Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Wikipost
przy organizacji lotów do Europy/Niemiec i dalszego powrotu drogą kołową - zachęcamy do używania działu szukam-taniego-lotu,forum,8
I wątek Powroty z Niemiec do Polski powroty-z-niemiec-do-pl,11,150083
Zakazy/ograniczenia wjazdu w krajach ew. tranzytu :
https://www.wanderlust.co.uk/content/co ... l-updates/ (pod kątem Brytyjczyków, ale daje pogląd ) ¤ cccc
- x -


"Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty"
Numer MSZ pod którym można uzyskać na informacje +48 22 523 8880
http://www.LOTdoDomu.com - strona zgłoszeniowa dla osób chcących skorzystać z czarterów do Polski
wątek temu poświęcony lotdodomu,11,150122


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Ale czego nie zrozumiałæś w moim poprzednim poście?

Do tego na teraz nawet przez Niemcy bez spełnienia warunków pobytu bez kwarantanny po wypełnieniu formularza decyzją Sanepidu zostaniesz nią objęty/a

Zresztą po 09.06 w UK po powrocie na teraz również


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Cze 2020 12:49, edytowano w sumie 1 raz
*y/a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#322 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Czego nie zrozumialem? Niczego, post OK tylko nie odpowiada na zadne z moich pytan 8-) Chyba ze mam sie usatysfakcjonowac odpowiedzia w stylu "zadzwon do sanepidu i sie dowiedz - szanse dodzownienia to 1%" ;)
Co do lotu przez Berlin, patrz kilka postów wczesniej - jak pominieto kwarantanne majac umowe o prace itd. sposobów jest wiele - ale nie chce ich omijac. Normalnie przesiedzial bym sobie gdzies te 2 tygodnie bez problemu ale jak zabookuje hotel, potem sie okaze ze nie spelnia jakichs wymogów itd. wyrzuca mnie do jakiegos sanepidowskiego baraku bez neta - nie bede mogl pracowac zdalnie, kasa za hotel przepadnie itd.
Na necie jedyne info jest takie ze trzeba uzueplnic jakis formularz, sciagnac apke i odbyc 14 dniowa kwarantanne liczac od nastepnego dnia - zatem 15 dni nawet.

Cytuj:
Zresztą po 09.06 w UK po powrocie na teraz również

To juz inny dylemat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
To generalnie kłania się czytanie powoli, ze zrozumieniem

Co do kwarantanny, masz poniżej świeże info kto musi

https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktual ... tanny.html

Straż Graniczna po wypełnieniu formularza przesyła go do właściwego Oddziału Sanepidu według adresu wskazanego do odbycia kwarantanny: może to być ogrodzony domek letniskowy, hotel itp po uzyskaniu zgody gospodarza

W decyzji Sanepidu wskazana jest data np. 1-15.06 i w tych dniach na teraz miejscowa Policja ma obowiązek cię kontrolować (chyba, że ściągniesz i będziesz używać aplikację "Kwarantanna domowa"), 16.06 po 00:01 wychodzisz z miejsca kwarantanny i robisz co uważasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
LonDynia napisał(a):
Zalozmy ze chcialbym przyjechac do PL w czerwcu:
a) czy moge sobie zabookowac hotel w miescie gdzie jest lotnisko i tam spedzic dwa tygodnie?
b) czy zostanie mi pobrana próbka na granicy by ewentualnie ja skrócic jak sie okaze ze nie mam wirusa?
c) czy moge wziac taksówke do tego hotelu?
d) jak z zakupami? policja mi je zrobi czy bede musial sie zywic pizza na dowóz przez dwa tygodnie? :D


Ok dobra, to na upartego, z Twojego artykulu czytajac ponizsza ustawe:
http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2020000087801.pdf
W miare rozumiem jak "przekroczyc granice" i jak "prawdopodobnie" zabbokowac nocleg. Z dalsza czescia dalej rozumiem ze moge sie dostac do tego obiektu jak zechce, autobusem, tramwajem, pojsc do sklepu, zrobic zakupy na dwa tygodnie i siedziec i czekac. Wymazu na granicy nie robia, ponoc po 12 dniu kwarantanny bede mogl zadzwonic do sanepidu i sie jakos umowic na test (nie mam samochodu wiec ta opcja odpada).
Ok, jak ktos to przerabial w praktyce niech da znac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Jeżeli podczas pobytu na kwarantannie nie wystąpią objawy Covid-19: wysoka gorączka, kaszel, utrata smaku itp to nikt żadnego wymazu nie pobiera/nie wykonuje

Kwarantanna jest po to, by bezkosztowo w miarę "rzetelnie" wykluczyć wśród przyjeżdżających nosicieli Covid-19

@LonDynia z maseczką przy braku objawów choroby na granicy RP tak to na teraz jak z lekką nutą ironii jak opisałeś wygląda

Szczegóły co do wyżywienia: z hotelarzem po jego zgodzie na kwarantannę lub poprzez aplikację "Kwarantanna domowa"
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#326 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Moja ironia jest skierowana do tego ze jak chce znalezc rzetelne informacje odnosnie jak "obejsc kwarantanne" to sposobów pelno. Tego jak odbyc ja poprawnie, naprawdę ciezko :|
No ale nic, dzieki za informacje i zakonczmy temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:28 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
Hej,
wracam za kilka dni do Polski z Indonezji. No i oczywiście czeka mnie kwarantanna. Z różnych powodów - nie tylko moja wlasna wygoda - chciałbym się z niej (legalnie) wywinąć.
1. Będe leciał tak czy inaczej ze świeżym wynikiem testu PCR (ten genowy, nie przeciwciala, chociaz chyba te drugie tez bede miał) (Indonezja go wymaga do lotów)
2. Na stronie Straży Granicznej jest napisane ze zwolnione są "osoby przekraczające granicę RP stanowiącą granicę wewnętrzną w celu wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG."
3. Tak się składa, że ja mieszkając w Indonezji pracuję zdalnie dla polskiej firmy (a nawet kilku). Będąc w Polsce przy okazji będę miał sporo spotkań służbowych.
4. Czy w tym wypadku to się kwalifikuje, jak sądzicie? Czy jeśli będę uzbrojony w pismo od nich, mam szansę być zwolniony z kwarantanny? Wydaje się że tak.
5. (i jeśli tak) Próbowałem wygooglac ale mi nie idzie,
Czy ktoś może ma wzór takiego pisma, które firma "zapraszająca mnie" powinna wystawić?

Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentulaną pomoc.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Cze 2020 15:19, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:43 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Hej @cobol , nie wiem czy widziałeś -
- były/są podobne rozważania w wątku Powroty z Niemiec /zob. wikipost/( tam , bo w zw. z podróżą i przekraczaniem granicy samochodem).

(w skrócie: nie ma jasności , zależy to od interpretacji strażnika, ale jest duża szansa na interpretację pozytywną)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#329 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W ktoryms watku ktos napisal, ze po powrocie samolotem i tak mial kwarantanne, mimo posiadania swistka.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 03 Cze 2020 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 03 Cze 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wg mnie nie powienienes pomijac jej - kwarantanny,
bedziesz w 4 roznych samolotach, 4 krajach, kilku lotniskach i pare godzin w autobusie do Polski
- jezeli jakis swistek upowazni Cię do ominiecia kwarantanny to cala jej idea jest bez sensu :) Kogo jak kogo ale takich podroznikow jak Ty teraz powinno sie wylapywac w szczegolnosci.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#331 PostWysłany: 03 Cze 2020 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A, widze ze pytanie nie zawieralo wszystkich informacji. Zainteresowany bedzie przekraczal granice autobusem. To pewnie swistek przejdzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 03 Cze 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
A powiedzcie mi proszę jedną rzecz. Póki co wciąż obowiązuje 14 dniowa kwarantanna po wjeździe do Polski? Nic w tej kwestii się nie zmieniło, prawda?
Są jakieś sygnały kiedy możliwy będzie wjazd do PL bez obowiązku kwarantanny?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Cze 2020 17:50, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 03 Cze 2020 18:48 

Rejestracja: 26 Maj 2020
Posty: 2
Zbanowany
refiko
Kwarantanna nadal obowiązuje. Przecieki mówią o zniesieniu ok 15 czerwca.
Kto chce i tak teraz wjeżdża bez problemu - wystarczy jakikolwiek papier o zatrudnieniu, który nie jest weryfikowany ( sprawdzone)
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
refiko uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 03 Cze 2020 19:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
A wystarczyło przeczytać niż czekać na gotowe.

Jakbyśmy wiedzieli, to by było info.
Ale na razie jest gdybanie,
więc prędzej Wróżbita Maciej będzie wiedzieć niż ktoś forum.

Na lenistwo, tylko troll ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 03 Cze 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
refiko napisał(a):
Są jakieś sygnały kiedy możliwy będzie wjazd do PL bez obowiązku kwarantanny?
Niestety tylko ogólnikowe zapowiedzi szefa MSZ: "jest kwestią tygodni", "w ciągu najbliższych tygodni" i "podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami"
- po konferencji z ministrami Litwy, Łotwy i Estonii w Tallinnie, która miała miejsce wczoraj (artykuł, wideo od 20:50 czy 27:00 ):


Kontrole graniczne są na razie przedłużone do 12 czerwca (źródło).


Ostatnio edytowany przez klapio, 03 Cze 2020 23:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
refiko uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 05 Cze 2020 13:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Jakby ktoś chciał wracać piechotą z Ukrainy, to warto przemyśleć czy nie warto poczekać
Forka z dziś rana

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 06 Cze 2020 07:37 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
A oddzielny pas dla obywateli UE działa, czy wszyscy stoją w jednej kolejce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 10 Cze 2020 12:19 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Czesc,

Mam pytanie odnośnie wydostania się z Wietnamu do Europy. Ponieważ dwie moje rezerwacje z Turkish airlines zostały anulowane a kolejny planowany lot to sierpień...,
zastanawia mnie czy w obecnej sytuacji mogę np lecieć do Seulu Vietjetem i tam zrobić tranzyt na
Qatar airlines do Frankfurtu ? Jeśli nie mam tej rezerwacji na jednym bilecie?
Oczywiście opuszczenie strefy tranzytowej nie wchodzi w grę z uwagi na kwarantannę.

Z góry dziekuje za pomoc


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Cze 2020 13:48, edytowano w sumie 1 raz
S V Q F T
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 11 Cze 2020 03:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 975
Loty: 202
Kilometry: 447 127
O ile mi wiadomo jedyna ścieżka w tej chwili to Wietnam - Japonia - Niemcy.

Nie wiem nic o Seulu (a byłoby to rozwiązanie tańsze niż Japonia) natomiast w zeszłym tygodniu sprawdzałem na flightradar wszystko co fizycznie lądowało na Noi Bai (nie rozkładowo a fizycznie właśnie) i były to tylko i wyłącznie japońskie kierunki.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 11 Cze 2020 10:25 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Qatar lata z Seulu więc opcja jest dobra tylko nie wiem nadal jak rozwiazac problem transferu z Vietjet

-- 11 Cze 2020 10:25 --


Ostatnio edytowany przez puhacz, 11 Cze 2020 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Literowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group