Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2016 15:04 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Witam, jak wygląda przekraczanie granicy w autokarze Simple Express z Tallina do Petersburga? Jeśli ktoś jechał to niech się podzieli doświadczeniami. Jak długo trwa jej przekraczanie, jak wygląda kontrola bagażu itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2016 15:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jechałem z Rosji do Estonii (SE).
Fajne przejście koło zamku. W Rosji każdy musiał wyjść i podać paszport osobiście, a w Estonii to już Straż Graniczna się zajęła tym.
Wszystko nie zajęło więcej niż 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2016 20:27 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
2 lata temu, po godzinie w każdą stronę, ale w zasadzie tylko kontrola dokumentów; bagaży nie sprawdzali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2016 21:05 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
A wypełnia się karteczki migracyjne przy wjeździe do Rosji? Są one w języku angielskim? Bo po rosyjsku to ne ponimayu. To jedyne słowa, które będę używał w ich języku. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Trochę ponad 4 lata temu. Granica już nie jak za dawnych czasów, ale swoje trzeba było odstać. I w jedną i w drugą stronę było trzeba wziąć paszport do ręki i ustawić się w kolejkę. Przekraczanie granicy z Estonii zajęło około półtora godziny (trzymali Rosjanie, ze strony Estończyków zero problemu). W drugą stronę całość poszła sprawniej i po ok. 40 minutach ruszyliśmy (ponownie trzymali Rosjanie). Sprawdzali paszporty, ale też kilku osobom (losowo wybranym ???) kazali przynieść i otworzyć bagaż. Może teraz coś się zmieniło :roll: Karteczek jakoś nie pamiętam :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jadąc do Rosji, nie ma opcji, i dostaniesz karteczkę Migracyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2017 02:11 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
W zeszłym roku jechałem tym przewoźnikiem z Petersburga do Tallina, granica przekraczana w Narwie. Krótko wrażenia:

LuxExpress jak zwykle super standard przewozu w świetnej cenie.

Sama kontrola wyglądała tak: najpierw zatrzymano busa, weszła jakaś młoda pani w mundurze i każdemu pobieżnie sprawdziła paszport. Potem jedziemy dalej, postój przed jakimś budynkiem pośrodku niczego. Wchodzimy do środka, ustawiamy się w kolejce, są dwie kolejki do dwóch budek. Podajesz paszport, pan lub pani coś tam zczytują, skanują, czasem o coś zapytają. Mnie o coś zapytał, nie mam pojęcia o co, powiedziałem że aj dont anderstend, zapytał o cel wizyty z wizy: "ucioba?" "da, ja był na jizykowym kursie" co w świetle tego, że przed chwilą nic nie rozumiałem, rozbawiło go jeszcze bardziej. A na kursie naprawdę byłem, tylko wolałem zwiedzać w godzinach zajęć. Uśmiechnął się przyjacielsko, wbił pieczątkę i pożegnał. Przed powrotnym wejściem do autokaru zdążył jeszcze narobić na mnie ptak, jeszcze w Rosji, tak na do swidania :roll:

Potem Narwa. W Narwie trzeba koniecznie wyjrzeć przez okno na moście - po jednej stronie rzeki twierdza z powiewającą flagą Estonii, po drugiej forteca z łopoczącym sztandarem rosyjskim. Jak z jakiegoś filmu.

No i wysiadamy. Tu już się wchodzi do nowoczesnego budynku... i co się rzuca w oczy to wszędzie zakazy. Zakaz tego, zakaz tamtego, wielkie przekreślone jabłka, potem wielkie przekreślone mięso, wszędzie ekrany z przekreślonym wszystkim. Pogranicznicy jakby siedzieli za karę. Z tej perspektywy poniekąd zrozumiałem perspektywę niektórych Rosjan, dla których to my jesteśmy "tymi złymi"...

Ogólnie nic strasznego. Bagaży nikt nie trzepał, a jeśli ktoś coś sprawdzał to wtedy, gdy my byliśmy podbijać paszporty, i musieli to robić bardzo pobieżnie, bo wszystko przebiegało dość sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sie 2017 13:02 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Jestem na świeżo, więc przekroczenie granicy zajęło ok. 1 h. Przy czym kierowcy autobusu mają widać wprawę i omijają kolejki samochodów aby wjechać przed nimi. Na miejsce przyjechaliśmy 1 h wcześniej niż wg zakładanego rozkładu jazdy. Przy czym po stronie rosyjskiej byliśmy zatrzymywani 4 razy (raz chyba kontrola ubezpieczenia autobusu, raz kontrola paszportów w autobusie, później odprawa na przejściu i na sam koniec znowu oglądanie paszportów i w autobusie i liczenie pasażerów.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2019 22:21 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Jak wygląda sprawa z karteczkami migracyjnymi w Lux Express na granicy EE-RU? Czy kierowca je rozdaje przed granicą, czy może dopiero na granicy je dają? Trzeba o nie prosić? Czy może już tego nie ma? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2019 14:49 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Kierowca rozdaje po wejściu do autobusu, albo możesz sobie sam wziąć, leżą przy wejściu. Tak było w maju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group