Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:01 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 5
Witajcie!
Pytanie być może wyda się dziwne, ale czy będąc obywatelem UE i podróżując wewnątrz Schengen MOŻNA otrzymać pieczątki wjazdowe/wyjazdowe do paszportu? Zdaję sobie sprawę, że kontrole paszportowe są zniesione. Chodzi mi raczej o swego rodzaju pamiątkę z podróżowania - chciałabym, aby mój paszport opowiadał historię, nawet z tych europejskich podróży :) Czy można więc poprosić urzędnika o taką pieczęć? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi i Wasze doświadczenia. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w Czarnogórze: 5 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1171 PLN. Wylot z Krakowa
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu od 2111 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Spróbuj gromadzić pamiątki innego rodzaju, bo Twój pomysł jest nie do zrealizowania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
Jest do zrealizowania, ale jest trudny. Nie zawsze je dają, odpowiadając że nie są pracownikami poczty, ale jak się uprzes to dostaniesz
Wysyłane z mojeego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ale np. na dawnych lądowych przejściach granicznych nawet nie ma kogo poprosić :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:20 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 5
Hm, czyli jednak jest taka możliwość ;) Zeus, sam próbowałeś czegoś takiego? Dzięki za odpowiedzi! To też prawda co scomin mówi - skoro nikt nie sprawdza, to nie ma kogo poprosić. Ale myślałam jednak o lotniskach. Cóż, trzeba będzie spróbować... może mnie nie cofną :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1988
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
a inaczej...można dostać np. w UK?

wiem że można dostać w SanMarino ale chyba odpłatnie (5 euro) - miałem sprawdzić ale nei dojechałem :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2192
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
kwestia podejścia pracownika :) bo pieczątkę i tak ma i używa jej dla ludzi z poza schengen.
Ja za cel postawiłem sobie wbicie Polskiej Pieczątki do Polskiego Paszportu i z radością ją dostałem :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Standardowa podróż lotnicza w ramach Schengen wygląda tak: check-in, kontrola bezpieczeństwa, gate, lot, odbiór bagażu, strefa przylotów.
W którym konkretnie momencie/momentach jest okazja do poproszenia o wbicie pieczątki w paszporcie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:30 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 76
Na granicach zewnętrznych Schengen - możesz poprosić, a wtedy zapewne dadzą. Co najwyżej pogranicznicy będą mocno zaskoczeni.
Na granicach wewnętrznych Schengen (przejścia drogowe, kolejowe itp.) - nie za bardzo jest nawet kogo o to poprosić, więc pomysł z dokumentacją podróży w ten sposób raczej jest nie do zrealizowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5159
srebrny
suszek napisał(a):
Ja za cel postawiłem sobie wbicie Polskiej pieczątki do Polskiego paszportu i z radością ją dostałem :)

o polska pieczatke mam, ale w starym paszporcie sprzed roku 2004 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:50 

Pieczątki w paszporcie na pamiątkę to super sprawa. Paszportów z pieczątkami mam chyba 4 . Ale czy ktoś pamieta,że chyba w latach 1983-1986 do paszportu trzeba było kupić i wkleić znaczek na wyjazd i wjazd za jakieś 300 tamtych złotych. Brak takiego znaczka to brak wyjazdu lub wjazdu do Polski. Nigdzie na granicy nie można było go kupić. Dobrze ,że tzw czarny rynek istniał.Te znaczki dostępne były tylko w urzędach paszportowych i niektórych pocztach.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2014 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 250
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Dedal napisał(a):
Na granicach zewnętrznych Schengen - możesz poprosić, a wtedy zapewne dadzą. Co najwyżej pogranicznicy będą mocno zaskoczeni.


No właśnie niekoniecznie.
W tym roku przekraczając granicę chorwacko - słoweńską (autobusem) poprosiłem panią w okienku o pieczątkę do paszportu to niestety nie dostałem. Tłumaczyłem, że to dla mnie pamiątka, że zbieram pieczątki itd i nic. Babka w okienku stwierdziła że nie może mi wbić stempla bo Polska jest w Schengen, a później ją ktoś posądzi o coś itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
Ja miałem w paszporcie taką perełkę

Image

Co do pieczątek w krajach Schengen. Mam np. z RYG, WAW, PRG i parę innych. Wszystkie z 2009-2014 ;)

Dla mnie, i tak nic nie przebije Bałkanów, tam gdzie ze pieczątkę się dostaje od zależności humorku strażnika (mam np. 3 entry i 1 exit z Chorwacji, 1 entry BiH i po jednym exit Serbia i Czarnogóra)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2015 01:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5159
srebrny
Zeus napisał(a):
Dla mnie, i tak nic nie przebije Bałkanów, tam gdzie ze pieczątkę się dostaje od zależności humorku strażnika (mam np. 3 entry i 1 exit z Chorwacji, 1 entry BiH i po jednym exit Serbia i Czarnogóra)

spoko, mam wjazd do chorwacji, ale wyjazdu nie ma :)
to zeus mowisz miales wize do PRL :-)
mam w paszporcie pieczatku z DDr :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sty 2015 06:34 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 76
Wow, Zeus, dostales wize do kraju, ktorego nie bylo. W pazdzierniku 1991 r. PRL nie istnial od niemal roku. Pieczatka za to juz prawidlowo - z granicy RP. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2023 22:58 

Rejestracja: 09 Lip 2023
Posty: 1
Dzień dobry. Przychodzę z pytaniem czy jest możliwość otrzymania pieczątek do paszportu w krajach schengen. Jeżeli nie to czy jest jakaś rzecz, którą mogę potwierdzić, że byłem w danym państwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lip 2023 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4016
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Tak - np. pamiątkowy magnes na lodówkę.

W wersji bezkosztowej zdjęcia i wspomnienia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Lip 2023 08:24 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 337
niebieski
Ja na przyklad przyjalem zasade, ze kraj uznaje za 'zaliczony' jesli wypilem lokalne piwo na miejscu :) Wiec nocny przejazd przez Slowenie do Chorwacji sie nie liczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lip 2023 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4016
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Metoda zawodna - może być ciężko w krajach muzułmańskich.
A Watykan czy Monako chyba nie robią własnego piwa :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Lip 2023 09:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
Watykan -> https://www.ratebeer.com/brewers/gendarmeria-scv/46632/
Monako -> https://brasseriedemonaco.com/en/beer-from-monaco/ oraz https://www.instagram.com/montecarlobeer/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group