Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#41 PostWysłany: 09 Lut 2016 19:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Czyli z haraczem. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#42 PostWysłany: 02 Maj 2016 20:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Z dziś. Bezpośrednio na lotnisku zatrzymują się cztery linie. Linia 1 i 2 jadą do dworca autobusowego/kolejowego, linie 3G i 88 jadą dalej do centrum. W ciągu dnia autobusy przyjeżdzają bardzo często (3G np jeździ co 10 minut). Bilet u kierowcy, podlega skasowaniu, kosztuje 1e (dostępne równiez ulgowe). Na lotnisku mapki i przewodniki gratis, przystanku autobusowego ciężko nie zauważyć (30-40 m. na godz. 11 w lewo od wyjścia). Nazywa się on (ten przystanek) Oro Uostas. Ogólnie dobrze działa w Wilnie Google Maps i dojazd b. łatwo sprawdzić właśnie u nich, łącznie z godzinami. Autobus jedzie szybko, do centrum (ulica Gedyminas) to jakies 15-20 min max. Lotnisko jest dość małe i wszelkie procedury w dniu, w którym byliśmy, przebiegały bardzo sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#43 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Pytanie do Roku, jest na lotnisku w Wilnie tranzyt czy trzeba wyjść i przejść całą procedurę od początku, tzn. czy przejdę z butelką z freeshopu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#44 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3304
HON fly4free
Do info @Roku dodam że lepszą opcją do komunikacji miejskiej w Wilnie i nie tylko
(tydzień temu testowana przeze mnie), jest apka Trafi na androida.

https://play.google.com/store/apps/deta ... d.tr&hl=pl

W apce po wyznaczaniu trasy, pokazuje nam w czasie rzeczywistym (z lekkim poślizgiem)
aktualną pozycję zbliżającego się autobusu oraz kolejnych do naszego przystanku.
Gdy nasza trasę można pokonać zbliżoną linią wskazane są też inne naniesione na mapę autobusy pokrywające się z tą trasą.
Gdy są jakieś problemy na naszej trasie np z korkami, też jest wyświetlany odpowiedni monit.
Apka rewelacja.

Załącznik:
Traffi.jpg
Traffi.jpg [ 33.28 KiB | Obejrzany 8132 razy ]




@kostek966 jest
ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,227,8025
lotniska-ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,227,8025&start=160#p312020
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#45 PostWysłany: 15 Maj 2016 13:20 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Witam,
Wybieram się na weekendzie do Wilna. Wracam w niedzielę o 6:20 dlatego też zależy mi na tym aby zdążyć na lot. Czytałem, że jest połączenie kolejowe z dworca na stację bodajże Kirtimai niedaleko lotniska o 4:06, ale na stronie https://www.traukiniobilietas.lt/portal/ nie jestem w stanie znaleźć tego połączenia. Nie wiem czy źle wpisuję nazwę czy może stacja docelowa jest inna. Ktoś pomoże? :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#46 PostWysłany: 15 Maj 2016 16:17 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Kirtimu to następna stacja, a stacja przy lotnisku nazywa się 'Oro uostas' i znajduje się jakieś 250m od terminala.
Natomiast żadne rozkłady jazdy nie pokazują tego pociągu o 4:06...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#47 PostWysłany: 15 Maj 2016 19:02 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Tak, ale na pierwszej stronie tego wątku, @kow napisał(a), że jest to stacja zaraz koło terminala i pociąg się nie zatrzymuje na Oro uostas tylko właśnie na Kirtimai i to jest jedyne tak wczesne połączenie. Chyba, że trasa ta została anulowana bo już nie wiem a nie jestem wstanie tego odnaleźć. Jedyne co mi zostaje to chyba taxa albo podróż na nóżkach :/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 31 Lip 2016 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#48 PostWysłany: 15 Maj 2016 19:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@Lukasz_Panda
Trasa nie została w żaden sposób anulowana, poza tym wszystko co jedzie do Kirtimu, musiałoby także stawać na Oro uostas, który jest wcześniejszym przystankiem na tej samej linii.
Weź pod uwagę, że podane na pierwszej stronie informacje są z 2013 roku, a w ciągu trzech lat dużo się mogło zmienić. Teraz tego porannego pociągu po prostu nie ma w rozkładzie i trzeba się z tym pogodzić. Taxi na lotnisko nie powinno kosztować więcej jak 8-10 EUR, a uber pewnie ok. 5 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#49 PostWysłany: 16 Maj 2016 09:00 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Od 2013 zaszły zmiany i nie ma tego rannego połączenia. Ale w 2103 pociąg do Kirtiami chociaż przejeżdżał przez Oro uostas to się NIE zatrzymywał tam. Także nie jest to oczywiste, że musi się tam zatrzymywać. Gdyby tak było to byśmy tam wysiedli a tak musieliśmy ok 1 km wracać do lotniska.

Ale teraz połączenie i tak nie aktualne - pierwsze ranne połączenie o 5.45
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#50 PostWysłany: 23 Cze 2016 00:25 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
cześć
jak jest ze spaniem na lotnisku w Wilnie? wracam tym rannym do WAW i mam zamiar przekoczować kilka godzin.
pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#51 PostWysłany: 20 Paź 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Podbijam pytanie. Czy da się w miarę bezproblemowo przekimać na lotnisku w Wilnie? Ląduje o 20:00, a kolejny samolot mam o 6:00.

Z góry dzieki za porady.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#52 PostWysłany: 24 Paź 2016 11:30 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3056
złoty
Testowałem wczoraj i dziś rano Ubera w Wilnie. Dobra dostępność samochodów całą noc. Ze Starego Miasta na lotnisko wyszło mi 3.16Euro - moim zdaniem najtańsza i najlepsza opcja na poranne loty.

@‌ledakar‌ , sądząc po koczownikach przy wejściu myślę, że nie można zostać na noc na airside (są tam wygodne miękkie krzesła, na których można się wyciągnąć) , po wejściu na lotnisko jest trochę metalowych ławek (nie wyglądały zbyt wygodnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#53 PostWysłany: 01 Gru 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Czy komunikacji miejskiej z lotniska VNO-centrum nadal nocą nie ma?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marta_marta_ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#54 PostWysłany: 01 Gru 2016 11:08 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@‌wtak‌ - linia 88N jeździ z lotniska noca, co godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
marta_marta_ lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#55 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6151
Loty: 228
Kilometry: 534 135
ledakar napisał(a):
Podbijam pytanie. Czy da się w miarę bezproblemowo przekimać na lotnisku w Wilnie? Ląduje o 20:00, a kolejny samolot mam o 6:00.

Z góry dzieki za porady.

M.


Podbijam.
Ja ląduje o 00:45 a wylot o 6, można kimać bez problemu ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#56 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
wg stronyhttp://www.sleepinginairports.net/europe/vilnius.htm

Cytuj:
Where to Sleep

After security checkpoints close for the night, passengers are restricted to landside only. Passengers sleeping airside will be required to go back to landside until security reopens, and will need to clear security again to re-enter.
For airside sleeping, there are three huge bean bags right outside of a boarding gate (location unknown). Landside sleeping is less comfortable, consisting mostly of metal chairs with armrests, but there are a couple of lounge chairs by the printers that are more comfortable for sleeping if you can snag one. There are a limited number of padded benches if you can snag one, and plenty of hard metal benches. Have a sleeping bag or travel mat handy for added comfort while sleeping on a bench or the floor.
Have a sleep mask handy to block out those bright airport lights while you sleep!
For uninterrupted sleep, there are hotels near the airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#57 PostWysłany: 06 Cze 2017 21:08 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Jedno z przyjemniejszych europejskich lotnisk, jeżeli chodzi o dojazd do miasta. Autobusy odjeżdżają sprzed wejścia, bardzo często, a bilet można kupić u kierowcy za 1 euro (trzeba skasować w przedpotopowych kasownikach z dziurkami).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#58 PostWysłany: 07 Cze 2017 10:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zaraz tam przedpotopowych. Normalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#59 PostWysłany: 07 Cze 2017 20:49 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Hmmmm... w Polsce takie kasowniki widziałem ostatnio w ubiegłym wieku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno (Litwa)
#60 PostWysłany: 08 Cze 2017 08:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, psychoza biletów elektronicznych jest dość powszechna. Ale czy one coś wnoszą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group