Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Orientujecie się czy indonezyjskie linie jak Wings Air, Lion Air, Nam Air, Srijiwaya Air, Batik Air pobierają opłatę za bagaż rejestrowany? Jeśli tak to jaka to jest opłata? Próbowałem szukać dla Wings Air i ciężko dostać jakieś informacje w sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:31 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
Nie tak ciężko :)

Ceny: http://www.lionair.co.id/lion-experienc ... id-baggage

Ceny podane dla lotów w danej relacji, w IDR za kilogram (ale chyba kupuje się bagaż o wadze w postaci wielokrotności 5kg, o ile dobrze pamiętam).

Tip - warto sprawdzić cenę za lot Garudą - bagaż w cenie biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Maj 2019 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Citilink też ma bagaż w cenie.

Swoją drogą, czy ktoś latał ostatnio po Indonezji Lionair i wie, jak bardzo czepiają się bagażu podręcznego? Zastanawiam się, czy przejdzie mi plecak ok. 40 litrów, waga pewnie 6-7kg plus plecak na aparat (wielkości "normalnego" plecaka szkolnego, wchodzi tam lustrzanka i kilka obiektywów), czy muszę kupować rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
przecież Lionair ma zawsze w standardzie na lotach krajowych bagaż nadawany, zasadniczo sprawdzają ten podręczny, ale konsekwencji żadnych nie wyciągają, póki ktoś nie przesadzi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Maj 2019 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
No właśnie od 8 stycznia tego roku już nie ma rejestrowanego w cenie, stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2019 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Dwa razy leciałem po zmianach w lion i nie zwracali uwagi na bagaż tylko, że nie po Indonezji. Bagaż podręczny jest do 10 kg
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malgo1987 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2019 10:17 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
Jestem teraz w Indonezji, polecam krajowki robić Air Asią o ile sie da bo rejestrowany w cenie. Lion air faktycznie tylko podręczny w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2019 22:02 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 4
Jak mozna zatem wykupić ten w LionAir rejestrowany 15 kg. zarówno na stronce liona jak Fly for free jest tylko że bagaż rejestrowany nie jest dostępny. Poradźcie proszę bo musze loty zaplanować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Paź 2019 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Odpowiem sobie sama, bo zaliczyłam właśnie 5 lotów Lionair (o dziwo wszystkie praktycznie o czasie, tylko jeden opóźniony o jakąś godzinę). Nie kupowałam bagażu rejestrowego, w cenie był podręczny do 7kg + rzecz osobista. Mieliśmy plecaki 28l i 40l, nie wypakowane do pełna i nie było z nimi problemów. Do tego plecak na lustrzankę (dość duży) i mały plecaczek na drobne podręczne rzeczy. Widziałam, ze miejscowym ważyli bagaże podręczne i czasem musieli dopłacać, nam nigdy nikt nic nie powiedział (a w pewnym momencie miałam chyba 8,5kg, bo dopakowałam sporo rzeczy). Latałam z Dżakarty, Denpasar, Makassar i Gorontalo.
Znajomi mieli wykupiony bagaż rejestrowany 10kg, ważył zazwyczaj między 11 a 13kg i też nie było żadnych dopłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group