Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2017 21:38 

Rejestracja: 04 Sty 2017
Posty: 2
Witam.
Wybieramy się pod koniec stycznia do Afryki między innymi do RPA.
W związku z tą wyprawą mam kilka pytań.
W RPA chcemy przejechać trasę Durban Port Elizabeth Kapsztad. Trasę tą
chcemy przemierzyć albo autokarem, pociągiem lub samolotem. Nie chcemy wynajmować auta.
I pytanie czy ktoś wie jaki najlepszy jest środek transportu po RPA i czy taki jest ?.
Jakie są jego ceny i gdzie ewentualnie do niego wsiądziemy w poszczególnych miastach ?
Czy w miastach które wymieniłem są jakieś np lokalne biura podróży dla turystów ?
Z RPA chcemy się przedostać na Zanzibar. Czy ktoś może tak leciał i jakie linie poleca ?
Dodatkowo chciałem zapytać o ceny w miarę aktualne w RPA zarówno jedzenia jak i alkoholu oraz o kurs Dolara ?
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#2 PostWysłany: 04 Sty 2017 21:49 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Czym kierowałeś się przy wyborze miejsc... Durban-->Port E.-->Cape town? Jest to dość kontrowersyjny pomysł, jak na chęć zobaczenia Afryki?

E: dlaczego temat jest RPA i durban?
E2: nie no te pytania są tak bez sensu...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#3 PostWysłany: 04 Sty 2017 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zanim zapytasz, przeczytaj to co juz jest
Bp 3.24
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#4 PostWysłany: 04 Sty 2017 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
http://www.bazbus.com/ tani nie jet, ale możesz jeździć tygodniami. A kurs dolara dzisiaj 4,18 zł :D A czytałeś coś w ogóle o RPA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#5 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hmm najlepszy środek transportu to właśnie auto, ewentualnie samolot na dalsze trasy. Czytałeś trochę o bezpieczeństwie w RPA kręcenie się w pobliżu dworców zwłaszcza jak masz przyjazd wieczorem to nie jest najlepszy pomysł i takie trochę kuszenie losu. Dużo wygodniej i wydaje mi się też taniej szczególnie w opcji 2 osoby i więcej wychodzi wynajęcie auta. Co do Garden Route to po drodze z Durbanu do Port Elizabeth proponuje odbić w Góry Smocze np. Sani Pass.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#6 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Swoimi pytaniami dales dowod, ze RPA absolutnie nie jest miejscem dla ciebie.
Swoja indolencja stwarzasz zagrozenie zarowno dla siebie jak i wspoltowarzysza podrozy.
RPA to piekny, ale niebezpieczny kraj i jezeli masz problem ze znalezieniem dworca, lepiej, zebys TAM tego dworca nie znalazl.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#7 PostWysłany: 03 Mar 2018 20:23 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
A ja uważam, że to Wy przesadzacie. Krajów niebezpiecznych jest wiele, co wcale nie oznacza, że transport zbiorowy należy wykluczyć ze swych planów. Ja jadę do RPA w maju całkiem sam i mam zamiar wyłącznie autobusami się poruszać. Nie ma co popadać w paranoję. Wszystko jest dla ludzi, jak się potrafi zachować, a kuszeniem losu można nazwać niemal wszystko, włącznie z samym podróżowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#8 PostWysłany: 03 Mar 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
w tym kraju wystąpienia negatywnej sytuacji w autobusie jest bardziej prawdopodobne niż w takiej Australii
tyle i tylko tyle
ale skoro jesteś świadomy to spoko, niektórzy po prostu nie maja o tym pojęcia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#9 PostWysłany: 03 Mar 2018 21:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
autobus w dzien w centrum lub po bogatych przedmiesciach Kapsztadu, prosze bardzo.

autobus po zmierzchu po Johannesburgu lub okolicach to prosty sposob na pozbycie sie co najmniej pieniedzy i elektroniki. co najmniej. Durban podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#10 PostWysłany: 03 Mar 2018 22:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
bylem w ubr. i jest tak niebezpiecznie jak mowia/pisza.

przed zapadnieciem zmroku zawsze bylem w hotelu ,a nie naleze do bojazliwych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RPA I Durban
#11 PostWysłany: 06 Lip 2018 12:41 

Rejestracja: 06 Lip 2018
Posty: 12
Ekstra sprawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2020 18:38 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Przejechałem publicznymi busami i busikami z Port Elizabeth do Johanesburga przez Bloemfontein, zahaczając o Lesotho i Eswatini. W trakcie dnia jest normalnie, bezpiecznie, należy zachować normalną ostrożność. Ale fakt nigdzie na Bus Rankach nie widziałem białych ludzi. Jedyne miejsce gdzie byłem poważnie narażony na coś nieprzyjemnego to Taxi Bus Stand w Johannesburgu. Zdecydowanie polecam unikać. :)

Ciekawostka - Lesotho i Eswatini wydają się być zupełnie inne. Ludzie bardzo przyjaźni, życzliwi, zero turystów. Nawet po zmroku czułem się wszędzie bezpiecznie. Może tylko w Manzini było jakoś "gęściej".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2020 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2020
Posty: 8
Jeżeli chodzi o RPA to zdecydowanie prawdopodobieństwo zaistnienia kradzieży albo innej niemiłej sytuacji jest bardzo wysokie, ale nie ma też co popadać w skrajność. Podróżując autobusami czy też marszrutkami na pewno trzeba pilnować wszystkich osobistych rzeczy, ale jazda samochodem wcale nie jest dużo bezpieczniejsza. Jadąc do RPA trzeba po prostu zmienić nastawienie co do kradzieży, ponieważ pradopodobnie i tak zostanie się okradzionym, pytanie tylko gdzie, kiedy i co najważniejsze z czego. Na wszelki wypadek warto trzymać się większych skupisk ludzi, a w nocy nie przemieszczać się ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group