Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2014 21:59 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
może najlepiej na stronie kolei białoruskich ;) ??

http://poezd.rw.by/wps/portal/home/rp

To jeszcze cena, na pociąg o 14:35 - 8,85 zł obszczi, 13,58 zł plackarta, 18,82 zł kupe. Ten pociąg jedzie krócej i możesz na niego wydrukować bilet i iść z nim od razu do pociągu. Co za ceny :P
O 20.30 jedzie przez Pińsk (dalej) i jest troszkę droższy :D


Ostatnio edytowany przez perednica, 15 Lut 2014 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 17 Lut 2014 12:03 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
@up niekoniecznie możesz kupić

trzeba mieć konto w białoruskim banku zeby dokonać płatności :) ja zaryzykuje na stacji, nie powinno być dużo większej różnicy :)

ze strony poezd.rw.by/wps/portal/home/rp/schedule
ceny w załaczniku

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 91.64 KiB | Obejrzany 32564 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Lut 2014 12:37 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
Ni trzeba mieć konta w białoruskim banku.
Czy ma ktoś rozeznanie co do przydworcowych,,komnat odpoczynku''?Konkretnie czy są w Brzesciu,Grodnie,Baranowicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Lut 2014 13:44 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
planując z półrocznym wyprzedzeniem, to z Warszawy do Mińska można pojechać za ok. 70 zł:
Warszawa-Wilno - 12 zł, SE
Wilno-Mińsk - 55-57 zł, przynajmniej 3 przewoźników - Eurolines, Toks, Kautra

wyjdzie dłużej niż pociągiem, ale jako bonus można zrobić przerwę na zwiedzanie Wilna

a mając szczęście w "loterii PB" (ew. promocja interregio), to dokładając bilet za 2 (czy nawet 6) zł, z wielu innych polskich miast cena będzie podobna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Lut 2014 23:20 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Nie trzeba mieć konta w banku białoruskim - działa np. karta Mastercard BZ WBK z 3dsecure.

Podłączam się pod pytanie o komnaty oddycha - może ktoś zna ceny i warunki ?

Są na dworcu w Smoleńsku - tak, wiem to nie Białoruś, ale po trasie dalej, no warunki średnie, ale cena chyba z 30 zł/os w pok. 4-os więc nieźle jak na Rosję. Tylko bali się przyjąć cudzoziemców i to jeszcze bez registracji... Cóż, taki mają kraj :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lut 2014 02:58 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Można też PB do Białegostoku za 2 PLN z Warszawy, dalej przesiadka na pociąg do Grodna
Z Grodna do Mińska jest pełno marszrutek oraz pociągów, łączny koszt poniżej 30 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Lut 2014 04:34 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
diraj999 napisał(a):
Ni trzeba mieć konta w białoruskim banku.
Czy ma ktoś rozeznanie co do przydworcowych,,komnat odpoczynku''?Konkretnie czy są w Brzesciu,Grodnie,Baranowicach?


Brześć: Komnaty odpoczynku są ( a na pewno były 2 lata temu) na drugim piętrze - dojście opisane z głównej poczekalni. Nie znam cen ani warunków. Trafiłem tam kiedyś z nudów. Obstawiam na 95% że istnieją do dziś i cena przyjemna.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:42 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
@diraj999 - pokaż mi jak - jak przechodzisz do wyboru wagonu - tak jak na filmiku Instruktażowym to nie ma opcji rezerwuj.
PS : ja tylko czytam cyrylicę wiec jeśli nie zauważyłem to przepraszam ;)


ja mam wyjazd jutro, postaram się napisać relację jak wrócę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lut 2014 00:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 27
Loty: 53
Kilometry: 55 261
Ktoś może jechał do Mińska z Grodna. Dotarcie na Białoruś z Białegostoku nie jest żadnym problemem ale zastanawiam się co dalej bo szukając połączeń pociągowych z Grodna(Hrodna) za bardzo nic nie znajduję.
I czy po za pociągiem przemytnikiem można w jakiś inny sposób przedostać się z Terespolu do Brześcia? Jakieś busy? Kiedyś coś słyszałem o planach przejścia pieszego ale nie wiem na czym to stanęło.
Jeszcze pytanie do tych co już podróżowali białoruską koleją,bilety ze spokojem da się kupić w dzień odjazdu czy wszystko jest zapchane jak w wakacje na Ukrainie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Mar 2014 16:45 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Jelcz napisał(a):
I czy po za pociągiem przemytnikiem można w jakiś inny sposób przedostać się z Terespolu do Brześcia? Jakieś busy? Kiedyś coś słyszałem o planach przejścia pieszego ale nie wiem na czym to stanęło.


Nie ma przejścia pieszego.
Ja Ci częściowo opowiem moją historię z 21.02. Nie zdążyłem na pociąg przez Polskich pograniczników. Nie będę mówić dlaczego, prywatne kłopoty, nie spóźnienie. kumpel przeszedł bez problemu w 10 minut i pojechał pociągiem. a ja - Taxi na przejście drogowe pod szlaban. Łapiesz polaka. (Polacy zabierają polaków, Białorusini Białorusinów itp). z Polakiem przejeżdżasz przez polską kontrolę i stajesz na moście granicznym - ziemia niczyja. Teraz Albo prosisz polaka o podwózkę na dworzec, albo jeśli mówisz po rosyjsku to wychodzisz z auta i łapiesz Białorusina kogoś kto jedzie do Brześcia na dworzec. Szukasz takiego co jedzie zielonym kanałem - nic nie wwozi - szybciej. (ja szukałem prosiłem Białorusina sam, dałem mu 20 zł był zadowolony :) ) na dworcu w Brześciu spotkałem kumpla :)
Aha przejście drogowe to loteria - mi się udało w Godzinę - ale podobno czasem i 3 h możesz stać. Mówiono mi ze Tak pracują Białorusini. Nasi są podobno sprawniejsi.

Jelcz napisał(a):
Jeszcze pytanie do tych co już podróżowali białoruską koleją,bilety ze spokojem da się kupić w dzień odjazdu czy wszystko jest zapchane jak w wakacje na Ukrainie:)

ja "Kupe" (czyli wypas) z Mińska do Brześcia kupiłem dzień wcześniej i miałem cały przedział dla Siebie. Zapłaciłem niecałe 22 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:06 

Piszę, bo nie chcę niczego schrzanić a jadę tak pierwszy raz.
Celem jest dostanie się z Warszawy do Mińska, tak by wystartować z Warszawy Centralnej w godzinach końca pracy.

1) Warszawa - Terespol, TLK 11103 Podlasie, wyjazd 16:10 - przyjazd 18:39
2) Terespol - Brześć, R 126, wyjazd 20:15 - przyjazd 21:36 (czasu białoruskiego? Wolę się upewnić)
3) Brześć - Mińsk, 096ь, wyjazd 23:34 - przyjazd 04:45 D+1

to zadziała? Chyba żadnych zmian rozkładów u nas już nie planują? Chcę kupić sobie bilet na białoruski pociąg.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:22 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
My też taką trasę robiliśmy parę lat temu. A nie ma jakiegoś dłużej jadącego pociągu z Brześcia do Mińska, tak byś całą noc mógł sobie przekimac do rana? Do dziś nie wiem jak wtedy te coś ponad 300km nasz nocny pociąg jechał z 8 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Sie 2016 20:24 

@Kama87, jestem ale wyjeżdża o 20:30 to się nie wyrobię.
Źródło: http://rasp.rw.by/en/route/?from=Brest+ ... 2016-09-15
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Sie 2016 21:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@Don_Bartoss a musisz jechać tym nocnym?

Ja polecam pokoje na dworcu w Brześciu. Spoko warunki i na spokojnie pojedziesz porannym jak nie pilne :)

http://www.rw.by/passengers_services/ra ... ons/brest/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:34 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No i ja się teraz zastanawiam dlaczego mili Białorusini dali mi wizę tranzytową od 2 września nie jak pisałem we wniosku od 1 września, przy okienku pani tłumaczyła, że wylot z Mińska mam ok 20.00 więc spokojnie dojadę w ciągu jednego dnia, ubezpieczenia miałem od 1 września... kładzie mi to mój plan podróży całkowicie. Te tanie pociągi z Terespola już odpadają bo najwcześniejszy jest w Brześciu ok 12.00 najbliższy pociąg do Mińska 14.05. Pozostaje uciążliwy Ecolines i pociąg Polonez za brr 288 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:38 

@krystoferson112, to ciekawy jestem czy i mi zrobią niespodziankę. Do wniosku dołączyłem bilet kolejowy na nocny pociąg Brześć-Mińsk, mam nadzieje że mnie nie wsadzą na minę. Wylot mam po 22:00.
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Sie 2016 14:09 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No i ten bilet pewnie Cię uratuje, ja sfrajerowałem i pomimo jego posiadania, a także rezerwacji hotelowej w Brześciu nie dołączyłem ich do wniosku. (nie widziałem takiej potrzeby) wydawało mi się, że wystarczą im ichniejsze przepisy o ubezpieczeniu oraz fakt, że na tranzyt za każdym razem jest 48 godzin. Widać, że przepisy interpretowane są dowolnie. Do tego jeszcze ciekawostka http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowy-sz ... ski/hv27m7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:22 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Na Ukrainie jest chory system kupowania biletów na pociąg (tylko z wyprzedzeniem).

Czy ktoś mi napisze jak się przekracza granicę w Kuźnicy, można pieszo ? Czy do Grodna są jakieś marszrutki (jak w Medyce/Szegini UKR) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2016
Posty: 8
szyblucki1, pieszo niestety nie można od 01.10.2014. Marszrutki są z Bialegostoku: rozklad na ticketbus.by
БЕЛОСТОК = BIALYSTOK, ГРОДНО = GRODNO

Załączniki:
Безымянный.jpg
Безымянный.jpg [ 133.78 KiB | Obejrzany 25420 razy ]


Ostatnio edytowany przez juzik 12 Sie 2016 10:28, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:19 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
krystoferson112 napisał(a):
No i ten bilet pewnie Cię uratuje, ja sfrajerowałem i pomimo jego posiadania, a także rezerwacji hotelowej w Brześciu nie dołączyłem ich do wniosku. (nie widziałem takiej potrzeby) wydawało mi się, że wystarczą im ichniejsze przepisy o ubezpieczeniu oraz fakt, że na tranzyt za każdym razem jest 48 godzin. Widać, że przepisy interpretowane są dowolnie. Do tego jeszcze ciekawostka http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowy-sz ... ski/hv27m7
Wizy nie są wystawiane automatycznie na 2 dni (bo nie na 48 godzin!): w moim wypadku pani w okienku także przyczepiła się, że nie potrzebuję tyle czasu na tranzyt, uświadomiłem w związku z tym jak wyglądają przesiadki po drodze no i przede wszystkim byłem już po rozmowie z konsulem (?), który po sprawdzeniu dokumentów zgodził się na wizę dwudniową; pani wezwała konsula do okienka i po rozmowie z nim zgodziła się na wizę dwudniową.

Teraz jak wygląda przekraczanie granicy: po stronie polskiej wszystko ok, przechodzi się odprawę i wsiada do pociągu. Pociąg, ze względu na wspomniany w artykule problem z Czeczenami (których ulokowano w oddzielnych wagonach) jechał około godziny (!), a zaraz po przyjeździe te kilka wagonów rodzin z dziećmi wylewa się i biegnie do okienek po stronie białoruskiej. Kilka osób zablokowało się w toalecie... coś nieopisanego. Dotarcie do okienka i kontrola graniczna trwały ok 30-40 minut.

W drugą stronę pomieszczenie z kasą międzynarodową w całości było okupowane przez Czeczenów i nie było szans by zdążyć kupić bilet czy przejść odprawę. Poszedłem na dworzec autobusowy (koszt biletu 6 rubli) i w dwie godziny od wyjazdu autobusu byłem na dworcu w Terespolu, w autobusie tylko mrówki (proszące o przygarnięcie 2. dozwolonych paczek papierosów ;) ). O dziwo trwało to krócej niż polska odprawa na pociąg, przejazd i kontrola po stronie białoruskiej.

Za wesoło teraz tam nie jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group