Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2019 13:31 

Rejestracja: 07 Cze 2018
Posty: 1
Wybieram się do Brazylii w czerwcu (Rio i wodospady).W Brazylii będę pierwszy raz. Mam pytania:
1.Jak najlepiej korzystać z telefonii komórkowej. Czy można kupić kartę pre paid?
2. Czy można korzystać z karty Revolut i czy to się opłaca. A może zabrać z sobą USD i na miejscu wymieniać
3. Czy działa aplikacja Ubera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2019 14:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
1. W Brazylii mimo wszystko ciężko o karty SIM. Próbuj w punktach TIM w jakichś galeriach handlowych najlepiej. Ja musiałem zwiedzić z 5-10 miejsc, bo generalnie karty SIM są, ale musisz mieć ichniejszy CPF najlepiej. Ostatecznie jeden z punktów pokierował mnie do miejsca, gdzie dostanę kartę SIM na paszport. Karta SIM - koszt 20 zł, internet bodajże 2GB danych - drugie 20 zł. Karta była terminowa na dwa tygodnie i faktycznie, miałem lot 11 marca o 4:15, a 10 marca o 23:59 skończyła się jej ważność. Miej ze sobą translatora, bo niestety z angielskim w Brazylii mają na bakier...

2. Tak, można korzystać z Revoluta, przy czym w Brazylii jest problem w wielu miejscach w ogóle z kartami. Jedne sklepy akceptują karty kredytowe, inne debitowe. Często płatności nie przechodzą. Miałem w Brazylii kilka różnych kart i był jeden sklep, w którym żadna nie zadziałała... Musisz mieć jakieś rezerwy, np. Visę Świat mBanku czy jakąś kredytówkę (od 15 czerwca przewalutowanie bez prowizji, po kursie MasterCard będzie miała kredytówka PKO MasterCard Platinum, dodatkowo ze świetnym ubezpieczeniem podróżnym i Priority Pass, jeśli załatwisz ją sobie przed 15 czerwca, bo wtedy zmienia się regulamin. Zabierają Priority Pass, ale dają świetne przewalutowania zagraniczne - to będzie taki kredytowy Revolut).

3. Uber działa w dużych miastach i jest atrakcyjny cenowo. Niestety - jak w punkcie 1 - z angielskim kierowcy są na bakier. Ale zawiozą cię tam, gdzie chcesz :D Ceny - atrakcyjne szczególnie, jeśli jesteś w grupie. W Rio jeździliśmy w 4 osoby tylko Uberami. Uber jest tam bardzo popularny - mają nawet swoje punkty z ludźmi w wielu miejscach (np. lotniska).
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2019 20:31 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
2. Ja większych problemów z kartami (w tym Revolutem) nie miałem, działało raczej bez zarzutu. Jedynie z bankomatami bywały problemy, bo niektóre nie obsługują zagranicznych kart albo doliczają prowizję, ale da się znaleźć działające i darmowe. Patrz tu: viewtopic.php?p=1185056#p1185056
3. My też w Rio w czwórkę jeździliśmy ciągle Uberem, bo było to tańsze od metra/autobusów (przejazdy po mieście po kilkanaście reali). Generalnie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Na miesiąc-dwa przed wyjazdem ile to możliwe kupuję karty SIM na ebayu. Niekiedy cena jest porównywalna a bywa i niższa, o zaoszczędzonym czasie nie wspominam.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2019 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Z kartą SIM nie jest łatwo, kupiłem, miałem CPF ale pomimo znajomości portugalskiego nie udało mi się zarejestrować.

Z akceptowalnością kart to kwestia miejsca. W Sao Paulo kredytówka z Citi działa wszędzie, nawet u ulicznych sprzedawców. W okropnym Rio (nie polecam tego miasta) były problemy, sporo gotówki zużyłem. W innych miejscach różnie bywa. Polskie debetówki są tam rozpoznawane jako karty kredytowe.

Revolut często nie działał, po paru dniach przestałem używać. Najlepsza karta na Brazylię to Citi Ultime.

Jeśli gdzieś jest Uber to korzystaj. Z moich obserwacji wynika, że jak taxi kosztuje 100zł to za Ubera zapłacisz 30zł. Tylko nie używaj najtańszego, uber share czy jakoś tak, zdarzały się napady i wywózka do slumsów. Ja tylko select i black w Brazylii używam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2019 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@BusinessClass

Ale trochę Cię poniosło kolego, po tej Capirinhi ;)

Z revo faktycznie można się przejechać, używałem skandynawskich kart i nigdzie nie miałem problemu z wypłatą. Chyba tylko Caixa nie robi problemów z prepaidami.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Kwi 2019 06:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Są już na to 3 osobne tematy... Nie róbmy kolejnego zbiorczego, który zrobi się smietnikiem "o wszystkim i niczym", którego nikt nie ma czasu czytać...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group