Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2022 17:26 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 9
Skąd
  • PL/DE

Dokąd
  • Kenia

Data wylotu
  • 28.07.2022

Data powrotu
  • 16.08.2022

Długość pobytu
  • 17-25 dni. Wyjazd i powrót +- kilka dni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • strasznie drogo. All inclusive często są tańsze

Dodatkowe informacje
  • Błagam pomóżcie. Okazało się że nagle będę mieć 1,5 miesiąca wolnego. Nigdy nie byłem poza EU. "tanie" bilety ceny kosmos 1 500-4 000 euro.
    Może ktoś coś wie? znalazł? jakieś porady?
    Zaznaczam że plan minimum to zobaczyć nairobi i mombasę. Więc miasto docelowe dowolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 10 Lip 2022 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Porady jak chcesz kupic tanio:
1) Kupuj z wyprzedzeniem, conajmniej pol roku, a najlepiej zaczac sie rozgladac za lotami na rok przed i kupic jak sie pojawi dobra okazja - na poczatku tego roku Turkish mial bilety za 1000zl
2) Unikaj sezonów gdy linie nadrabiaja zyski, wakacje europejskie, swieta itd.
3) Powoli tez trzeba zaakceptowac ze ceny beda wyzsze niz byly w latach 2016-2019, nadrabianie strat post covidowych, drogie paliwo, inflacje itd.

Zostawiles wylot na 2 tygodnie przed to bedzie drogo, z lepszych opcji do wyboru masz z Gdanska za 3850zl:
https://www.kayak.co.uk/flights/GDN-NBO ... rt=price_a
Z Wiednia za 3700zl:
http://kayak.fly4free.pl/#/flights/VIE-NBO/20 ... rt=price_a

Jak ciagle drogo, to odpusc w tym roku i za miesiac zacznij sie rozgladac na 2023
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2022 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Święta racja. Teraz to Ty możesz do Koszyc albo Rygi co najwyżej polecieć w atrakcyjnej cenie 😉.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2022 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
W Twoim wypadku właśnie rzeczone All inc i super last minute (2 dni przed wylotem i mniej) mogą być ratunkiem na 14 dni. Niestety inne opcje są dość wątpliwe i "taniej nie będzie", chociaż to i tak nie jest kosmiczna cena, gdy mila~0,50 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lip 2022 22:27 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedzi. Następnym razem na pewno kupię z wyprzedzeniem. Gdzie szukać takich lotów last minute? Nie znam portali a google często wrzuca do jakiegoś syfu. Pytanie z typu dziwne-czy da się zrobić tak że kupuję np wakacje przez itakę na 7 dni, ale dogaduje się z nimi że wracam z inną grupą np 2 tygodnie później? Czy takie coś jest w ogóle realne?
Aha, czy jeżeli kupię bilet z wyprzedzeniem np na luty, a coś mi jednak wypadnie to da się odzyskać chociaż połowę pieniędzy?
Jeszcze następna sprawa-gdzie znaleźć wiarygodne info odnośnie szczepień które są wymagane? Nie chodzi mi o covid. Różne strony różnie podają.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lip 2022 22:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Co do szczepienia, lekarz medycyny tropikalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lip 2022 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Podrurzńq napisał(a):
Aha, czy jeżeli kupię bilet z wyprzedzeniem np na luty, a coś mi jednak wypadnie to da się odzyskać chociaż połowę pieniędzy?

Są dwa podejscia - kupujesz bilet w zwrotnej taryfie - najczesciej drogiej, 5000+ ale mozesz anulowac z byle powodu.
Drugie podejście to ubezpieczenie podrozne - a tam zgodnie z ich warunkami - jak pokrywają to co Ci wypadnie , to zwroca za caly bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2022 19:16 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 9
Panie i Panowie z tego co widzę to Kenia wymaga jedynie szczepienia na covid i moje w dawki J&J wystarczą, oraz test pcr nie starszy niż 72h. Reszta jest po prostu zalecana. Szczepilibyście się na coś na moim miejscu? I na co?
Czy tabsy na malarię kupię na miejscu? Na wątrobę wezmę heparegen bo mam na stanie. Sezon urlopowy-lekarz chce 350 za samą konsultację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lip 2022 19:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ponownie, nie znamy twojej historii zdrowia i na tematy medyczne są lekarze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Lip 2022 20:36 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
W przypadku wyjazdu do Kenii 350 PLN wydaje się być faktycznie nieproporcjonalną kwotą, a jak wiadomo zgodnie z naszą narodową tradycją przed większością chorób chroni wóda. Zwłaszcza, że już wiesz co na wątrobę. No i kto by się tam bał jakichś wirusów, ich przecież nawet nie widać. Sąsiad był, wrócił i nic mu się nie stało.
Jak na forum nikt nie doradzi, to jeszcze można na youtube spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2022 00:23 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 9
350 to konsulatacja. Szczepionka Zapewne drugie tyle.
Zeus-co ma moja historia zdrowia do wymagań stawianych przez wladze Kenii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2022 06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@Podrurzńqzoltq febra, sprawdź czy masz podstawowe szczepienia typu tężec itp. ważne.

A historia zdrowia ma proste powiązanie, nie każdy dostanie ww. szczepienia i nie każdy wjedzie do danego kraju. Polecam również zapoznanie się z prostymi stronami, typu strona MSZ i rządowe strony związane z wyjazdami, strony ambasad. Zawsze też można do nich zadzwonić jak masz wątpliwości, przeważnie pomagają.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2022 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Co ma twoja historia zdrowia? To ze może ze masz przeciwwskazania do danej szczepionki i może dostaniesz szoku. Ponownie poszukaj innego lekarza medycyny tropikalnej, bo w niektórych przypadkach jak kupisz szczepienie to badanie masz w gratisie. No i niestety szczepionki są drogie
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Zostań w domu !
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Podrurzńq napisał(a):
Szczepilibyście się na coś na moim miejscu?


Ja bym się na nic nie szczepiła i tabletek na malarię też bym nie brała. Ale ja to ja. A ciebie nie znam. Sam decyduj;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:17 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
na niektore szczepienia i tak sie juz nie zaszczepisz bo jest za pozno zeby przyjac 2 czy 3 dawki, zolta febre dobrze miec, na przyszle podroze tez sie moze przydac.
sprawdz sobie chociazby last minuter czy strony biur podrozy na jakies okazje last minute.

https://lastminuter.pl/okazje/89881,tyd ... teventurze

a jak Kenia za droga zmien kierunek :-)
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:56 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 9
-- 25 Lip 2022 13:40 --

Zaszczepiłem się dziś na żółtą febrę, dur brzuszny oraz dostałem receptę na tabsy na malarię. Koszt wszystkiego to 660zł w tym 200zł sama porada. Dziękuję wam wszystkim za pomoc, bo bardzo dużo mi pomogliście i wyjaśniliście. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję jeszcze raz. Pierwszy raz będę poza Europą!

-- 25 Lip 2022 13:56 --

Nie mam opcji edytuj. Czyli tu się wszystko zgadza? Lecę z Wawy przez Dubai i pochodzę sobie po Dubaju 20h?
Cena to 723 funty więc chyba spox. Błagam zobaczcie czy wszystko się zgadza!

https://www.justfly.com/flight/search?s ... mpaign=421
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Lip 2022 14:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja tam widzę $872.09 z taxami, ale tak, przesiadka 20h oznacza że możesz sobie wyjść i pozwiedzać, o ile będziesz miał papiery (nie wiem jak z testami/szczepieniami w ZEA itd)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lip 2022 14:44 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Wygląda że wszystko się zgadza. @michzak 723 GBP to mniej więcej 872 USD więc to też prawidłowo pokazuje.
Nie wiem tylko czy będzie to na jednym bilecie, ale przesiadki w obie strony są na tyle długie, że nie powinno być problemu.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lip 2022 15:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Matrix widzi tę taryfę, więc raczej na jednym bilecie powinno dać się to złożyć. Pytanie tylko jak z bagażem rejestrowanym, o ile potrzeba ;) czasem może wyskoczyć że jest tylko na lotach FZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group