Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lip 2018 19:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
No niestety, tam też nic nie mam. Ewentualnie popatrzę na SPG. Cały czas trwa chyba bonus 30% na zakup ich punktów, a do tego +5000 mil, gdy przelewa się z SPG 20000 ich punktów do jakiegoś programu lotniczego. A podejrzewam, że program VS też jest partnerem SPG.
Z drugiej strony, jeśli kupić za ok. 1500 zł lot NZ AKL-TBU RT (a pewnie da się taniej, bo to szukane tylko tak na szybko), to chyba nie specjalnie ma sens zabawa z punktami SPG... Tym bardziej, że w *A mam gold (TK), więc na lot NZ by się akurat przydał (mam nadzieję, że respektują?). A w VS nie mam żadnego statusu, więc byłoby mniej ciekawie.

EDIT: przyjrzałem się jeszcze temu NZ i widzę, że można znaleźć i za 1200 zł. RT.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 18 Wrz 2018 17:37 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
Mam okolo 3 tygodni, ktore moge poswiecic na wyspy i wstepnie zaplanowalam cos takiego (nie mam zadnych biletow jeszcze). Wszystkie loty beda za gotowke, bo o ile znalazlam dostepnosc za mile na Fiji, to niestety nie mam mil AA, zeby z nich skorzystac. Najdrozszy jest bilet z Fiji na Tonga.

21/10 - AKL - APW (Samoa)
28/10 - APW - NAN (Fiji)
05/11 - NAN - TBU (Tonga)
09/11 - TBU - AKL

Image

Patrzylam na inne wyspy, np Solomona, ale nie znalazlam dogodnych polaczen, zeby dalo zrobic sie kolko miedzy wyspami. Czy sugerowana dlugosc pobytow jest wystarczajaca, zeby cos zobaczyc na miejscu i posnorkowac? Na Tonga znalazlam nawet pare resortow poza glowna wyspa, na Samoa i Fiji jeszcze nie wiem, jestem dopiero na etapie czytania przewodnika. Troche zniechecily mnie informacje, o okradaniu turystow, bo lece sama i bede musiala pilnowac swoich gratow podczas plywania, itp. Nawet w jednej relacji na forum jest mowa o tym, ze okradziono niemieckich turystow, ktorych ktos spotkal podczas zwiedzania.
tropikey lubi ten post.

#23 PostWysłany: 18 Wrz 2018 17:54 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Te Tonga to mnie też ciągle kuszą z uwagi na pływanie z wielorybami, ale obiecałem sobie, że loty w czasie planowanego przeze mnie wyjazdu będą tylko za mile, a niestety - ani z AKL do TBU, ani odwrotnie, nic za MM znaleźć nie mogę.
A co do Fidżi, to bez obaw, żadna krzywda Cię tam nie spotka. O ile dobrze pamiętam, wspominałaś coś o tamtejszym hotelu hiltonowskim, ale zdecydowanie polecam przedostać się na wysepki Yasawa. Dopiero ram jest to coś, czego można oczekiwać od Fidżi :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Loty: 238
Kilometry: 487 265
@tropikey a udało Ci się znaleźć bilety za mile M&M na jakieś inne wyspy Pacyfiku niż Samoa? Ja miałem w planie kupić za mile NZ-TBU, APW-NZ i do tego za gotówkę Fiji Airways TBU-NAN-APW z 2-3 dniowym stopem na Fiji, ale dostępność na Tonga w moich terminach (marzec) ostatni raz widziałem z 3 miesiące temu.. PPT i RAR też już nie są dostępne, NAN w ogóle nie widziałem.

edit: jednak RAR jest, wcześniej widziałem tylko parę dat OW, teraz da się złożyć RT zarówno z Auckland jak i innych miast w NZ

#25 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
platynowy
@Aga_podrozniczka Fidżi ok, Tonga nie byłem a Samoa bomba :). Byłem po ok tygodniu w obu miejscach i nie było czasu na nudę.

Oba miejsca wydały mi się bardzo bezpieczne, nic nie słyszeliśmy o kradzieżach.
 Relacje PM off
maciass lubi ten post.

#26 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:56 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@maciass - widziałem kilka dat na loty SYD-RAR (ewentualnie z NZ przez SYD do RAR), ale w drugą stronę już nie.

Relacje PM off
maciass lubi ten post.

#27 PostWysłany: 18 Wrz 2018 19:03 
Awatar użytkownika

Loty: 238
Kilometry: 487 265
No właśnie RAR jest, ale loty z nocką w SYD co dość mocno wydłuża podróż a nie mam za wiele czasu, ostatecznie chyba zdecyduję się tylko na Samoa bez skakania po innych wyspach.
2 ludzi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 21 Wrz 2018 17:01 
Awatar użytkownika

HON fly4free
maciass napisał(a):
No właśnie RAR jest, ale loty z nocką w SYD co dość mocno wydłuża podróż a nie mam za wiele czasu, ostatecznie chyba zdecyduję się tylko na Samoa bez skakania po innych wyspach.

Spoglądam sobie na wyszukiwarkę on-line i widzę, że przynajmniej w interesujących mnie datach pojawiły się loty z RAR do SYD, choć tylko w Y. No, ale to 5,5 godziny ;)
Poza tym, albo z biegiem czasu zmienia się rozkład lotów, albo zależy to od dnia, ale ja widzę AKL-SYD-RAR bez nocowania w SYD. Przylot o 14:30, wylot o 21:30. Można zatem wyskoczyć na miasto lub gdzieś w sąsiedztwie lotniska (o ile cokolwiek tam jest), albo ulokować się gdzieś w strefie tranzytowej. Ba, jest też połączenie, gdzie przylot z AKL do SYD jest o 17:40, więc do wylot o 21:30 na RAR jest jeszcze mniej...
W każdym razie, Południowy Pacyfik za mile chyba wraca do gry :)
 Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.

#29 PostWysłany: 27 Wrz 2018 09:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wszystkie zamieszczone tu informacje są bardzo przydatne, więc propzycja dla moderacji, żeby może przenieść je do właściwego wątku, bo ten jest jednak o połączeniach międzynarodowych na południowym Pacyfiku ;)

Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 15 Lip 2019 05:58 

Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
jednak pomyliłem się - za mile AA można kupić bilety na Air Tahiti Nui (a nie na Air Tahiti) i trasa Air Tahiti RAR-PPT jest aktualna;
 Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 29 Lip 2021 10:54 
Awatar użytkownika

niebieski
czy kto tutaj jest może zorientowany jak dziś wygląda sytuacja wjazdu na wymieniowe wyspy?
Największym HUBem przesiadkowym jest jednak Nowa Zelandia, która zamyka się coraz szczelniej na świat.
Od zeszłego piątku (23.07.2021) zaprzestano ruchu QUARANTINE-FREE z Australią.

Moje poprzednie plany podróży przez Pacyfik pokrzyżował Covid, liczyłem trochę po cichu, że wraz z większą dostępnością szczepionek wróci normalność ale nie zapowiada się. W alternatywie rozważam Island Hopper z HNL do GUM
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 29 Lip 2021 11:23 

niebieski
Trzeba poczekać na lepsze czasy, generalnie wszystko lub prawie wszystko nadal pozamykane lub gigantyczne utrudnienia, współczuje lokalesom żyjącym z turystyki
 Relacje PM off
piotrek_89 lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.

#33 PostWysłany: 02 Sie 2021 22:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
piotrek_89 napisał(a):
czy kto tutaj jest może zorientowany jak dziś wygląda sytuacja wjazdu na wymieniowe wyspy?
Największym HUBem przesiadkowym jest jednak Nowa Zelandia, którna nie dostaca zamyka się coraz szczelniej na świat.
Od zeszłego piątku (23.07.2021) zaprzestano ruchu QUARANTINE-FREE z Australią.

Moje poprzednie plany podróży przez Pacyfik pokrzyżował Covid, liczyłem trochę po cichu, że wraz z większą dostępnością szczepionek wróci normalność ale nie zapowiada się. W alternatywie rozważam Island Hopper z HNL do GUM

RAR bez startu z NZ nie przejdzie, ale na pozostale wyspy mozna kombinowacge. Generalnie wszystko zalezy od determinacji i budzetu ;)

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości