18 Mar 2020
Posty: 5
Ktoś pomoże znaleźć sposób powrotu do domu?
Kiedy: od 4 kwietnia
Skąd: Australia (Perth)
Dokąd: Polska
2 osoby ( możemy ścisnąć bagaż do 10 kg na osobę, zatem podręczny wchodzi w grę)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:45 

Rejestracja: 18 Mar 2020
Posty: 5
Ok dobra - kupiliśmy bilety z Qatar przez Doha do Polski na 31 marca bezpośrednio przez stronę. Zobaczymy :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Mar 2020 10:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:55 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 28
2 dni temu kupiłem lot z Moskwy do Warszawy na 23.03 a dzisiaj się okazało że samolot nie poleci...
Ehh. Ktoś wie czy na lotnisku w Bangkoku przebukuje lot z Moskwy do Berlina? Kupowałem lot przez mytrip i od 4 dni próbuję się dodzwonić tu i do areoflotu i nic :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:20 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Ghetto napisał(a):

Ok dobra - kupiliśmy bilety z Qatar przez Doha do Polski na 31 marca bezpośrednio przez stronę. Zobaczymy :)

szukalbym innego biletu, bo zakaz lotu na pewno zostanie przedluzony


Ostatnio edytowany przez puhacz, 18 Mar 2020 10:43, edytowano w sumie 1 raz
Czytelność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
lukas22 napisał(a):
2 dni temu kupiłem lot z Moskwy do Warszawy na 23.03 a dzisiaj się okazało że samolot nie poleci...
Ehh. Ktoś wie czy na lotnisku w Bangkoku przebukuje lot z Moskwy do Berlina? Kupowałem lot przez mytrip i od 4 dni próbuję się dodzwonić tu i do areoflotu i nic :/


Nie wiem czy się da i wiem szkoda kasy ale jeśli jesteś w Bangkoku i chcesz wrócić do Polski to są dostępne rządowe chartery dn. 20, 21 i 22 marca (BKK-WAW).

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:45 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 28
Może nawet bym się zdecydował jakbym wiedział czy oddadzą mi kasę za bilety z lotu i areoflotu. To prawda że Rosja zamyka granice od niedzieli?


Ostatnio edytowany przez puhacz, 18 Mar 2020 10:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Nie potrafię na to odpowiedzieć. Wiem że warto wszystko przekalkulować i nawet gdyby mieli nie oddać, to pozostaje matematycznie podliczyć co będzie mniej bolesne finansowo - nowy bilet za ~2k, czy utknięcie za granicą i odcięcie od źródeł finansowania na czas nikt nie wie jak długi (nie znam Twojej sytuacji prywatnej ani zawodowej, po prostu wiem też na własnym przykładzie, że przeżałowanie na kolejny bilet okazało się tańsze choć pozornie wyglądało na droższe).

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:54 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
kase aeroflot odda bo przeciez loty do Warszawy nie odbeda sie, jesli maja wolne miejsce do Berlina na pewno przebookuja

Rosja juz zamknela granice ale nie dotyczy to tranzytu przez lotniska


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Mar 2020 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 18 Mar 2020 13:16 

Rejestracja: 18 Mar 2020
Posty: 5
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Ghetto napisał(a):

Ok dobra - kupiliśmy bilety z Qatar przez Doha do Polski na 31 marca bezpośrednio przez stronę. Zobaczymy :)

szukalbym innego biletu, bo zakaz lotu na pewno zostanie przedluzony

To wtedy Qatar będzie musiał nam znaleźć inny lot.
Jest jednak nadzieja ze zniosą to i wprowadza zamiennie przymusowa kwarantannę dla ludzi wlatujacych. Dodatkowo na stronie lotdodomu jest info żeby po terminie zakazu kupować loty:
Cytuj:
JAK WRÓCIĆ DO POLSKI SAMOLOTEM?
W trakcie zawieszenia połączeń lotniczych w Polsce, nie realizujemy lotów rozkładowych. Zgodnie z decyzją rządu polskiego ich wznowienie jest obecnie zaplanowane na 29.03.2019. Bilety na podróże od tego dnia można przez cały czas kupować zgodnie z rozkładem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 18 Mar 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Ghetto Twoje wnioskowanie jest imho błędne
1. Lot pisze że loty zostaną wznowione 29.03 czy 30.03, bo jest firmą która sprzedaje usługi. Tak samo jak każda inna. Nie ma zakazu - sprzedajemy, tyle. Nie znaczy to 'mamy poufne informacje od rady ministrów, że zakaz zostanie odwołany'. I tak, jak ktoś Ci pisał - ja też stawiam, że zostanie przedłużony

2. Qatar nie będzie Ci nic musiał znajdować, po prostu odda Ci kasę i koniec, pozdro, nara.

tak czy inaczej - powodzenia
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 18 Mar 2020 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Można z 99,99999% pewnością założyć że obecne przepisy pozostaną w mocy jeszcze jakiś czas po 28.03. i w najbliższych dniach oficjalnie zostanie to zakomunikowane więc kupowanie jakichkolwiek biletów lotniczych na 1-szą połowę kwietnia i liczenie na to że w ten sposób drogą powietrzną dotrze się do kraju jest dość naiwne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 18 Mar 2020 17:14 

Rejestracja: 17 Mar 2020
Posty: 3
Czy wie ktoś może, czy możliwy jest obecnie lot z przesiadką na CDG obecnie?

Najszybszy sposób na wydostanie się z tej Kostaryki to lot do Amsterdamu przez Paryż, z przesiadką na CDG. Potem z AMS lotem do Waw.

Czy ktoś orientuje się, czy na CDG można się przesiąść bez odbywania kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 18 Mar 2020 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Ameryka Srodkowa, Poludniowa i okolice:
sprawdzcie polaczenia przez Cancun.
Poki co Meksyk nie wprowadzil jeszcze zadnych blokad w ruchu, a w Cancun siedzi mnostwo turystow z Europy i jest szansa ze loty beda ich wciaz przywozic z powrotem.
My kupilismy z Tui.be, bezposredni lot do Brukseli, ktory wczoraj szczesliwie dolecial do celu, ale sa tez i inne bezposrednie lub z przesiadka, wiec mozna cos znalezc.
Powodzenia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 18 Mar 2020 18:24 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
kot_feliks2 napisał(a):
Czy ktoś orientuje się, czy na CDG można się przesiąść bez odbywania kwarantanny?

mozna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Mar 2020 19:29 

Witam
Jak można się wydostać z Nepalu - Katmandu do Polski (ewentualnie Niemcy, Czechy - cokolwiek bliżej kraju)
Zgodnie z planem powrót na 29.03.2020 AIR ARABIA przez Sharjah do Pragi (tam stoi auto...)
A może przeczekać na miejscu?
Pozdrawiam
Darek
Góra
 PM off  
      
#138 PostWysłany: 18 Mar 2020 20:50 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Mała podpowiedź, jeśli nie możecie się dodzwonić na infolinię przy anulowanym locie: może warto spróbować coś zalatwic na lotnisku.
W poniedziałek w Aeromexico w ten sposób udało nam się przyspieszyć powrót z Cancun do Madrytu przez Mexico city.
Anulowali nam lot powrotny i zaproponowali inny, na infolinii nic nie ugraliśmy, dopiero na lotnisku przy stanowisku check in nas przebookowali za darmo na najbliższy lot na juz, bo pojawiły się wolne miejsca i byli dla wszystkich bardzo pomocni.
Madryt nie wydaje się super opcja, ale lotnisko raczej puste, w taxach mieliśmy maseczki, hotele działają. Cancun-Mexico city pełny, do Madrytu pustki.
Niektóre ceny robią się szalone bo zostaje coraz mniej opcji, a w Meksyku kupa Francuzów i Niemców.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2020 00:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 18 Mar 2020 21:10 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Próbuje pomóc wydostać się znajomym z Brazylii. Nie mogę znaleźć listy krajów zamkniętych. Niby Hiszpania i Francja są zamknięte ale czytam, że lecieć można przez CDG albo MAD. Jak to wygląda w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 18 Mar 2020 21:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Gustavsson
Cytuj:
Uprzejmie informujemy, że prawdopodobnie odbędzie się lot czarterowy dla Polaków chcących wrócić do Polski z Ameryki Południowej. Lot prawdopodobnie wyleci z Rio de Janeiro, wstępna data to 24 marca o 18:20. Na razie loty z Santiago nie są planowane
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group