Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 30 Sty 2022 17:48 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Lot z Cancun. W CUN dokladnie testy i karty a w LIS kazdy musial okazac test i dostac niebiesta opaske na reke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#1022 PostWysłany: 30 Sty 2022 22:46 

Rejestracja: 26 Mar 2010
Posty: 42
A czy może ktoś z Was po 1.12.2021 po przylocie do Portugalii okazywał certyfikat ozdrowieńca zamiast testu? Zgodnie z informacjami z oficjalnych stron już w tym wątku przywoływanych teoretycznie można okazać albo test albo certyfikat ozdrowieńca (<180 dni). Tylko, że dziś dostałem maila od Tap Portugal na kilka dni przed lotem z informacją, że musi być test PCR lub antygenowy. Ani słowa o innych opcjach. Możliwe, że to tylko "skrót myślowy" od Tap ale czy ktoś przerabiał wjazd / tranzyt z certyfikatem ozdrowieńca(<180 dni) bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1023 PostWysłany: 30 Sty 2022 22:49 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
Można spokojnie latać, wróciłem tak z Brazylii via LIS - z Polski jeszcze łatwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sevson uważa post za pomocny.
 
      
#1024 PostWysłany: 31 Sty 2022 06:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Tylko test.. test kosztuje 80zl....chcesz dla 80zl ryzykować wycieczkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 31 Sty 2022 17:56 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Czy wiadomo coś ws poluzowania tych restrykcji testowych od lutego?

I czy ktos wleciał do PT z testem wydanym przez immuner.de?
Gdzies znalazłem ostatnio takie info:

'All tests must be carried out by trained healthcare professionals. Self-administered tests are not acceptable'

Czy ktoś sprawdza testy pod tym kątem? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1026 PostWysłany: 01 Lut 2022 17:59 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Na razie cisza. Madera tylko zaktualizowała warunki wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 03 Lut 2022 10:57 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Czy lecąc ostatnio do Portugalii ktoś z Was pokazywał wynik testu w formie certyfikatu covid? Czyli nie wydruk z laboratorium ale eu certyfikat z wynikiem negatywnego testu?

Pytam bo zastanawiam się czy przejdą darmowe testy z aptek. Te testy dają certyfikat covid, na stronie ambasady Portugalii jest info ze test ma być jako wynik z labu albo certyfikat eu. Jednoczenie jednak piszą że musi to być laboratorium. Dzwoniłem do ambasady, odpowiedź "nie wiem", dostałem jakiś kolejny nr, nikt nie odbiera. Ryanair na czacie pisze ze oni nie udzielają info o tym, mam się kontaktować z ambasada. Na chłopski rozum skoro test generuje certyfikat eu to powinien przejść ten z apteki za darmo, to nie jest przecież auto test, apteki są weryfikowane, wg strony ministerstwa zdrowia wynik jest certyfikatem covid i uprawnia do podróży zagranicznych. Ale nadal mam wątpliwości bo pewnie na certyfikacie będzie że test wykonała apteka. Jak myślicie, te "najnowsze" testy z aptek przejdą? Akurat idealnie pasuje mi test w aptece, inaczej muszę robić już na lotnisku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 03 Lut 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jeśli mowa o szybkich testach antygenowych wykonywanych przez apteki, jak tylko wynik będzie dostępny w formie certyfikatu covid, nie widzę powodu by nie był respektowany. (Co innego testy z supermarketu które wykonuje się samodzielnie.) To jednak tylko "na zdrowy rozsądek", nie z doświadczenia.

Liczę jednak, że lada dzień zniknie potrzeba testowania wszystkich - i zaszczepionych, i niezaszczepionych. Sam lecę do Portugalii za tydzień. Niby obostrzenia miały się poluzować w UE dla osób zaszczepionych, ale na VisitPortugal nadal widnieje informacja, że wymagają testu od wszystkich. Co więcej, zniknęła informacja, że wprowadzili ten wymóg do 9 lutego...
Góra
 Profil Relacje PM off
Harvi lubi ten post.
Harvi uważa post za pomocny.
 
      
#1029 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:06 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Ambasada Portugalii poinformowała mnie, że do 9 lutego są te wymagania, co dalej nie wiadomo. Dzięki za informację. Mam nadzieję, że ten test w aptece w ramach darmowych testów przejdzie. Jeśli ktoś z Was leciał ostatnio do Portugalii i pokazywał test tylko w formie certyfikatu covid to proszę o informację. Czy np linia lotnicza nie chciała wyniku w postaci certyfikatu z laboratorium, a nie samego unijnego cert z negatywem. Wolę dmuchać na zimne, a jednak te 310 by było w kieszeni... Apteki twierdzą że po 15 min wynik wprowadzają do systemu i tak jak na stronie ministerstwa zdrowia - jest unijny cert, więc z tego co rozumiem każdy unijny cert mogę pobrać w języku angielskim
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#1030 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tylko pytanie, czy ten test w apce da Ci potwierdzenie z QR kodem/certyfikatem czy bedzie jedynie notatka, tak jak z PCRem

29.12.2021 o godz. 04:37 zostało przeprowadzone badanie na obecność koronawirusa w Twoim organizmie. Wynik testu: pozytywny
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
Harvi uważa post za pomocny.
 
      
#1031 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:56 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Wg strony ministerstwa zdrowia (podstrony i testach w aptece) :
Uwaga! W aptekach przeprowadzane są testy antygenowe. Po negatywnym wyniku testu antygenowego możesz wygenerować Unijny Certyfikat COVID (UCC), ale będzie on ważny tylko 48 godzin.

--

Ale faktycznie pytanie jak to będzie w praktyce. Eh.. Apteki ogólnie nic nie wiedzą, nie wiedzą też co to certyfikat covid, przynajmniej te z którymi rozmawiałem. Ale twierdzą że wynik 15min i jest informacja na koncie pacjenta. No nic, spróbuję to chyba zrobić, zobaczę co się wygeneruje. Jak będzie źle to w dniu wylotu na lotnisku zrobię, innej opcji nie mam. Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1032 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ja bym to spróbował, ale zadna mi nie po drodze i mi się nie chcę się turlać po całym miescie po test :P
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#1033 PostWysłany: 03 Lut 2022 14:31 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Leciałem 18.01 z Modlina i w Lizbonie pokazywałem nie papier z lab, tylko Unijny Certyfikat COVID z wynikiem testu dla przetestowania;)
Poszło bez problemu dla 3-os, ale za bardzo się nie przyglądał.
Nie wiem jednak, czy w Modlinie nie chcieli testów z lab, bo co najmniej 2x sprawdzali przed wylotem, a już dokładnie nie pamiętam co pokazałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1034 PostWysłany: 03 Lut 2022 14:59 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Harvi napisał(a):
Jednoczenie jednak piszą że musi to być laboratorium.


'Laboratorium' czytaj: ktos pobiera materiał, wykonuje standardowego antygena i wystawia papier.
Takie 'laboratorium' to każdy ma w domu, tylko że nie mamy jak wystawiać sobie papieru (czy tez nikt go nie uzna).
Kpina.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#1035 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:23 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
No nic, wracając do tematu to oprócz lotniska dostałem potwierdzenie z rządowej infolinii dedykowanej systemom informatycznym ministerstwa zdrowia :D pół godziny przekierowań i trafiłem na kogoś kto nad tym pracuje. Wg infolinii - certyfikat eu testu z apteki nie różni się niczym od testu prywatnego. Jest nazwa testu, data, no po prostu paszport covidowy w formie testu. Generowanie przechodzi przez kilka systemów informatycznych ministerstwa, trzeba po wprowadzeniu wyniku przez apteke czekać do godziny max na certyfikat. Czyli to samo co z testami prywatnymi. Jedynie kwesta żeby apteka szybko wynik wprowadziła. Także teoria swoje, zobaczymy jak w praktyce.

Gdyby ktoś z Was w międzyczasie leciał do Portugalii lub leciał niedawno pokazując wynik testu jako certyfikat covid to prośba o info mimo wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1036 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:30 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Ja lecę z BER do PUJ przez LIS z takim testem. Ciekawe czy przejdzie. Żadnego kodu nie ma itp. :)

Załączniki:
121.png
121.png [ 330.97 KiB | Obejrzany 795 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Pierwsze skowronki o zmianach w testowaniu osób zaszczepionych, podobno dziś uchwalono zmianę, by od osób w pełni zaszczepionych nie wymagać testów.
Za jn.pt:

Cytuj:
Os passageiros que entrem em Portugal com certificado digital covid-19 vão deixar de ser obrigados a apresentar teste negativo nos aeroportos, foi, esta quinta-feira, aprovado pelo Governo.
O Conselho de Ministros anunciou hoje, em comunicado, que acaba a exigência, para quem entra em Portugal, "de apresentação de comprovativo de realização de teste com resultado negativo para quem apresente certificado digital covid-19 da UE em qualquer das suas modalidades ou outro comprovativo de vacinação que tenha sido reconhecido"


Cytuj:
Passengers who enter Portugal with a covid-19 digital certificate will no longer be required to present a negative test at airports, it was, this Thursday, approved by the Government.
The Council of Ministers announced today, in a statement, that the requirement, for those who enter Portugal, “to present proof of carrying out a test with a negative result for those who present a digital certificate of covid-19 from the EU in any of its modalities or other proof of vaccination that has been recognized"


Źródło: https://www.jn.pt/nacional/governo-deixa-cair-exigencia-de-teste-negativo-para-entrar-em-portugal-14556053.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1038 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Spokojnie, wybory były w weekend, więc myślę ze teraz będzie tego więcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1039 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:18 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Wygrali socjaliści, więc to akurat nie jest powód do optymizmu jesli chodzi o luzowanie covidowych restrykcji :lol: Ale obyś miał rację :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1040 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
LukasPi napisał(a):
Ja lecę z BER do PUJ przez LIS z takim testem. Ciekawe czy przejdzie. Żadnego kodu nie ma itp. :)


Jesli wcale nie beda sprawdzac testow to tak, przejdzie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group