Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#221 PostWysłany: 01 Paź 2022 21:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Mnie tam się podobało. Poranki z aromatyczną kawą i Pasteis de nata. W dzień plaże, dużo bym dał żeby teraz na Miramar siedzieć z różowym Vinho Verde. Wieczory przy akompaniamencie Porto wzdłuż Duoro, zwiedziłem większość piwnic.

Godzinami spacerowałem zachwycając się
ceramiką na elewacjach domów. Czerwone dachówki, mosty, brak pośpiechu, Porto jest bardzo autentyczne.

Osobiście polecam, odwiedziłbym ponownie bez względu na to czy miasto jest lepsze czy gorsze od Lizbony.

9 na 10 dni słonecznych? Egipt powinien sprostać wymaganiom, bo Portugalia nawet w sezonie takiej gwarancji Ci nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Porto
#222 PostWysłany: 01 Paź 2022 22:12 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 361
No właśnie LIS to Ci gwarantuje byłem 28.08 - 8.09, wszystkie 12 dni słoneczne oprócz lekkiego deszczyku w Fatimie, a z opowieści wiem że poprzedni deszcz był w marcu :D i dopiero teraz w drugiej połowie września im coś spadło :)
W tym samym czasie na północy Portugalii nie wyglądało to zachęcająco z prognoz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#223 PostWysłany: 01 Paź 2022 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Ja tam osobiście wolę Boże Narodzenie - co prawda jest większa szansa na gorszą pogodę niż podczas Wielkanocy, ale jak śnieg popada to jest naprawdę urokliwie. No i prezenty są pod choinką a nie szuka się jakiś jajek w ogródku.

A tak serio - gusta są jak 4 litery, każdy ma własne, więc bez sprawdzenia ciężko jest uogólnić i wyżej ocenić któreś z tych miast...
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#224 PostWysłany: 03 Paź 2022 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 03 Paź 2022 13:15 --

Kothson napisał(a):
Poranki z aromatyczną kawą i Pasteis de nata.


...pochodzące z Lizbony

-- 03 Paź 2022 13:23 --

Kothson napisał(a):
9 na 10 dni słonecznych? Egipt powinien sprostać wymaganiom, bo Portugalia nawet w sezonie takiej gwarancji Ci nie da.


byłem w Viana do Castelo (dużo dalej na płn Portugalii pojechać się nie da) przez 4 tyg pod koniec czerwca / w lipcu 2021. Noce chłodniejsze niż w Polsce, pochmurnych poranków sporo. Ale pochmurne popołudnia to bym mógł na palcach jednej ręki policzyć, dni z deszczem podobnie, podobnie zresztą jak dni z 28C bądź więcej. Inaczej mówiąc: trochę demonizujecie tutaj tą północ. Jesienią / zimą pewnie tak, ale latem pogoda jest tam całkiem dobra, większość dni ciepło acz nie gorąco a w nocy można od upału odpocząć.

Co do Lizbona vs. Porto to oba miasta są bardzo ciekawe, jakby porównywać punkt po punkcie to wyjdzie w miarę po równo.

Jeśli ktoś pisze, że to są inne ligi i nie ma co porównywać P do L (bądź L do P) to dla mnie śmieszne.

-- 03 Paź 2022 13:35 --

marrak napisał(a):
- w czym OPO jest lepsze od LIS waszym zdaniem?


* łatwiejsze zwiedzanie samego miasta - spokojnie do większości waznych miejsc można dojść z buta, w Lizbonie atrakcje są rozrzucone na dużo większym terenie (inna sprawa że w Lizbonie chyba ich jest więcej, co w sumie logiczne, bo po prostu Lizbona jest większa)
* łatwiejszy dojazd na ładne podmiejskie plaże komunikacją miejską
* https://porto-north-portugal.com/porto- ... ilway.html
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marrak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#225 PostWysłany: 27 Maj 2023 16:47 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 112
Gdyby ktoś się akurat wybierał zwiedzać, to w Igreja do Sao Francisco w Porto główny ołtarz jest nadal w renowacji (planowane było jej zakończenie w styczniu - według informacji na kurtynie go zasłaniającej). Bilet kosztuje chyba 9 EUR, a informacja o renowacji nie jakoś specjalnie widoczna i nie informują o tym przy zakupie biletu, choć przy wyjściu zauważyliśmy jednak takową przy drzwiach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group