Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2015 13:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
Witam,

Wybieram się na Okinawę i chciałem wynająć tam samochód. Jednak podczas rezerwacji pojawiała się informacja, że wymagane jest Międzynarodowe Prawo Jazdy wydane zgodnie z Konwencją Genewską z 1949 roku.
Tymczasem w Polsce wydawane są takowe dokumenty w oparciu o Konwencję Wiedeńską z 1968 roku. Jest nawet na takim dokumencie wymieniona Japonia, jako kraj gdzie jest on ważny.

Jednak informacje z wypożyczalni (a sprawdziłem kilka) jest jasna, że musi być Międzynarodowe Prawo Jazdy wydane zgodnie z Konwencją Genewską z 1949 roku, a dokument wydany zgodnie z Konwencję Wiedeńską z 1968 roku nie będzie honorowany.

Pytanie więc do praktyków, czy naprawdę nie ma szans na wypożyczenie samochodu w Japonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 04 Sie 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jeśli masz polskie prawko i miedzynarodowe wydane na "nowszym" druku to nie ma większych szans. Na Okinawie trochę mniej restrykcyjnie podchodzą do tego lokalne wypożyczalnie, szczególnie wyspach. Sam pożyczałem skuter na Ishigaki jeszcze, jak nie miałem japońskiego prawka mimo, że nie powinni wypożyczyć, ale to nie reguła. W Naha bedzie z tym pewnie wiekszy problem, bo większe miasto i główna wyspa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2015 18:06 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
Dzięki za odpowiedź.
Międzynarodowe Prawo Jazdy mam na "nowszym" druku, gdyż chyba w Polsce nie da się uzyskać takiego zgodnego z konwencją z 1949 roku.
Niestety sprawa wynajmu wygląda więc kiepsko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2015 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Niedawno obiło mi się o uszy, że Polska z Japonią doszły do jakiegoś porozumienia w sprawie uznawania naszych praw jazdy u siebie i wiem, że niektórzy w ten sposób wypożyczali samochody w Japonii. Jednak nie mogę nigdzie natrafić na potwierdzenie tych informacji.
Ma ktoś jakieś sprawdzone info?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:12 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
Dowiadywałem się w Ambasadzie Japonii w Warszawie, Ambasadzie Polski w Tokio oraz MSZ.
Wszyscy potwierdzają, że żadne polskie prawo jazdy nie jest obecnie honorowane w Japonii.

Dodatkowo zapytałem się w Europcar i tutaj także po sprawdzeniu z oddziałem w Japonii jednoznczenie odpowiedziano mi, że polskie prawa jazdy nie są honorowane i że wymogi odnośnie tych dokumentów są rygorystycznie egzekwowane przez wypożyczaniu samochodu.

MSZ podzielił się informacją, że "kwestia dostosowania formatu polskiego międzynarodowego prawa jazdy do wymogów konwencji genewskiej z 1949 r., której sygnatariuszem jest zarówno Polska, jak i Japonia, jest obecnie przedmiotem prac powadzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nad rozporządzeniami ws. wydawania i wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.
Dostosowanie formatu polskiego prawa jazdy do wymogów konwencji genewskiej rozwiąże problem uznawalności tego prawa jazdy przez Japonię. Dotychczas prawo jazdy międzynarodowe wydawane przez władze polskie, wydawane było na podstawie konwencji wiedeńskiej z 1968 r., której nie podpisała Japonia."
Góra
 Profil Relacje PM off
kefirm uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Dzięki! Przynajmniej wiem już żeby ambasadom głowy nie zawracać.

PS: Niech Japończycy podpiszą konwencję z 1968 i będzie po problemie ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2015 14:25 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Rodzice w tym roku wypożyczali auto dwa razy i to bez międzynarodowego prawka, tylko z normalnym prawem jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2016 20:42 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 6
keram napisał(a):
Rodzice w tym roku wypożyczali auto dwa razy i to bez międzynarodowego prawka, tylko z normalnym prawem jazdy.


Wybieramy sie z mezem i 11 miesiecznym dzieckiem do Japonii w kwietniu i planowalismy pozyczyc auto, co jak widze z powyzszych postow moze byc utrudnione/niemozliwe. keram- czy mozesz zdradzic, za posrednictwej jakiej firmy rodzicom udalo sie auto wynajac?

A moze ktos..cos jeszcze wie na temat wynajmu samochodu w Japonii....z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2016 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@atomoovka

To co napisał Keram nie jest możliwe. Żaden dokument wydany w Polsce, nawet międzynarodowe prawo jazdy, nie zostanie uhonorowany w Japonii.

Na pocieszenie napiszę, że w Japonii transport zbiorowy działa bardzo sprawnie i wyłącznie w nielicznych odludnych obszarach, samochód naprawdę ma przewagę nad transportem zbiorowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
atomoovka uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2016 21:42 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 6
@ Aso,
Dziekuje za odpowiedz. Niestety wszystko zaplanowalam pod samochod- szczegolnie Hokkaido wydaje mi sie trudne do ogarniecia bez auta (wewnetrzny lot juz kupiony). Jakies doswiadczenia w tym temacie? Plan podrozy http://www.fly4free.pl/forum/ocen-moj-plan-wyjazdu-japonia-01-10-16-10,965,55803?start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2016 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Temat: Międzynarodowe prawo jazdy od 25.05.2016 r.

gosiagosia napisał(a):
Dobra wiadomość dla tych którzy chcą się poruszać po Japonii wynajętym samochodem. Od podanej w tytule daty można składać wnioski o wydanie MPJ zgodnego z Konwencją z 1949 roku.


:)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sie 2016 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czy macie jakieś doświadczania z wypożyczeniem samochodu w Tokio, widzę to jako alternatywę dla transportu zbiorowego, na jednodniową wycieczkę.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Sie 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Nie wiem p jakie doświadczenia Ci chodzi, ale z wypożyczeniem nie ma żadnych problemów. Punktów Nippon Cars, Times, Toyota Rental jest na mieście od groma, tylko te mniejsze mogą Ci sprowadzić samochód najcześciej na następny dzień, bo to bardziej takie punkty pick up i drop off. Oczywiście jeśli masz międzynarodowe prawo jazdy na wzorze zgodnie z konwencja 1949r albo japońskie prawo jazdy.


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Sie 2016 15:07 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 42
Ostatnio załatwiałem w wydziale komunikacji Międzynarodowe Prawo Jazdy i Pani sprawdzała
zgodnie , z którą konwncją genewską ma wydać druk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Sie 2016 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
LKay napisał(a):
Nie wiem p jakie doświadczenia Ci chodzi, ale z wypożyczeniem nie ma żadnych problemów. Punktów Nippon Cars, Times, Toyota Rental jest na mieście od groma, tylko te mniejsze mogą Ci sprowadzić samochód najcześciej na następny dzień, bo to bardziej takie punkty pick up i drop off. Oczywiście jeśli masz międzynarodowe prawo jazdy na wzorze zgodnie z konwencja 1949r albo japońskie prawo jazdy.


Sent from my iPad using Tapatalk

Prawo jazdy jest :) dzięki za info licznych punktach w Tokio.
Zastanawia mnie opłacalność przedsięwzięcia, chodzi dodatkowo o ewentualne opłaty z autostrady/parkingi (mandaty wiem że bardzo drogie :? ), no i żeby nie zakładać innego tematu, jak wygląda ruch na drodze.
Po drugiej stronie ulicy jeździłem 10 dni w NZ, ale to w 90% były "pustkowia", co innego metropolia i "krzaczki" zamiast alfabetu łacińskiego ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2016 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jeżdzę tutaj od prawie 2 lat i nie widzę różnicy specjalnej. Kwestia przestawienia się na lewa stronę i pamiętania, ze światła są za skrzyzowaniem. Fakt, parkingi i autostrady są dość drogie, musisz sobie przekalkulować co się opłaca czasowo i kosztowo na danych trasach.


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Sie 2016 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Celem jest taka "wycieczka" wyprawa-na-wulkan-yake-dake-w-alpach-japonskich,215,98434 tylko zamiast komunikacją publiczną jechać samochodem z Tokio w 4 osoby.

Samochód wziąć z samego rana i oddać wieczorem/w nocy, BTW jakie są "standardowe" godziny pracy takich punktów odbioru?

Jak sprawdzić długość odcinków płatnych i stawek za nie?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Sie 2016 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Punkty są czynne przeważnie 24/7 przynajmniej w najpopularniejszych wypożyczalniach jak Nippon Cars. Tutaj masz cenę za przejazd autostrada do tego miejsca z centrum Tokyo (koszt w jedna stronę). W wypożyczalnie możesz opcjonalnie pożyczyć kartę ETC za kilkaset yenow imkoszt autostrady zapłacisz według stawki przy oddawaniu samochodu w wypożyczalni lub obciąża Ci kartę kredytowa pare dni pózniej.Image


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Czy powinnam wiedziec cos szczegolnego zwiazanego z wypozyczeniem samochodu albo czy w Japonii robi sie cos inaczej niz w reszcie swiata jesli chodzi o tankowanie, parkowanie, itp. Sprawdzaja stan samochodow z lupa czy nie przywiazuja duzej wagi do jakis malych usterek? Kwestia prawa jazdy i jezdzenia po lewej nie jest problemem w moim przypadku. Ceny wypozyczenia i benzyny juz sprawdzilam i sa w porzadku.

Rozwazam wypozyczenie auta z Osaki, przejechanie przez srodek wysypy zahaczajac o rejony gory Fuji i oddanie gdzies w Odawara lub w innej miejscowosci, gdzie bede mogla przesiasc sie w pociag, najlepiej bezposrednio do Shinjuku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌Aga_podrozniczka‌

Kilka wskazówek dla Ciebie:
- Międzynarodowe prawo jazdy musi być wydane zgodnie z konwencją genewską, prawo jazdy według konwencji wiedeńskiej nie jest honorowane.
- Tylko duże sieci wypożyczalni zatrudniają pracowników potrafiących porozumieć się po angielsku i oferują samochody wyposażone w nawigację po angielsku.
- Stan pojazdów jest starannie kontrolowany przez pracowników wypożyczalni pod kątem uszkodzeń.
- Samochody w Japonii wyglądają śmiesznie. :lol:

Ale jakkolwiek od 2016 roku wypożyczanie samochodów z polskim prawem jazdy zaczęło być w końcu możliwe, to zwiedzanie gęsto zaludnionej środkowej Japonii, w której znakomicie funkcjonuje transport zbiorowy, jest nieco wątpliwym pomysłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group