Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Viñales
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W Viñales mogę czystym sumieniem polecisz Casa Sol y Caribe

https://www.airbnb.com/rooms/14050417

Mają tylko jeden ale za to ogromny

Załącznik:
vinales - casa1.jpg
vinales - casa1.jpg [ 246.95 KiB | Obejrzany 3026 razy ]


Załącznik:
vinales - casa2.jpg
vinales - casa2.jpg [ 139.84 KiB | Obejrzany 3026 razy ]


Nocleg braliśmy przez airbnb za grosze.
Przemiła gospodynią, chętna do pomocy, i zorganizowania taniej przejażdżki konnej za 15 CUC/4h i collectivo do Trinidad za 35 CUC

Do tego śniadanie bardzo dobre, za 5 CUC

Załącznik:
IMG_20170327_142323.jpg
IMG_20170327_142323.jpg [ 109.37 KiB | Obejrzany 3026 razy ]


I ciekawa porcelana

Załącznik:
IMG_20170327_080915.jpg
IMG_20170327_080915.jpg [ 99.52 KiB | Obejrzany 3026 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Viñales
#2 PostWysłany: 23 Lut 2018 16:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Opinia @marcino1 z zablokowanego wątku "Zbiór nocleg":

Vinales. Casa Juanito y Maria del Carmen. Najlepsza casa w jekiej byliśmy. Vinales jest nie dużą miejscowoscią więc wszędzie jest blisko. Casa Juanity jest lekko na uboczu co zapewnia ciszę i spokój od zgiełku głównej ulicy, która jest mocno turystyczna. Juanito jest bardzo otwartym i komunikatywnym człowiekiem. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do załatwienia. Carmen swietnie gotuje i również jest bardzo serdeczna osobą. Czuliśmy się jakbyśmy przyjechali w odwiedziny do rodziny a nie do obcych ludzi. Właśnie ta ich serdeczność spowodowała, że wydluzylismy pobyt w Vinales z 3 do 5 dni. Tutaj również nie było żadnej presji na zamawianie jedzenia, mimo wszystko zamawialiśmy bo po prostu warto.
Juanito zorganizował nam z własnej inicjatywy wycieczkę po okolicy. Trzeba przyznać, że sprawdził się w roli przewodnika w 100%. Jego ogromna wiedza i poczucie humoru oraz pomysłowość sprawily, że bawiliśmy się naprawdę świetnie. Warto tu wspomnieć, że nie chciał za to żadnych pieniędzy. Juanito podpowiedzial nam również kilka ciekawych tras po okolicy. Gdyby nie on z pewnością ominelibysmy rancho Raula, gdzie mogliśmy spotkać na wpół dzikie hutie kubańskie. Na widok tych zwierząt opadły nam szczęki. Wyglądem przypominają one szczury ale wielkością są zbliżone do kota lub małego psa. Dowiedzieliśmy się również jak dojść bardzo malowniczą trasą wiodącą przez jaskinie do świętego drzewa wyznawców santerii.
Cena 20 CUC, śniadanie 3 CUC/os. , kolacja 10 CUC/os.

Z przyjemnością potwierdzam i dziękuję za opinię @marcino1. Czułem się jak w rodzinie. Nie wiem, jak to działa. Chociaż Juanito nie mówi po angielsku, a ja nie mówię po hiszpańsku, to można całkiem miło pogadać. Pół godziny po przyjeździe, dzięki Juanito, już wiedziałem w siodle, pierwszy raz w życiu zresztą, jeżdżąc pomiędzy mogotami. Zrozumiale, w wersji migowo-obrazkowej przedstawił mi wszelkie możliwe wycieczki, ale bez żadnych nacisków na konieczność wyboru. Polecił, gdzie wypożyczyć rower. Pokazał i nazwał wszelkie roślinki dookoła domu, łącznie z drobnymi ziołami. Zaprowadził mnie do restauracji z najlepszym zachodem słońca w Viñales, fundnął kubańską colę, pomimo moich protestów, że ja zapłacę. Dał mi kolekcjonerski banknot 3 peso z Che Guevarą. Pokazał swoją kolekcję numizmatyczną, którą uzupełniłem o wszystkie monety polskie z wyjątkiem 2 zł. Świetne, obfite śniadania i kolacje. Mogłem się tylko Ptasim Mleczkiem odwdzięczyć. Aktualne ceny 20 CUC za noc, śniadanie 5 CUC, kolacja 8 CUC u Juanito i Marii lub 10 CUC w restauracji z zachodem słońca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Viñales
#3 PostWysłany: 18 Mar 2018 14:13 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 12
Loty: 9
Kilometry: 6 494
Hej! W Vinales mogę z czystym sumieniem polecić https://www.airbnb.pl/rooms/21529171

Mega fajna casa i chyba najfajniejsi właściciele. Pokój jest nowy, minuta drogi od centrum vinales, ale w środku jest miło i cicho :)

Poniżej moja opinia z AirBNB

Daje cztery gwiazdki, bo nigdy nie jest perfekcyjnie. Ale jeśli chodzi o casy na Kubie, to Julio i jego rodzina byli blisko! Pokój jest zlokalizowany na tyłach domu, natomiast sama casa jest prawie w ścisłym centrum Vinales. Dosłownie po 3 minutach jest się w centrum, gdzie mamy restauracje, sklepy, Wi-Fi itp. W środku jest czysto, przytulnie, aż chce się zostać na dłużej. Polecam zamówić obiad jak i śniadanie! Porcje są tak duże, że każdy się zapełni do syta, a nawet więcej. Jedzenie przy tym jest bardzo dobre. Przy ulicy jest głośno, natomiast samo położenie pokoju sprawia, że w środku jest cisza i spokój :) Jedyny minus, to jeśli nie zna się hiszpańskiego choć trochę, a w domu nie będzie syna gospodarzy znającego angielski, komunikacja będzie utrudniona. Nie ma się jednak co zrażać, bo mimo słabej znajomości hiszpańskiego, udało nam się dogadywać i wszystko załatwić jak trzeba :) duży plus, to darmowe napoje w pokoju. Niby niewiele, ale po długim dni, jak sklep już zamknięty albo nie chce się iść, woda + napój gazowany są miłym dodatkiem Dodatkowo Julio z rodziną zadbają, żebyś się nie nudził a jeśli wpadniesz na pomysł wstać o 5 rano, żeby wyjść podziwiać wschód słońca, to ktoś na pewno wstanie, żeby otworzyć drzwi i wskazać kierunek (sprawdzałem :)) Ponadto bez problemu pomogą zorganizować wycieczki np na koniach czy dojazd do innej miejscowości. Polecam i jeśli wrócę na Kubę, to na pewno znów odwiedzę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2018 09:26 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 1
Podpisuję się pod każdym słowem przedmówcy, choć myślę, że spacer na główny plac w osadzie zajmie mniej niż 3 minuty. Spędziliśmy kilka dni w tej casie i był to bez wątpienia nasz najlepszy pobyt na kubie, standard super, super pomysł z darmowymi napojami, świetna kuchnia, ta sama cena posiłku co na mieście, ale tam tak dobrze zjeść się nie da. Gospodarze bardzo dbają o czystość, nie wiem czy nie przesadzają, dbają również o dobre samopoczucie i satysfakcję gości. Przez te kilka dni pobytu zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Jeśli będę miał okazję ponownie odwiedzić Kubę, napewno zawitam do Casa el Naranjo (https://www.airbnb.pl/rooms/21529171)

Moja opinia z airbnb:
This house has been the best one that we have had on Cuba during our 2-week stay. The owners are extremely nice people. They help you with everything that you ask for but at the same time they are very delicate in the relation with the quests. The food was very very delicious. We loved the fish, chicken and the vegetarian dish the owners prepared for us. Also the location of the house is perfect - not on the main street (so you don´t hear the city noise), but only 3 minutes walk from the main square. The room in reality is a small separate house. It´s very clean and cosy. The bathroom is also of a high quality: clean, comfortable and always with hot water. We recommend this house to everyone who want to spend nice time in Vinales with lovely Cuban family.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#5 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:07 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 7
Ja polecam noclegi u Marieli. Piękny, czysty pokój z balkonem i ładnym widokiem. Mariela mówi po angielsku. Dom ulokowany jest na kontynuacji głównej ulicy, ale główny ruch skręca nieco wcześniej, w lewo tak, że nie słychać ruchu ulicznego. Pokój jest cichy, na co szczególnie zwróciliśmy uwagę po Hawanie. Mariel przywitała nas darmową lemoniadą, miły akcent. Dostępna jest w pokoju lodówka, z piwem i wodą, można wziąć (oczywiście płatnie) od niej albo dać coś swojego. Zamówiliśmy u niej 2x drinka daiquiri i piliśmy go sobie na balkonie, był to najsmaczniejszy drink jaki piłem na Kubie, a zamawiałem go w "barze Hemingwaya" w Hawanie i innych miejscach polecanych w przewodniku m.in. w Varadero.

Był to najlepszy pokój i najlepsza gościna jaką miałem na Kubie z 6 różnych miejsc jakie wynajmowaliśmy i kilku dodatkowych które oglądaliśmy na miejscu. Pomijając już sam nocleg, Mariel i jej mama, są bardzo miłe, uczynne, brakuje mi dobrych słów by je opisać.

https://www.airbnb.pl/rooms/17104042?guests=1&adults=1

Viñales, Casa Mariela y Pacho, Su mejor oferta.
Salvador Cisneros #164 / Sergio Dopico y Cerso Maragoto, Viñales, Pinar del Río, Kuba

Załączniki:
20190114_1827192.jpg
20190114_1827192.jpg [ 61.57 KiB | Obejrzany 1589 razy ]
7831210514508257695.jpg
7831210514508257695.jpg [ 33.61 KiB | Obejrzany 1589 razy ]
1087830565062538248.jpg
1087830565062538248.jpg [ 36.16 KiB | Obejrzany 1589 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#6 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Z czystym sumieniem polecam: Casa Yoyo El Albanil, Calle Orlando Nodarse 54; 15 CUC/noc za pokój 2-osobowy i 4 CUC za śniadanie/osobę (przy dwóch nocach).

Właścicielka bardzo miła i pomocna, mówi też trochę po angielsku, opowiadała sporo ciekawych rzeczy o życiu na Kubie. Jeśli ktoś chce się wybrać w sezonie, to lepiej wcześniej zarezerwować casę mailowo:yelenarodriguezmorales@gmail.com
Do wynajęcia są dwa niezależne pokoje z osobnymi wejściami, w każdym łazienka, klima i lodówka z lokalnym piwkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#7 PostWysłany: 14 Lis 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Przepraszam, że może offtopic ale jeszcze na Kubie nie byłem więc szukam porady: czy warto po przyjeździe np rano do Vinales spędzić tam dzień a na wieczór taksówką pojechać spać gdzieś nad morze? Z mapy odczytuję, że niedaleko jest Puerto Esperanza a ludzie pisali o sensownym plażingu na Cayo Jutias. Bo widzę, że Vinales jest dość małym miasteczkiem i zastanawiam się, czy faktycznie aż tak warto spędzić tam noc.
Vinales chcę sobie niemniej jednak zostawić na (przed) przed ostatni dzień na wyspie, tak żeby bezpośrednio potem w południe być już na lotnisku (wylot o 19).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#8 PostWysłany: 15 Lis 2022 23:31 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Odpowiedź na post z 2019 r. ale może komuś się przyda - sam czerpałem informację z forum:
Vinales to piękne miasteczko na Kubie, zdecydowanie warto zostać tam na noc. Aktualnie po huraganie w październiku, każdy host podczas 2 tygodniowego pobytu odradzał wyjazdu w te rejony z powodu braku prądu, wody itp. To nieprawda, w Vinales (poza Havaną) wszystko jest ok- mieliśmy prąd przez całą dobę, woda cały czas dostępna i do tego najlepsze wspomnienia mamy właśnie stąd.

Warto poszukać noclegu z widokiem na mogoty (np. z tarasu na dachu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#9 PostWysłany: 15 Lis 2022 23:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
w Vinales (poza Havaną)

A to część Vinales jest też w Hawanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viñales
#10 PostWysłany: 16 Lis 2022 11:50 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Mój błąd, było późno :) ostatnio na Kubie są problemy z pradem (max. Kilka godzin dziennie) poza Havana i Vinales, gdzie był cała dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group