Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Lis 2021 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jednak minąłem się z prawdą pisząc, że Wagharszapat był ostatnim punktem zwiedzania. Ostatnie było lotnisko, a dokładniej stary, nieużywany terminal. Tak, będę tam jutro, ale o takiej porze, że nic nie zobaczę. Zupełnie nie wiem jak mając takie coś Ormianie postanowili zbudować nowy, nowoczesny terminal. Szejm

Pragnę zwrócić uwagę na rurę na zdjęciu pierwszymImageImageImageImage

Jeszcze przeglądając zdjęcia zauważyłem, że z autobusu sfotografowałem wiatę stacji benzynowej - w sumie wygląda lepiej niż nowy terminal w EVN

Image


Istnieje spore prawdopodobieństwo, że to koniec mojej relacji.

Armenia jest inna, rury i architekturę doceniam, dworce były moim największym odkryciem. Na pewno tu wrócę

A o inności tego kraju niech świadczy restauracja obok Ibisa. Nazywa się:

"Dragon garden family restaurant"

A i jeszcze zdjęcia tych, którzy chcą rządzić w Wagharszapat


ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 01 Gru 2021 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Na zakończenie nie będzie już rur.

Wczesnym wieczorem postanowiłem wypróbować armenską sieciówke - pizza Tahir.

Jest stosunkowo niedrogo, ale

Chaczapuri po Adżarsku z pastrami (basturmą) było z jajkami sadzonymi!

Sałatka warzywna zamiast papryki miała kapustę, a oliwy było jak na lekarstwo

Wino za 800 dram poprawne

Szczot w załączeniu.

Ponieważ lot mam o 6:40 postanowiłem wyjechać z Erywania ok 4:30. Środek transportu yandex go. Cena (podwyższona) 2000 dram.

Kierowca okazał się Gruzinem mieszkającym w Armenii. Całkowicie potwierdził moje spostrzeżenia o tym, że w porównaniu z Gruzinami Ormianie nie są komunikatywni. Rozmawiał ze mną przez całą drogę, ale to była ciężka rozmowa.

W skrócie: Muzułmanów należy wybić, wszyscy Rosjanie są źli. Następne etapy agresji Rosji to kolejno: Pribaltyka, Gruzja, Ukraina.

No i historia z gazem - Putin chce aby gazociąg do Turcji z Azerbejdżanu szedł przez Armenię - to ma sens dla Rosji w wojnach gazowych, ale czy w ogóle są takie plany, nie wiem. Zważywszy na zamknięte granice z oboma państwami drogą wydaje się być trudna.

Oczywiście nawet nie próbował wysłuchać mojej teorii, że ostatnia wojna w Karabachu to wynik przejęcia władzy w Armenii przez reformatorów.

Generalnie poziom impregnowania na jakiekolwiek myśli inne niż ugruntowane - ziobrowy. To jest zresztą problem naszej części świata. My nie próbujemy zrozumieć innych - wiemy i zdania nie zmienimy.

Ale Armenia jest zajebista, jak i cała Poradziecja. Myślałem o tym, że może by wreszcie polecieć do Brazylii, Argentyny czy do Omikrona, ale jednak, znacznie lepiej będzie mi w Tadżykistanie, Kirgistanie i Uzbekistanie

Rodzinny ogródek smoków w bonusie

ImageImage

I jeszcze z informacji praktycznych - mobilne karty pokładowe są co prawda akceptowane, ale niezbędna jest przedtem wizyta przy okienku, aby sprawdzono dokumenty. A tam panuje chaos. Wypada więc wziąć to pod uwagę, albo zaopatrzyć się w taką karteczkę - z nią karta pokładowa już działa

Dalsze procedury okazały się zbyt trudne dla 8 lub 16 pasażerów, którzy zdążyli nadać bagaże. Stąd samolot wyruszył z ok godzinnym opóźnieniem - dla mnie to dobrze, bo czas oczekiwania na transfer w Boryspolu się skróciłImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Gru 2021 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W związku z zajęciem ostatniego miejsca w konkursie na relacje miesiąca, postanowiłem ja zakończyć +tymczasowo być może) elementem hydraulicznym ojczyznianym (bez bogo). Nie jest on co prawda wykonany z taką fantazją jak te w Armenii, ale wydał mi się słodki - taki malutki, delikatniutki.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 15 Gru 2021 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
igore napisał(a):
Pewnie dlatego, że szeroko pojęty wschód jest bliski autorowi.

Ja bym powiedział: Najbliższy Wschód
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group